Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: Επιλογή πρώτης μοτοσυκλέτας (πάμε βαθιά?)

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/01/2023
    Μηνύματα
    4

    Επιλογή πρώτης μοτοσυκλέτας (πάμε βαθιά?)

    Καλησπέρα κι από εμένα.
    Τον Νοέμβρη έβγαλα δίπλωμα κατηγορίας Α και είμαι στη φάση επιλογής πρώτης μοτοσυκλέτας. Από οδηγική εμπειρία, μιλάμε για 8 χρόνια με αυτοκίνητο (δόξα το θεό δεν έχω κάνει το παραμικρό μεχρι τα 26 μου) με τα τελευταία 2 να γράφω κατά μέσο όρο 1700-2000km/μήνα. Όσον αφορά στα δίκυκλα τώρα, η μόνη εμπειρία που είχα μέχρι τα μαθήματα, ήταν ό,τι είχα αποκομίσει από το ποδήλατο, μικρός. Πρώτη φορά καβάλησα μηχανή στα μαθήματα και πήγε πολύ καλά, από τη πρώτη κιόλας ημέρα (μάλιστα ο δάσκαλος δεν πιστευε ότι δεν έχω οδηγήσει ποτέ ξανά μηχανάκι). Όλα καλά μέχρι εδώ, στο ασφαλές περιβάλλον της πίστας. Έρχεται η ώρα όμως για τον δρόμο, που είναι άλλο κεφάλαιο (βέβαια πρωτο πραγμα μολις παρω μηχανη, θα ειναι να παω σε safety courses)...
    Αρχική μου επιλογή λοιπόν, ήταν κάτι τύπου CB500, καινουργιο, μιας και δεν θέλω να μπλέξω με μεταχειρισμένα, αγοραπωλησίες κτλ. Έρχεται λοιπόν ένα κολληταρι που οδηγάει από τα 16 και μου λέει "προσεκτικός είσαι, είναι κοντά στο CB650, δεν το κοιτάς κι αυτο;". Και το κοίταξα και μ'άρεσε πάρα πολύ. Το είδα και από κοντά σε έκθεση και ήταν άλλος κόσμος σε σχέση με το Hornet που έδωσα εξετάσεις (από άποψη κατανομής βαρους και εργονομίας). Ενιωσα ότι ναι, με αυτή από άποψη χειρισμού τουλάχιστον, το'χω, δεν τη φοβάμαι (τώρα άλλο το πως συμπεριφερεσαι στο δρόμο, είπαμε, δεν τα κάνω όλα ισωμα, πρωταρης γαρ!) και μου αρέσει εμφανησιακά ΤΡΕΛΑ σαν μηχανή, είναι κόσμημα η άτιμη, μιλάμε για έρωτα!
    Αρχίζοντας να ψάχνω κανένα μοντέλο παραπέρα, βλέπω μηχανές sport touring, που σου επιτρέπουν να πας και μια εκδρομή πολύ πιο άνετα (να σημειωθεί ότι για εκδρομική χρήση τη θέλω, όχι για εντός πόλης, οποτε το γυμνό μάλλον πρεπει να το ξεχάσω), που έχουν και καμιά IMU 6 αξόνων, που έχουν και καμιά ημιενεργητική ανάρτηση, ανεμοθώρακες, θερμαινόμενα grip κτλ και λέω "μήπως τελικά να πας προς τα εκει?". Εκεί όμως ανεβαίνουν παραπάνω και τα κυβικά. Πχ μ'αρέσει τρελά η F900XR, ή η Tracer 900, αλλά τα κυβικά πλέον είναι αρκετά...
    Εν ολίγοις το θέμα μου είναι ότι δεν θέλω να δώσω ένα σκασμό λεφτά για να ανέβω λίγο-λίγο κατηγορίες μέσω μεταχειρισμενων και θέλω να πάρω κάτι που να είναι πιο προσανατολισμένο σε εκδρομικη χρήση, να έχει και τα ηλεκτρονικά του για έξτρα ασφάλεια, να είναι γενικά όσο πιο ολοκληρωμενο γίνεται σαν μηχάνημα για να το έχω για καιρό, αλλά να είναι βατή η καμπύλη εκμάθησής του για λογους ασφαλείας. Δεν έχω τη κάψα των κυβικών για το γκάζι, απλά στα πιο μεγάλα μοντέλα βρίσκω λύσεις πιο ώριμες θα έλεγα.
    Μεγάλο πρόβλημα, είναι ότι δεν μπορώ να πάρω τίποτα για test ride από αντιπρόσωπο, γιατί δεν έχω κλείσει χρόνο που έχω το δίπλωμα και για τον ίδιο λόγο δεν μπορώ ούτε να νοικιάσω.
    Οι πιο παλιοί τι προτείνετε για το ξεκινημα; Άλλοι λένε ότι και τα 650cc είναι πολλά για αρχή. Άλλοι ότι τουλάχιστον σε αυτές τις κατηγορίες έχεις καλά φρένα. Πως λέτε να κινηθώ με κύριο περιορισμό ότι δεν μιλάμε για μεταχειρισμένο και λαμβάνοντας υπόψη οτι το δεξί μου δεν με τρώει;

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Kawasaki versys 650 η vstrom 650 η tiger 660 κ εισαι ετοιμος

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.595
    Λες ότι δεν θες να δώσεις ένα σκασμό λεφτά για να ανέβεις σιγά σιγά κατηγορίες και θες να πας κατευθείαν σε καινούριο 600-900 χωρίς να έχεις καμία εμπειρία ούτε καν 1 μήνα χρήση παπιου 125cc...ούτε καν να το μπαινο-βγάζεις από το γκαράζ η να πηγαίνεις περίπτερο εκεί δίπλα. οκ καλά θα πάει αυτό .

    Κάτ αρχήν αν δώσεις σήμερα 3000 για ένα μεταχειρισμενο 10-20 χρόνων , σε έναν χρόνο από τώρα τόσο 3000€ θα το δωσεις-πουλησεις. Οπότε δεν έχασες τίποτα.. (εκτός και αν το καταστρέψεις η χαλάσει). Η να χάσεις κάτι ελάχιστο τις τάξης 100-200-500€ αν πάρεις κάτι αντιεμπορικο η που χάνει αξία ακόμα για κάποιο λογο.)

    Ορισμένα αυξάνουν κιόλας τιμές (συλλεκτικά η οικονομικά παπιά, σπάνια, αξιόπιστα,που άφησαν καλές εντυπώσεις η έχουν ζήτηση), (πχ πριν 5-10 χρόνια έβρισκα glx με 500€ ενώ τώρα δύσκολα βρίσκω κάτω από 1000, nsr250 που έβρισκες με 1500 τώρα θα πληρώσεις 6000 για το ίδιο)
    Ενώ κάποια κρατάνε σταθερή αξία η ελαφρά μειωμένη (πχ βλέπω για χρόνια αγγελίες xt600 σε τιμες κοντά 1500) η crypton x και fmx και ktm640 στα 2000.)

    αν πάρεις καινούριο των 10.000,μόλις βγεις από την αντιπροσωπεία έχεις χάσει 500-1000€ και στον χρόνο μπορεί και 2000.

    Αν δώσεις τώρα 4.000 για ένα παπί και ένα xt 500 τόσο θα τα δώσεις και ενα χρόνο μετά και θα πάρεις ένα ktm640 και ένα cb400 η ένα ktm690. Και τον επόμενο χρόνο πάει λέγοντας με africa 750 και dt200 και συνεχίζεται με άλλες μηχανές... Δλδ με 4000 θα έχεις αλλάξει 5-6 μηχανές και πάλι θα έχεις το αρχικό κεφάλαιο.. άντε να προσθέσεις 1000-2000 αν πας σε κάτι μεγάλο και ποιο καινουριο κάποια στιγμή.. η αν κάνεις κακή αγορά και πάρεις χρεπι που θα χαλάσει.

    Ενώ δεν θα χάσεις τπτ με το καινούριο των 10.000 που λόγο απειρίας μπορεί να το ρίξεις κάτω ξεπαρκαροντας από το γκαράζ η πεζοδρόμιο κάνοντας άνετα ζημιά 1000-2000 στα πλαστικά? Η σε ενα ατύχημα εν κινήσει στον δρόμο που μπορεί άνετα να κάνεις 2000-5000 ζημιά? Που είναι αρκετά πιθανό να συμβεί ακόμα και με 50cc αν αρχίσεις λόγο απειρίας

  4. #4
    Φίλε μου χωρίς εμπειρία δεν πάμε πουθενά. Άλλο οδηγό αυτοκίνητο και άλλο μηχανάκι και μάλιστα έχω κάνει μόνο μαθήματα.
    Εγώ θα σου έλεγα ότι 650 και 500 να τα αποφύγεις, ούτε φυσικά να πας σε παπι.
    Πάρε ένα YAMAHA MT03 300cc γουστόζικο μηχανάκι, κράτα το κανα χρόνο να σε βάλει στην φιλοσοφία της μηχανής και μετά το δινεις και ανεβαινεις σε κυβικά.
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...8-yamaha-mt-03
    Αυτο το είδα για φίλο το δίνει 4.000 είναι άριστο και ολοκαίνουριο αλλά ο φίλος μου ήθελε έως 3.500.
    Φυσικα υπάρχουν πολλά μοντελα στα 300cc, είναι η τέλεια αρχή για εναν νέο πιστεύω.
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  5. #5
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    319
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dankannn Προβολή μηνύματος
    Φίλε μου χωρίς εμπειρία δεν πάμε πουθενά. Άλλο οδηγό αυτοκίνητο και άλλο μηχανάκι και μάλιστα έχω κάνει μόνο μαθήματα.
    Εγώ θα σου έλεγα ότι 650 και 500 να τα αποφύγεις, ούτε φυσικά να πας σε παπι.
    Πάρε ένα YAMAHA MT03 300cc γουστόζικο μηχανάκι, κράτα το κανα χρόνο να σε βάλει στην φιλοσοφία της μηχανής και μετά το δινεις και ανεβαινεις σε κυβικά.
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...8-yamaha-mt-03
    Αυτο το είδα για φίλο το δίνει 4.000 είναι άριστο και ολοκαίνουριο αλλά ο φίλος μου ήθελε έως 3.500.
    Φυσικα υπάρχουν πολλά μοντελα στα 300cc, είναι η τέλεια αρχή για εναν νέο πιστεύω.
    εντάξει επειδής το θέλει και για εκτός το φιλαράκι άντε πες και 500. αλλά προς το φίλο που άνοιξε το θέμα, εκτός από καλώς όρισες θα πω με την απειροελαχιστη μου εμπειρία χίλιες φορές να μπεις σε διαδικασίες αγοραπωλησιες κτκ κτλ παρά να ξεφύγεις πάνω απο 500 για αρχή. Οταν ξεθαρεψεις λιγο ειναι η εμπειρια και μονο αυτη που θα σε βαζει στη θεση σου να αναγνωριζεις τα ορια σου μια δεδομενη στιγμή και να μην ξεφεύγεις από αυτά, όσο μπαμπαδιστικο και αν ακούγεται αυτο που λέω, ή οσο και αν νομίζεις οτι μπορεις να εισαι εγκρατης.
    Να εισαι καλά, καλή αρχή και πάντα όρθιος.
    Αν είσαι ότι τρως γιατί ρε τρως ψοφίμια;

  6. #6
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.038
    πες μας ποσο αντεχει η τσεπη σου για καινουργιο και συνεχιζουμε.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.137
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    πες μας ποσο αντεχει η τσεπη σου για καινουργιο και συνεχιζουμε.
    Αυτό ακριβως, ανάλογα με το μπάτζετ πρέπει να γίνει η επιλογή.

    Γενικά μιλώντας, με σχεδόν οποιοδήποτε δικυλινδρο στη μεσαία κατηγορία (500-750) μπορεί κανεις να ταξιδέψει άνετα και με ασφάλεια ανεξαρτήτου εμπειρίας.

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/01/2023
    Μηνύματα
    4
    Καλησπέρα.
    Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας παιδιά! Δεν το περίμενα ότι κρατάνε τόσο αξία τα παλιότερα μοντέλα ομολογώ! Κι εμένα οι πρώτες σκέψεις μου ήταν για κανένα μεταχειρισμένο, αλλά επειδή έχουν ταλαιπωρηθεί πολύ δύο φίλοι μου με μεταχειρισμένα, μου είπαν να τα αποφύγω αν μπορώ. Γι'αυτο μετά ξεκίνησα να κοιτάω κάτι στα 500cc, για να μη χρειαστεί να το αλλάξω σύντομα. Είπα "οκ, ούτε λίγα, ούτε υπερβολικά και θα πας σε κανένα CB500 η CB500X, που έχουν πολύ καλές κριτικές".
    Αναγνωριζω ότι χωρίς εμπειρία θα έχω θέμα, γι'αυτο και ήρθα κι εδώ να πάρω καμιά γνώμη παραπάνω, αλλιώς θα ήμουν μάλλον από αυτούς που τρέχουν, παίρνουν κάτι και στο 2μηνο το πουλάνε γιατί το τρέμουν ή τρώνε τα μούτρα τους...
    Όσον αφορά στα μοντέλα τώρα, από τα 650ρια που αναφέρθηκαν, έχω κοιτάξει το Tiger 660 (αλλά δεν μου φάνηκε πολύ ανετο, μιλάμε για ανάστημα 1,74). Στο Tracer 7 που εχω ανεβει, στο CB500X και στο F900XR, "κουμπωσα" καλυτερα. Το Mt-03 που αναφέρθηκε, επίσης το έχω δει και μου έκανε καλή εντύπωση. Αυτό από τα μεσαία sport touring που με έχει τραβήξει περισσότερο πάντως, είναι το Tracer 700 μέχρι στιγμής.
    Τώρα όσον αφορά στο Budget, το Tracer 7 είναι θέμα 2-3 μηνών για να μπορώ να το πάρω χωρίς να βάλω δόσεις. Από εκεί και πέρα αν βάλω δόσεις, μπορώ να πάω και σε μεγαλύτερα (πχ το F900XR που ανέφερα), αλλά μου φαινεται ότι πρόκειται για ΜΕΓΑΛΗ υπερβολή, δεν ξέρω.. ΑΝ, αααααν παρόλα αυτά πήγαινα σε αυτή τη κατηγορία, είμαι ανάμεσα σε F900XR και Tracer 9 (με τη ζυγαριά να πεφτει στο Tracer γιατι το βλεπω να κυκλοφορει παρα πολυ και να μην αφηνει παράπονα, ενω το άλλο δεν το εχω δει πολυ να παιζει στους ελληνικους δρομους αν και εργονομικα αλλά και εμφανησιακα, μου αρεσει περισσότερο αλλα αυτα τα δυο κριτηρια μονο δεν αρκουν), αλλά με αυτά που διαβάζω, πρόκειται για πολύ δυνατά εργαλεία και στο κάτω-κάτω σκέφτομαι ότι δεν γνωρίζω και κανέναν που να πήρε από την αρχή αντίστοιχη μηχανή. Φαντάζομαι ότι έχει πολλά ψωμιά να φάει κανείς μέχρι να αρχίσει να παίζει μπάλα σε αυτά τα γήπεδα.

  9. #9
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    456
    Μην κοιτάζεις μόνο το γεγονός ότι, όπως, λες είσαι εγκρατής, άρα και τα περισσότερα κυβικά ή άλογα θα τα κουμανταρεις ελέγχοντας το δεξί σου χέρι.

    Τα περισσότερα άλογα και κυβικά έχουν αρκετά μεγαλύτερη καμπύλη εκμάθησης. Πρακτικά, δεν θα μάθεις ποτε να οδηγάς ΣΩΣΤΑ μηχανή. Είναι πιο βαριά οχήματα, ανοίγεις το γκάζι και τα χιλιόμετρα ανεβαίνουν χωρίς να πάρεις είδηση και στο τέλος καταλήγεις να πηγαίνεις μαγκωμένος

    Για εμένα μια χαρά είναι το CB500X. Και τις εκδρομουλες σου θα πας και τις βόλτες σου και θα κανεις τα πάντα.

  10. #10
    Μέλος Το avatar του/της Vassilis
    Εγγραφή
    16/11/2021
    Μηνύματα
    288
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ManLo Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα κι από εμένα.
    Τον Νοέμβρη έβγαλα δίπλωμα κατηγορίας Α και είμαι στη φάση επιλογής πρώτης μοτοσυκλέτας. Από οδηγική εμπειρία, μιλάμε για 8 χρόνια με αυτοκίνητο (δόξα το θεό δεν έχω κάνει το παραμικρό μεχρι τα 26 μου) με τα τελευταία 2 να γράφω κατά μέσο όρο 1700-2000km/μήνα. Όσον αφορά στα δίκυκλα τώρα, η μόνη εμπειρία που είχα μέχρι τα μαθήματα, ήταν ό,τι είχα αποκομίσει από το ποδήλατο, μικρός. Πρώτη φορά καβάλησα μηχανή στα μαθήματα και πήγε πολύ καλά, από τη πρώτη κιόλας ημέρα (μάλιστα ο δάσκαλος δεν πιστευε ότι δεν έχω οδηγήσει ποτέ ξανά μηχανάκι). Όλα καλά μέχρι εδώ, στο ασφαλές περιβάλλον της πίστας. Έρχεται η ώρα όμως για τον δρόμο, που είναι άλλο κεφάλαιο (βέβαια πρωτο πραγμα μολις παρω μηχανη, θα ειναι να παω σε safety courses)...
    Αρχική μου επιλογή λοιπόν, ήταν κάτι τύπου CB500, καινουργιο, μιας και δεν θέλω να μπλέξω με μεταχειρισμένα, αγοραπωλησίες κτλ. Έρχεται λοιπόν ένα κολληταρι που οδηγάει από τα 16 και μου λέει "προσεκτικός είσαι, είναι κοντά στο CB650, δεν το κοιτάς κι αυτο;". Και το κοίταξα και μ'άρεσε πάρα πολύ. Το είδα και από κοντά σε έκθεση και ήταν άλλος κόσμος σε σχέση με το Hornet που έδωσα εξετάσεις (από άποψη κατανομής βαρους και εργονομίας). Ενιωσα ότι ναι, με αυτή από άποψη χειρισμού τουλάχιστον, το'χω, δεν τη φοβάμαι (τώρα άλλο το πως συμπεριφερεσαι στο δρόμο, είπαμε, δεν τα κάνω όλα ισωμα, πρωταρης γαρ!) και μου αρέσει εμφανησιακά ΤΡΕΛΑ σαν μηχανή, είναι κόσμημα η άτιμη, μιλάμε για έρωτα!
    Αρχίζοντας να ψάχνω κανένα μοντέλο παραπέρα, βλέπω μηχανές sport touring, που σου επιτρέπουν να πας και μια εκδρομή πολύ πιο άνετα (να σημειωθεί ότι για εκδρομική χρήση τη θέλω, όχι για εντός πόλης, οποτε το γυμνό μάλλον πρεπει να το ξεχάσω), που έχουν και καμιά IMU 6 αξόνων, που έχουν και καμιά ημιενεργητική ανάρτηση, ανεμοθώρακες, θερμαινόμενα grip κτλ και λέω "μήπως τελικά να πας προς τα εκει?". Εκεί όμως ανεβαίνουν παραπάνω και τα κυβικά. Πχ μ'αρέσει τρελά η F900XR, ή η Tracer 900, αλλά τα κυβικά πλέον είναι αρκετά...
    Εν ολίγοις το θέμα μου είναι ότι δεν θέλω να δώσω ένα σκασμό λεφτά για να ανέβω λίγο-λίγο κατηγορίες μέσω μεταχειρισμενων και θέλω να πάρω κάτι που να είναι πιο προσανατολισμένο σε εκδρομικη χρήση, να έχει και τα ηλεκτρονικά του για έξτρα ασφάλεια, να είναι γενικά όσο πιο ολοκληρωμενο γίνεται σαν μηχάνημα για να το έχω για καιρό, αλλά να είναι βατή η καμπύλη εκμάθησής του για λογους ασφαλείας. Δεν έχω τη κάψα των κυβικών για το γκάζι, απλά στα πιο μεγάλα μοντέλα βρίσκω λύσεις πιο ώριμες θα έλεγα.
    Μεγάλο πρόβλημα, είναι ότι δεν μπορώ να πάρω τίποτα για test ride από αντιπρόσωπο, γιατί δεν έχω κλείσει χρόνο που έχω το δίπλωμα και για τον ίδιο λόγο δεν μπορώ ούτε να νοικιάσω.
    Οι πιο παλιοί τι προτείνετε για το ξεκινημα; Άλλοι λένε ότι και τα 650cc είναι πολλά για αρχή. Άλλοι ότι τουλάχιστον σε αυτές τις κατηγορίες έχεις καλά φρένα. Πως λέτε να κινηθώ με κύριο περιορισμό ότι δεν μιλάμε για μεταχειρισμένο και λαμβάνοντας υπόψη οτι το δεξί μου δεν με τρώει;
    Tiger 660 ή Tracer 7. Σε παρόμοια φάση μ' εσένα ήμουν (μόνη διαφορά τα περισσότερα χρόνια με αυτοκίνητο λόγω διαφοράς ηλικίας) και τα κυβικά για πρώτη μηχανή είναι μια χαρά αν έχεις μυαλό. Τα 900 για εμένα έχε τα σαν επόμενο στόχο. Απλά κάνε το συντομότερο τα Riding Schools.

  11. #11
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.800
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vassilis Προβολή μηνύματος
    Tiger 660 ή Tracer 7. Σε παρόμοια φάση μ' εσένα ήμουν (μόνη διαφορά τα περισσότερα χρόνια με αυτοκίνητο λόγω διαφοράς ηλικίας) και τα κυβικά για πρώτη μηχανή είναι μια χαρά αν έχεις μυαλό. Τα 900 για εμένα έχε τα σαν επόμενο στόχο. Απλά κάνε το συντομότερο τα Riding Schools.
    Ο κουμπάρος μου έχει κολλήσει να πάρει για πρώτη το Tracer7 .
    Αν μπορείς στείλε σε ένα PM τις παρατηρήσεις σου σχετικά με το μοντέλο, κόστος συντήρησης, συμπεριφορά σε εθνική/αττική οδό, κατανάλωση!
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  12. #12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Ο κουμπάρος μου έχει κολλήσει να πάρει για πρώτη το Tracer7 .
    Αν μπορείς στείλε σε ένα PM τις παρατηρήσεις σου σχετικά με το μοντέλο, κόστος συντήρησης, συμπεριφορά σε εθνική/αττική οδό, κατανάλωση!
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
    Αυτά είναι για του 2021 αλλά δεν νομίζω ότι θα άλλαξαν και πολλά με το νέο .
    Καλό moter , το σασμάν θέλει συνήθεια και καλά λάδια ( κλασικό YAMAHA), αναρτήσεις μέτριες , μπροστά φρένο ΟΚ ,το πίσω έχει χάλια αίσθηση με το ABS.
    Γενικά φτηνό κατασκευή και όποιος θέλει ας διαφωνήσει μαζί μου.
    Τέλος τα led φώτα δεν με ενθουσίασαν , οικονομικό από θέμα καυσίμου.
    Service normal τιμές στο VGR όσο το είχε ο φίλος μου.
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

Παρόμοια θέματα

  1. Επιλογή πρώτης μηχανής!
    από makois στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2010, 12:50
  2. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2009, 00:42
  3. Επιλογη πρωτης μηχανη
    από tsioup στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2009, 20:29
  4. Βοηθεια παιδες,για επιλογη πρωτης μηχανης
    από gatoupardos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2008, 20:02
  5. Αγορά πρώτης μοτοσυκλέτας
    από karas78 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2005, 15:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF