Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 345678
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 116 από 116

Θέμα: Voge ac 500

  1. #106
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/10/2023
    Μηνύματα
    1
    Ευχαριστούμε για τις πρώτες εντυπώσεις Bowleno. Την αισθάνεσαι αρκετά άνετη για ένα μακρύτερο ταξίδι πχ Αθήνα Θεσσαλονίκη? Διάφορες με την 300άρα Voge AC?

  2. #107
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tgramm Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστούμε για τις πρώτες εντυπώσεις Bowleno. Την αισθάνεσαι αρκετά άνετη για ένα μακρύτερο ταξίδι πχ Αθήνα Θεσσαλονίκη? Διάφορες με την 300άρα Voge AC?
    Αν γίνει βελτίωση της σέλας (είναι σκληρή) άνετα κάνεις τέτοιο ταξίδι. Μπορεί να πηγαίνει όλη μέρα με 120-130 καμιά σχέση με το 300 το οποίο επίσης είχα.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #108
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Έναν ακριβώς χρόνο και 9800 χλμ. μετά, (αγορά 4/1/2023) όλα βαίνουν καλώς, η κατσίκα ψόφησε αλλά δεν αφορά
    Τίποτα δεν έχει σπάσει/χαλάσει, παρά μόνο τα γράμματα VOGE στο ντεπόζιτο (κάποια) αποφάσισαν να αποδράσουν και φταίω εγώ καθώς το παράκανα με το πιεστικό.
    Επίσης απόδρασε η βίδα που κρατούσε τον αισθητήρα ανοίγματος/κλεισίματος του σταντ. Μικρό το κακό, δεν με εμπόδισε ούτε με άφησε και την επόμενη η mototrend μου έβαλε νέα και για τον...φόβο των Ιουδαίων, τους έβαλα να σφίξουν όποια βίδα υπήρχε μπροστά τους
    Το μηχανάκι το χαίρομαι, πάει όλη μέρα άνετα και ξεκούραστα 130-140 που ήταν για εμένα το βασικό ζητούμενο (ναι, αντέχει ακόμα ο σβέρκος μου....)
    Η κατανάλωση έχει σταθεροποιηθεί στα 4-4,2 L/100 χλμ. με την γνωστή μέθοδο γέμισμα, γύρισμα κοντέρ.
    Στα σκαριά, την άνοιξη, έχω προγραμματίσει βελτίωση της σέλας καθώς ο ευαίσθητος πισινός μου εξακολουθεί να αναπολεί την σέλα του Πήγασου
    Επίσης ρίχνω λοξές ματιές για κεντρικό σταντ, θα δείξει.

    Μόνες ευχές μου; του χρόνου να γράψω τα ίδια με τα παραπάνω (πλην σέλας, βεβαίως)
    Να είμαστε καλά όλοι, να καβαλάμε μέχρι (όπως είπε ο γαύρος) να παγώσει ο ήλιος.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #109
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.193
    Να το χαίρεσαι Μήτσο!

  5. #110
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Έναν ακριβώς χρόνο και 9800 χλμ. μετά, (αγορά 4/1/2023) όλα βαίνουν καλώς, η κατσίκα ψόφησε αλλά δεν αφορά
    Τίποτα δεν έχει σπάσει/χαλάσει, παρά μόνο τα γράμματα VOGE στο ντεπόζιτο (κάποια) αποφάσισαν να αποδράσουν και φταίω εγώ καθώς το παράκανα με το πιεστικό.
    Επίσης απόδρασε η βίδα που κρατούσε τον αισθητήρα ανοίγματος/κλεισίματος του σταντ. Μικρό το κακό, δεν με εμπόδισε ούτε με άφησε και την επόμενη η mototrend μου έβαλε νέα και για τον...φόβο των Ιουδαίων, τους έβαλα να σφίξουν όποια βίδα υπήρχε μπροστά τους
    Το μηχανάκι το χαίρομαι, πάει όλη μέρα άνετα και ξεκούραστα 130-140 που ήταν για εμένα το βασικό ζητούμενο (ναι, αντέχει ακόμα ο σβέρκος μου....)
    Η κατανάλωση έχει σταθεροποιηθεί στα 4-4,2 L/100 χλμ. με την γνωστή μέθοδο γέμισμα, γύρισμα κοντέρ.
    Στα σκαριά, την άνοιξη, έχω προγραμματίσει βελτίωση της σέλας καθώς ο ευαίσθητος πισινός μου εξακολουθεί να αναπολεί την σέλα του Πήγασου
    Επίσης ρίχνω λοξές ματιές για κεντρικό σταντ, θα δείξει.

    Μόνες ευχές μου; του χρόνου να γράψω τα ίδια με τα παραπάνω (πλην σέλας, βεβαίως)
    Να είμαστε καλά όλοι, να καβαλάμε μέχρι (όπως είπε ο γαύρος) να παγώσει ο ήλιος.....
    Να το χαίρεσαι!
    Την σέλα που θα την κάνεις; Είχα παει σε εναν στην Καλλιρρόης και μου εβαλε ραντεβου για μετα απο 3 μήνες περίπου(!!!). Οπότε ακύρωσα. Μου ειναι αδύνατον να προγραμματίσω τόσο μακροπρόθεσμα.

  6. #111
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Να το χαίρεσαι!
    Την σέλα που θα την κάνεις; Είχα παει σε εναν στην Καλλιρρόης και μου εβαλε ραντεβου για μετα απο 3 μήνες περίπου(!!!). Οπότε ακύρωσα. Μου ειναι αδύνατον να προγραμματίσω τόσο μακροπρόθεσμα.
    Καλλιρόης; μαλλον εννοείς το μοτο οκ....είχα φτιάξει την σέλα του Πήγασου εκει, δεν μπορώ να πω ότι έμεινα ευχαριστημένος, στο τρίμηνο ξηλώθηκε η ραφή στο πλάι και έκαναν τους κινέζους.
    Ακόμα δεν ξέρω που θα την πάω, κάθε πρόταση ευπροσδεκτη
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  7. #112
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Εχεις δικιο. Σε αυτον πηγα. Είχα ακουσει τα καλύτερα. Να σου πω εγω κανω και 2,5 - 3 ωρες πανω στη σέλα χωρις να πιαστω. Απλά επειδη ολοι λένε οτι ειναι σκληρή φαντάστηκα οτι θα ηταν αναβάθμιση. Επίσης νομίζω μου ειπε 170!

  8. #113
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    819
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Τίποτα δεν έχει σπάσει/χαλάσει, παρά μόνο τα γράμματα VOGE στο ντεπόζιτο (κάποια) αποφάσισαν να αποδράσουν και φταίω εγώ καθώς το παράκανα με το πιεστικό.
    Καλά μη μασάς, σήμερα είδα ένα R_N_E ROV_R.

    Να το χαίρεσαι και γράφε και κάνα σχόλιο που και που αν αυτά τα κινέζικα είναι καλά.
    Oldfarts never die

  9. #114
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2014
    Μηνύματα
    127
    @ Dr.Monty στο φμπ του Voge club hellas κατά καιρούς έχουν γραφτεί διάφορες προτάσεις και κάποιοι κάνουν και προσφορές. Δεν τους θυμάμαι απέξω τώρα, αλλά ρίξε μια ματιά, παίζανε τιμές γύρω στα 100€ με το φπα μαζί θυμάμαι σε κάποιον. 170€ είναι πάρα πολλά

  10. #115
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/08/2015
    Μηνύματα
    324
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20240104_122031.jpg 
Προβολές:	86 
Μέγεθος:	98,4 KB 
ID:	449540

  11. #116
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2014
    Μηνύματα
    127
    Σωστός ο Lakisss, ευχαριστούμε

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 345678

Παρόμοια θέματα

  1. Καινούρια Voge 500 dsx ή Μεταχειρισμένη Honda CB 500 X ;
    από fotisk στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2022, 21:42
  2. Voge Trofeo 350/500 2022
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2021, 12:03
  3. KLE 500 Ζελατίνα
    από THEOD στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2004, 13:21
  4. Kle 500 ή Klr 650
    από cityfly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 61
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2004, 17:24
  5. Kawasaki er-500
    από milaber στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2004, 11:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF