Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 16

Θέμα: Οι καλές πράξεις πρέπει να επιβραβεύονται...!

  1. #1
    Ποτέ δεν ξέρεις... ;-) Το avatar του/της startengine
    Εγγραφή
    08/09/2005
    Μηνύματα
    163

    Οι καλές πράξεις πρέπει να επιβραβεύονται...!

    Πριν μία περίπου ώρα κατέβαινα την Πειραιώς με κατεύθυνση προς Πειραιά. Ψιλόβροχο και κίνηση
    πολύ αυξημένη. Το γνωστόν:
    Εκνευρισμένος οδηγός τετράτροχου κάνει απότομα αριστερά από τη δεξιά λωρίδα μπροστά μου και πέφτω στα φρένα με το... παπί... Φαντάζομαι καθένας καταλαβαίνει τι επακολούθησε. Φιδάκι με το παπί, προσπάθεια να το κρατήσω, αποτυχία και ... το Vitara στο φανάρι να στέκεται ακίνητο και να με περιμένει!!!
    Ρίχνω το πτηνό και σωριάζομαι φαρδιά πλατιά στο φανάρι Πειραιώς και Π.Ράλλη

    Που κολλάει τώρα ο τίτλος?
    Λοιπόν, πριν προλάβω να σηκωθώ, έχω δίπλα μου ένα παιδί με εξοπλισμό συνειδητοποιημένου μοτοσυκλετιστή, που όχι μόνο έσπευσε να σήκωσει το ζωάκι μου που ήταν ξαπλωμένο, αλλά έντρομος και με ειλικρινές ενδιαφέρον (εντάξει αν και καθόλου σοβαρή, ήταν αρκούντως θεαματική η αγορά οικοπέδου) επέμενε αν ήμουν σίγουρη πως δεν είχα κάτι σοβαρό. Χρειάστηκε να τον διαβεβαιώσω επανειλημμένα πως δεν είχα πάθει τίποτα (ελέω κορντούρας και κράνους) για να απομακρυνθεί.

    Και σκέπτομαι:
    Αυτή την αλληλεγγύη, την αλληλοσυμπαράσταση και κατανόηση εν έτει 2005, μέσα στην εποχή της αδιαφορίας και της ατομικότητας, μόνο μεταξύ συναναβατών μπορείς πλέον να τη συναντήσεις.

    Εύγε στον συνάδελφο, θα το βρει μπροστά του!

    Χίλια ευχαριστώ φίλε, θα σε θυμάμαι!

    Καλά χιλιόμετρα και πάντα όρθιος και... Άνθρωπος!!!
    Ζήσε, μάθε και αγάπα όσο περισσότερο μπορείς!
    Μετανιώνεις πάντα για εκείνα που ΔΕΝ πρόλαβες να κάνεις.....

  2. #2
    "Παππούς" -- (22-05-02) Το avatar του/της jimbar
    Εγγραφή
    30/09/2003
    Μηνύματα
    317

    Re: Οι καλές πράξεις πρέπει να επιβραβεύονται...!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από startengine
    ..Αυτή την αλληλεγγύη, την αλληλοσυμπαράσταση και κατανόηση εν έτει 2005, μέσα στην εποχή της αδιαφορίας και της ατομικότητας, μόνο μεταξύ συναναβατών μπορείς πλέον να τη συναντήσεις..

    Μαίρη, θα υπάρχει όσο θα υπάρχουν άνθρωποι.
    Μπράβο σου που το ανέφερες ..
    Πάντα Όρθια να είσαι ..
    - - - ΠANTA ΟΡΘΙΟΙ !!!! - - -

    ΘΕΕ μου μην φοβάσαι είμαι δίπλα σου!!

  3. #3
    Ε ρε γλέντια!!!! Το avatar του/της DoctorS
    Εγγραφή
    10/01/2005
    Μηνύματα
    475
    το έχουμε ξαναπει πολλές φορές..........είμαστε άλλη φάρα εμείς...................


    Τέλος καλό όλα καλά!!!!!


    πάντα όρθια...............
    ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ.....!!!!!!

    :a34: :a34: :a34: :a34: :a34: :a34:

    ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΕΝΑ ΜΑΣΑΖ.............!!!!!


    physicaltherapypetridis.blogspot.com/

    physicaltherapypetridis.gr.gg/

  4. #4
    Όλα καλά αλλά η ευχή σου ''να το βρεί μπροστά του'' δεν είναι και η καλύτερη.Λέμε τώρα!Καταλαβαίνω όμως πως το λές.
    SVolution has began.... Perhaps...TOO much for your Guts?!

  5. #5
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Δυστυχώς οι οδηγοί και μοτοσυκλετών συν των άλλων έχουν μεγαλύτερη αίσθηση του κινδύνου και της προσοχής και αυτό βοηθάει και είμαστε ποιο ανθρώπινοι, δεν ξεχνιώμαστε επαναπαμεύνοι σε ένα κουτακι που το βγάζουμε μια φορά την εβδομάδα, και λέμε δεν βαριέσαι...

    Ορθια απο εδώ και στο εξής και καλά χιλιόμετρα...

  6. #6
    mias kai to thema sikwnei ligaki kanivalismo (den sikwnei alla kati prepei na valw kai egw gia prologo) afou den ipirxan sovares zimies kai travmatismoi...

    PREPEI NA ISE POLI OMORFI ESI E?
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



    motosikletistis simenei prwta apo ola anthrwpos (or anthrwpas)

    den einai mono oi kinoi kindinoi einai kai oti an kikloforis me moto giati thes (kai oxi mono gia na kaneis tin doulia sou) goustareis tin epafi me ton kosmo..

    me tin mixani vriskese mesa sto perivalon pou odigas...
    den xriazete na koitajeis kathreftes or na anoijeis pwsrta gia na deis ti egine kai na voithiseis...


  7. #7
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Φέρεσαι όπως θέλεις να σου φερθούν....
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kostas NL
    Εγγραφή
    05/08/2005
    Μηνύματα
    908
    Εκείνος που προκάλεσε την πτώση σου πηγαίνοντας απότομα από τα δεξιά στα αριστερά δεν σταμάτησε?

    Πάντως μπράβο στο συνάδελφο μοτοσυκλετιστή.

    Ευτυχώς που δεν χτύπησες κοπελιά, καλά χιλιόμετρα να έχεις.

  9. #9
    Ποτέ δεν ξέρεις... ;-) Το avatar του/της startengine
    Εγγραφή
    08/09/2005
    Μηνύματα
    163
    Ευχαριστώ παιδιά για τις ευχές σας!!!

    Το "να το βρει μπροστά του", έχεις δίκιο φίλε μου, ήταν λίγο άτοπο...
    Καταλαβαίνεις όμως τι εννοούσα...
    Να βρεθεί κοντά του ένας άνθρωπος όταν και για ό,τι τον χρειαστεί!

    Ο τύπος με το αμάξι δεν σταμάτησε φυσικά. Αν επρόκειτο να σταματούσε... δεν θα έβγαινε καν χωρίς προειδοποίηση.

    Χάρηκα όντως τόσο πολύ με τη συμπεριφορά του συναδέλφου μας που δεν με ένοιαξε ούτε το σκισμένο παντελόνι, ούτε το δεξί μου πόδι που έχει τα χάλια του (όχι σπάσιμο πάντως)!
    Χάρηκα και με την ανταπόκριση τη δική σας! Είπαμε:
    Οι καλές πράξεις πρέπει να αναγνωρίζονται!!!

    Και...

    :smilea:
    όχι καλέ...
    δεν είμαι τοοόσο όμορφη...
    Μόνο πεσμένη στο δρόμο ανάμεσα στ' αμάξια ήμουν!

    Εξάλλου... πού να διακρίνει κανείς την εμφάνιση μέσα από την "πανοπλία" μου???
    Ζήσε, μάθε και αγάπα όσο περισσότερο μπορείς!
    Μετανιώνεις πάντα για εκείνα που ΔΕΝ πρόλαβες να κάνεις.....

  10. #10
    Μακριά από όλους μας οι πτώσεις και μακάρι πάντα να είμαστε εκεί όταν ένας συνάνθρωπος ή συνμοτοσικλετιστής έχει ανάγκη.

    Διότι δυστυχός υπάρχουν και πολλά μοτοατυχήματα που οι γύρο δεν έχουν δει τίποτα και πάει ο μοτοσικλετιστής άδικα χωρίς βοήθεια έστω από συνανθρώπο γαμώτο, μόνος του.

    Καλά χιλιόμετρα σε όλους τώρα το χειμώνα και πάντα.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  11. #11
    Να καταργηθει η οπισθεν ! Το avatar του/της tifoefs
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    3.563
    Μπραβο του που σε βοηθησε και ευτυχως που δε χρειαστηκε να καλεσει ασθενοφορο....



    Οσο για το κοπριτη με τ' αμαξι επιβεβαιωνει και αυτος το συμπερασμα ... εως οτου βρεθει ενας οδηγος αυτοκινητου με συναισθηση και βοηθησει ωστε να επιβεβαιωσουν το κανονα του κουτιου !!


  12. #12
    Kavalaris Το avatar του/της Akefalos
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    162
    Kala ola afta kai bravo sto palikari alla emena tha mou epitrepsete na perimeno ti mera opou de tha xreiazetai mia tetoia praksi na tin anaferoume se kapoio forum kai na tin epikrotoume alla na ti theoroume aftonoiti kai fysiologiki.An kai stin Ellada aftou mou fainetai arketa outopiko...
    And as he flies --- tears in his eyes ---
    his wind-whipped words echo the final take
    and he hits the trunk road doing around 120
    with no room left to brake.

  13. #13
    na doume kai ligo tin alli meria tou provlimatos?

    jerete poses periptwseis eiparxoun pou anthrwpoi pou apla pigan na voithisoun vrethikan blegmenoi..
    or posoi pou ithelan na voithisoun alla prokalesan megalitero kako

    den arkei na exeis tin diathesi prpei na jereis kai pws na xiristeis mia katastasi...

    fisika auto den dikaiologei tin adiaforia twn ipolipwn...

  14. #14

    Re: Οι καλές πράξεις πρέπει να επιβραβεύονται...!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από startengine
    Πριν μία περίπου ώρα κατέβαινα την Πειραιώς με κατεύθυνση προς Πειραιά. Ψιλόβροχο και κίνηση
    πολύ αυξημένη. Το γνωστόν:
    Εκνευρισμένος οδηγός τετράτροχου κάνει απότομα αριστερά από τη δεξιά λωρίδα μπροστά μου και πέφτω στα φρένα με το... παπί... Φαντάζομαι καθένας καταλαβαίνει τι επακολούθησε. Φιδάκι με το παπί, προσπάθεια να το κρατήσω, αποτυχία και ... το Vitara στο φανάρι να στέκεται ακίνητο και να με περιμένει!!!
    Ρίχνω το πτηνό και σωριάζομαι φαρδιά πλατιά στο φανάρι Πειραιώς και Π.Ράλλη

    Που κολλάει τώρα ο τίτλος?
    Λοιπόν, πριν προλάβω να σηκωθώ, έχω δίπλα μου ένα παιδί με εξοπλισμό συνειδητοποιημένου μοτοσυκλετιστή, που όχι μόνο έσπευσε να σήκωσει το ζωάκι μου που ήταν ξαπλωμένο, αλλά έντρομος και με ειλικρινές ενδιαφέρον (εντάξει αν και καθόλου σοβαρή, ήταν αρκούντως θεαματική η αγορά οικοπέδου) επέμενε αν ήμουν σίγουρη πως δεν είχα κάτι σοβαρό. Χρειάστηκε να τον διαβεβαιώσω επανειλημμένα πως δεν είχα πάθει τίποτα (ελέω κορντούρας και κράνους) για να απομακρυνθεί.

    Και σκέπτομαι:
    Αυτή την αλληλεγγύη, την αλληλοσυμπαράσταση και κατανόηση εν έτει 2005, μέσα στην εποχή της αδιαφορίας και της ατομικότητας, μόνο μεταξύ συναναβατών μπορείς πλέον να τη συναντήσεις.

    Εύγε στον συνάδελφο, θα το βρει μπροστά του!

    Χίλια ευχαριστώ φίλε, θα σε θυμάμαι!

    Καλά χιλιόμετρα και πάντα όρθιος και... Άνθρωπος!!!

    Kati paromio mou sinevei prin xronia se ena atixima pou eixa.. sxolontas apo ena net cafe pou douleva sthn fokionos negrh kata tis 4 ta ksimerwmata me xtipise ena palikari (me aftokinito) o opios "piomenos" perase apo apagoreftiko me apotelesma na mou spasei sthn mesh ena nrg pou eixa tote 50ari kai egw na vrethw me liwmena rouxa 5 metra makria sthn gonia enos pezodromiou .. :S o tipos den katalave kan oti me xtipise afou stamatise meta apo peripou 10 metra :S ...
    apentanti lipon etixe tote pezos na pernaei enas tipos o foivos.. egw na mouna 16 xronwn ante aftos natane 26-27...
    To palikari ektos tou oti eirthe katefthian trexontas na dei an eimai kala.. kai eftixos ektos apo psilogdarsimata den eixa pathei kati pio sovaro.. eixa kai ligi zalada kai den eixa ksanatrakarei h otidipote tetio opote den iksera kai ti na kanw....
    Eirthe me sikwse kalese asthenoforo.. pire ola ta stixia tou tipou pou me xtipise.. ekane katathesh .. me pige sto nosokomio kathise mexri to prwi pou me afisane na figw... pire thn mama mou thlefono prospathise na thn kathisixasei gia na ftasei hrema sto nosokomio opou eimouna .. kai afou vgika apo to nosokomio.. girise mazi mou piso , mazepse ta sintrimia apo to nrgaki mou ta pige se ena parking dipla pire mia fotografiki mias xrisis kai evgale fotografies to mixanakh thn paravash tou stop kaik to aftokinito tou tipou pou den kserw pws egine h mourh tou eixe mpei olh mesa..
    O foivos efige.. kai den dextike oute efxaristw.. den htan motosikletistis alla.. einai ANTHROPIA.. kati pou lupei stis meres mou!
    Na nai kala opou kainane den on eida ektote alla panta ton thimame.. kai tha ton thimame!!..
    Life is a waterfall,
    We drink from the river... Then we turn around and put up our walls.

    Child of the Night... Don't wake me up!

  15. #15
    Αυτή είναι η μαγεία της μοτοσυκλέτας.

    Υπήρχε, υπάρχει και θα υπάρχει για πάντα αυτή η αδελφικότητα ανάμεσά μας, όπως συμβαίνει και με τους χαιρετισμούς.

    Και για τους περίεργους, με τη λέξη "αδελφικότητα" εννοώ την πραγματική αδελφικότητα, αυτή που μας κάνει να αισθανόμαστε "αδέρφια" και "συνοδηπόροι" σε κάθε μας συνάντηση, λές και ξεκινήσαμε τη βόλτα που μας αντάμμωσε, παρέα.

    Δέν έννοώ την άλλη "αδελφικότητα", αυτή που χαρακτηρίζει τον άνδρα σαν "λατέρνα", έ!

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Οι πραγματικοί εντουράδες πρέπει να χαίρονται την φύση
    από intruder στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 78
    Τελευταίο μήνυμα: 15/01/2011, 15:44
  2. Να γιατί οι γυναίκες δεν πρέπει να τρώνε πολύ σκόρδο
    από TOLISTOLAROS στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2009, 03:42
  3. Οι ώρες γραφείου πρέπει να τηρούνται!
    από Vegeta στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2008, 17:17
  4. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2006, 18:46
  5. Αλλάζουν οι εποχές ...πρέπει να αλλάξουμε και εμείς;....
    από Gandalf dr685sm στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 56
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2005, 01:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF