Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 36

Θέμα: Εχουμε καλυτερους δρομους απο ην Ιταλια!!!!!!!!

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Στην Ελλάδα εχουν φτιαχτεί καινουργιοι δρόμοι με καλά επίπεδα ασφάλειας. Με καινουργιες μπαριερες, τειχία και νησίδες. Ο τάπητας δείχνει καλός αλλά φοβάμαι η αντοχή του δεν θα κρατήσει πολύ.

    Έξω μπορεί να φαίνονται λιγότερο ασφαλείς οι δρόμοι, αλλά ο τάπητας κρατάει καλά για πολλά χρόνια και αντικαθίσταται όταν πρέπει. Το ίδιο και με τις μπαριέρες.


    Όσο για τα έργα αφήστε το. Πονεμένη ιστορία. Χωρίς υπερβολή, παίζει στην Ελλάδα να ολοκληρώνονται πιο γρήγορα!

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Μπίλλυ α μπεγκ του ντίφερ οπως λέμε στα σαουθγούεστερν πειραιωτικα, αλλά οι δρόμοι στη Β.Μακεδονία καθόλου χειρότεροι δεν μου φάνηκαν σε δυο προσφατες επισκεψεις! Ίσα ίσα, που εκτός των μεγαλων, σε μικροτερους επαρχειακους ή/και μέσα σε πολεις & χωριά, μου φάνηκαν καλύτεροι.

    Βέβαια για να λέμε τα συκα σύκα, κι εδώ εχει φτιάξει αρκετά το χάλι μας το μαύρο.
    Πήγα πρόσφατα τη γνωστη διαδρομή που απο Στρώμη φτάνει Λιδωρίκι κι απο εκεί στον ΝΑΟ για προσκύνημα, ο δρόμος άψογος!
    Εντός των αστικών κέντρων είναι που πάει η ρεμούλα σύννεφο (κυρίως) και έχουμε τα γνωστά αποτελέσματα με τα παγοδρόμια/οφροουντ/σκάμα μετ'εμποδίων/κλπ ευαγή αθλήματα του δρομου.

    To σοβαρότερο θέμα είναι η ποιότητα ασφάλτου που ρίχνουν εδώ η οποία πολύ σύντομα γίνεται γυαλί. Στους ορεινούς δρόμους συνήθως ρίχνουν πιο καλή ποιότητα και κρατάνε αλλά αν πάρουμε παράδειγμα τον Αγιο Ιωάννη Ρώσο που έριξαν πάλι αυτή τη λεπτή, μέσα σε λίγα χρόνια θα γυαλίσει. Την τεράστια διαφορά συγκριτικά με την άσφαλτο του εξωτερικού τη βλέπεις στο βρεγμένο όπου εδώ χαροπαλεύεις και έξω είσαι αρχηγός ακόμα και με λιωμένα λάστιχα. Ακόμη και τη διαδρομή που λες αν την κάνεις βρεγμένη είναι άλλος δρόμος (με άσφαλτο εξωτερικού απλά δε σε ενδιαφέρει αν είναι βρεγμένη).
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  3. #18
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Βρε τους καλύτερους δρόμους έχουμε, σε πόσες χώρες σε όλη την Ευρώπη βαράς 200ρες χωρίς κάμερες και πρόστιμο ;
    when life gets complicated... i ride.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Κι εγώ δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα με τους δρόμους της Ιταλίας, είτε επαρχιακοί είτε αυτοκινητόδρομοι. Από τις περιγραφές άλλων που είχα ακούσει / διαβάσει περίμενα να συναντήσω κάτι πολύ ανώτερο στους δρόμους της Ιταλίας αλλά δεν.
    Για την ποιότητα της ασφάλτου δεν έχω άποψη καθώς σε γενικές γραμμές, και με την ταχύτητα / τρόπο που οδηγώ δεν έχω γλιστρήματα πουθενά, είτε σε καλή είτε σε κακή άσφαλτο.
    Αυτό που μου έκανε εντύπωση όμως ήταν οι λακούβες, τα σπασίματα και τα μπαλώματα της ασφάλτου στους επαρχιακούς της Τοσκάνης. Κοπανήθηκα αρκετά.
    Επίσης, μου έκανε εντύπωση ότι οι δρόμοι τους είναι αισθητά πιο στενοί απ τους δικούς μας. Πολλές φορές ήθελα να σταματήσω στην άκρη ενός επαρχιακού δρόμου για φωτογραφία κτλ και δεν το έκανα γιατί δεν υπήρχε χώρος στην άκρη του δρόμου για ν αφήσω την μηχανή. Ομοίως, και οι λωρίδες των αυτοκινητοδρόμων τους μου φάνηκαν πιο στενές απ τους δικούς μας.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Βρε τους καλύτερους δρόμους έχουμε, σε πόσες χώρες σε όλη την Ευρώπη βαράς 200ρες χωρίς κάμερες και πρόστιμο ;

    Αυτό ξαναπές το!!!!!

    Ειδικά στην Ιταλία είχαν σπάσει τα νεύρα μου με τις κάμερες κάθε λίγο.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  6. #21
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Βρε τους καλύτερους δρόμους έχουμε, σε πόσες χώρες σε όλη την Ευρώπη βαράς 200ρες χωρίς κάμερες και πρόστιμο ;
    Αυτο ξαναπες το...
    Αλλα 200αρες ρε παιδι μου. Τι αλητης εισαι εσυ...?!!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gior-gos Προβολή μηνύματος
    Κι εγώ δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα με τους δρόμους της Ιταλίας, είτε επαρχιακοί είτε αυτοκινητόδρομοι. Από τις περιγραφές άλλων που είχα ακούσει / διαβάσει περίμενα να συναντήσω κάτι πολύ ανώτερο στους δρόμους της Ιταλίας αλλά δεν.
    Για την ποιότητα της ασφάλτου δεν έχω άποψη καθώς σε γενικές γραμμές, και με την ταχύτητα / τρόπο που οδηγώ δεν έχω γλιστρήματα πουθενά, είτε σε καλή είτε σε κακή άσφαλτο.
    Αυτό που μου έκανε εντύπωση όμως ήταν οι λακούβες, τα σπασίματα και τα μπαλώματα της ασφάλτου στους επαρχιακούς της Τοσκάνης. Κοπανήθηκα αρκετά.
    Επίσης, μου έκανε εντύπωση ότι οι δρόμοι τους είναι αισθητά πιο στενοί απ τους δικούς μας. Πολλές φορές ήθελα να σταματήσω στην άκρη ενός επαρχιακού δρόμου για φωτογραφία κτλ και δεν το έκανα γιατί δεν υπήρχε χώρος στην άκρη του δρόμου για ν αφήσω την μηχανή. Ομοίως, και οι λωρίδες των αυτοκινητοδρόμων τους μου φάνηκαν πιο στενές απ τους δικούς μας.
    Ιταλια (ειδικα στα βορεια) στο μικροτερη κωμοπολη να πας ξυνεις γονατο. Ειχα εντυπωσιαστει.
    Γυαλοχαρτο. Δεν παει να βρεχει δεν καταλαβαινες τιποτα.
    Κ ειχα κ sportsmart 2 οχι τιποτα γομες...
    Ride(s) the wind of change...

  7. #22
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    δε πάει άλλο το μπ@@ρδ@λο
    when life gets complicated... i ride.

  8. #23
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Ισχύει απόλυτα αυτό που λες απο άποψη ασφαλείας όταν ΔΕΝ βρέχει. Όταν βρέχει ακόμα και η νέα εθνική οδός είναι χειρότερη απο οποιοδήποτε επαρχιακό της Νορβηγίας. Απλά όπως σωστά λες ο δρόμος που ενώνει τα βόρεια είναι μια λωρίδα αλλά αυτό γίνεται λόγω χαμηλής κίνησης όπως και στα Highlands της Σκωτίας. Είναι πολύ αραιοκατοικημένη χώρα ειδικά στα βόρεια. Με θυμάμαι να ταξιδεύω για ώρες και να πετυχαίνω ελάχιστα αυτοκίνητα.

    Προσωπικά γέλασα πολύ με το άρθρο έχοντας οδηγήσει στις περισσότερες χώρες της Ευρώπης με μηχανή είτε με αυτοκίνητο. Μοναδικές χειρότερες απο εμάς η Αλβανία, η Βουλγαρία, η Σερβία και τα Σκόπια. Σύγκριση με Ιταλία μόνο γέλωτα προκαλεί καθώς μέχρι και ο Α1 που είναι ο εναλλακτικός δρόμος αντί της οτοστράντα έχει δύο λωρίδες και διάζωμα και διασχίζεις σχεδόν ολόκληρη τη χώρα δωρεάν και με κλάσεις ανώτερη ποιότητα οδοστρώματος απο τη δική μας. Κάπου στη νότια Ιταλία θυμάμαι μόνο μια διαδρομή με άσφαλτο γυαλί παρόμοια με τα περισσότερα δικά μας επαρχιακά.

    Αν μου έλεγες τώρα που θα προτιμούσα να οδηγήσω 500km με βροχή και είχα να διαλέξω μεταξύ Αθήνας-Θεσσαλονίκης και σε οποιοδήποτε επαρχιακο της Νορβηγίας θα επέλεγα μακράν τη Νορβηγία. Μιλάμε για οδόστρωμα που έβρεχε και απλά δεν έκοβα, πήγαινα με τον ρυθμό που είχα στο στεγνό (χώρια που δε λίμναζε το νερό πουθενά με ισχυρότερες βροχές). Απόλυτη ασφάλεια!!!

    Όταν λες διασχίζεις σχεδόν ολόκληρη τη χώρα δωρεάν πώς ακριβώς; Κατά μέσο όρο θες περί τα 9 ευρώ ανά 100 χιλιόμετρα ενώ και το κόστος της βενζίνης εντός των αυτοκινητοδρόμων σε σχέση με εκτός είναι τεράστιο.
    Ενδεικτικά

    Indicative toll prices for some motorways

    motorway / vehicle length cars
    A1: Milano - Rome 556 km € 41.90
    A1, A14: Milano - Bari 865 km € 64.40
    A4, A23: Tarvisio - Venezia 224 km € 18.20
    A10, A26, A7: Sanremo - Milano 269 km € 25.50

    Μια χαρά τα λέει η έρευνα σε μια τόσο γενική ερώτηση. Κι η Ιταλία είναι πρακτικά στο ίδιο επίπεδο με μας σιγά τη διαφορά.
    Προσωπικά απορώ που η Μεγάλη Βρετανία είναι πιο πάνω από μας, η μάλλον καταλαβαίνω, θα είναι λόγω Σκωτίας που και πανέμορφες διαδρομές έχει και αξιοπρεπέστατους δρόμους γιατί με τόσες λακούβες η Αγγλία έπρεπε να είναι στον πάτο.

    Καλά μη σχολιάσω το 6,3 της Ελβετίας; Με ποια λογική; Ναι γενικά έχει ποιοτικούς δρόμους αλλά έχει κι ένα τούνελ το Γκοντάρτ που 9 στις 10 φορές έχει κίνηση που μπορεί να είναι από λίγα λεπτά εώς ώρες και είναι πρόβλημα ετών αλλά δεν κάνουν κάτι.
    Οπότε αυτές οι έρευνες για να έχουν αξία πρέπει να γίνουν πιο συγκεκριμένες

  9. #24
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Βρε τους καλύτερους δρόμους έχουμε, σε πόσες χώρες σε όλη την Ευρώπη βαράς 200ρες χωρίς κάμερες και πρόστιμο ;
    Είδες όμως οι ξενέρωροι οι Ευρωπαίοι, πρώτη η Ολλανδία οπού το όριο, ουσιαστικά, είναι τα ….. 100.

    Ναι ναι ξέρω 130 είναι το όριο στην εθνική όμως φέτος που πήγαμε στο Άσσεν διαπιστώσαμε ότι τα 130 μπορείς (επιτρέπεται το κατά πόσο «μπορείς» είπαμε να μην το τεστάρουμε) να τα πας μεταξύ 7 το βράδυ και 7 το πρωί τις άλλες ώρες είναι 100 …. για περιβαλλοντικούς λέει λόγους… εκπομπές ρύπων λέει… αλήθεια τώρα ψάχνω και δεν μπορώ να βρω ονλάιν μετρήσεις για τις εκπομπές ρύπων ανά ώρα, διότι εμείς αντί να κάνουμε 3 ώρες στο δρόμο με 130 κάναμε σχεδόν 4 για την ίδια απόσταση, σίγουρα οι εκπομπές ήταν λιγότερες;

  10. #25
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Ίσως η λιγότερη κατανάλωση να γέρνει την ζυγαριά υπέρ των περιβαλλοντικών λόγων;
    when life gets complicated... i ride.

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cityfly Προβολή μηνύματος
    Όταν λες διασχίζεις σχεδόν ολόκληρη τη χώρα δωρεάν πώς ακριβώς; Κατά μέσο όρο θες περί τα 9 ευρώ ανά 100 χιλιόμετρα ενώ και το κόστος της βενζίνης εντός των αυτοκινητοδρόμων σε σχέση με εκτός είναι τεράστιο.
    Ενδεικτικά

    Indicative toll prices for some motorways

    motorway / vehicle length cars
    A1: Milano - Rome 556 km € 41.90
    A1, A14: Milano - Bari 865 km € 64.40
    A4, A23: Tarvisio - Venezia 224 km € 18.20
    A10, A26, A7: Sanremo - Milano 269 km € 25.50

    Μια χαρά τα λέει η έρευνα σε μια τόσο γενική ερώτηση. Κι η Ιταλία είναι πρακτικά στο ίδιο επίπεδο με μας σιγά τη διαφορά.
    Προσωπικά απορώ που η Μεγάλη Βρετανία είναι πιο πάνω από μας, η μάλλον καταλαβαίνω, θα είναι λόγω Σκωτίας που και πανέμορφες διαδρομές έχει και αξιοπρεπέστατους δρόμους γιατί με τόσες λακούβες η Αγγλία έπρεπε να είναι στον πάτο.

    Καλά μη σχολιάσω το 6,3 της Ελβετίας; Με ποια λογική; Ναι γενικά έχει ποιοτικούς δρόμους αλλά έχει κι ένα τούνελ το Γκοντάρτ που 9 στις 10 φορές έχει κίνηση που μπορεί να είναι από λίγα λεπτά εώς ώρες και είναι πρόβλημα ετών αλλά δεν κάνουν κάτι.
    Οπότε αυτές οι έρευνες για να έχουν αξία πρέπει να γίνουν πιο συγκεκριμένες


    Εν τω μεταξύ κόλλησα εντελώς τώρα. Είχα την εντύπωση πως ένα μεγάλο κομμάτι αυτού του δρόμου που έκανα απο την Ανκόνα στο Λιβόρνο πριν κάποια χρόνια λεγόταν Α1 αλλα τελικά στο google τον βλέπω σαν SS76 στην αρχή, μετά SS 318 και μετά αλλάζει πάλι (δες εδώ https://goo.gl/maps/RKCBgapkgnya5xGm9)

    Πάντως είχα βάλει απο την Ανκόνα στο GPS αποφυγή διοδίων και η διαδρομή συνολικά ήταν όπως απο τη Σιένα μέχρι την Πίζα https://www.youtube.com/watch?v=j32CmOf-LOo&t=1237s
    Απλά σίγουρα σε κάποια σημεία σε πετάει έξω και γίνεται καθαρός επαρχιακός δρόμος μέχρι να ξαναμπείς σε τέτοιου είδους εθνική. Συνολικά όμως μιλάμε για μια ταχύτατη διαδρομή χωρίς ούτε ένα διόδιο και φυσικά ούτε κατά διάνοια δεν έχουμε παρόμοιες εναλλακτικές διαδρομές στην Ελλάδα.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  12. #27
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Εγώ πλέον τα καλοκαίρια περνάω ένα κομμάτι Γαλλίας, διασχίζω Ελβετία και Ιταλία μέχρι Ανκόνα (μια φορά δε που δε βρήκα εισητήριο γύρισα από Μπάρι). Πιθανώς να μπορείς να το κάνεις και χωρίς διόδια αλλά θα κάνεις το διπλάσιο χρόνο για πλάκα. Η μόνη διαφορά που έχει η εθνική τους ως προς τα διόδια σε σχέης με μας είναι ότι παίρνεις ένα χαρτί μπαίνοντας και πληρώνεις βγαίνοντας οπότε ναι μπορεί να κάνεις και 300 χιλιόμετρα «χωρίς να συναντήσεις διόδια» αλλά θα τα πληρώσεις μια και καλή βγαίνοντας. Έχω πληρώσει και 27 ευρώ μια και καλή στην Ιταλία και δεν την έχω διασχίσει ποτέ σερί.
    Η Ιταλία έχει ακριβούς αυτοκινητοδρόμους αλλά θεωρώ καλύτερους από της Γαλλίας που κι αυτοί ακριβοί είναι

    Η διαδρομή του βίντεο (ωραιότατη έτσι βιαστικά που την είδα) που ανέβασες δεν μοιάζει να έχει αυτοκινητόδρομο μόνο ταχείας κυκλοφορίας.
    Τελευταία τροποποίηση από cityfly; 05/01/2023 στις 20:27.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cityfly Προβολή μηνύματος
    Εγώ πλέον τα καλοκαίρια περνάω ένα κομμάρι Γαλλίας, διασχίζω Ελβετία και Ιταλία μέχρι Ανκόνα (μια φορά δε που δε βρήκα εισητήριο γύρισα από Μπάρι). Πιθανώς να μπορείς να το κάνεις και χωρίς διόδια αλλά θα κάνεις το διπλάσιο χρόνο για πλάκα. Η μόνη διαφορά που έχει η εθνική τους ως προς τα διόδια σε σχέης με μας είναι ότι παίρνεις ένα χαρτί μπαίνοντας και πληρώνεις βγαίνοντας οπότε ναι μπορεί να κάνεις και 300 χιλιόμετρα «χωρίς να συναντήσεις διόδια» αλλά θα τα πληρώσεις μια και καλή βγαίνοντας. Έχω πληρώσει και 27 ευρώ μια και καλή στην Ιταλία και δεν την έχω διασχίσει ποτέ σερί.
    Η Ιταλία έχει ακριβούς αυτοκινητοδρόμους αλλά θεωρώ καλύτερους από της Γαλλίας που κι αυτοί ακριβοί είναι

    Η διαδρομή του βίντεο (ωραιότατη έτσι βιαστικά που την είδα) που ανέβασες δεν μοιάζει να έχει αυτοκινητόδρομο μόνο ταχείας κυκλοφορίας.


    Ναι δεν είναι κανονικός αυτοκινητόδρομος απλά έχει διάζωμα στη μέση και δύο λωρίδες στα περισσότερα σημεία. Μια χαρά ειναι και στο πήγαινε και στο έλα δεν έφαγα πολύ χρόνο στη συγκεκριμένη διαδρομή (βέβαια έτρεχα λιγάκι). Σίγουρα η Autostrada είναι πανάκριβη αλλά όντως καλύτερη απο της Γαλλίας, όχι παντού βέβαια γιατί νότια δε μου άρεσε και είχε αρκετά χιλιόμετρα με 2 λωρίδες. Αν έχεις βάλει αποφυγή διοδίων στο GPS πάντως δεν κάνει λάθος, απλά μη μπερδευτείς και βάλεις αποφυγή αυτοκινητοδρόμων γιατί σε πάει από όπου να ναι και εκεί ειδικά σε παίρνει η νύχτα!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  14. #29
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cityfly Προβολή μηνύματος
    Εγώ πλέον τα καλοκαίρια περνάω ένα κομμάτι Γαλλίας, διασχίζω Ελβετία και Ιταλία μέχρι Ανκόνα (μια φορά δε που δε βρήκα εισητήριο γύρισα από Μπάρι). Πιθανώς να μπορείς να το κάνεις και χωρίς διόδια αλλά θα κάνεις το διπλάσιο χρόνο για πλάκα. Η μόνη διαφορά που έχει η εθνική τους ως προς τα διόδια σε σχέης με μας είναι ότι παίρνεις ένα χαρτί μπαίνοντας και πληρώνεις βγαίνοντας οπότε ναι μπορεί να κάνεις και 300 χιλιόμετρα «χωρίς να συναντήσεις διόδια» αλλά θα τα πληρώσεις μια και καλή βγαίνοντας. Έχω πληρώσει και 27 ευρώ μια και καλή στην Ιταλία και δεν την έχω διασχίσει ποτέ σερί.
    Η Ιταλία έχει ακριβούς αυτοκινητοδρόμους αλλά θεωρώ καλύτερους από της Γαλλίας που κι αυτοί ακριβοί είναι

    Η διαδρομή του βίντεο (ωραιότατη έτσι βιαστικά που την είδα) που ανέβασες δεν μοιάζει να έχει αυτοκινητόδρομο μόνο ταχείας κυκλοφορίας.
    Τούτου δοθέντος, φίλος πριν αρκετά χρόνια είχε πάει διακοπές Ιταλιά με το αμάξι του. Μπήκε , του δώσανε το μπιλιετάκι και σε μια δόση (σχετικά κοντά από όπου μπήκε) κάνει να βγει και όπως πήγε να δώσει το χαρτάκι, αυτό του έπεσε μέσα στο....παράθυρο του αμαξιού!
    Τον υποχρέωσαν να πληρώσει όοοοολη την διαδρομή, κάπου ένα 300άρι.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  15. #30
    Μέλος Το avatar του/της geioann
    Εγγραφή
    08/09/2019
    Μηνύματα
    205
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Τούτου δοθέντος, φίλος πριν αρκετά χρόνια είχε πάει διακοπές Ιταλιά με το αμάξι του. Μπήκε , του δώσανε το μπιλιετάκι και σε μια δόση (σχετικά κοντά από όπου μπήκε) κάνει να βγει και όπως πήγε να δώσει το χαρτάκι, αυτό του έπεσε μέσα στο....παράθυρο του αμαξιού!
    Τον υποχρέωσαν να πληρώσει όοοοολη την διαδρομή, κάπου ένα 300άρι.....
    Γύρω στα 75 ευρώ είναι αν χάσεις το χαρτάκι.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Έχουμε κανένα φίλο από τη Χίο
    από zannisvel στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2022, 10:44
  2. Μια γεύση από Β. Ιταλία και Αυστρία (2013)
    από Kostas2B στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 145
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2014, 17:11
  3. ΠΗΡΑ ΚΡΑΝΟΣ ΑΠΟ ΙΤΑΛΙΑ
    από GTZ750 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 02/08/2006, 00:14
  4. φωτο απο ιταλια-τοσκανη
    από dimitrioskosmas στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2005, 07:35
  5. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2004, 12:13

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF