Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 66

Θέμα: Αγορά μηχανής

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Suzuki Gsxr 1000 2003..Το πήρα 3Κ πριν δυο χρόνια.Εχω κανει 16.000 χλμ.Μεχρι στιγμής του βαζω μονο βενζίνη,λαδια,φιλτρο κτλ αναλώσιμα..Ειναι πανω απο 15ετιας..Τι θελω να πω?Αυτο για τα χρεπια ιαπωνικά κτλ δεν ισχύει..Για καποιο λογο(ισως την εχετε παθει) εχετε μεγαλο φοβο για τα μεταχειρισμένα.Επίσης εχω και παπί Daytona κορεάτικο.Δεν εχει χαλάσει,αλλα οπως εχω πει και σε αλλα θεματα,η ποιότητα κατασκευής του ειναι χαμηλή.Παντού σκουριασμενες ροδελες, αμορτισέρ που το κόκκινο χρώμα τους εχει θαμπωσει κτλ..Του 2015 μοντέλο παρακαλώ..Το F1Z-R 110 που ειχα δεν θυμάμαι να εχω δει ουτε μια ροδελα σκουριασμενη..Ενα μπουζι το ειχα αλλαξει στα 8 χρόνια και λαδια..με μιση μανιβελα επερνε

  2. #32
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Suzuki Gsxr 1000 2003..Το πήρα 3Κ πριν δυο χρόνια.Εχω κανει 16.000 χλμ.Μεχρι στιγμής του βαζω μονο βενζίνη,λαδια,φιλτρο κτλ αναλώσιμα..Ειναι πανω απο 15ετιας..Τι θελω να πω?Αυτο για τα χρεπια ιαπωνικά κτλ δεν ισχύει..Για καποιο λογο(ισως την εχετε παθει) εχετε μεγαλο φοβο για τα μεταχειρισμένα.
    Οι εξαιρεσεις επιβεβαιωνουν τον κανονα,ασε που το δικο σου ΔΕΝ ειναι και το μπεστ σελλερ,της αγορας,ουτε και μια μικρομεσαιου κυβισμου μηχανη που ζηταει το 99% των αγοραστων σημερα.Ποιος θα παει να παρει gsxr 1000 του 2003 σημερα???ενας στις 10000,και πολλους λεω.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Ο νηματοθέτης είπε καθαρά πως θέλει μηχανή με καλή μεταπωλητική αξία. Αλλά η συζήτηση πάλι θα πάει εκεί που ήταν γραφτό της. Απλά αργήσαμε μια σελίδα τελικά.

    Πείτε μου τώρα ότι είναι καλή επιλογή το καινούριο κινέζικο για κάποιον που σκέφτεται ότι μπορεί να το δώσει γρήγορα. Να ρωτήσουμε και τον bowleno που έχασε ένα-ενάμιση χιλιάρικο σε ένα μήνα... Ξέρω, έχει κολλήσει η βελόνα αλλά κάπου ήμαρτον ρε παιδιά. Σε λίγο θα ανοίγει ο άλλος νήμα για track bike και η απάντηση από κάτω θα είναι καινούριο voge 500 (με μοτέρ Honda). Και μετά σας πειράζει το δούλεμα κιόλας.

  4. #34
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Ο νηματοθέτης είπε καθαρά πως θέλει μηχανή με καλή μεταπωλητική αξία. Αλλά η συζήτηση πάλι θα πάει εκεί που ήταν γραφτό της. Απλά αργήσαμε μια σελίδα τελικά.

    Πείτε μου τώρα ότι είναι καλή επιλογή το καινούριο κινέζικο για κάποιον που σκέφτεται ότι μπορεί να το δώσει γρήγορα. Να ρωτήσουμε και τον bowleno που έχασε ένα-ενάμιση χιλιάρικο σε ένα μήνα... Ξέρω, έχει κολλήσει η βελόνα αλλά κάπου ήμαρτον ρε παιδιά. Σε λίγο θα ανοίγει ο άλλος νήμα για track bike και η απάντηση από κάτω θα είναι καινούριο voge 500 (με μοτέρ Honda). Και μετά σας πειράζει το δούλεμα κιόλας.
    καλη μεταπωλητικη αξια εχουν μονο τα παπια και μικρα σκουτερ της χοντα λογω κυβισμου .ολα τα αλλα ειναι για τον κουβα οπως παει το πραγμα.ΑΣΕ που απο τις απαντησεις κανεις δεν του ειπε να παρει βογκ500.επισης ο μπολενο ΔΕΝ εχασε 1500 σε ενα μηνα.Εγω που το πηρα το 500, 6500 με το κλειδι στο χερι 3βαλιτσο με συναγερμο,τωρα αν το πουλησω στον ιδιο που το πηρα ,μου το παιρνει 5600.ητοι 15% κατω.ΑΝ επαιρνα το χοντα με τον ιδιο εξοπλισμο με 9000 χιλιαρικα θα μου τοπαιρνε παλι 15% κατω ο εμπορας ητοι 7650.Αρα το ιδιο.Με 12500 χιλιομετρα και τα δυο.ΑΝ ομως ειχα 50000 τοτε ναι το χοντα μαλλον θα ειχε μικροτερη απαξιωση.Δυστυχως ομως φιλε μου ΔΕΝ εχουν ολοι το μεγαλυτερο ποσον για να παρουν χοντα γι αυτο και παιρνουν βογκ η αλλες κινεζιες.Οπως και για ολα τα αλλα κινεζικα.Τωρα πηρε ο αλλος ενα ''πεθαμενο'' σουπερ σπορτ του 2003 που δεν το επαιρνε κανεις λογω κυβικων και χρησης,με 3 χιλιαρικα και του βγηκε καλο οπως λεει.Μακαρι και να το χαιρεται,αλλα ΔΕΝ ειναι ο κανονας.Ειναι η εξαιρεση.Τα περισσοτερα μεταχειρισμενα σημερα ειναι υπερτιμημενα και κακοσυντηρημενα λογω της κρισης,αλλα και λογω της ελλειψης σε καινουργια,εξ ου και η ροπη προς τις ''κινεζιές.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    .Εγω που το πηρα το 500, 6500 με το κλειδι στο χερι 3βαλιτσο με συναγερμο,τωρα αν το πουλησω στον ιδιο που το πηρα ,μου το παιρνει 5600.ητοι 15% κατω.ΑΝ επαιρνα το χοντα με τον ιδιο εξοπλισμο με 9000 χιλιαρικα θα μου τοπαιρνε παλι 15% κατω ο εμπορας ητοι 7650.Αρα το ιδιο.Με 12500 χιλιομετρα και τα δυο.ΑΝ ομως ειχα 50000 τοτε ναι το χοντα μαλλον θα ειχε μικροτερη απαξιωση.Δυστυχως ομως φιλε μου ΔΕΝ εχουν ολοι το μεγαλυτερο ποσον για να παρουν χοντα γι αυτο και παιρνουν βογκ η αλλες κινεζιες.Οπως και για ολα τα αλλα κινεζικα.Τωρα πηρε ο αλλος ενα ''πεθαμενο'' σουπερ σπορτ του 2003 που δεν το επαιρνε κανεις λογω κυβικων και χρησης,με 3 χιλιαρικα και του βγηκε καλο οπως λεει.Μακαρι και να το χαιρεται,αλλα ΔΕΝ ειναι ο κανονας.Ειναι η εξαιρεση.Τα περισσοτερα μεταχειρισμενα σημερα ειναι υπερτιμημενα και κακοσυντηρημενα λογω της κρισης,αλλα και λογω της ελλειψης σε καινουργια,εξ ου και η ροπη προς τις ''κινεζιές.
    Κατσε να περασουν 3-4 χειμωνες και ρωτα ξανα τοτε για το ποσο σου το παιρνουν σε συγκριση με το CB.
    Στο μεσοδιαστημα να δουμε αν σου εβγαλε τιποτα και τι σε σχεση με το ιδιου κινητηρα Honda.


    Στο θεμα μας τωρα ο νεματοθετης ζηταει 500ρι και εκτος απο την σειρα CB και το ΜΤ03 to 300ρι δεν βλεπω καποιο αλλο.


    ΥΓ. Δεν λεει τιποτα για την αξιοπιστια ενας χρονος η δυο και 10-15 χιλιαδες χλμ. Μια ενδειξη μονο. Αυτο ελειπε να σκορπανε στον χρονο επανω. Περα δε απο την αξιοπιστια μετρανε και αλλα πραγματα οπως δικτυο επισκευαστων, επρκεια ανταλλακτικων, υποστηριξη σε θεματα ανακλησεων / εγγυησεων. Αυτα τα πραγματα θελουν χρονο να φανουν και επειδη ειμαι οπαδος της παροιμιας "ειμαι φτωχος, αφγοραζω ακριβα" θα προτιμουσα μεταχειρισμενο CB 500X παρα καινουργιο κινεζικο και ο βασικοτερος λογος ειναι οτι τις μηχανες μου τις κραταω χρονια και δεν εχω πειστει οτι ο κινεζος θα με υποστηριξει, ουτε οτι θα αντεξει το προιον του.

  6. #36
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.820
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Ο νηματοθέτης είπε καθαρά πως θέλει μηχανή με καλή μεταπωλητική αξία. Αλλά η συζήτηση πάλι θα πάει εκεί που ήταν γραφτό της. Απλά αργήσαμε μια σελίδα τελικά.

    Πείτε μου τώρα ότι είναι καλή επιλογή το καινούριο κινέζικο για κάποιον που σκέφτεται ότι μπορεί να το δώσει γρήγορα. Να ρωτήσουμε και τον bowleno που έχασε ένα-ενάμιση χιλιάρικο σε ένα μήνα... Ξέρω, έχει κολλήσει η βελόνα αλλά κάπου ήμαρτον ρε παιδιά. Σε λίγο θα ανοίγει ο άλλος νήμα για track bike και η απάντηση από κάτω θα είναι καινούριο voge 500 (με μοτέρ Honda). Και μετά σας πειράζει το δούλεμα κιόλας.
    Αυτό το νήμα πάει ακριβώς όπως είχα προβλέψει στο άλλο νήμα για τον τιμοκατάλογο μηχανών.
    Είναι κάτι μεταξύ της πλάνης του τζογαδόρου και της αυτοεπιβεβαίωσης της επιλογής.
    Κατά Φρόυντ ευαγγέλιον, γάμησε τα.
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  7. #37
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Κατσε να περασουν 3-4 χειμωνες και ρωτα ξανα τοτε για το ποσο σου το παιρνουν σε συγκριση με το CB.
    Στο μεσοδιαστημα να δουμε αν σου εβγαλε τιποτα και τι σε σχεση με το ιδιου κινητηρα Honda.


    Στο θεμα μας τωρα ο νεματοθετης ζηταει 500ρι και εκτος απο την σειρα CB και το ΜΤ03 to 300ρι δεν βλεπω καποιο αλλο.


    ΥΓ. Δεν λεει τιποτα για την αξιοπιστια ενας χρονος η δυο και 10-15 χιλιαδες χλμ. Μια ενδειξη μονο. Αυτο ελειπε να σκορπανε στον χρονο επανω. Περα δε απο την αξιοπιστια μετρανε και αλλα πραγματα οπως δικτυο επισκευαστων, επρκεια ανταλλακτικων, υποστηριξη σε θεματα ανακλησεων / εγγυησεων. Αυτα τα πραγματα θελουν χρονο να φανουν και επειδη ειμαι οπαδος της παροιμιας "ειμαι φτωχος, αγοραζω ακριβα" θα προτιμουσα μεταχειρισμενο CB 500X παρα καινουργιο κινεζικο και ο βασικοτερος λογος ειναι οτι τις μηχανες μου τις κραταω χρονια και δεν εχω πειστει οτι ο κινεζος θα με υποστηριξει, ουτε οτι θα αντεξει το προιον του.
    Και πολυ καλα κανεις,αμα εισαι φτωχος και μπορεις να το κάνεις.
    Δυστυχως ομως η πλειοψηφια των φτωχων ΔΕΝ μπορει να το κανει.
    Απ την αλλη μερια ''ουδεν κακον αμιγες καλου'' που λεγαν και οι προγονοι μας.
    Απ τους πραγματικους φτωχους αγοραστες θα γινει καλυτερη η ΚΙΝΑ ,και θα φτιαχνει καλυτερα προιοντα,οπως καποτε ξεκινησε και η ιαπωνια.(με αλλους ορους εποχης βεβαια).
    Καλη αγορα στον φιλο μας οτι και να παρει.
    Και ασφαλη χιλιομετρα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  8. #38
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Αυτό το νήμα πάει ακριβώς όπως είχα προβλέψει στο άλλο νήμα για τον τιμοκατάλογο μηχανών.
    Είναι κάτι μεταξύ της πλάνης του τζογαδόρου και της αυτοεπιβεβαίωσης της επιλογής.
    Κατά Φρόυντ ευαγγέλιον, γάμησε τα.
    Ειμαι ενας φτωχος και ναρκισσος,τζογαδορος.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  9. #39
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Ο πραγματικά φτωχός θα αγοράσει 50-125 κε και αν θέλει μεγάλη μηχανή ένα ΚΛΕ-Τρανσαλπ με λιγότερο από 1.500.
    Άνθρωπος που δίνει 6.5 χιλιάρικα φτωχός δεν είναι σίγουρα.
    Κάπου έχασε η λέξη το νόημα της.
    porca miseria.

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Ο πραγματικά φτωχός θα αγοράσει 50-125 κε και αν θέλει μεγάλη μηχανή ένα ΚΛΕ-Τρανσαλπ με λιγότερο από 1.500.
    Άνθρωπος που δίνει 6.5 χιλιάρικα φτωχός δεν είναι σίγουρα.
    Κάπου έχασε η λέξη το νόημα της.
    η παροιμια λεει οτι οταν δε σου περισσευουν αγοραζεις κατι να κρατησει. Ο πραγματικα φτωχος δεν αγοραζει τιποτα, παει με τα ποδια

    Επισης οι παροιμιες ειναι συνηθως αντικρουομενες, "η φτηνια τρωει τον παρα" , " το φθηνο κρεας οι σκυλοι το τρωνε", κοκ



    Απο εκει και περα ο καθενας αγοραζει αυτο που τον εξυπηρετει και μπορει να πληρωσει

  11. #41
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Ο πραγματικά φτωχός θα αγοράσει 50-125 κε και αν θέλει μεγάλη μηχανή ένα ΚΛΕ-Τρανσαλπ με λιγότερο από 1.500.
    Άνθρωπος που δίνει 6.5 χιλιάρικα φτωχός δεν είναι σίγουρα.
    Κάπου έχασε η λέξη το νόημα της.
    οσα ξερει ο νοικοκυρης,δεν τα ξερει ο κοσμος ολος λεει η παροιμια.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  12. #42
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.820
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Ειμαι ενας φτωχος και ναρκισσος,τζογαδορος.
    Ώρες ώρες αναρωτιέμαι αν μιλάμε άλλη γλώσσα.

    Παναβούρη , είσαι από τους τύπους που διαβάζουν τον τίτλο και όχι το άρθρο έτσι?
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  13. #43
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Ώρες ώρες αναρωτιέμαι αν μιλάμε άλλη γλώσσα.

    Παναβούρη , είσαι από τους τύπους που διαβάζουν τον τίτλο και όχι το άρθρο έτσι?
    συ ειπας.

    εγω παντως ,ακομα θεωρω οτι εισαι ανθρωπος με αισθηση του χιουμορ.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  14. #44
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.820
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    συ ειπας.

    εγω παντως ,ακομα θεωρω οτι εισαι ανθρωπος με αισθηση του χιουμορ.
    Μετά το σχόλιο του Monty , αποφεύγω το χιούμορ.
    Δεν ξέρω τι λέτε εκεί στις επαρχίες της Ανατολής και τι deals κάνετε στα Sweatshops που φτιάχνουν τις μηχανές σας. Σας φοβάμαι.
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  15. #45
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Μετά το σχόλιο του Monty , αποφεύγω το χιούμορ.
    Δεν ξέρω τι λέτε εκεί στις επαρχίες της Ανατολής και τι deals κάνετε στα Sweatshops που φτιάχνουν τις μηχανές σας. Σας φοβάμαι.
    Κακως,το χιουμορ ειναι το αλατι της ζωης.
    Μην μας φοβασαι.Κι εμεις στο ιδιο μαγγανοπηγαδο ειμαστε.
    Απλως ειμαστε πρωτοποροι στην ''νεα κινεζικη ταξη πραγματων'' και παρηγοριομαστε και λιγο μεταξυ μας,και δινουμε κουραγιο ο ενας στον αλλον.
    Ειναι αυτο που λεει ο λαος,''κανουμε την αναγκη μας φιλοτιμο''.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα μηχανης chappy η chally
    από krals στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2005, 08:23
  2. αγορα μηχανης...???
    από kortomalteze στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2005, 19:58
  3. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2005, 08:34
  4. Αγορα μηχανης (αντιπροσωπειας 'η παραεισαγωγης ?)
    από anco στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2005, 17:54
  5. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 21:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF