Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 3 από 3

Θέμα: Suspension Control Unit για FJR 1300 του 2015

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2004
    Μηνύματα
    21

    Suspension Control Unit για FJR 1300 του 2015

    Καλημέρα σε όλους. Είμαι κάτοχος της μηχανής FJR1300AE του 2015. Το Suspension Control Unit Assy (part number 1MD-85902-00 ) σταμάτησε να λειτουργεί , λόγω του ότι η μηχανή βρέθηκε κάτω από το νερό λόγω πλημμύρας κλπ. Θα έχει νόημα να το στείλω σε κάποιον ηλεκτρονικό πλακετά κλπ για να το προσπαθήσει και σε ποιόν? Υπάρχει πουθενά κάποιο μεταχειρισμένο? Στο ebay δεν έχω βρει κάτι. Το κόστος του είναι πάνω από 1650 ευρώ στη Ελλάδα (στη Γερμανία πάνω από 2000 ευρώ , και στην Αμερική 1400 δολάρια κλπ)
    May the Force be with you... Always.

  2. #2
    Μέλος Το avatar του/της DimisK
    Εγγραφή
    20/05/2019
    Μηνύματα
    129
    Ζόρικα τα πράγματα PLUTON....αλλά λύσεις υπάρχουν!
    Έχοντας τη γνωστή esa αντίστοιχα στο "Κ", θα σου πω ότι δυστυχώς οι περισσότεροι Αθήνα που είχα ψάξει δεν τις αγγίζουν εύκολα (αλλά είναι και περίεργες οι συγκεκριμένες).
    Στα φόρα του εξωτερικού όμως έχουν προταθεί από μέλη μερικά καταστήματα με καλά αποτελέσματα για ηλεκτρονικές αναρτήσεις. Τις βγάζεις - πακετάρεις - στέλνεις. Ενδεικτικά σου παραθέτω:
    Www.esarepair.com (Ολλανδία)
    https://www.jjsuspension.nl/ (Ολλανδία)
    Www.allbikeengineering.co.uk (Αγγλία)
    Δεν χάνεις κάτι να κάνεις μια ερώτηση.

    Φυσικά πρώτα ρώτα σε γνωστά μαγαζιά για επισκ. αναρτήσεων (κ-σοκ κλπ) ή σε εξουσιοδωτημένο yamaha μήπως αναλαμβάνουν να στο επισκευάσουν ή αν έχουν κάποιο συνεργαζόμενο μαγαζί να συστήσουν.

    Στην τελική βάζεις ένα σετ WP (όχι απαραίτητα ηλεκτρονικές) και ησυχάζεις

    Με το καλό να επαναφέρεις το εργαλείο!
    Τελευταία τροποποίηση από DimisK; 10/02/2023 στις 14:56.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2004
    Μηνύματα
    21
    Ευχαριστώ για την απάντηση. Αλλά δεν έχουν πρόβλημα οι αναρτήσεις παρά μόνο το unit , όπως μου είπαν. Εννοείς ότι πρέπει να στείλω και τις αναρτήσεις μαζί? Η μόνο το κουτάκι? Εννοείται ότι δεν χάνω κάτι να το , ή τα , στείλω. Για την άλλη λύση του να το αφήσω έτσι , δεν γίνεται. Μου είπαν από την yamaha , ότι τώρα βγάζει error και δεν αφήνει την περιήγηση στο μενού της μηχανής γενικά. . Η μηχανή είναι στη yamaha στο Ηράκλειο , εγώ μένω Σητεία.
    May the Force be with you... Always.

Παρόμοια θέματα

  1. αναζητηση εξατμισης για fjr 1300 του 2007
    από kir στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2013, 00:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF