Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 35 από 35

Θέμα: benelli trk 502x vs voge 500dsx

  1. #31
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/01/2022
    Μηνύματα
    32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Φιλε και εγω εχω το 500ds. Εχω και εγώ αναφερθει εκτενώς στα πόστ μου, ψαξτα. Γενικα είχα δει απο κοντα και το benelli αλλα κατι δεν μου άρεσε στις λεπτομέρειες και το απέρριψα κατευθειαν. Αν δεις απο κοντά το Voge θα καταλάβεις. Είναι στην πένα. Από εμφάνιση, μου αρέσει πολυ περισσότερο το voge, αλλα αυτο ειναι καθαρά θεμα γουστου και δεν υπαρχει επιχειρημα.

    Καποια notes κυριως σχετικά με το voge. ΔΕΝ γνωρίζω για το benelli γιατι δεν ηταν επιλογή μου λόγω εμφάνισης:

    -- Στα + του benelli ειναι οτι εχει 3 χρόνια εγγυηση (παλιότερα ειχε 4) vs 2 που εχει το voge.

    -- Στο Voge με 600 ευρω εχεις το τριβάλιτσο +σχάρες για να τοποθετηθει, που ειναι και η ουσία της μηχανης. ΔΕΝ ξερω ποσο εχει στο benelli. Αν πας στο βογκ παρε το τριβάλιτσο. Μετά για να το βάλεις ειναι πανω απο 1000. ΠΡΟΣΟΧΗ! Η τιμή 600 ειναι αν το παραγγήλεις με το τριβάλιτσο.

    -- To Voge στην τιμή που εχει ειναι όλα μέσα. Δλδ, κεντρικό στάντ, καγκελα προστατευτικά, προστατευτικό μηχανής κτλ. Ολα αυτα συνήθως ειναι έξτρα κυρίως στις established εταιρίες. ΔΕΝ ξερω αν ολα αυτα υπαρχουν στο benelli στην αρχική τιμή. Επισης αν πας σε μεταχειρισμένο (εγω ειμαι γενικά κατα των μεταχειρισμένων) καλο θα ειναι να δεις αν και τι υπαρχουν απο όλα αυτα. Η μηχανη θα σου πεσει. Οποτε, καλο θα ειναι να την εχεις προστατευμενη.

    -- Ασφάλεια interamerican οτι πιο φουλ υπαρχει + κλοπή (καλυψη 100%) + οδική βοήθεια, διαμονή επαρχία (Αλεξανδρούπολη) και ασφαλιζόμενο κεφάλαιο 6200 είναι στα 330 το χρόνο. Μάλιστα στον δεύτερο χρόνο ΔΕΝ μου μειώσαν το ασφαλιζόμενο κεφάλαιο. Αν τυχόν πηρες τώρα το δίπλωμα της κατηγορίας μη ξεχάσεις να βάλεις επασφάλιστρο νέου οδηγου (+50ευρω)

    -- Τιμές για σερβις στην παρακάτω εικόνα. Επιβεβαιώνω οτι οι τιμές ειναι αυτες γιατι τα περασα και εγω σε Θεσσαλονίκη και Αλεξανδρουπολη. Η εικόνα ειναι απο το Voge club στο fb οπου τα παιδια κάνουν ΤΡΟΜΕΡΗ δουλεια. Οτι χρειαστεις ρωτας εκει. https://www.facebook.com/groups/VogeMotoClubHellas

    -- Παραδοσιακά η voge είχε κανα τρίμηνο αναμονή για παράδοση. εγω ειχα πεσει νομίζω και στο θέμα του σουέζ. Δεν ξερω τι συμβαινει τωρα. Επισης δεν ξερω τι συμβαινει και με το benelli. Εγω την πηρα απο τον Louro στo Χαλάνδρι. Κανε ενα τηλέφωνο και θα στα εξηγήσει όλα. Ο τυπος εχει 500 review 5aria στο google.

    -- Απο προβήματα, είχε καποιες παιδικές ασθένειες, καταβάση false alarm με αισθητήρες. Η μηχανή δεν με αφησε ποτέ. Τα προβηματα λυθηκαν με επισκεψη στο συνεργείο και παντα με χρέωση στην εγγυηση (πολλές φορες και επιπλεον πραγματα προληπτικα)

    Οτι θες ρωτα. Αλλα νομίζω τα εχω γράψει όλα

    EDIT: Τα παραπάνω τα έγραψα για το 500ds και οχι το 500dsx. Ισχύουν ολα. Νομίζω ότι οι μόνες διαφορές ειναι οτι το dsx εχει μπροστά 19αρη τροχό (vs 17άρη στο ds) και και οτι έχει κουμπάκι για να βγαίνει το ABS (ενω το ds δεν έχει).

    Συνημμένο 441444
    φιλε μου σε υπερευχαριστω ησουν αρκετα κατατοπιστικος

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    756
    Συγγνώμη, αλλά το βόγκυ χωράει δεύτερο άτομο;

  3. #33
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    Συγγνώμη, αλλά το βόγκυ χωράει δεύτερο άτομο;
    Και τρίτο αν σκεφτείς ότι εγώ είμαι ήδη 2

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    756
    Βάλε καμία φωτό να δούμε πόσος χώρος μένει για τον τρίτο.

  5. #35
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Tallyban for president!!

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Benelli TRK 502X VS CFmoto 650 mt
    από D.Agr στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2022, 21:34
  2. ΚΤΜ 390 ADVENTURE VS BENELLI TRK 502X
    από newmember41 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2021, 17:14
  3. BENELLI TRK 502X VS HONDA CB 500X
    από newmember41 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2020, 14:28
  4. Kawasaki versys 300 x VS benelli trk 502
    από Gavazakos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2020, 22:30
  5. Benelli TRK 502 vs BMW F650GS
    από haga1981 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 109
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2020, 12:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF