Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 57 από 57

Θέμα: Παντελόνι μηχανής χειμερινό

  1. #46
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.047
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sachry Προβολή μηνύματος
    Αυτό μπαίνει πάνω από το παντελόνι που φοράς και βγαίνει εύκολα ή είναι κανονικό παντελόνι;
    Υποτίθεται είναι over pant, το φοράς απο πάνω. Δεν το εχω παραλάβει ακόμα.
    The mountain is you

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    973
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sachry Προβολή μηνύματος
    Δεν υπάρχει δυνατότητα αλλαγής παντελονιού. Για αυτό ψάχνω για ένα παντελόνι που να το φοράω και στον προορισμό μου
    Μάλλον ακούγεται ότι ένα overpant σε καλύπτει (ώστε να φοράς ότι θες σε παντελόνι)

  3. #48
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.047
    Το παντελόνι ήρθε. Είναι ποιοτικό και καλοραμμένο, με εύκολο μπες-βγες.

    Όμως.....δεν μου κάνει στη μέση, ενώ στο μήκος είναι ακριβώς!!
    Πήρα το Large, αυτό είναι το μέγεθος ( σε ύψος, 180εκ) μου εαν έτρεχα 10χλμ τη μέρα και είχα σταματήσει να τρώω σουβλάκια απο το 2017...

    Θα το βάλω λίγες μέρες για πούλημα, αλλιώς πάει για επιστροφή. Σίγουρα θα αγοραστεί άλλο, XL.

    Εαν κάποιος το ξέρει και το θέλει, μου λέει.

    https://www.motocard.com/en/pants-2/...lack_0011.aspx

    https://www.youtube.com/watch?v=rdnesUeaFLM
    Τελευταία τροποποίηση από Manalishi; 27/01/2023 στις 11:25.
    The mountain is you

  4. #49
    In science we trust
    Εγγραφή
    17/10/2020
    Μηνύματα
    55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από liospi Προβολή μηνύματος
    Αυτό θα ήθελα και εγώ... κατά προτίμηση revit για να κουμπώνει με το μπουφάν μου...
    π.χ. κάτι τέτοιο:
    https://www.fc-moto.de/en/Revit-Trou...BoCh9AQAvD_BwE
    To έχω πάρει το συγκεκριμένο. Θερμός σου κάνει τα πόδια, ακόμα και χωρίς την επένδυση, αλλά είναι αρκετά βαρύ και ογκώδες. Αν το θες για ταξίδι το χειμώνα είναι ότι καλύτερο. Για καθημερινά είναι δύσκολο γιατί είναι σαν να φοράς στολή. Επίσης από βροχή δεν καταλαβαίνει τίποτα.

  5. #50
    Καλώς τα παιδιά Το avatar του/της liospi
    Εγγραφή
    18/10/2004
    Μηνύματα
    267
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Augotaraxos Προβολή μηνύματος
    To έχω πάρει το συγκεκριμένο. Θερμός σου κάνει τα πόδια, ακόμα και χωρίς την επένδυση, αλλά είναι αρκετά βαρύ και ογκώδες. Αν το θες για ταξίδι το χειμώνα είναι ότι καλύτερο. Για καθημερινά είναι δύσκολο γιατί είναι σαν να φοράς στολή. Επίσης από βροχή δεν καταλαβαίνει τίποτα.
    Ευχαριστώ για την πληροφορία. το θέλω για την πόλη στα πολλά κρύα και την βροχή. Επειδή όμως δεν κάνω πολλά χιλιόμετρα θέλω κάτι άνετο και αξιοπρεπές σε εμφάνιση

  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263
    Δοκίμασα δυο παντελόνια. Το ένα ήταν το Nordcap Citizen που όμως δεν είχε στο νούμερο μου και έτσι μετά δοκίμασα το LS2 Chart Evo Black. Στο δεύτερο βρήκα νούμερο αλλά το μόνο που με απέτρεψε μέχρι στιγμής να το πάρω ήταν το ότι δεν ξέρω αν μπορώ να ανέβω στην μηχανή με τέτοιο παντελόνι. Φοβάμαι μην σκιστεί κανένα καβαλο , λογικά αυτό συμβαίνει γιατί τα υπόλοιπα καθημερινά παντελόνια που φοράω είναι πολύ άνετα .

    Πρέπει όντως το παντελόνι της μηχανής να είναι αρκετά εφαρμοστό και δεν θα υπάρξει πρόβλημα στο ανεβα κατέβα στην μηχανή;

  7. #52
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.181
    Το παντελόνι μηχανής πρέπει να είναι τόσο άνετο όσο και τα πολιτικά ρούχα.
    Το 'εφαρμοστό' δεν κολλάει πουθενά σαν έννοια ούτε σαν χρηστικότητα και φυσικά το αποφεύγεις.

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.354
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sachry Προβολή μηνύματος
    Δοκίμασα δυο παντελόνια. Το ένα ήταν το Nordcap Citizen που όμως δεν είχε στο νούμερο μου και έτσι μετά δοκίμασα το LS2 Chart Evo Black. Στο δεύτερο βρήκα νούμερο αλλά το μόνο που με απέτρεψε μέχρι στιγμής να το πάρω ήταν το ότι δεν ξέρω αν μπορώ να ανέβω στην μηχανή με τέτοιο παντελόνι. Φοβάμαι μην σκιστεί κανένα καβαλο , λογικά αυτό συμβαίνει γιατί τα υπόλοιπα καθημερινά παντελόνια που φοράω είναι πολύ άνετα .

    Πρέπει όντως το παντελόνι της μηχανής να είναι αρκετά εφαρμοστό και δεν θα υπάρξει πρόβλημα στο ανεβα κατέβα στην μηχανή;
    Αν μπορείς, δοκίμασε το μια στιγμή πάνω στη μοτοσικλέτα.

    Προσωπικά βρίσκω τα παντελόνια μηχανής πιο άνετα πάνω στη μοτοσικλέτα παρά το αντίθετο, όταν "κάθονται" σωστά οι προστασίες ουσιαστικά παύεις να τις κουβαλάς.

    Επίσης έλεγξε και την εφαρμογή στη μέση όταν κάθεσαι για να μη σε "κόβει" υπερβολικά στην κοιλιά.

  9. #54
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tsber Προβολή μηνύματος
    Αν μπορείς, δοκίμασε το μια στιγμή πάνω στη μοτοσικλέτα.


    Προσωπικά βρίσκω τα παντελόνια μηχανής πιο άνετα πάνω στη μοτοσικλέτα παρά το αντίθετο, όταν "κάθονται" σωστά οι προστασίες ουσιαστικά παύεις να τις κουβαλάς.

    Επίσης έλεγξε και την εφαρμογή στη μέση όταν κάθεσαι για να μη σε "κόβει" υπερβολικά στην κοιλιά.

    Σίγουρα όταν κάθεσαι στην μηχανή είναι πιο άνετα . Έκατσα σε καρέκλα και ήταν οκ . Εξάλλου πιστεύω λίγο θα ανοίξουν με τον καιρό.
    Το θέμα είναι αν μπορώ να ανέβω στην μηχανή χωρίς να κοπεί από κάτω το παντελόνι

  10. #55
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Ε σήκωνε λίγο το παντελόνι πριν καβαλήσεις,εγώ και σε παντελόνια που μου είναι άνετα το κάνω ,η χαρακτηριστική κίνηση ''σηκώνω τα παντελόνια μου΄' με πιάσιμο από εκεί που θα έμπαινε η ζώνη πχ.
    porca miseria.

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Ε σήκωνε λίγο το παντελόνι πριν καβαλήσεις,εγώ και σε παντελόνια που μου είναι άνετα το κάνω ,η χαρακτηριστική κίνηση ''σηκώνω τα παντελόνια μου΄' με πιάσιμο από εκεί που θα έμπαινε η ζώνη πχ.
    Εκεί που δοκίμασα το παντελόνι ο υπάλληλος μου είπε ότι πρέπει ότι πρέπει να το φοράω τέρμα επάνω . Οπότε έτσι δεν έχει περιθώριο για να τραβήξω και άλλο .

    Βέβαια η δοκιμή έγινε μαζί με το εσωτερικό που το έχει για να σε κρατάει ζεστό

  12. #57
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.047
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Manalishi Προβολή μηνύματος
    Το παντελόνι ήρθε. Είναι ποιοτικό και καλοραμμένο, με εύκολο μπες-βγες.

    Όμως.....δεν μου κάνει στη μέση, ενώ στο μήκος είναι ακριβώς!!
    Πήρα το Large, αυτό είναι το μέγεθος ( σε ύψος, 180εκ) μου εαν έτρεχα 10χλμ τη μέρα και είχα σταματήσει να τρώω σουβλάκια απο το 2017...

    Θα το βάλω λίγες μέρες για πούλημα, αλλιώς πάει για επιστροφή. Σίγουρα θα αγοραστεί άλλο, XL.

    Εαν κάποιος το ξέρει και το θέλει, μου λέει.

    https://www.motocard.com/en/pants-2/...lack_0011.aspx

    https://www.youtube.com/watch?v=rdnesUeaFLM
    Το παντελόνι εδώθει...Καλοφόρετο!
    Πάμε για άλλα τώρα, στο ψάξιμο πάλι....
    The mountain is you

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. παντελόνι μηχανής
    από takisdemi στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2017, 19:14
  2. πως φοραμε ενα παντελονι μηχανης...?
    από McTalas στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2015, 22:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF