Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 30

Θέμα: Polytrol

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.467

    Polytrol

    Όχι αυτος που τρολαρει σε posts, το αλλο, το γυαλιστικο.
    Μη μου πειτε οτι δε σας εχουν σκάσει διαφημίσεις στο FB τον τελευταιο χρονο με δαυτο.
    Και βιντεο και 100δες εφαρμογες μεχρι και στα κεραμυδια του σπιτιου...υποσχεται θαυματα.

    Λοιπον, το εχει δοκιμασει κανεις ?

    Ξέχασα το link

    https://www.polychrom.gr/product/polytrol/

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    601
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PortisHead Προβολή μηνύματος
    Όχι αυτος που τρολαρει σε posts, το αλλο, το γυαλιστικο.
    Μη μου πειτε οτι δε σας εχουν σκάσει διαφημίσεις στο FB τον τελευταιο χρονο με δαυτο.
    Και βιντεο και 100δες εφαρμογες μεχρι και στα κεραμυδια του σπιτιου...υποσχεται θαυματα.

    Λοιπον, το εχει δοκιμασει κανεις ?

    Ξέχασα το link

    https://www.polychrom.gr/product/polytrol/
    καλησπερα,
    Το ειχα δοκιμασει στα πλαστικα του σκούτερ, οπως και στα πλαστικα μαυρα "φρυδια" του αυτοκίνητου της γυναίκας μου, και ειναι πραγματικα πολυ καλο.
    Ειχα δοκιμασει το spray.

    Κανει καλη δουλεια.....οχι μονιμη, αλλα κραταει 5-6 μηνες.

    «Αυτούς που χόρευαν τους είπαν τρελούς εκείνοι που δεν μπορούσαν να ακούσουν την μουσική»

  3. #3
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.078
    Δείχνει να δουλεύει όπως τα γαλακτώματα για τα πλαστικά.
    Σιλικόνη δεν έχει, περισσότερο κραταει, τσεκάρετε αν έχει μεγάλη οξύτητα και αν δεν έχει καλώς.

    Σκέφτομαι αν υπάρχει λόγος να τονίσουμε ότι τα διάφορα υλικά συντήρησης δεν μπαίνουν στα λάστιχα των τροχών...

  4. #4
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Το κοιτούσα για το hornet που είχα άβαφα μαύρα πλαστικα. Θα το έπαιρνα όταν θα μου τελείωνε το spray σιλικόνης. Τελικά πουλήθηκε το μηχανάκι πριν τελειώσει το spray.
    Τελευταία τροποποίηση από zannisvel; 13/04/2021 στις 09:03. Αιτία: κατάφερα να γράψω το spray με 2 διαφορετικούς τρόπους.

  5. #5
    Πέρασα πριν 3 μήνες την πίσω βαλίτσα, η οποία είχε πολυμεριστεί με τα χρόνια και είχε γίνει χάλια. Μετά από ένα καλό γυαλοχαρτάρισμα την πέρασα ένα χέρι και ειλικρινά το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό. Έχει παραμείνει μια ιδέα λαδίλας, σαν στρώση επάνω, χωρίς όμως να λερώνει. Βέβαια δεν πλένω και συχνά για να ξέρω πόσο γρήγορα φεύγει. Αυτό που φοβάμαι με όλα αυτά τα χημικά είναι τι ζημιά θα κάνουν στα πλαστικά σε βάθος χρόνου, ειδικά σε συνδυασμό με την έκθεση στον ήλιο.

  6. #6
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Δύσκολο υλικό.... Αν το εφαρμόσεις όπως δείχνει το βίντεο.... Μαύρα χάλια. Πάει και γλύφει στις χάραμαδες, είναι πηχτό, ύστερα στεγνώνει και δεν φεύγει εύκολα.
    Για σωστή δουλειά θέλουν αφαιρέσει τα πλαστικά που θα περάσεις.
    Κατά τα άλλα κάνει δουλειά. Θέλει να μάθεις να το δουλεύεις, πόσο να βάλεις, πόσο να το αφήσεις, ποσο να τραβήξει. Και κάθε διαφορετικη ποιότητα πλαστικού όλα τα παραπάνω διαφορετικά!
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    580
    Εγω έχω περάσει πλαστικά απο scooter sym . Εκανε δουλειά και κράταγε καιρό , το σπρευ είχα χρησιμοποιήσει.
    Είχα περάσει διακόπτες φώτων στο kle, και είχαν έρθει σε καλή κατάσταση.
    Εκεί όπως αναφέρουν και παραπάνω θέλει άμεσω σκούπισμα να μήν μείνει και στεγνώσει επάνω σε κινούμενα μέρη.
    Εμένα δεν με δυσκόλεψε. Δοκίμασέ το αξίζει.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  8. #8
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2019
    Μηνύματα
    49
    Το δοκίμασα σε 2 διαφορετικά κομμάτια: το πρώτο ήταν το κάλυμμα της αλυσίδας και στο οποίο είχε καλά αποτελέσματα. Το δεύτερο ήταν το κάλυμμα του πρωτεύοντος γραναζιού της τελικής μετάδοσης, το οποίο είχε πλέον γίνει ανοιχτό γκρι από την πολυκαιρία (μηχανάκι του 1981). Δεν έκανε απολύτως τίποτα. Τελικά το έβαψα με το χρώμα για μαύρα πλαστικά της sonαx το οποίο είχε πολύ καλό αποτέλεσμα, αμφιβάλλω όμως αν θα κρατήσει πολύ. Έτσι κι αλλιώς όμως το μηχανάκι δεν θα χρησιμοποιείται πλέον πολύ συχνά και δεν θα το βλέπει πολύ ο ήλιος. Εκτός αυτού το πήρα απόφαση να το ξαναβάφω όποτε χρειάζεται.

  9. #9
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.078
    Υπαρχει το "Bumper Paint" της body
    για τέτοιες περιπτώσεις με "γραμματια".
    Δυνατο, κανει επιδερμίδα, δεν ξεσκονίζεται εύκολα αλλα αντέχει σφουγγαρι.
    Το χρησιμοποιώ χρόνια σε κλωβούς οργανων, καθρέπτες κ.λπ.

    αν έχει καλή πρόσφυση γίνεται πολύ γερό.

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/10/2018
    Μηνύματα
    16
    Και εγώ που το δοκίμασα το polytrol στην μηχανή και στο αμάξι, δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε. Ειδικά στο αυτοκίνητο, όταν στέγνωνε και το σκούπιζα, άφηνε σαν ένα ίχνος ασπρίλας.
    Επίσης με βάζει σε σκέψεις, ένα προϊόν που έχει ένα μεγάλο εύρος εφαρμογών (μεταλλικές επιφάνειες, πλαστικές, ξύλινες, κ.α) μήπως μακροπρόθεσμα προκαλέσει κάποια ζημιά στα πλαστικά.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Viper4
    Εγγραφή
    20/11/2010
    Μηνύματα
    372
    Σε πλαστικά κάνει παπάδες! από τα καλύτερα προϊόντα του είδους.
    Θέλει απλά να ακολουθήσεις τις απλές οδηγίες του για να μην στεγνώσει λάθος, και όλα οκ.
    Μ' αρέσει που τα καφενεία έχουν γεμίσει άνεργους επιστήμονες με 2 μεταπτυχιακά.Πλέον πας για ουζάκι και αντί για μπάλα συζητάς για μαύρες τρύπες τουλάχιστον..

  12. #12
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Βασικό το να μην στεγνώσει...... Σε θέλει από πάνω του. Αν δεν είναι ζεστό το πλαστικό από τον ήλιο είναι καλύτερα, η ζέστη το στεγνώνει.
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  13. #13
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    246
    Καλησπέρα σε όλους.

    Έχω παρατηρήσει ότι τα αβαφα πλαστικά από το Aprilia SR Max μου έχουν αρχίσει να ξεθωριάζουν πολύ και να δείχνουν πολύ άσχημα. Στις παρακάτω φωτογραφίες φαίνεται αυτό που λέω

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Aprilia.jpg 
Προβολές:	290 
Μέγεθος:	94,1 KB 
ID:	427673

    Τι θα μπορούσα να κάνω για να τα επαναφέρω όσο πιο πολύ γίνεται στην αρχική τους κατάσταση; Έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο από τα προϊόντα που κυκλοφορούν στην αγορά;
    Είδα το K2 Bono Black https://www.skroutz.gr/s/16484874/K2...ack-200ml.html και σε σχετικά βίντεο μου φαίνεται ότι κάνει καλή δουλειά https://www.youtube.com/watch?v=H_ogWXJYaC4&t=100s & https://www.youtube.com/watch?v=27lU-7s5F8s
    Επίσης είδα και το Autoglym Bumber Gel https://www.skroutz.gr/s/19212290/Au...Gel-325ml.html με αντίστοιχo βίντεο https://www.youtube.com/watch?v=KEnRTmiBUvY&t=519s

    Τα φώτα σας παρακαλώ...

  14. #14
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.078
    Οποιοδήποτε γαλάκτωμα συντήρησης πλαστικών θα τα επαναφέρει σχεδόν στην αρχική κατάσταση.
    αν τα πέρναγες στην αρχή και το τέλος του καλοκαιριού θα ήταν σαν καινούρια.

    αυτά που δείχνεις δεν τα έχω χρησιμοποιήσει, θα μπορούσα όμως. Χρησιμοποιώ, meguiαr's, sonαx, wurth κ.λπ.
    αλλά τώρα ψήθηκα να δοκιμάσω το polytrol.

    Σε δέρματα και πλαστικά δεν βάζουμε ποτέ βαζελίνη ή πετρέλαιο. Δείχνει μια χαρα, διαβρώνει όμως το υλικό.

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    580
    polytrol παρε σε σπρει.
    Θα κανεις δουλειά και κρατάει .
    LIVE FREEEEE!!!!!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF