Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 92

Θέμα: Διαδρομή Κέντρο - Μαρούσι από νέο οδηγό με συνεπιβάτη

  1. #31
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    408
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από YannisN Προβολή μηνύματος
    Γεια σας.

    Το μηχανάκι είναι cbf 125 του 22.
    Σήμερα κάναμε την 1η μας βόλτα και κατάλαβα τον λόγο που ο κόσμος παίρνει μηχανές με περισσότερα κυβικά.
    Το μηχανάκι με εμένα πετάει αλλά με 2ο άτομο δεν τραβάει τόσο δυστυχώς.
    Πολύ διαφορετική συμπεριφορά σε σχέση με όταν είμαι μόνος, κυρίως στη δύναμή του.

    Έλεγα να κάνουμε αύριο τον πρόβα γκενεράλε για την Κηφισίας αλλά θα το τρενάρω λίγο ακόμα για να δω πως θα γίνει να δουλέψει το πράγμα, χαμηλή ιπποδύναμη, 2 άτομα, μεγάλη απόσταση με πολλά σταμάτα ξεκίνα. Και φυσικά να κάνουμε και άλλο πράκτις με την παρτενέρ. Θα το βρούμε.

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και πάλι
    Μια χαρά είναι το CB125F σε τέτοιες συνθήκες. Και με δυο άτομα, θα το συνηθίσεις.

    Εγώ είμαι με τον Telegonos βέβαια. Ο χειρότερος μου εφιάλτης είναι να μου πεις να πάω στην πόλη, σε κίνηση και φανάρια. Και τον κάθε ηλίθιο που παίζει με το κινητό του ή ότι άλλο.

  2. #32
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από YannisN Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

    Τη διαδρομή αυτή την κάνω κάθε μέρα για να την μάθω, και δεν με δυσκολεύει γενικά, κάθε επόμενη φορά νιώθω και πιο άνετος, πιο σταθερός.

    Απλά αυτό που με φοβίζει κυρίως είναι αφενός το βάρος του συνεπιβάτη που μπορεί να αλλάξει το χειρισμό της μηχανής (αλλά εντάξει, 50 κιλά άνθρωπος δεν νομίζω να μου δημιουργήσει ιδιαίτερο θέμα) και αφετέρου η ιδέα του να έχεις την ευθύνη κάποιου άλλου στα χέρια σου, που με ένα δικό σου λάθος ή απροσεξία ή μη προσοχή σε λάθος άλλου δεν ξέρεις που μπορεί να καταλήξει.

    Σήμερα που την ξαναέκανα μάλλον ήμουν υπερβολικός στο σχόλιό μου ως προς την ταχύτητα, με τόση κίνηση δεν μπορείς να ανεβάσεις ταχύτητες παρά μόνο σε ένα σημείο που ανοίγει λίγο ο δρόμος αλλά έχεις την επιλογή νομίζω να μην το κάνεις αν δεν θέλεις.

    Οπότε μάλλον θα πάω προς τα εκεί, λίγο practice ακόμα τη διαδρομή, full gear και στους δύο, προσεκτικά διηθήσεις, αλλαγές λωριδών και πιστεύω θα είμαστε οκ.
    Με το 125 κάποτε είχα κάνει διαδρομή χοντρικά Ομόνοια - Ιπποκράτειο με συνάδελφο σκάρτα 50 κιλά και Σούδα Φαλάσσαρνα με φίλο ένα κεφάλι πιο ψηλό από μένα και σχεδόν 100 κιλά. Μάντεψε με ποιον συνεπιβάτη το μηχανάκι στις ανηφόρες σερνόταν αλλά κατά τα άλλα πήγαινε τρένο και με ποιον νόμιζα ότι έχουν στραβώσει τα πάντα από το κούνημα.

    Δεν είνσι τόσο θέμα βάρους όσο θέμα πώς κάθεται και κυρίως πώς κουνιέται ο πίσω. Κάντε δοκιμές σε εύκολες διαδρομές σε ώρες χωρίς κίνηση να μάθει να κάθεται σωστά και να συνηθίσεις γενικά τη μηχανή και μετά πήγαινε και κηφισίας μην πας κατευθείαν από το μηδέν.

  3. #33
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    16
    Καλημέρα.

    Ευχαριστώ και για τα παραπάνω σχόλια!

    Τελικά τη διαδρομή μέσω Κηφισίας την κάνουμε εδώ και μίαμιση βδομάδα περίπου χωρίς πρόβλημα, οπότε όλα καλά.

    Έκανα και ένα κύκλο εχθές με το μηχανάκι προς λαύριο - σούνιο (μέσω λεωφ. λαυρίου) και γύρω από βουλιαγμένη πάλι αθήνα.

    Και επειδή μου άρεσε πάρα πολύ η διαδρομή (όπως ξεκίνησα από μαρούσι όπου μπήκα αττική οδό) λέω δεν κάνω και τη διαδρομή Ευαγγελισμός - Μαρούσι μέσω Περιφερ. Υμηττού αν είναι και αυτός ο δρόμος τόσο ωραίος?
    Ε λοιπόν δεν ήταν! Καταρχάς η απόσταση ήταν τουλ. 50% παραπάνω 15 χλμ σε σχέση με 10 που έκανα πριν. Και το κομμάτι αυτό της Αττικής Οδού είχε μικρότερους δρόμους (σε σχέση με Μαρούσι - Μαρκόπουλο που έκανα προηγουμένως), πολλές στροφές και σήραγγες (εκεί κάθε φορά ανάβετε και σβήνετε τα φώτα?), μεγάλες ταχύτητες και λιγότερη υπομονή από τους οδηγούς, μετά ήταν ιστορία και να βγω εκεί που ήθελα. Με λίγα λόγια που μου άρεσε καθόλου η διαδρομή και φαντάζομαι με συνεπιβάτη θα είναι ακόμη χειρότερο. Οπότε Κηφισίας for the win (μεσογείων δεν έτυχε να δοκιμάσω ακόμη βέβαια).

    Αυτό ήταν το update.

  4. #34
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.154
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από YannisN Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα.

    Ευχαριστώ και για τα παραπάνω σχόλια!

    Τελικά τη διαδρομή μέσω Κηφισίας την κάνουμε εδώ και μίαμιση βδομάδα περίπου χωρίς πρόβλημα, οπότε όλα καλά.

    Έκανα και ένα κύκλο εχθές με το μηχανάκι προς λαύριο - σούνιο (μέσω λεωφ. λαυρίου) και γύρω από βουλιαγμένη πάλι αθήνα.

    Και επειδή μου άρεσε πάρα πολύ η διαδρομή (όπως ξεκίνησα από μαρούσι όπου μπήκα αττική οδό) λέω δεν κάνω και τη διαδρομή Ευαγγελισμός - Μαρούσι μέσω Περιφερ. Υμηττού αν είναι και αυτός ο δρόμος τόσο ωραίος?
    Ε λοιπόν δεν ήταν! Καταρχάς η απόσταση ήταν τουλ. 50% παραπάνω 15 χλμ σε σχέση με 10 που έκανα πριν. Και το κομμάτι αυτό της Αττικής Οδού είχε μικρότερους δρόμους (σε σχέση με Μαρούσι - Μαρκόπουλο που έκανα προηγουμένως), πολλές στροφές και σήραγγες (εκεί κάθε φορά ανάβετε και σβήνετε τα φώτα?), μεγάλες ταχύτητες και λιγότερη υπομονή από τους οδηγούς, μετά ήταν ιστορία και να βγω εκεί που ήθελα. Με λίγα λόγια που μου άρεσε καθόλου η διαδρομή και φαντάζομαι με συνεπιβάτη θα είναι ακόμη χειρότερο. Οπότε Κηφισίας for the win (μεσογείων δεν έτυχε να δοκιμάσω ακόμη βέβαια).

    Αυτό ήταν το update.
    Στις σήραγγες σχεδόν κανείς δεν ανάβει φώτα και όπου βλέπεις αναμμένα, αυτά είναι από καινούργια οχήματα (μηχανές και αμάξια) που είναι μόνιμα αναμμένα (τι Ελληνάρες είμαστε, αλλιώς; )
    Επειδή έχεις μικρή μηχανή, να αποφεύγεις περιφερειακό, Αττική οδό και τις "νέες" εθνικές οδούς, ΔΕΝ κερδίζεις ούτε χρόνο ούτε απόσταση και πληρώνεις κιόλας, και κερατάς και δαρμένος δηλαδη, ένα πράγμα κινδυνεύεις κιόλας να σε πατήσουν, είδικα στον περιφερειακό.
    Όσο είχα το παπί, στην διαδρομή Νέα Φλαδέλφεια-Πάχη που πήγαινα για ψάρεμα, πάντα από την παλιά εθνική, μέσα από Νεράκι, (έπαιρνα και κυδώνια στην επιστροφή ) Λουτρόπυργο κ.λ.π. απολαυστική, χαλαρή διαδρομή και στον ίδιο χρόνο που θα έκανα πηγαίνοντας από την νέα εθνική, δεδομένου ότι πάνω από 80 δεν πήγαινε το.... "εργαλείο" (Sym vf125, το λυπόμουν κιόλας) Εννοείται ότι εξακολουθώ να το κάνω και με αυτό που έχω τώρα. Οι δρόμοι αυτοί είναι καλοί ΜΟΝΟ όταν θες να πας απλώς από το σημείο Α στο Β όσο γίνεται ταχύτερα (έχοντας και ανάλογο όχημα, βεβαίως) Και προφανώς το έχεις ήδη καταλάβει.
    Χαλαρά, λοιπόν και όλα καλά θα πάνε.
    Η μηχανή δεν είναι μόνο τρόπος εύκολης και γρήγορης μετακίνησης, (για τους περισσότερους) για κάποιους από εμάς, είναι και τρόπος ζωής και απόλαυσης.
    Με τα λεφτά που έδωσα για την μηχανή που έχω τώρα, μπορούσα να πάρω ένα καλομεταχειρισμένο αμαξάκι (πράγμα που με πίεζαν οι γύρω μου) αλλά.....αδυναμίες, βλέπεις.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #35
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2022
    Μηνύματα
    299
    @Bowleno
    Για τις μηχανές δεν ξέρω αλλά πολλά σύγχρονα αυτοκίνητα έχουν αυτόματα φώτα οπότε όταν ο αισθητήρας αντιληφθεί σκιά ανάβουν μόνα τους.

    Βέβαια οι νέες μηχανές και τα αυτοκίνητα έχουν και φώτα ημέρας μόνιμα αναμμένα.

    Τέλος για να είμαι και εντός θέματος με το m310 που έχω δεν έχω αντιληφθεί ποτέ κίνδυνο στην Αττική οδό και περιφερειακή Υμηττού αλλά πρέπει ναι να κινείται κάποιος με άνεση στα 80 χλμ.

    Απλά ο αναβάτης είναι πιο εκτεθειμένος σε αέρα και κρύο σε σχέση με το κέντρο.

    Εγώ από την άλλη μια φορά δοκίμασα αντί της Αττικής ή Κηφισίας να πάω από μεταμόρφωση σε Ζωγράφου από κέντρο Αχαρνών και μετά Αλεξάνδρας κλπ σε ώρα αιχμής και μετάνιωσα την ώρα και τη στιγμή.

    Πολύ καυσαέριο, πολλοί απρόσεκτοι οδηγοί με αλλαγές λωρίδας χωρίς φλας, πολλοί δρόμοι όπου το μηχανάκι δεν μπορούσε να βρεθεί μπροστά σε φανάρι κλπ.

    Πάντως πιστεύω μεγάλο ρόλο στο να νιώθει κάποιος άνετα παίζει στο να γνωρίζει ο οδηγός πολύ καλά τη διαδρομή και τις οποίες δυσκολίες παγίδες.

    Πχ η περιφερειακή Υμηττού με τις τόσες εξόδους εάν δεν είσαι γνώστης της διαδρομής αγχώνει και έναν οδηγό αυτοκινήτου.

  6. #36
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.154
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dimmanoukas Προβολή μηνύματος
    @Bowleno
    Για τις μηχανές δεν ξέρω αλλά πολλά σύγχρονα αυτοκίνητα έχουν αυτόματα φώτα οπότε όταν ο αισθητήρας αντιληφθεί σκιά ανάβουν μόνα τους.

    Βέβαια οι νέες μηχανές και τα αυτοκίνητα έχουν και φώτα ημέρας μόνιμα αναμμένα.

    Οι μηχανές δεν έχουν "φώτα ημέρας", τα πορείας έχουν μόνιμα αναμμένα, με ότι συνεπάγεται για την ζωή της μπαταρίας....

    Τέλος για να είμαι και εντός θέματος με το m310 που έχω δεν έχω αντιληφθεί ποτέ κίνδυνο στην Αττική οδό και περιφερειακή Υμηττού αλλά πρέπει ναι να κινείται κάποιος με άνεση στα 80 χλμ.

    Το παλικάρι έχει ένα 125 το οποίο είναι σαφώς πιο αδύναμο και στην πρώτη υποψία ανηφόρας (και πολλές η περιφερειακή) ψοφάει...(παθών)
    Απλά ο αναβάτης είναι πιο εκτεθειμένος σε αέρα και κρύο σε σχέση με το κέντρο.

    Εγώ από την άλλη μια φορά δοκίμασα αντί της Αττικής ή Κηφισίας να πάω από μεταμόρφωση σε Ζωγράφου από κέντρο Αχαρνών και μετά Αλεξάνδρας κλπ σε ώρα αιχμής και μετάνιωσα την ώρα και τη στιγμή.

    αυτό είναι στα όρια του μαζοχισμού ρε συ

    Πολύ καυσαέριο, πολλοί απρόσεκτοι οδηγοί με αλλαγές λωρίδας χωρίς φλας, πολλοί δρόμοι όπου το μηχανάκι δεν μπορούσε να βρεθεί μπροστά σε φανάρι κλπ.

    Πάντως πιστεύω μεγάλο ρόλο στο να νιώθει κάποιος άνετα παίζει στο να γνωρίζει ο οδηγός πολύ καλά τη διαδρομή και τις οποίες δυσκολίες παγίδες.

    Σαφώς!

    Πχ η περιφερειακή Υμηττού με τις τόσες εξόδους εάν δεν είσαι γνώστης της διαδρομής αγχώνει και έναν οδηγό αυτοκινήτου.
    Όντως, τις πρώτες φορές που έμπαινα εκεί με το φορτηγό λόγω δουλειάς, την είχα πατήσει αρκετές φορές


    Αυτά τα ολίγα
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  7. #37
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    16
    Πολύ σωστά τα παραπάνω σχόλια!

    Γενικά πέρα από αυτά που έγραψα στο προηγούμενο post για τον Περιφ. Υμηττού, ένιωθα και μια γενικότερη δυσφορία που είχε να κάνει και με αυτά που αναφέρατε, δηλαδή ο αέρας που βάραγε πολύ το μηχανάκι -και σήμερα το πρωί που έκανα μια εξόρμηση Πάρνηθα είχα το ίδιο πρόβλημα σε αρκετά σημεία, είναι το μηχανάκι 110 κιλά, 70 εγώ, θα μας πάρει ο αέρας. Πλάκα πλάκα σε κάποια σημεία με έβγαζε μέχρι και εκτός πορείας, δηλ. είτε ελάττωνα αρκετά είτε έσκυβα κάπως (αυθόρμητα) για να ρίξω το κέντρο και να είμαι πιο αεροδυναμικός. Υπάρχει κάνα tip τι κάνεις σε πολύ αέρα με ελαφριά μηχανή; )
    Επίσης σημαντικό που δεν ήξερα ακριβώς που θα στρίψω (δεν είχα βάλει κ την βάση για κινητό τότε) και επίσης σπαστικό τα διόδια φυσικά που πρέπει να σταματήσεις και να ψάχνεις πορτοφόλια και ψιλά με τα χειμερινά γάντια (σήμερα προς Πάρνηθα έβγαλα το ένα για να κάνω τη δουλειά μου, υποθέτω έτσι συνηθίζεται? απλά καθυστερείς λίγο).

    Με λίγα λόγια όπως προείπα, Κηφισίας for the win.

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    Για τον αέρα θέλεις γκάζι δλδ μια δύο ταχύτητες κάτω
    Με το 125 είναι δυσκολα

  9. #39
    Scooteroμέλος Το avatar του/της Dimos35
    Εγγραφή
    18/07/2007
    Μηνύματα
    235
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από YannisN Προβολή μηνύματος
    Υπάρχει κάνα tip τι κάνεις σε πολύ αέρα με ελαφριά μηχανή; )
    Επειδή δεν έχεις εμπειρία και ίσως να μην το ξέρεις.
    Εκτός από αυτό που γράφει ο Toyar, το Νο 1 tip είναι να ΜΗΝ ΣΦΙΓΓΟΥΜΕ τα χέρια μας στα γκριπς.
    Κρατάμε το τιμόνι χαλαρά. Θα εκπλαγείς με το αποτέλεσμα.

  10. #40
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dimos35 Προβολή μηνύματος
    Επειδή δεν έχεις εμπειρία και ίσως να μην το ξέρεις.
    Εκτός από αυτό που γράφει ο Toyar, το Νο 1 tip είναι να ΜΗΝ ΣΦΙΓΓΟΥΜΕ τα χέρια μας στα γκριπς.
    Κρατάμε το τιμόνι χαλαρά. Θα εκπλαγείς με το αποτέλεσμα.
    Το γνωρίζω γιατί το έχω διαβάσει και προσπαθώ να το εφαρμόζω,
    απλώς όταν ο πολύ δυνατός αέρας σου αλλάζει την πορεία της μηχανής λες, άμα χαλαρώσω και τα χέρια μου και μου φύγει το τιμόνι (που για να αλλάζει ο αέρας την πορεία σημαίνει ότι κουνάει το τιμόνι πολύ) θα πάμε και γω κ η μηχανή για βρούβες μετά..

  11. #41
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.154
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από YannisN Προβολή μηνύματος
    Το γνωρίζω γιατί το έχω διαβάσει και προσπαθώ να το εφαρμόζω,
    απλώς όταν ο πολύ δυνατός αέρας σου αλλάζει την πορεία της μηχανής λες, άμα χαλαρώσω και τα χέρια μου και μου φύγει το τιμόνι (που για να αλλάζει ο αέρας την πορεία σημαίνει ότι κουνάει το τιμόνι πολύ) θα πάμε και γω κ η μηχανή για βρούβες μετά..
    Ακριβώς εκεί την πατάνε οι περισσότεροι και το αποτέλεσμα είναι να φεύγει ακόμα περισσότερο η χειρότερα, να μεταφέρονται όλες οι ταλαντώσεις του σώματος στο τιμόνι και σε συνδυασμό με τις όποιες ταλαντώσεις έχει ήδη το μηχανάκι εξαιτίας του αέρα (μιλάμε πάντα για αέρα από τα πλάγια και όχι μετωπικό) εκεί δεν πας απλώς για βρούβες...
    Χέρια όσο γίνεται χαλαρά, μια ταχύτητα κάτω για να μην κρεμάει το μοτέρ. Επίσης ένα ελαφρό σκύψιμο για να μειώνεται η επιφάνεια που χτυπά ο αέρας βοηθάει κάπως. Και μπόλικη υπομονή.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  12. #42
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/12/2022
    Μηνύματα
    12
    η Υμηττού από τις χειρότερες για πρωτάρη

  13. #43
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2012
    Μηνύματα
    221
    αν και μέρα με τη μερα βελτιώνεται η αυτοπεποίθηση σου, ας πω και γω την αποψη μου.

    Τα τελευταία 10 χρόνια κάνω το Παγκράτι-Μαρούσι-Παγκράτι τουλαχιστον 1 φορά την μερά τις καθημερινές, παλαιότερα το έκανα και 2.
    Τα τελευταία 5 χρόνια κανω το Μαρούσι-Παγκράτι-Μαρούσι μιας και έγινα ερωτικός μετανάστης και πλέον κατεβαινω-ανεβαίνω για να δώ φίλους κλπ.

    Απο όλους τους εναλλακτικούς δρομους, είναι η καλύτερη επιλογή η κηφισίας, συνήθως μπορει να εχει κ τροχονόμους τα πρωινά οποτε έχει περισσότερη προταιρεότητα (ΑΟ,κατεχάκη κλπ είναι χάσιμο χρόνο κ κίνδυνος μιας και το 125 δικάβαλο δεν θα πηγαίνει πολυ γρήγορα).

    Στην κηφισίας κινούμε ανάλογα την κίνηση με το παπί των 125 κυβικών, δλδ ένας φίλος μου απο το χωριό δεν τον ξερεις, κινείται πάνω στην λωρίδα ανά μεσα απο τα αμάξια:
    α) χαλαρή κινηση και ροη δρόμου, συνήθως πάω δεξια λωρίδα ή αναμεσα στην μεσαία και δεξιά για να αποφύγω τα αμάξια που μπαίνουν απο τα στενά δεξία.
    β) ΠΟΛΎ κινηση, ανάμεσα στην αριστερή και μεσαία λωρίδα

    Γενικά προσεκτικός να είσαι και να μην κάνεις ταρζανιές.
    Επίσης, όταν νιώσεις οτι πήρες λίγο τον αέρα και είσαι πιο άνετος, να θυμάσαι ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΟ. Τότε είναι που συνήθως μπορεί να τύχει τίποτα...

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    899
    Αφου δεν εχει ξεκινησει ακομα η δουλεια σου και εχεις πολυ χρονο λιωσε στα χιλιομετρα...Και μεσα στην Αθηνα και λιγο πιο εξω...Παρνηθα....Πεντελη..Σουνιο...Σχοινιας...Πορτο Γερμενο...

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.142
    Τον τελευταίο καιρό έτυχε να ανεβοκατέβω κι εγώ κάποιες φορές την κηφισίας. Κατέληξα στο εξής συμπέρασμα που γενικά ισχύει για όλη την Αθήνα.
    Ένα μηχανάκι/σκούτερ/μηχανή -οτιδήποτε με 2 ρόδες- κινδυνεύει περισσότερο από άλλο μηχανάκι/σκούτερ/μηχανή παρά από αυτοκίνητο. Στους λίγους μήνες που είμαι αθήνα πιο πολλές φορές κοντεψα να τρακάρω με άλλο διτροχο παρά τετράτροχο. Και όσες φορές γλύτωσα στο τσακ την επαφή με αυτοκίνητο αυτή θα γινόταν με δική μου υπαιτιότητα.

    Είμαστε αλήτες οι δικυκλοι. Με την κακιά έννοια.
    Οπότε προσοχή στους μηχανακιδες, σε κάθε λεωφόρο.

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Οδήγηση μοτοσυκλέτας με fairing από απειρο οδηγό.
    από Vice στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2012, 13:17
  2. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2010, 19:04
  3. ερωτηση απο νεο οδηγο.....
    από tik στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2007, 13:49
  4. Η Harley-Davidson κατεβαινει στα MotoGP με νεο οδηγο
    από AFTER στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2005, 14:01
  5. Report Από το Yard με soundtrack μουσική από τα χεράκια του S4
    από Julius στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 09/12/2003, 10:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF