Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 72 από 72

Θέμα: Τιμοκατάλογος Μοτοσικλετών

  1. #61
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Γενικα μιλωντας παντως, η επιλογη του κινέζικου ειναι εντελως καινουργιο "φρουτο" που αφορα την τελευταια τριετια ισως.. Φτανουν βεβαια να γινονται ρυθμιστικος παραγοντας, και λογικα καποια απο αυτα ηρθαν για να μεινουν και να αλλαξουν την αγορα.
    Η επιλογή του κινέζικου είναι απόρροια της δεδομένης οικονομικής κατάστασης και της χρονικής συγκυρίας (ίσως όχι τυχαίας) που διάλεξαν οι Κινέζοι να πλημμυρίσουν την αγορά με εκατοντάδες μοντέλα και εταιρείες που ξεπηδούν σαν τα μανιτάρια και τους έκατσε μια χαρά. Το θέμα είναι ότι ήρθαν, κάποιοι θα μείνουν, κάποιοι ίσως όχι, το πόσο θα αλλάξουν την αγορά δεν το γνωρίζω, ή να το θέσω αλλιώς, δεν ξέρω κατά πόσο θα αλλάξουν την αγορά όπως την άλλαξαν οι γιαπωνέζοι απέναντι στους ευρωπαίους κατασκευαστές...

    Κοινό χαρακτηριστικό στην κινεζική μοτο εισβολή είναι η ύπαρξη παρωπίδων, τόσο από τους πολέμιους, όσο και από τους υπέρμαχους και θιασώτες του made in China. Από τη μια μεριά είναι ο συλλήβδην χλευασμός κι η ρετσινιά της κινεζιάς, κι από την άλλη είναι η αποθέωση της καραμέλας του value for money (sic). Κοίταγα χτες στο youtube ενός γνωστού και συμπαθούς youtuber και vlogger, ο οποίος είναι λάτρης και υποστηρικτής των κινέζικων μοτό, ένα βιντεάκι που κατέθετε την εμπειρία του και τις απόψεις του χρήστης CFMoto 650MT, o οποίος μέσα σε 2 χρόνια είχε κάνει 50.000 χιλιόμετρα. Το βίντεο είχε σκοπό να αποδείξει ότι τα κινέζικα μηχανάκια είναι ποιοτικά και αξιόπιστα και η αγορά τους αξίζει.

    Στην ερώτηση γιατί διάλεξε το συγκεκριμένο μηχανάκι, η απάντηση ήταν γιατί ήταν πολύ φθηνό και value for money... προσωπικά, εγώ το μεταφράζω όχι ως συνειδητοποιημένη επιλογή, αλλά αναγκαστική, τουτέστιν (αυτό που αναφέρθηκε εύστοχα παραπάνω) ότι δεν είχα τα λεφτά για κάτι άλλο που ήθελα σε καινούριο, και δεν ήθελα να μπλέξω με μεταχειρισμένο. Σε κάποια στιγμή, ρωτήθηκε ο κάτοχος εάν αντιμετώπισε κάποια προβλήματα αξιοπιστίας, και ανέφερε πως στα 2 αυτά χρόνια άλλαξε ρουλεμάν, πηνία και τρόμπα βενζίνης και δισκόπλακες (αυτές από επιλογή του κατόχου, γτ οι μαμίσιες ήταν απλά ανεπαρκείς και κακής ποιότητας, όπως ανέφερε. Καίτοι παρουσίασε αυτά τα θέματα, που δεν τα λες και μικρά ή ήσσονος σημασίας, το συμπέρασμα ήταν πως η μηχανή ήταν αξιόπιστη κι άξιζε τον κόπο.

    Για εμένα, όπως το βλέπω προσωπικά, οι κινέζικες μοτοσυκλέτες θα εδραιωθούν στη συνείδηση του κοινού όταν θα αγοράζονται με πρώτο γνώμονα και κριτήριο ΟΧΙ ΤΗΝ ΦΘΗΝΗ ΤΙΜΗ ΤΟΥΣ. Θα αλλάξουν την αγορά, όταν ο άλλος θα λέει πήρα την τάδε κινέζικη μάρκα γιατί μ' αρέσει αυτό και αυτό και αυτό, κι όχι την αγόρασα γιατί με το budget που είχα, ήταν η μόνη που μπορούσα να πάρω σε καινούρια...ούτε το "την αγόρασα γιατί είναι vfm για αυτά που προσφέρει σε σχέση με τους ανταγωνιστές. Να την αγοράζει ο άλλος ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΑ κι όχι γιατί απλά αυτήν μπορεί.

  2. #62
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Έτσι για την κουβέντα.
    Οι Γιαπωνέζικες εταιρίες (Honda,Suzuki κτλ) ξεκίνησαν την παραγωγή περίπου μέσα στα 50s.
    Λίγο μετά, μέσα στα 60s συμμετείχαν ήδη σε αγώνες παγκοσμίου φήμης όπως το Isle of Man και είχαν νίκες εκτοπίζοντας παραδοσιακούς κατασκευαστές.(Gilera,MotoGuzzi,MV Agusta, κτλ)
    Δειλά δειλά άρχισαν να παίρνουν νίκες και στο παγκόσμιο MotoGP ,στις μικρότερες κατηγορίες κυρίως ,
    Απέδειξαν αμέσως τι είναι ικανό να κάνει το προιόν τους και οι ίδιοι σαν εταιρία.Ούτε μεν,ούτε αλλά,ούτε θα δούμε.
    Στα 70's δεν είχαν να αποδείξουν πλέον τίποτα.
    Xαρακτηριστική η παρακάτω διαφήμιση,γ@μ@μ3 και το φωνάζουμε.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	s-l1600.jpg 
Προβολές:	279 
Μέγεθος:	104,8 KB 
ID:	441037
    porca miseria.

  3. #63
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.655
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Η επιλογή του κινέζικου είναι απόρροια της δεδομένης οικονομικής κατάστασης και της χρονικής συγκυρίας (ίσως όχι τυχαίας) που διάλεξαν οι Κινέζοι να πλημμυρίσουν την αγορά με εκατοντάδες μοντέλα και εταιρείες που ξεπηδούν σαν τα μανιτάρια και τους έκατσε μια χαρά. Το θέμα είναι ότι ήρθαν, κάποιοι θα μείνουν, κάποιοι ίσως όχι, το πόσο θα αλλάξουν την αγορά δεν το γνωρίζω, ή να το θέσω αλλιώς, δεν ξέρω κατά πόσο θα αλλάξουν την αγορά όπως την άλλαξαν οι γιαπωνέζοι απέναντι στους ευρωπαίους κατασκευαστές...

    Κοινό χαρακτηριστικό στην κινεζική μοτο εισβολή είναι η ύπαρξη παρωπίδων, τόσο από τους πολέμιους, όσο και από τους υπέρμαχους και θιασώτες του made in China. Από τη μια μεριά είναι ο συλλήβδην χλευασμός κι η ρετσινιά της κινεζιάς, κι από την άλλη είναι η αποθέωση της καραμέλας του value for money (sic). Κοίταγα χτες στο youtube ενός γνωστού και συμπαθούς youtuber και vlogger, ο οποίος είναι λάτρης και υποστηρικτής των κινέζικων μοτό, ένα βιντεάκι που κατέθετε την εμπειρία του και τις απόψεις του χρήστης CFMoto 650MT, o οποίος μέσα σε 2 χρόνια είχε κάνει 50.000 χιλιόμετρα. Το βίντεο είχε σκοπό να αποδείξει ότι τα κινέζικα μηχανάκια είναι ποιοτικά και αξιόπιστα και η αγορά τους αξίζει.

    Στην ερώτηση γιατί διάλεξε το συγκεκριμένο μηχανάκι, η απάντηση ήταν γιατί ήταν πολύ φθηνό και value for money... προσωπικά, εγώ το μεταφράζω όχι ως συνειδητοποιημένη επιλογή, αλλά αναγκαστική, τουτέστιν (αυτό που αναφέρθηκε εύστοχα παραπάνω) ότι δεν είχα τα λεφτά για κάτι άλλο που ήθελα σε καινούριο, και δεν ήθελα να μπλέξω με μεταχειρισμένο. Σε κάποια στιγμή, ρωτήθηκε ο κάτοχος εάν αντιμετώπισε κάποια προβλήματα αξιοπιστίας, και ανέφερε πως στα 2 αυτά χρόνια άλλαξε ρουλεμάν, πηνία και τρόμπα βενζίνης και δισκόπλακες (αυτές από επιλογή του κατόχου, γτ οι μαμίσιες ήταν απλά ανεπαρκείς και κακής ποιότητας, όπως ανέφερε. Καίτοι παρουσίασε αυτά τα θέματα, που δεν τα λες και μικρά ή ήσσονος σημασίας, το συμπέρασμα ήταν πως η μηχανή ήταν αξιόπιστη κι άξιζε τον κόπο.

    Για εμένα, όπως το βλέπω προσωπικά, οι κινέζικες μοτοσυκλέτες θα εδραιωθούν στη συνείδηση του κοινού όταν θα αγοράζονται με πρώτο γνώμονα και κριτήριο ΟΧΙ ΤΗΝ ΦΘΗΝΗ ΤΙΜΗ ΤΟΥΣ. Θα αλλάξουν την αγορά, όταν ο άλλος θα λέει πήρα την τάδε κινέζικη μάρκα γιατί μ' αρέσει αυτό και αυτό και αυτό, κι όχι την αγόρασα γιατί με το budget που είχα, ήταν η μόνη που μπορούσα να πάρω σε καινούρια...ούτε το "την αγόρασα γιατί είναι vfm για αυτά που προσφέρει σε σχέση με τους ανταγωνιστές. Να την αγοράζει ο άλλος ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΑ κι όχι γιατί απλά αυτήν μπορεί.
    ο μπλοκερ ομως το συγκρινει με το βερσους που ειχε πριν και του εβγαλε 2 βλαβες που ειχε βγαλει και στο βερσους,,πηνια και μια τσιμουχα στην τρομπα νερου,σχεδον στα ιδια χλμ.Τα συγκρινει λογω οτι ειναι ιδια μοτερ.Να τα λεμε και αυτα..Σαφεστα ο παραγοντας χρημα παιζει το ρολο του,γιατι να μην παιζει,ολοκληρος κοσμος κινεται απ αυτο και αν ενα προιον σου δινει τα ιδια πραγματα και εισαι ευχαριστημενος,γιατι να μην προτιμησεις το φθηνοτερο.Αλλωστε αυτο λεει ο μπλοκερ.
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  4. #64
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    ο μπλοκερ ομως το συγκρινει με το βερσους που ειχε πριν και του εβγαλε 2 βλαβες που ειχε βγαλει και στο βερσους,,πηνια και μια τσιμουχα στην τρομπα νερου,σχεδον στα ιδια χλμ.Τα συγκρινει λογω οτι ειναι ιδια μοτερ.Να τα λεμε και αυτα..Σαφεστα ο παραγοντας χρημα παιζει το ρολο του,γιατι να μην παιζει,ολοκληρος κοσμος κινεται απ αυτο και αν ενα προιον σου δινει τα ιδια πραγματα και εισαι ευχαριστημενος,γιατι να μην προτιμησεις το φθηνοτερο.Αλλωστε αυτο λεει ο μπλοκερ.
    Οι Κινέζοι έχουν πάει το reverse engineering σε άλλο επίπεδο, είναι τέτοιο το επίπεδο τελειότητας, που έχουν καταφέρει να αντιγράψουν και τις ίδιες βλάβες...

    Ακριβώς επειδή ολόκληρος κόσμος κινείται από το χρήμα, και επιχείρηση χωρίς κέρδος ΔΕΝ νοείται, η προσωπική μου λογική είναι ότι οι Κινέζοι για να τιμολογούν ένα προϊόν που κοστίζει σχεδόν όσο 2 φορές λιγότερο από ένα ανταγωνιστικό, κάπου πρέπει να έχουν κάνει παραχωρήσεις σε θέματα ποιότητας. Όπως οι δισκόπλακες με το μειωμένο πάχος, ή τα τακάκια με την άθλια πάστα για παράδειγμα. Το γεγονός που αναφέρεις, ότι το μοτέρ έβγαλε τις ίδιες βλάβες με το original μοτέρ, μου καταρρίπτει ένα επιχείρημα που ακούω συχνά, ότι οι Κινέζοι πήραν ένα αξιόπιστο μοτέρ και το βελτίωσαν (λες κι είναι βελτιωτικός οίκος της Kawasaki) εκεί που χώλαινε...αφού έβγαλε τις ίδιες βλάβες, δεν βλέπω που το έκαναν καλύτερο...

  5. #65
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.655
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Οι Κινέζοι έχουν πάει το reverse engineering σε άλλο επίπεδο, είναι τέτοιο το επίπεδο τελειότητας, που έχουν καταφέρει να αντιγράψουν και τις ίδιες βλάβες...

    Ακριβώς επειδή ολόκληρος κόσμος κινείται από το χρήμα, και επιχείρηση χωρίς κέρδος ΔΕΝ νοείται, η προσωπική μου λογική είναι ότι οι Κινέζοι για να τιμολογούν ένα προϊόν που κοστίζει σχεδόν όσο 2 φορές λιγότερο από ένα ανταγωνιστικό, κάπου πρέπει να έχουν κάνει παραχωρήσεις σε θέματα ποιότητας. Όπως οι δισκόπλακες με το μειωμένο πάχος, ή τα τακάκια με την άθλια πάστα για παράδειγμα. Το γεγονός που αναφέρεις, ότι το μοτέρ έβγαλε τις ίδιες βλάβες με το original μοτέρ, μου καταρρίπτει ένα επιχείρημα που ακούω συχνά, ότι οι Κινέζοι πήραν ένα αξιόπιστο μοτέρ και το βελτίωσαν (λες κι είναι βελτιωτικός οίκος της Kawasaki) εκεί που χώλαινε...αφού έβγαλε τις ίδιες βλάβες, δεν βλέπω που το έκαναν καλύτερο...
    Στα 650 το άφησαν όπως ήταν..στα 700 πέραν απ' την αύξηση κυβισμού,φόρεσαν σφυρήλατα πιστόνια και ride by whire ..στο δρόμο δε, είναι πολύ διαφορετικό και ψυχωμενο..
    Στις βλάβες ,ειδικά στα πηνία επειδή το είχα διαβάσει, ανέφερε τιμή εντελώς χώμα αν πλήρωνε το ανταλλακτικό..
    Στο βερσους επειδή το είχε ο αδερφός μου και βαρεσε και αυτός πηνία η τιμή ήταν πολύ τσουχτερή και έκανε περιέλιξη που την πρότεινε ο ίδιος ο μάστορας του...σε εξουσιοδοτημένο πάντα.. Φαντάσου ότι το συνεργείο είχε έτοιμα πηνία επισκευασμένα με περιέλιξη και κράτησε τα παλιά του..
    Οπότε ακόμα και στις βλάβες ο άνθρωπος κινέζικα θα πλήρωνε..

  6. #66
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Εγώ πάντως το αγόρασα,λόγω φθηνειας,και όπως έχω πλειστακις αναφέρει,με μια αμφιβολία για την αξιοπιστία της, όμως ΜΕΧΡΙΣ ΣΤΙΓΜΗΣ,δεν το έχω μετανιώσει, γιατί ΔΕΝ μου έχει βγάλει τίποτα ΑΠΟΛΎΤΩΣ, στα 12500χλμ.Θα μου πεις λίγα ρε φίλε.ΝΑΙ όντως πολύ λίγα ακόμα.ΙΔΩΜΕΝ.Οπως την βλέπω,με την 45χρονη εμπειρία μου,από καινούργια και μτχμενα,μου φαίνεται ότι ΔΕΝ θα αποδειχθεί "μάπα το καρπούζι."Και σίγουρα θα ενημερώνω χωρίς φόβο και πάθος για ότι θα παθαίνει.Ο κίτρινος δράκος κατά την ταπεινή μου γνώμη ήρθε για να μείνει,και θα μείνει.Οσον αφορά την μείωση των τιμών, αυτά είναι "πάγια" παλια τακτική όλων των εταιρειών,καθώς και η σύντομη αλλαγή μοντέλων.Η αγορά ρυθμίζεται από την προσφορά και την ζήτηση και όλα τα άλλα είναι μουχαμπετι καφενείου που έλεγε κάποτε και κάποιος αείμνηστος διαχειριστής.

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    787
    Επίσης, ο Κινέζος δεν κάνει απαραίτητα reverse engineering, πολλές φορές αγοράζει τις πατέντες κανονικά.

    Έτσι όπως πάει το πράγμα, ο διαχωρισμός μεταξύ, Κινέζων, Ευρωπαίων, Ινδών, Ιαπώνων, Βραζιλιάνων, Ινδονήσιων, Ταϋλανδών τείνει να εξαφανιστεί και θα μείνουν μόνο τα brand names. (βλ. σχετικά)
    Oldfarts never die

  8. #68
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Nαι ρε παιδιά έχει γραφεί και επίσημα, πουλήθηκαν απο την kawasaki τα σχέδια.

  9. #69
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Εγώ πάντως το αγόρασα,λόγω φθηνειας,και όπως έχω πλειστακις αναφέρει,με μια αμφιβολία για την αξιοπιστία της, όμως ΜΕΧΡΙΣ ΣΤΙΓΜΗΣ,δεν το έχω μετανιώσει, γιατί ΔΕΝ μου έχει βγάλει τίποτα ΑΠΟΛΎΤΩΣ, στα 12500χλμ.Θα μου πεις λίγα ρε φίλε.ΝΑΙ όντως πολύ λίγα ακόμα.ΙΔΩΜΕΝ.Οπως την βλέπω,με την 45χρονη εμπειρία μου,από καινούργια και μτχμενα,μου φαίνεται ότι ΔΕΝ θα αποδειχθεί "μάπα το καρπούζι."Και σίγουρα θα ενημερώνω χωρίς φόβο και πάθος για ότι θα παθαίνει.Ο κίτρινος δράκος κατά την ταπεινή μου γνώμη ήρθε για να μείνει,και θα μείνει.Οσον αφορά την μείωση των τιμών, αυτά είναι "πάγια" παλια τακτική όλων των εταιρειών,καθώς και η σύντομη αλλαγή μοντέλων.Η αγορά ρυθμίζεται από την προσφορά και την ζήτηση και όλα τα άλλα είναι μουχαμπετι καφενείου που έλεγε κάποτε και κάποιος αείμνηστος διαχειριστής.




    με αφορμή το παραπάνω ποστ, να πουμε και αυτό: αν ο μέσος αναβάτης κάνει με 1 μηχανάκι 50km - 70km μετά το αλλάζει επειδή το βαρέθηκε / ήθελε πιο μικρό / πιο μεγάλο / άλλαξε κατηγορία / χρεοκόπησε / έγινε οικογενειάρχης κλπ κλπ

    Αν σε αυτά χλμ που το πήρε από καινούργιο δεν τον ταλαιπώρησε, στα @@του... δεν είναι R&D να εξετάσει διεξοδικά την αντοχή των μετάλλων στα χρόνια και καταπόνηση του συγκεκριμένου μοντέλου..


    Το μηχανάκι και οι μάρκες είναι κάτι το προσωπικό. Σου κανει γούστο να πάρεις οτι σου καπνίσει όσο και αν κοστίζει και δε χρωστάς καμία αιτιολόγηση. Αυτό είναι το δηκαιωμα... ανεξάρτητα αν εμείς εδώ που είμαστε και λίγο χομπιστες μαστοράδες, λίγο χομπίστες developers, λίγο αισθητικής opinioners, λίγο οδηγοί, λίγο ταξιδιώτες και λίγο joe bar team το ξεσκονίζουμε λίγο παραπάνω σε όλες τις συζητήσεις worth it or not.

    you rise you fall you're down then you rise again

  10. #70
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    λίγο joe bar; μου σπας το ηθικό..

  11. #71
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Βάση και του νέου τιμοκαταλόγου της piaggio τελικά άνθρακας ο χρυσός

    https://scooternet.gr/news/%CE%B5%CE...E%CE%AE%CF%83/

    Δεν υπάρχει παγκόσμια τάση για να φθηνινουν τα προϊόντα(που όπως μας ειπαν οφειλόταν στην ενέργεια) παραμονο όπως φαίνεται οι νεοεισερχόμενοι κατασκευαστές να παρουσιάζουν ευκαιρίες για να μεγαλώσει το μερίδιο τους

    Και αυτό συμβαίνει σε benelli,cfmoto, royal Enfield, voge.
    Ενω όλοι οι υπόλοιποι έκαναν ανατιμήσεις

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    ...το βερσους ...στο βερσους...
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    ...Στο βερσους...
    ΒερσΙς μαστορα λεγεται η μοτοσυκλετα.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. Τιμοκατάλογος για ανταλακτικά Z750 που?
    από moraZ στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2006, 19:11
  2. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2005, 15:41
  3. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2005, 10:48
  4. τιμοκαταλογος στο rio de janeiro
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2004, 18:29
  5. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/08/2004, 00:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF