Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 63

Θέμα: Πρώτη φορά Ducati . MONSTER 620

  1. #31
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    180
    Καλορίζικο και καλοταξιδο πάντα όρθιος...

  2. #32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Volpad Προβολή μηνύματος
    Bridgestone s22.
    τα περισοτερα χλμ θα στην πολη και σε κοντινες στριφτερες διαδρομές, ταξιδια λιγα . Θα με καλύψει ?
    Τελευταία τροποποίηση από panos1050; 25/02/2023 στις 10:39.

  3. #33
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    996
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panos1050 Προβολή μηνύματος
    τα περισοτερα χλμ θα στην πολη και σε κοντινες στριφτερες διαδρομές, ταξιδια λιγα . Θα με καλύψει ?
    Είναι για ακριβώς αυτή τη χρήση.

  4. #34
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    340e έχουν και τα S22, κάνω λάθος;

  5. #35
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    996
    Δεν ξέρω ακριβώς τις τρέχουσες τιμές των ελαστικών, αλλά κάπου εκεί πρέπει να έχουν.

  6. #36
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panos1050 Προβολή μηνύματος
    τα περισοτερα χλμ θα στην πολη και σε κοντινες στριφτερες διαδρομές, ταξιδια λιγα . Θα με καλύψει ?
    Sport touring ελαστικο γι αυτη τη χρηση...?
    Βαλε TT (Dunlop) που εχει κ NTEC τεχνολογια.
    Αν πας σε στριφτερες τουλαχιστον να το ευχαριστηθεις.
    Ride(s) the wind of change...

  7. #37
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Sport touring ελαστικο γι αυτη τη χρηση...?
    Βαλε TT (Dunlop) που εχει κ NTEC τεχνολογια.
    Αν πας σε στριφτερες τουλαχιστον να το ευχαριστηθεις.
    Ωραίο λάστιχο αλλά κοντά στα 500 το σετ αν δεν κάνω λάθος

  8. #38
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panos1050 Προβολή μηνύματος
    Ωραίο λάστιχο αλλά κοντά στα 500 το σετ αν δεν κάνω λάθος
    Γουατ?
    Ενα γρηγορο ψαξιμο...(1 & 2 )
    Απλα βλεπω το HR κ το χωρις HR.
    Δεν εχω ψαξει τις δοαφορες κ αν ειναι μονο για super motard η οχι.
    Αν μιλησεις με τον λαστιχα θα σου πει λογικα.
    Ride(s) the wind of change...

  9. #39
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Γουατ?
    Ενα γρηγορο ψαξιμο...(1 & 2 )
    Απλα βλεπω το HR κ το χωρις HR.
    Δεν εχω ψαξει τις δοαφορες κ αν ειναι μονο για super motard η οχι.
    Αν μιλησεις με τον λαστιχα θα σου πει λογικα.
    Προ έκπτωσης πάνω από 500 .
    Πολύ ωραίο λάστιχο όντως. Θα ρωτήσω ....

  10. #40
    Μέλος Το avatar του/της geioann
    Εγγραφή
    08/09/2019
    Μηνύματα
    207
    Σοβαρά έφτασαν 500 ευρώ τα ΤΤ?

    300 ευρώ είχαν πέρσι που τα εβαλα

  11. #41
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.718
    Εγώ έβαλα τα Michelin Pilot Power 1ης γενιάς (τα απλά). Έχω κάνει 8.000 χλμ και ακόμη κρατάνε αρκετά (η μοτοσυκλέτα είναι σχετικά ελαφριά).
    Το θέμα είναι πως το συγκεκριμένο ελαστικό ήταν σχετικά φθηνό (225€ τα έβαλα πριν 1μιση χρόνο μπρος/πίσω) και μου κάλυψε όλες τις χρήσεις. Αστικό περιβάλλον, μικρά και μεγαλύτερα ταξίδια.

    Από τη μια έλεγα να πειραματιστώ με κάτι νέο, από την άλλη γιατί να το κάνω;

  12. #42
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Εγώ έβαλα τα Michelin Pilot Power 1ης γενιάς (τα απλά). Έχω κάνει 8.000 χλμ και ακόμη κρατάνε αρκετά (η μοτοσυκλέτα είναι σχετικά ελαφριά).
    Το θέμα είναι πως το συγκεκριμένο ελαστικό ήταν σχετικά φθηνό (225€ τα έβαλα πριν 1μιση χρόνο μπρος/πίσω) και μου κάλυψε όλες τις χρήσεις. Αστικό περιβάλλον, μικρά και μεγαλύτερα ταξίδια.

    Από τη μια έλεγα να πειραματιστώ με κάτι νέο, από την άλλη γιατί να το κάνω;
    Ειναι μεγαλη κουβεντα αυτη θεωρω...
    Αν δεν ειναι χαοτικες οι διαφορες στις τιμες εγω θα προτεινα οτι νεοτερο τεχνολογικα.
    Καλως η κακως η τεχνολογια προχωραει κ κερδισμενοι θα βγουμε απο το να χρησιμοποιουμε ενα ελαστικο τελευταιας τεχνολογιας παρα ενα (αρκετα) παλαιοτερο.
    Προφανως αν η οικονομικη κατασταση ειναι δυσκολη θα πας αναγκαστικα σε φθηνοτερο/παλαιοτερο κ δοκιμασμενο.
    Ride(s) the wind of change...

  13. #43
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.718
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Ειναι μεγαλη κουβεντα αυτη θεωρω...
    Αν δεν ειναι χαοτικες οι διαφορες στις τιμες εγω θα προτεινα οτι νεοτερο τεχνολογικα.
    Καλως η κακως η τεχνολογια προχωραει κ κερδισμενοι θα βγουμε απο το να χρησιμοποιουμε ενα ελαστικο τελευταιας τεχνολογιας παρα ενα (αρκετα) παλαιοτερο.
    Προφανως αν η οικονομικη κατασταση ειναι δυσκολη θα πας αναγκαστικα σε φθηνοτερο/παλαιοτερο κ δοκιμασμενο.
    Όπως το λες, μεγάλη κουβέντα. Το κουμπώνω με την αντίστοιχη τεχνολογία της μηχανής που είναι του 2013 και 105 ίππων, αλλά πλέον και με την άποψη που έχω σχηματίσει στη πράξη. ΟΚ, εχθρός του καλού είναι το καλύτερο όμως και από τα 225 ευρώ μέχρι τα 320 ευρώ που έβρισκα (πάνω/κάτω) τις υπόλοιπες επιλογές θεωρώ πως η διαφορά στο ποσό είναι σεβαστή όταν το ελαστικό παραμένει επώνυμο και έχει να διαχειριστεί μια -μάλλον- εύκολη και καλοστημένη μοτοσυκλέτα.
    Δεν ένιωσα να με προδίδει ποτέ, αντιθέτως υπήρξαν στιγμές που υπερέβαλα και αυτά σταθήκαν στο ύψος των περιστάσεων και σε φρένα και σε στροφές. Οπότε σκεπτόμενος από τη μια αυτό που λες, ότι δλδ υπάρχουν ελαστικά με νέες τεχνολογίες αλλά από την άλλη μη έχοντας κάποια αρνητική προσλαμβάνουσα, λέω: γιατί να μη μείνω σε αυτό που γνωρίζω;

    Να κάνω και μια επισήμανση όμως για να είμαι απολύτως σωστός στο feedback που δίνω. Έχω παρατηρήσει πως η πίεση των ελαστικών πρέπει να είναι η σωστή για να παίρνω το 100% της απόδοσης τους, ειδάλλως διακρίνω κάποιες διαφορές στη συμπεριφορά τους και ευτυχώς αυτές είναι ίδιες με τις συνιστάμενες στο εγχειρίδιο της μοτοσυκλέτας (2,3 εμπρός και 2,5 πίσω). Μπορεί να θεωρείτε αυτονόητο, το καταθέτω όμως.

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Είχα την πρόθεση να προτείνω ένα ακόμα πιο σοβαρό ελαστικό για να ευχαριστηθείς στο 100% τη μηχανή σου αλλά μου έπεσαν τα σαγόνια μόλις είδα πόσο έχουν φτάσει όλα αυτά του είδους. Το Bridgestone RS11 θα έλεγα αλλά 400 ευρώ κάπου έλεος. Το RS10 που ήταν ο προκάτοχος το έβαζα μέχρι και στα 250 ευρώ το σετ. Μπροστινά είχαν βγάλει κάποια στιγμή προσφορά στα 80 ευρώ!!!! Και έφτασαν αυτά τώρα στα 400????

    Δυστυχώς το σπορ είναι πολύ ακριβό πια με τον ρυθμό που τρώγονται κιόλας αυτά τα λάστιχα. Νιώθω τυχερός που πρόλαβα εποχές που απλά δε μας ένοιαζαν τα λάστιχα και τα τρώγαμε σε 2500 km. Και γέρος ταυτόχρονα!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  15. #45
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Εγώ έβαλα τα Michelin Pilot Power 1ης γενιάς (τα απλά). Έχω κάνει 8.000 χλμ και ακόμη κρατάνε αρκετά (η μοτοσυκλέτα είναι σχετικά ελαφριά).
    Το θέμα είναι πως το συγκεκριμένο ελαστικό ήταν σχετικά φθηνό (225€ τα έβαλα πριν 1μιση χρόνο μπρος/πίσω) και μου κάλυψε όλες τις χρήσεις. Αστικό περιβάλλον, μικρά και μεγαλύτερα ταξίδια.

    Από τη μια έλεγα να πειραματιστώ με κάτι νέο, από την άλλη γιατί να το κάνω;
    φιλε αυτο για την ηλικια του ειναι εξαιρετικο λαστιχο και οπως αναφερεις σε σωστες πιεσεις και σωστες αναρτησεις δουλευει ρολοι
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Προσ ΚατοΧουσ Ducati Monster 620
    από LINA στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2004, 17:54
  2. Αγορα Ducati Monster 620/800
    από megatim στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 04/05/2004, 08:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF