Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 39 από 39

Θέμα: Shoei Xr-1000.....εντυπωσεις...παρακαλω

  1. #31
    Πού είναι τα κλειδιά μου; Το avatar του/της booZe
    Εγγραφή
    23/07/2003
    Μηνύματα
    118
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΣΤΑΥΡΟΣ
    [snip]
    ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΓΡΑΨΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΚΙΤ ΠΟΥ ΜΕΙΩΝΕΙ ΤΟΝ ΘΟΡΥΒΟ. ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ ΚΑΙ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ??
    Δες εδώ, θα το έχουν υποθέτω ο Τζωρτζόπουλος και οι μεταπωλητές του.

  2. #32
    My life on two wheels :) Το avatar του/της elli_summers
    Εγγραφή
    24/07/2005
    Μηνύματα
    33
    εγω παντως αυριο παω να παρω το XR!!!επιτελους αποφασισα να παρω το ALLOY και οχι το diabolic...ισως να ηταν λιγο υπερβολικο για ενα πανω απο ολα "καλο κοριτσακι".... ανυπομονω!!!

  3. #33
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΣΤΑΥΡΟΣ
    ΠΑΙΔΙΑ ΧΘΕΣ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ 1 XR1000.
    ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ( ΑΚΟΜΗ )
    ΕΧΕΙ ΦΟΒΕΡΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΕΡΑΣ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ. ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΦΑΠΤΕΙ ΣΩΣΤΑ Η ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΜΕ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ. ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ??
    ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΓΡΑΨΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΚΙΤ ΠΟΥ ΜΕΙΩΝΕΙ ΤΟΝ ΘΟΡΥΒΟ. ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ ΚΑΙ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ??
    Φιλε κοιτα αυτο που λες με τον αερα στα ματια τσεκαρισε το και πηγαινετο εκει που το αγορασες!Στο μελλον μπορει να εχεις προβλημα και απο τον αερα να σου γινοντε τα ματια τουμπανο.
    Οτι παθαινω και εγω με ενα HJC AC-11 που εχω,μονο που εμενα μου τον πεταει στο δεξι ματι.
    Μην υπογραφετε εκει μπορει να χαθει....εδω υπογραψτε στο μπλουζακι μου...θα κανετε φρρρρρρρ να σας ακουσω..φανταστικε τροχονομε.....

  4. #34
    My life on two wheels :) Το avatar του/της elli_summers
    Εγγραφή
    24/07/2005
    Μηνύματα
    33
    ρε παιδια ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!δεν μπορω να βρω το XR1000 το alloy σε XS!!!!εχω τρελαθει!!εκει που αποφασισα επιτελους ποιο θελω να μην το βρισκω???καμια ιδεα για κανα μαγαζι με στοκ????

  5. #35
    My life on two wheels :) Το avatar του/της elli_summers
    Εγγραφή
    24/07/2005
    Μηνύματα
    33
    ΤΟ ΒΡΗΗΗΗΗΗΗΚΑ!!!!τελευταια προσπαθεια που εκανα αργα.....ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!:rotflmao: :rotflmao: τριαλαλι τριαλαλο!!!ποιος με πιανει τωρα

  6. #36
    i love you 80's Το avatar του/της zoropatra
    Εγγραφή
    16/11/2004
    Μηνύματα
    1.026
    Αρχικά δημιουργήθηκε από elli_summers
    ΤΟ ΒΡΗΗΗΗΗΗΗΚΑ!!!!τελευταια προσπαθεια που εκανα αργα.....ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!:rotflmao: :rotflmao: τριαλαλι τριαλαλο!!!ποιος με πιανει τωρα


    μπραβο βρε καλα χιλιομετρα αερα να περασουν απο επανω του.....και....αγρατζουνιστο!!!!!!!
    Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΠΟΚΑΤΑΣΚΕΥΗ

    ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΧΑΠΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΕΡΝΕΙΣ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ.....

    μην ακολουθείς το μονοπάτι...πήγαινε εκεί που δεν υπάρχει μονοπάτι και άφησε τα ίχνη σου.....



  7. #37
    Για τον αέρα που μπαίνει από την ζελατίνα:

    βγάλτε την ζελατίνα (ξέρετε πώς, έτσι?)και από τις πλαστικές βίδες που κρατούν τους μηχανισμούς ανοίγματος ρυθμίστε τη θέση (της ζελατίνας) σε σχέση με το κράνος. Δεν υπάρχει κανόνας, εμπειρικά όμως έχω βρει ότι είναι πολύ μειωμένος ο αέρας όταν το πάνω μέρος της εφάπτεται στην τσιμούχα (ψιλοεξηγείται με αεροδυναμική αλλά άστε το).
    ΠΡΟΣΟΧΗ: τις βίδες ποτέ με κατσαβιδάκι αλλά με μικρό κέρμα (1 cent, 5 cents) και τις σφίγγουμε με προσοχή αλλιώς κόβονται (για αυτό η SHOEI δίνει και βίδες μαζί). Αν κόψετε καμμία μην απογοητευτείτε, όλοι το΄χουμε πάθει. Η ανάγκη ρύθμισης του μηχανισμού είναι ευθέως ανάλογη με το πόσο ανοιγοκλείνουμε την ζελατίνα (γιατί όλη η δύναμη από την καστάνια του μηχνισμού μεταφέρεται στις βίδες που σιγά-σιγά λασκάρουν). Όποιος αναρωτιέται γιατί δεν βάζουνε μεταλλικές βίδες) ας το ξανασκεφτεί. Εγώ προσωπικά τη ρυθμίζω περίπου κάθε 2 μήνες.


    Για την αντιθαμβωτική που... θαμπώνει σωστά έχει αναφερθεί ότι συμβαίνει γιατί χάνεται η επαφή με την ζελατίνα.
    Τα άσπρα pins που συγκρατούν την αντιθαμβωτική είναι έκκεντρα. Αν σας θαμπώνει βγάλτε την (είναι λίγο δύσκολο-πρέπει να κάνεις σχεδόν πλακέ την κυρίως) και γυρίστε τα έτσι ώστε να μειωθεί η απόσταση από pin σε pin και να μπει πιο σφιχτά η αντιθαμβωτική.

  8. #38
    και εγω που εχω xr-1000(sarron), μου φαινεται πολυ θορυβωδες.Και λενε οτι ειναι απο τα ησυχα.Δηλαδη με το arai τι παθαινεις.Κουφαινεσαι κανονικα??
    Τεσπα.Με το θαμπωμα της ζελατινας και βεβαια θελει ρυθμιση αν ειναι μεγαλο το κενο.Αλλιως αν ανοιξεις τον αεραγωγο που βρισκεται στο υψος του στοματος δεν εχεις προβλημα.
    works for me.
    και δεν μπαινει και πολυ αερας ωστε να σ'ενοχλει.
    In Thrust We Trust

    Turn To Burn

  9. #39
    Super φλόγα... Το avatar του/της gtheof
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    92
    Paides, elysa to problhma agorazontas nea anti8ambwtikh zelatina (ths pin lock), h opoia malista den htan gia to SHOEI alla gia ARAI. Eixe megalytero paxos kai "tezare" kalytera sthn ekswterikh zelatina toy kranous.

    Oson afora thn palia zelatina, eixa dokimasei ta panta, apo to an exw anoiktoys toys aeragwgous, mexri eksantlhtikhs ry8mishs twn pin locks gia na "katsei" kalytera, alla den epiase tipota. Sxedon thn katestrepsa apo to bale-bgale gia na dokimazw diafores ry8miseis.

    Epishs, epishmainw oti tio thampwma mou to ekane se poly xamhlh 8ermokrasia (0 ba8mous), oxi apla kryo. Mallon hmoun apla atyxos kai isws h arxikh anti8ambwtikh eixe kapoio elattwma.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Shoei Xr-1000 (black)
    από PPPPPAV στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 02/04/2006, 20:45
  2. SHOEI XR-1000 Diabolic II
    από kxIII στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/02/2006, 22:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF