Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 25

Θέμα: KTM 690 vs MT07

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/01/2023
    Μηνύματα
    2

    KTM 690 vs MT07

    Καλησπερα σε ολους τους ομοιομοτοσυκλετοπαθεις!

    Χαιρομαι που ηρθα στην ομαδα ειμαι νεο μελος και ρε παιδια ηθελα να μου δωσετε τα φωτα σας για κατι.
    Ειμαι κατοχος ενος Yamaha MT03 660 και ηρθε ο καιρος να κανω μεταβαση σε κατι πιο συγχρονο. Το νεο μου μηχανακι το θελω για καθημερινη σχεδον χρηση και για κανα στροφιλικι βουνο χωματοδρομο ομαλο οχι τιποτα τρελο (να πηγαινει και λιγο εξω ρε παιδι μου) και για καμια πιο μακρινη βολτα τυπου 100-200 χλμ. Τελος ο βασικος γνωμονας για την αγορα μεταχειρισμενου ειναι Η ΜΑΚΡΟΖΩΙΑ. Σκοπευω το μηχανακι που θα παρω να το κρατησω για τα επομενα τουλαχιστον 4-5 χρονια μακαρι και περισσοτερο. Γενικα μαρεσει να στιβω το μοτο στην οδηγηση και γι αυτο εχω καταληξει μετα απο πολλες σκεψεις αναμεσα στο δικιλυνδρο Yamaha mt 07 και στο KTM Duke 690. Εχω ερωτα με το 690 αλλα απο αποψη εργονομιας καταναλωσης καυσιμου και μακροζωιας ολοι μου λενε να παω σε 07. Γενικα ειμαι ευλαυικος με τα σερβις και τη συντηρηση δεν αφηνω θεματα για οταν βγαλει κατι το μοτο και μου αρεσει να το φροντιζω.

    Μπορει παρακαλω καποιος κατοχος DUKE 690 η καποιος που να το εχει οδηγησει να μου πει συμπεριφορα, μακροζωια, καταναλωση και εμπειρια; Θα με βοηθησει πολυ!!

    Ευχαριστω εκ των προτερων!

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.992
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ryuu Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα σε ολους τους ομοιομοτοσυκλετοπαθεις!

    Χαιρομαι που ηρθα στην ομαδα ειμαι νεο μελος και ρε παιδια ηθελα να μου δωσετε τα φωτα σας για κατι.
    Ειμαι κατοχος ενος Yamaha MT03 660 και ηρθε ο καιρος να κανω μεταβαση σε κατι πιο συγχρονο. Το νεο μου μηχανακι το θελω για καθημερινη σχεδον χρηση και για κανα στροφιλικι βουνο χωματοδρομο ομαλο οχι τιποτα τρελο (να πηγαινει και λιγο εξω ρε παιδι μου) και για καμια πιο μακρινη βολτα τυπου 100-200 χλμ. Τελος ο βασικος γνωμονας για την αγορα μεταχειρισμενου ειναι Η ΜΑΚΡΟΖΩΙΑ. Σκοπευω το μηχανακι που θα παρω να το κρατησω για τα επομενα τουλαχιστον 4-5 χρονια μακαρι και περισσοτερο. Γενικα μαρεσει να στιβω το μοτο στην οδηγηση και γι αυτο εχω καταληξει μετα απο πολλες σκεψεις αναμεσα στο δικιλυνδρο Yamaha mt 07 και στο KTM Duke 690. Εχω ερωτα με το 690 αλλα απο αποψη εργονομιας καταναλωσης καυσιμου και μακροζωιας ολοι μου λενε να παω σε 07. Γενικα ειμαι ευλαυικος με τα σερβις και τη συντηρηση δεν αφηνω θεματα για οταν βγαλει κατι το μοτο και μου αρεσει να το φροντιζω.

    Μπορει παρακαλω καποιος κατοχος DUKE 690 η καποιος που να το εχει οδηγησει να μου πει συμπεριφορα, μακροζωια, καταναλωση και εμπειρια; Θα με βοηθησει πολυ!!

    Ευχαριστω εκ των προτερων!
    ποια γενια 690? το 3ο δεν θα βρεις ευκολα κατι σε καλη κατασταση. το 4ο εχει κατα καιρους μερικα λουλουδια στο καρ.

  3. #3
    Μέλος Το avatar του/της nauagios
    Εγγραφή
    30/07/2012
    Μηνύματα
    152
    κάτοχος duke 3 2011. 42000κμ απροβλιματιστα. αρκεί να προσέξεις 2 πραγματάκια μικρού κόστους. κάθε 2500-3000κμ αλλαγή λάδια κόστος περίπου 70 ευρώ και καθε 5000-6000κμ τσεκάρισμα βαλβίδες. κάθε φορά που θα κάνεις μεγάλο τσεκάρει βαλβίδες. εάν πρέπει να ρυθμίσεις βαλβίδες τότε αφού ανοίγεις καπακι να τσεκάρεις και κοκορακια για τζόγο. εάν θέλουν αλλαγή τα αλλάζεις με κόστος 70 ευρώ. εάν το λυπηθείς και δεν το κάνεις το κόστος να σπάσει μέσα τείνει το άπειρο. οπότε μικρό σέρβις κόστος 60-80€ και μεγάλο 100-150€. σε 42000κμ έχω αλλάξει 2 φορές κοκορακια και 3 φορές τσιμουχακια. κανένα άλλο πρόβλημα δεν είχα ποτέ. σύνολο δηλαδή εκτός από τα αναλώσιμα έξτρα 350-400€ για κοκορακια τσιμουχακια σε 42000κμ. μετά από 12 χρόνια θεωρώ μικρό το κόστος αν το θεωρήσω βλάβη. το μηχανάκι εχει φίλτρο πρόγραμμα εκκεντροφορο εξάτμιση(evo kit). κατανάλωση στο 6.5 για πήγαινε έλα δουλειά καθημερινά για 4 χρόνια από Βύρωνα-κεντρο-εθνικη-μενιδι-κεραιες παρνηθας-μενιδι-αττικη-περιφ Υμηττού-Βύρωνας. τα υπόλοιπα χρόνια αραιά και που βόλτες σαββατοκύριακο.
    για επιδόσεις σε γκάζια φρένα στρίψιμο είναι υποκειμενικά.

  4. #4
    Μέλος Το avatar του/της nauagios
    Εγγραφή
    30/07/2012
    Μηνύματα
    152
    τα κόστη που αναφέρω είναι μέχρι πριν 2 χρόνια. τώρα είμαι σε νησί σε κατάσταση βιτρίνας και κάνει λιγότερο από 500κμ από άνοιξη μέχρι καλοκαίρι.

  5. #5
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    408
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ryuu Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα σε ολους τους ομοιομοτοσυκλετοπαθεις!

    Χαιρομαι που ηρθα στην ομαδα ειμαι νεο μελος και ρε παιδια ηθελα να μου δωσετε τα φωτα σας για κατι.
    Ειμαι κατοχος ενος Yamaha MT03 660 και ηρθε ο καιρος να κανω μεταβαση σε κατι πιο συγχρονο. Το νεο μου μηχανακι το θελω για καθημερινη σχεδον χρηση και για κανα στροφιλικι βουνο χωματοδρομο ομαλο οχι τιποτα τρελο (να πηγαινει και λιγο εξω ρε παιδι μου) και για καμια πιο μακρινη βολτα τυπου 100-200 χλμ. Τελος ο βασικος γνωμονας για την αγορα μεταχειρισμενου ειναι Η ΜΑΚΡΟΖΩΙΑ. Σκοπευω το μηχανακι που θα παρω να το κρατησω για τα επομενα τουλαχιστον 4-5 χρονια μακαρι και περισσοτερο. Γενικα μαρεσει να στιβω το μοτο στην οδηγηση και γι αυτο εχω καταληξει μετα απο πολλες σκεψεις αναμεσα στο δικιλυνδρο Yamaha mt 07 και στο KTM Duke 690. Εχω ερωτα με το 690 αλλα απο αποψη εργονομιας καταναλωσης καυσιμου και μακροζωιας ολοι μου λενε να παω σε 07. Γενικα ειμαι ευλαυικος με τα σερβις και τη συντηρηση δεν αφηνω θεματα για οταν βγαλει κατι το μοτο και μου αρεσει να το φροντιζω.

    Μπορει παρακαλω καποιος κατοχος DUKE 690 η καποιος που να το εχει οδηγησει να μου πει συμπεριφορα, μακροζωια, καταναλωση και εμπειρια; Θα με βοηθησει πολυ!!

    Ευχαριστω εκ των προτερων!
    Ασυζητητί πας στο Yamaha. Ειδικά ερχόμενος από Yamaha

    Απλό, τίμιο, αξιόπιστο, με ελάχιστη κατανάλωση και με ατελείωτη διαθεσιμότητα.

  6. #6
    Μέλος Το avatar του/της nauagios
    Εγγραφή
    30/07/2012
    Μηνύματα
    152
    Ο άνθρωπος ζήτησε κάποια στοιχεία και του τα είπα όσο πιο τεκμηριωμένα και ακομπλεξαριστα μπορούσα. δεν τα ξέρω τα μηχανάκια αλλά δεν νομίζω να είναι τόσο μακριά ας πούμε στην κατανάλωση. ενώ είναι πολύ μακριά σίγουρα στις επιδόσεις. ούτε το κόστος συντήρησης μου φαίνεται τραγικό. Καλό θα ήταν λοιπόν εάν θες να συνεισφέρεις να μας πεις εάν είσαι κάτοχος και μετά τα νούμερα που ζητάει το παιδί. αλλιώς πρόσθεσε το κάθε Τρίτη μάστορα που ξέχασες να πάμε παρακάτω. ειλικρινά το λέω αλλά εάν θέλουμε να βοηθήσουμε κάποιον παραθέτουμε στοιχεία.

  7. #7
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Είχα και τα 2 για αρκετό καιρό και έχω κάνει πολλές βόλτες και με τα 2, ακόμα και ~500 χλμ αυθημερόν. Το 690 (Duke III) είναι εξαιρετικά καλοστημένο, τα πάντα πάνω του είναι ποιοτικά, έχει φρενάρες και λουκ που πάντα θα ξεχωρίζει. Το 07 δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο ως σύνολο, αλλά έχει μοτερούκλα που χαρίζει χαμόγελα παντού και πάντα. Το μοτέρ του 07 στο Duke θα ήταν ο τέλειος συνδυασμός.

    Το 07 είναι σίγουρα πιο αξιόπιστο, αν και ποτέ δεν είχα σοβαρό πρόβλημα με το 690, το οποίο τότε ήταν το πιο αξιόπιστο μοτέρ που είχε βγάλει ποτέ η ΚΤΜ.

    Αν έπρεπε να απαντήσω μονολεκτικά σε αυτά που ζητάς:
    Συμπεριφορά: 690.
    Μακροζωία: MT.
    Κατανάλωση: MT.

    Γενικά νομίζω ότι θα αγόραζα το ΜΤ ξανά. Το KTM έχει σπουδαία προσόντα, αλλά παραμένει μονοκύλινδρο, με ό,τι αυτό συνεπάγεται, και, δυστυχώς, το μοτέρ αυτό δεν έχει την αίσθηση των προκατόχων του. Δε δουλεύει "μοταρντάδικα" όπως το 640. Οπότε αυτόματα χάνει το μοναδικό ατού των μονοκύλινδρων (για μένα). Είναι μάλλον ένα μονοκύλινδρο στριτάκι. Και σαν στριτάκι, το ΜΤ υπερτερεί στην χρήση και την αίσθηση που αφήνει στον αναβάτη (λόγω μοτέρ και μόνο), ακόμα κι αν το ΚΤΜ είναι πολύ καλύτερο στα σημεία (φρένα, αναρτήσεις, πλαίσιο κτλ).
    Life begins at 45°.

  8. #8
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    408
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nauagios Προβολή μηνύματος
    Ο άνθρωπος ζήτησε κάποια στοιχεία και του τα είπα όσο πιο τεκμηριωμένα και ακομπλεξαριστα μπορούσα. δεν τα ξέρω τα μηχανάκια αλλά δεν νομίζω να είναι τόσο μακριά ας πούμε στην κατανάλωση. ενώ είναι πολύ μακριά σίγουρα στις επιδόσεις. ούτε το κόστος συντήρησης μου φαίνεται τραγικό. Καλό θα ήταν λοιπόν εάν θες να συνεισφέρεις να μας πεις εάν είσαι κάτοχος και μετά τα νούμερα που ζητάει το παιδί. αλλιώς πρόσθεσε το κάθε Τρίτη μάστορα που ξέχασες να πάμε παρακάτω. ειλικρινά το λέω αλλά εάν θέλουμε να βοηθήσουμε κάποιον παραθέτουμε στοιχεία.
    Είχα ΚΤΜ για πάνω από 15 χρόνια. Δεν είμαι απογοητευμένος από την εταιρεία. Το αντίθετο. Ούτε πρόβλήματα είχα ποτέ.
    ΟΚ ακριβή συντήρηση αλλά το ήξερα από την αρχή με τα λάδια που φοράνε κα

    Ερχόμενος από Yamaha MT-03 (το παλιό) η δική μου λογική λέει ΜΤ-07. Όμοιο στήσιμο, λίγο πιο street το 07.
    Κατανάλωση μεταξύ ΜΤ-07 και 690. Από πρόσφατη χρήση και των 2 θα έλεγα κάπου 40% διαφορά. Τεράστια δηλαδή για την εποχή μας.

  9. #9
    Μέλος Το avatar του/της nauagios
    Εγγραφή
    30/07/2012
    Μηνύματα
    152
    συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. μεγαλύτερο προτέρημα νομίζω του mt07 είναι ότι μπορεί να βρει εύκολα και με καλές πιθανότητες να μην είναι κανιβαλισμενο. Duke 690 δεν παίζει να βρεις πρώτο χερι

  10. #10
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.447
    το Duke IV απο το '12 και μετά έχει ένα μεγάλο πλεονέκτημα, είναι το πιο όμορφο duke που έβγαλε η εταιρεία αυτή. Και σίγουρα ένα απο τα πιο όμορφα μεσαία sport naked που βγήκε ποτέ. Το θεωρώ κομψοτέχνημα που συνδυάζει στριτ με sm πινελιές(η εντουράδικη μάσκα μπροστά).
    ...αλλά... τα όποια μεταχειρισμένα πωλούνται πανάκριβα χωρίς να βρεις καποιο πρώτο χέρι που αποδεικνύει εύκολα την μεταχείριση του για να δικαιολογεί το αυξημένο κόστος για μηχανάκι 10ετίας.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	690-DUKE-R_ri_front.jpg 
Προβολές:	299 
Μέγεθος:	54,0 KB 
ID:	440757
    Ενώ επισης θεωρώ πλεονέκτημα (και απο τα λίγα ktm) το μοχλικό και κανονικής διάστασης μήκους αμορτισερ
    you rise you fall you're down then you rise again

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dant3
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    824
    Πανεμορφο το 4;
    Το 3αρι το θεωρω μακραν ομορφοτερο απο οποια μερια και αν το κοιταξεις.

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/01/2023
    Μηνύματα
    2
    Ευχαριστω ολους σας για τις αμεσες απαντησεις σας!!

    Η αληθεια ειναι οτι κοιταω για το ΚΤΜ Duke III που εχει τα δυο στρογγυλα φαναρακια το ενα πανω το αλλο κατω αν το λεω σωστα (συγχωρειστε με ειμαι νεος στα ΚΤΜια) κατα προτιμιση το R. Γνωριζετε αν και το απλο DuKe III εχει και αυτο 3 χαρτογραφησιες; Σαν μηχανακι μου αρεσει περισσοτερο και ηθελα να παω σε κατι πιο ορθιο γι αυτο εμφανησιακα και σαν στησιμο το προτιμω απο το MT07. Ακου αυτο που μου λετε οτι μακροζωια και μοτερ καταναλώση και αξιοπιστια παω για Yamaha ομως να συμπηρωσω οτι ειμαι ευλαβικος σε βλαβες και σερβις (και δεν τα λυπαμαι γενικα γιατι προτιμω να προσεχω για να εχω!) Νομιζω οτι με φοβιζει να μαρω ΚΤΜ οχι για τα ακριβοτερα σερβις αλλα για να μην βγαλει κατι μετα απο τα 50000 κμ. Γενικ κοιταω να παρω κατω απο 30000 κμ αλλα δε βρισκω κατι ευκολα. Μαλλον θα παω με το οτι βρω καλυτερο μοτερικα γιατι πραγματι Duke III στο car δε βρισκω κατι αξιολογο. Φοβαμαι οτι τα ΚΤΜια ειναι πιο ευκολο να ειναι σκισμενα και πραγματικα πισρεψτε με παιζει ρολο τρελο. Εγω το MT03 το πηρα στα χερια γιατι ο προηγουμενος το ειχε διαλυσει. Κακη αγορα. Το προσεξα ευλαβικα το εκανα καινουργιο ομως τωρα ηρθε στιγμη για αλλαγη. Επισης πιστευω οτι ο δουκας παροτι μονοκυλινδρο λογω στησιματος σε πιο μακρινες εξορμησεις τυπου 100-200 χλμ δε θα κουρασει τοσο οσο το μτ07. Διαφωτισε με αν γνωριζετε παρακαλω περισσοτερα. Γενικα ο δουκας μου φαινεται πιο ανετος παροτι πιο κανιβαλος. Ενδεικτικα μια καλη τιμη για δουκα 3 690 με 30000 χλμ θεωρω τις 5μιση με 6 χηνες, τι λετε;

    Ευχαριστω ολους σας για τις αμεσες απαντησεις σας και για το ενδιαφερον σας!
    παντα ορθιοι!

  13. #13
    Μέλος Το avatar του/της nauagios
    Εγγραφή
    30/07/2012
    Μηνύματα
    152
    και το απλό και το r έχουν επιλογέα για χαρτογραφησεις. αν θυμάμαι καλά είναι από το 0-9 ή 1-10. οι τρεις πρώτες θέσεις είναι normal sport rain χωρις ν θυμάμαι με ποια σειρά. όλες οι άλλες θέσεις είναι κενές να φορτώσεις εσύ ότι θες. για βόλτες είναι δισκεδαστικο μόνο σε πόλη, κλειστό επαρχιακό δίκτυο και ορεινές διαδρομές με στροφές. για απλές ευθείες είναι βαρετό. δεν το συζητάμε καν για βόλτα 100κμ ευθεία. 120-140 ταχύτητα για άνετη οδηγηση αλλα πιο πάνω θα σε κουράσει στον αυχένα για πάνω από 100κμ εθνική. δεν ξέρω την θέση οδήγησης του yamaha αλλά νομίζω είναι πιο άνετη και σίγουρα και σαν μοτερ είναι πιο άνετο για τις ταχύτητες που προείπα σε εθνική. μην γελιέστε πάντως δεν έχει καμία σχέση ο κινητηρας του με τα προηγουμενα lc4. ταξιδεύει άνετα, εσύ θα βαρεθείς δεν θα πάθει κάτι αυτό. ναι είναι σχεδόν όλα σκισμένα αλλά ακόμα και αυτό που φοβάσαι να συμβεί στα 50000 τότε κάνε μια πλήρη ανακατασκευή. θα κοστίσει αλλά θα είναι καινούριο. στο yamaha δεν παίζει ανακατασκευή αλλά δεν θα πρέπει να χρειαστεί κιόλας εκτός εάν έκανες κάτι ποκυ λάθος. 5500 με 6000 τα θεωρώ πολλά. πάρε ένα τώρα χειμώνα που είναι πεσμένος οι τιμές και δοκίμασε το εάν σου κάνει. εάν σου αρέσει ρίξε χρήμα και κράτα το. εάν όχι βάλτο αγγελία μόλις ανοίξει ο καιρός και θα έχεις χάσει λίγα. γνώμη μου πάρε το Yamaha παρόλο που δεν το ξέρω. θα σου έλεγα να πάρεις το ktm αλλά επειδή λες για βόλτες 100-200κμ σίγουρα δεν σου κάνει. και το Yamaha δεν ξέρω αν σου κάνει.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dant3
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    824
    6000 για 10ετιας μηχανη ειναι πολλα.
    Κατ εμε δε τα αξιζει, για αυτο που ειναι κιολας το ΚΤΜ.
    Σε ταξιδι φυσικα και το 07 θα ταξιδεψει καλυτερα.
    Γενικα απο οτι βλεπω θες να παρεις δουκα και βρισκεις πραγματα για να δικαιολογησεις την επιλογη. Αν το θες παρε το, σε αυτα δε χρειαζεται να πας με τη λογικη παντα.
    Αντικειμενικα η πιο safe επιλογη απο ολες τις μεριες ειναι το 07 παντως.

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.595
    Με 6000 παίρνεις σχεδόν οποία μεταχειρισμενη μηχανή θέλεις από όλες τις κατηγορίες που υπάρχουν, από gsxr1000 με 160 άλογα, hayabusa για ταξίδια,on-off, adventure,tiger,tdm και ότι άλλο σκεφτείς,

    Ακούγεται ακριβό να δώσεις 6.000 για μονοκύλινδρο με max 65-70 άλογα, 10ετιας+ και που πιθανότατα έχει σκιστεί από πιτριρικαδες με κάθε πιθανο τρόπο, και λόγο αυτου μπορεί να εχει-βγαλει ζημιά σε οποιαδήποτε απίθανο και πιθανο σημείο,.

    Δεν ξέρω για ποιο λόγο κρατάνε τόσο υψηλή τιμή

    Σαν μοτέρ πρέπει να είναι από τα καλητερα μονοκυλινδρα που φτιάχτηκαν ποτε.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha XT660Z vs KTM 690 Enduro
    από Ktm.Prestige στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 131
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2015, 01:54
  2. BMW G650 Xchallenge vs KTM 690 Enduro
    από eurotreno2002 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2011, 15:54
  3. Husqvarna Sm610 VS. KTM 690 poio?
    από SwAToNeR στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο μήνυμα: 13/07/2011, 15:34
  4. Ktm 690 Sm
    από dirtbird στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 14/07/2007, 19:43
  5. KTM 690 - Dakar 2007
    από motaba στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2007, 09:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF