Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 25 από 25

Θέμα: Αγορά μεγάλης μηχανής.

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2022
    Μηνύματα
    7
    εγώ θα σου πρότεινα το tracer που πάει παντου, άσε τις κινεζιές γιατί απλά θα σε βάλουν σε πιο πολλά έξοδα στην πορεία

  2. #17
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Aris7 Προβολή μηνύματος
    εγώ θα σου πρότεινα το tracer που πάει παντου, άσε τις κινεζιές γιατί απλά θα σε βάλουν σε πιο πολλά έξοδα στην πορεία
    Είχες η έχεις κινέζικο και το λες αυτό;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #18
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Είχες η έχεις κινέζικο και το λες αυτό;
    Παρεξηγηθηκες μαρη..??
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    973
    ρε Aris, προσέχουν πως τα λένε αυτά

  5. #20
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Παρεξηγηθηκες μαρη..??
    Ενοχλούμαι όταν λέγονται πράγματα τα οποία δεν έχουν (μέχρι στιγμής, τουλάχιστον ) βάση.
    Μην αρχίσω με τα προβλήματα που είχα με τα Ιαπωνικά (μην χέσω....) που είχα κατά καιρούς
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #21
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Aris7 Προβολή μηνύματος
    εγώ θα σου πρότεινα το tracer που πάει παντου, άσε τις κινεζιές γιατί απλά θα σε βάλουν σε πιο πολλά έξοδα στην πορεία
    Not the Hero we want, but the hero we need.
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  7. #22
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    408
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TylerDurden Προβολή μηνύματος
    Η αγορά θα γίνει αρχές καλοκαιριού και σίγουρα θα έχουν δοκιμαστεί τα νέα μοντέλα. Ανακοίνωσε η ktm και καινούργιο smt… αλλά σίγουρα θα είναι πολύ εκτός budget. Για τα μτχ που είπα τα έχω οδηγήσει και τα τρία εχω μια εικόνα αλλά δεν ξέρω πως θα με βολέψουν στην καθημερινότητα (πχ χρήση για μικρές διαδρομές ~2km) και πως θα μου φανεί η μετάβαση απο το καινούργιο στο 15ετιας όπως λεει και ο γιατροσ. Όσον αφορά το 390 πραγματικά είμαι πολύ ευχαριστημένος ειδικά μέσα στην πόλη σε συνθηκες κινησης κλπ είναι το κάτι άλλο πολύ ελαφρύ, τιμόνι που κόβει και γκαζάκι αρκετο για να φύγεις μπροστά. Σε εθνική όμως τουλάχιστον εμένα μπορεί και λόγω σωματότυπου δεν με κάλυπτε καθόλου. Καλά για τη γυναίκα δεν το συζητώ ενώ ειναι εξοικειωμένη με τη μηχανή σε μονοήμερη Αθήνα Χαλκίδα και πίσω μου έλεγε δεν ξανανεβαινω
    Αν για 30 λεπτά δρόμο λέει δεν ξανανεβαίνω στο 390 τι σε κάνει να πιστεύεις πως θα είναι ΟΚ σε κάτι μεγαλύτερο;
    Μιλάμε για 50-60χλμ απόσταση (εξαρτάται από που ξεκινήσατε).

    Έχοντας δοκιμάσει το 390 εκτενώς και όντας 2 μέτρα, δεν ένοιωσα πουθενά πως δεν είχα γκάζι ή μια σχετική κάλυψη από αέρα (με μαμά ζελατίνα).
    Φυσικά με ωτοασπίδες και καλό κράνος. Και οι ημερήσιες βόλτες μου είναι κάτι σαν 200-300 χλμ την φορά, όχι 50-100.

  8. #23
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/03/2023
    Μηνύματα
    6
    Κάτι παραπάνω από 200χλμ ήταν συνολικά από βαρκιζα που ξεκινήσαμε. Τα κινεζικά και εγώ δεν τα υπολογίζω, άλλες 2 προτάσεις που μου έγιναν είναι το tiger 800 και το tracer 7. Το 1ο μηχανάκι δεν το ξέρω δεν το έχω δει να πολύ κυκλοφορεί τι γνώμη έχετε; Όσο για το 7αρι σκέφτομαι αν τα 75 του άλογα θα με καλύπτουν η θα ψάχνω στο 6μηνο αντικαταστάτη +τα μπροστινά του που δεν έχω ακούσει τα καλύτερα.

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.542
    Τι έχεις ακούσει να λένε για τα μπροστινά του δηλαδή ?
    Ο μέσος αναβάτης (λογιζω και τον εαυτό μου μέσα), δεν πλησιάζει ούτε κατά διάνοια, τις δυνατότητες των περισσότερων σύγχρονων μοτοσυκλετών του σήμερα, οπότε μην βασίζεται πολύ σε ότι ακούς. Όπως είπε ο corpse, κυκλοφορεί πολύ ωραίο αντίστοιχο θέμα, όρεξη να έχεις να διαβάζεις.. Στην συνέχεια, απλά δοκίμασε όσο περισσότερα μπορείς, για να δεις ποιο δείχνει να καλύπτει τις ανάγκες σου.
    Το 390 που οδηγείς πάντως, προσωπικά το βρίσκω καταπληκτικό για Αθήνα και κοντινες επαρχιακές εξορμήσεις.Υπαρχει σοβαρό ενδεχόμενο οτι κερδίσεις σε άνεση στο "ταξίδι", να το χάσεις στο καθημερινό. Επίσης έχασα λίγο το αν προτιμάς περισσότερο το ON η το OFF, γιατί έχουν μπει στο τραπέζι τα πάντα.
    Γενικά μιλώντας, το 7αρι, είναι πολύ καλή επιλογή. Δεν βλέπω λόγο να πας σε πάνω από 19".

  10. #25
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Μια χαρά είναι τα άλογα του Τ7 ! Οι αναρτήσεις του επισης δεν είναι τόσο καλές για αυτούς που ψάχνουν τα όρια του οχήματος και αδρεναλίνη ,δεν το έχω οδηγήσει το 700 αλλά είναι λίγο μύθος
    το ''δεν στρίβει'', ''δεν έχει καλές αναρτήσεις'' και τα λοιπά για διάφορα οχήματα.
    Σε σχέση με το 390 είναι πύραυλος
    porca miseria.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά Μεγάλης μηχανής
    από victoras2221 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 15/11/2018, 07:53
  2. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2006, 08:19
  3. Αγορα καινουριας μηχανης
    από Kawa-Z στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2006, 00:41
  4. Αγορά πρώτης μηχανής
    από vayiokas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2004, 01:45
  5. Αγορά πρώτης μηχανής
    από vayiokas στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2004, 01:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF