Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 39 από 39

Θέμα: Qj srt800. Qj srt700

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Κάτσε ,αργεί ακόμα η πρωταπριλιά !!
    κυριακη κοντη γιορτη,θα το βλεπουμε και δεν θα το πιστευουμε,οπως τοπες,θα νομιζουμε οτι ειναι πρωταπριλιά.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  2. #32
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    κυριακη κοντη γιορτη,θα το βλεπουμε και δεν θα το πιστευουμε,οπως τοπες,θα νομιζουμε οτι ειναι πρωταπριλιά.
    Εντάξει λίγο γενικότητα αυτό που υπονοείς.

    Στις εταιρείες η βιωσιμότητα τους σχετίζεται με κερδοφορία τους. Αυτοί που οδηγούν την αυτοκίνηση είναι οι παραδοσιακοί κατασκευαστές. Οι Κινέζοι είναι νέο εισερχόμενοι και απλώς κόβουν λίγο από τα μερίδια.. Τα μερίδια όμως είναι επίσης αναρτημένα (global market share). Οι Κινέζοι παγκοσμίως στην μοτοσυκλέτα είναι ελάχιστοι.

    Η Kawasaki «πληρώνει» ακόμη το spin-off της στα επόμενα 3χρονια θα έχει ανασυγκροτηθεί πλήρως και θα επιστρέψει και στην Ελλάδα δυνατά

    Η απάντηση των Ducati bmw και ενδεχομένως και άλλων παραδοσιακών είναι να πιάσουν τα μερίδια με τα values και όχι με τα units
    Θα πιάνουν δηλαδή κερδοφορία πουλώντας ακριβότερα ξεχωρίζοντας ως premium εταιρείες μοτοσικλετών

    Οι κινεζικές εταιρείες θα αρχίσουν να αλλάζουν στις συνειδήσεις των καταναλωτών όταν θα κατασκευάζουν μοτέρ δικά τους πρωτοπόρα, καινοτόμα, πριν από τους ανταγωνιστές τους.
    Μέχρι να γίνει αυτο πράξη θα είναι μικρούλιδες σε μερίδια..γιατί σε αυτο που ζούμε σήμερα απλώς αγοράζουν πατέντες και αντιγράφουν από 2~3 μοτέρ διοχετεύοντας τα σε πλειάδα παραλλαγών μοντέλων
    you rise you fall you're down then you rise again

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Εντάξει λίγο γενικότητα αυτό που υπονοείς.

    Στις εταιρείες η βιωσιμότητα τους σχετίζεται με κερδοφορία τους. Αυτοί που οδηγούν την αυτοκίνηση είναι οι παραδοσιακοί κατασκευαστές. Οι Κινέζοι είναι νέο εισερχόμενοι και απλώς κόβουν λίγο από τα μερίδια.. Τα μερίδια όμως είναι επίσης αναρτημένα (global market share). Οι Κινέζοι παγκοσμίως στην μοτοσυκλέτα είναι ελάχιστοι.

    Η Kawasaki «πληρώνει» ακόμη το spin-off της στα επόμενα 3χρονια θα έχει ανασυγκροτηθεί πλήρως και θα επιστρέψει και στην Ελλάδα δυνατά

    Η απάντηση των Ducati bmw και ενδεχομένως και άλλων παραδοσιακών είναι να πιάσουν τα μερίδια με τα values και όχι με τα units
    Θα πιάνουν δηλαδή κερδοφορία πουλώντας ακριβότερα ξεχωρίζοντας ως premium εταιρείες μοτοσικλετών

    Οι κινεζικές εταιρείες θα αρχίσουν να αλλάζουν στις συνειδήσεις των καταναλωτών όταν θα κατασκευάζουν μοτέρ δικά τους πρωτοπόρα, καινοτόμα, πριν από τους ανταγωνιστές τους.
    Μέχρι να γίνει αυτο πράξη θα είναι μικρούλιδες σε μερίδια..γιατί σε αυτο που ζούμε σήμερα απλώς αγοράζουν πατέντες και αντιγράφουν από 2~3 μοτέρ διοχετεύοντας τα σε πλειάδα παραλλαγών μοντέλων
    Ιδωμεν.
    Ουτως η αλλως, αν εξαιρεσω την bmw ,σε λιγο καιρο,οι υπολοιποι ευρωπαιοι κατασκευαστες σε κινεζικα χερια θα ειναι.Τωρα για του τεσσερις γιαπωνεζους ..............................................
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  4. #34
    ΣΚΟΥΡΙΑΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της jpk chios
    Εγγραφή
    09/05/2007
    Μηνύματα
    460
    Καλησπέρα! Έκανα test ride του 800Χ. Λοιπόν. Εντυπώσεις μάλλον θετικές. Στα θετικά τραβάει και με 6η από χαμηλά. Οθόνη υπέροχη και με ήλιο. Θέση οδήγησης ωραία (για τον οδηγό). Στις στροφές μπαίνει χαλαρά! Φρένα πολύ καλά με ωραία αίσθηση και καλό δάγκωμα. Η διαδρομή περιλάμβανε πόλη, ανηφορικό και κατηγοροκο στροφιλικι και μικρή ευθεία. Μου θύμισε transalp 650 του 2001 με καλύτερα φρένα κινητήρα τράβηγμα και ποιότητα κατασκευής.
    Τι ΔΕΝ μου άρεσε... Το βάρος! Κάθησα πάνω και συνηθισμένος από το xt660z (είναι "παπί") παραλίγο να μου φύγει δεξιά από το βάρος! Δυστυχώς είναι αισθητό και μέσα στην πόλη. Βέβαια μπορεί να μην είμαι αντικειμενικός αλλά νομίζω ότι τα 260 κιλά δεν κρύβονται εύκολα. Επίσης η ζελατίνα είναι κοντή. Ο αέρας σου έρχεται και το καταλαβαίνεις. Χρειάζεται με την αγορά ψηλότερη. Επίσης νομίζω ότι λόγω βάρους χρειάζεται και τα κάγκελα... Αν κάποιος κάνει test ride ας γράψει σχόλια. Γενικά πάντως οι εντυπώσεις είναι μάλλον θετικές. Και δεν είναι μόνο δική μου άποψη. Αλλά θα ήθελα όποιος μπορεί να κάνει μια δοκιμή και να γράψει σχόλια. Η τιμή για αυτά που προσφέρει είναι ψίχουλα!

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.840
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jpk chios Προβολή μηνύματος
    Βέβαια μπορεί να μην είμαι αντικειμενικός αλλά νομίζω ότι τα 260 κιλά δεν κρύβονται εύκολα.!
    Αντικειμενικά είναι βαρύτερο από τα μαστόδοντα

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Αντικειμενικά είναι βαρύτερο από τα μαστόδοντα
    τα μαστοδοντα σου ελαφρωνουν ομως την τσεπη,αυτο οχι.ΤΣΑΜΠΑ.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    769
    Αυτά ο Κορκόλης τα φέρνει;

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    Αυτά ο Κορκόλης τα φέρνει;
    οχι ο Κορκολής.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  9. #39
    ΣΚΟΥΡΙΑΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της jpk chios
    Εγγραφή
    09/05/2007
    Μηνύματα
    460
    Αν τυχόν οδηγήσει κάποιος ας μεταφέρει τις εμπειρίες του από το μηχανάκι.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Γνώμη για QJ motor
    από Sachry στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2022, 20:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF