Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 66 από 66

Θέμα: Αγορά μηχανής

  1. #61
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.151
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Ειπα εγώ οτι δεν θέλει τπτ?Φυσικά και θέλει,οπως ρουλεμαν τιμονιού -ψαλιδιού.Α ναι ξεχασα και τσιμουχα στο αριστερό καλάμι.Και? Αυτό που λεω το εννοώ.Μονο λαδι βαζε το και θα σε παει παντου και θα σε γυρίσει κιόλας.Απο κει και πέρα,το αν γίνομαι πιστευτός ή οχι, αυτό ειναι ενα αλλο θέμα.Η πραγματικότητα είναι μια και ειναι αυτή που λέω.Και γω δυσκολεύομαι να πιστέψω οτι ο bowleno πχ την εχει παθει δυο-τρεις φορες με μεταχειρισμένα.Άλλοι ορκίζονται στην αξιοπιστία των honda,εμένα ομως το μόνο μηχανάκι που κόλλησε και βαρεσε μπιελα ηταν honda.Επισης, φοβούνται τα λιφάν,οτι αν ανοιξουν γκαζι θα κολλήσουν.Ε λοιπόν,σε αντίθεση με το χοντα,το λιφαν μοτερ μου αυτή τη στιγμή έχει 70.000 χλμ όλα ντελιβερίσια στο τέρμα,πατινάρει και καίει λαδι το οποίο διαπίστωσα προχθές..Ε και να πεθάνει δεν με νοιάζει,270€ μαζι με εργατικά το πέρασα,τα λεφτα του τα εβγαλε 100 φορές.Εσυ μην πιστεύεις οτι ενα χτ με 500€ κάνει αυτό που περιέγραψα.Το χτ είναι τερας αξιοπιστίας,δεν είναι τυχαίο που εγινε μπεστ σελλερ στην Ελλάδα..Μπορει να μην βαζει φωτιά στην άσφαλτο,αλλά για να το σπάσεις,δεν ξερω κ γω τι πρέπει να κανεις
    Ο Bowleno την πάτησε την πρώτη φορά με ένα XL250S το (πολύ μακρινό, πλέον) 1988 όπου ο "μηχανικός" (μην χέσω) ορκιζόταν "στην μάνα του" (η οποία είχε ήδη πεθάνει όπως έμαθα χρόνια αργότερα) ότι "το μηχανάκι είναι χαρτί ρε φίλε, πάρτο με κλειστά μάτια αφού έχεις ήδη κλειστά αυτιά" στον μήνα επάνω, το μοτέρ έκανε σαν "κατσαρόλα με καρφιά μέσα" (λόγια του συναδέλφου στην δουλειά και μετέπειτα γαμπρό μου) το πήγαμε σε δικό μηχανικό και η επισκευή του μοτέρ κόστισε 2 φορές όσο το αγόρασα
    Την δεύτερη, το 1991 όταν πήρα ένα GPZ500S, πήγαμε διακοπές με την γυναίκα στην Σκύρο, και έσπασε εκεί... Επιστροφή Αθήνα, επισκευή τα πάντα όλα και μετά από 6 μήνες, στον Κηφισό με 150+ στο κοντέρ, έσπασε πάλι! χ2 Επισκευή και μου το έκλεψαν κανέναν χρόνο μετά. Από τότε, μόνο καινούργια!
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Ε εντάξει ρε συ αυτά είναι αρχαία μοτόρια

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.836
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Ε εντάξει ρε συ αυτά είναι αρχαία μοτόρια
    Αλλιώς:
    Τα μεταξωτά βρακιά είναι για επιδέξιους κώλους.
    Τα μηχανάκια των 500 800€ είναι για ανθρώπους που γνωρίζουν τι θέλουν, και είναι και πρόθυμοι να ξοδέψουν και επιπλέον χρήμα και ώρες προσωπικής δουλειάς για να φτιάξουν αυτό που θέλουν.

  4. #64
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.151
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Ε εντάξει ρε συ αυτά είναι αρχαία μοτόρια
    Την εποχή που τα πήρα καθόλου αρχαία δεν ήταν ρε συ..... διάβασες χρονολογία που τα πήρα η να τα ξαναγράψω;
    Το XL250 S είχε 5-6 χρόνια στην αγορά όταν το απέκτησα, το GPZ500 S ήταν του 1989 και το πήρα το 1991.... αρχαία δεν ήταν τότε για να σπάσουν έτσι όπως έσπασαν, ειδικά το GPZ
    Από όσα απέκτησα κούτα, με κανένα δεν είχα το παραμικρό στο μοτέρ εκτός του crypton 105 λόγω φθοράς (110.000 χλμ σε 2 χρόνια και παρατεταμένο καθημερινό σκίσιμο)
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #65
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/02/2024
    Μηνύματα
    2
    Καλησπέρα σε όλους. Ετοιμάζομαι να αγοράσω ΣΚΟΥΤΕΡ και είναι ανάμεσα στο Aprilia SR 200 και στο Yamaha NMAX 155.Γνωμες;;;;

  6. #66
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/08/2021
    Μηνύματα
    228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikolis Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σε όλους. Ετοιμάζομαι να αγοράσω ΣΚΟΥΤΕΡ και είναι ανάμεσα στο Aprilia SR 200 και στο Yamaha NMAX 155.Γνωμες;;;;
    Aprilia ένα θέλεις εμφάνιση και επιδόσεις αλλά δεν χωράει από κάτω ούτε ένα jet κράνος
    Υamaha για άνεση και καλές επίδοσεις καταναλωση και φυσικά υψηλή μεταπώληση

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα μηχανης chappy η chally
    από krals στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2005, 08:23
  2. αγορα μηχανης...???
    από kortomalteze στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2005, 19:58
  3. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2005, 08:34
  4. Αγορα μηχανης (αντιπροσωπειας 'η παραεισαγωγης ?)
    από anco στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2005, 17:54
  5. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 21:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF