Σελίδα 7 από 30 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 440

Θέμα: ΜΕ ΕΙΔΑ Vol III

  1. #91
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dumutrus
    Εγγραφή
    02/07/2017
    Μηνύματα
    518
    Ομορφάντρα μουουου.Ωραία φάση πάντος και τα ταξιδάκια σου και το γούστο σου.
    Οποιος σου πεί ότι δεν γίνεται απάντα του, κοίτα να μαθαίνεις.

  2. #92
    Με είδα να εντυπωσιάζομαι που μετά από σχεδόν 6 μήνες πήρε αμέσως μπροστά το μηχανάκι στο γκαράζ και με το στραβωμένο κλειδί (εντάξει λίγο ζορίστηκε να μπει, αλλά μάλλον θα το λαδώσω). Με είδα να ψάχνω τιμούλες για σερβις στα 24κ στο Μαλμο και να μου λένε περίπου 9/10Κ Κορώνες. Ουφ. Ευτυχώς μόνο 3 μέρες ως τώρα είχε καλό καιρό που πραγματικά μου λειψε να παω δουλειά με το μηχανάκι. Σε κανα δίμηνο θα το χω σιάξει.
    done.

  3. #93
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.361
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από atom_smasher Προβολή μηνύματος
    Με είδα να εντυπωσιάζομαι που μετά από σχεδόν 6 μήνες πήρε αμέσως μπροστά το μηχανάκι στο γκαράζ και με το στραβωμένο κλειδί (εντάξει λίγο ζορίστηκε να μπει, αλλά μάλλον θα το λαδώσω). Με είδα να ψάχνω τιμούλες για σερβις στα 24κ στο Μαλμο και να μου λένε περίπου 9/10Κ Κορώνες. Ουφ. Ευτυχώς μόνο 3 μέρες ως τώρα είχε καλό καιρό που πραγματικά μου λειψε να παω δουλειά με το μηχανάκι. Σε κανα δίμηνο θα το χω σιάξει.
    Μάλμο - και μετά αυτοαποκαλούμαστε "βόρειοι" κάποιοι εδώ μέσα!

    Καλή riding season να έχεις

  4. #94
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Με ειδα να γλυτωνω πισωκολλητο εχθες το μεσημερακι γυρνωντας σπιτι απο την δουλεια.
    Κατεβασια απο περιφερειακο Καρεα προς Κατεχακη κ οπως ειμαι με το Κ στο ενδιαμεσο φαναρι πριν του Παπαγου εκει στο Πολυτεχνειο πιανει πορτοκαλι...
    Μεσαια λωριδα ενα αυτοκινητο να κοβει, βγαινω αριστερη φρεναρω κ απο συνηθεια οπως κανω παντα κοιταω καθρεπτη για να σιγουρευτω πως ενα φορτηγο που ηταν αριστερη κοβει...
    Αμ πως...τον βλεπω να ερχεται αρκετα γρηγορα κ να μπρουμουτιαζει στα φρενα...καταλαβα λεω. Οπως ειμαι με 2α ανοιγω γκαζι κ περναω με κοκκινο κ απο πισω ο φορτηγατζης φρεναριστος...
    Δεν το ειχε δει ο μλκς κ πλακωθηκε στα φρενα τελευταια στιγμη...αλλα που να κοψει ο παπαρας!!!

    Κοινως...μην βγαζετε καθρεπτες κ να κοιτατε στα φαναρια ασχετως αν εσεις προλαβαινετε να φρεναρετε!!!
    Ride(s) the wind of change...

  5. #95
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Με ειδα να γλυτωνω πισωκολλητο εχθες το μεσημερακι γυρνωντας σπιτι απο την δουλεια.
    Κατεβασια απο περιφερειακο Καρεα προς Κατεχακη κ οπως ειμαι με το Κ στο ενδιαμεσο φαναρι πριν του Παπαγου εκει στο Πολυτεχνειο πιανει πορτοκαλι...
    Μεσαια λωριδα ενα αυτοκινητο να κοβει, βγαινω αριστερη φρεναρω κ απο συνηθεια οπως κανω παντα κοιταω καθρεπτη για να σιγουρευτω πως ενα φορτηγο που ηταν αριστερη κοβει...
    Αμ πως...τον βλεπω να ερχεται αρκετα γρηγορα κ να μπρουμουτιαζει στα φρενα...καταλαβα λεω. Οπως ειμαι με 2α ανοιγω γκαζι κ περναω με κοκκινο κ απο πισω ο φορτηγατζης φρεναριστος...
    Δεν το ειχε δει ο μλκς κ πλακωθηκε στα φρενα τελευταια στιγμη...αλλα που να κοψει ο παπαρας!!!

    Κοινως...μην βγαζετε καθρεπτες κ να κοιτατε στα φαναρια ασχετως αν εσεις προλαβαινετε να φρεναρετε!!!
    Άστο έχουν ξεφύγει λιγο οι οδηγοί βαρέων, θες λόγω φόρτου; Δεν ξέρω.
    Πριν κάτι μέρες στους στύλους του ολυμπιου Διός που κάνει διχαλα να πας προς βουλιαγμενης, πουλμαν στο φανάρι για αριστερά αποφασίζει με κόκκινο να πάει ευθεία. Ευτυχώς έχω πάντα την πρώτη επάνω και ας κουράζει λίγο το χέρι, είναι σωτήρια κάποιες φορές.

  6. #96
    με είδα Ν αλλάζω λάδια κ να παραγγέλνω το έξτρα κλειδί. με μια μικρή έρευνα διαπίστωσα ότι τα 350 που ζήταγε ο επίσημος kawasaki της πολης μου ήταν απλά στεγνή κλοπή. 3 διαφορετικά συνεργεία επίσημα, 2 δανια και ένα απέναντι ζήτησαν 100 -130 ευρώ μόνο. το δε κλειδί σκέτο ακοπο 23. Κλεψε με βρε μπαγλαμά λιγακι, αλλά όχι και έτσι στυγνα. αύριο λοιπόν ξεκινάει η σεζον για μένα. δοκίμασα και ένα revit. 500 ευρώ το ignition 4. Ομορφουλι, αλλά είμαι +7 πάνω απ τα κιλά που είμαι άνετα μέσα του.
    done.

  7. #97
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    819
    Σε είδα με τον Goldwing και ύφος "BadAssGreekKlarinoMotherfucker" να προσπαθείς να χωθείς, αλλά δεν χωρούσες μάναμ...

    Φυσικά και δεν θα άφηνες χώρο για κανένα άλλο, αφού καβαλάς "ChickenWing", αλλά η "πάπια" τελικά ξεπέρασε το "κοτόπουλο" και έμεινες πίσω να κοιτάς την πινακίδα μου.

    By the way, τι έκτρωμα είναι αυτό το πράγμα.
    Oldfarts never die

  8. #98
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    326
    Με είδα να σε αφήνω κάτω σε ultra slow motion μωράκι για πρώτη φορά. Είναι και λίγο που την είδα αγριοκάτσικο και πιάσαμε τις πλαγιές και τα χώματα, λίγο που κομπλαρει τελείως το γκάζι όταν υπάρχει κλίση και δεν ανεβάζεις στροφές ( μόνο η δικιά μου το κάνει αυτό να υποθέσω... θα το κοιτάξω...)
    Πάλι καλά ο μπαρμπα-Χοντα σε έχει σχεδιάσει καλά και ούτε γρατζουνιά δεν ειχαμε

  9. #99
    Μέλος Το avatar του/της geioann
    Εγγραφή
    08/09/2019
    Μηνύματα
    204
    Με είδα να τεσταρω την Aprilia RS 660 και να ερωτεύομαι!! Πεταλούδες να γαργαλανε το στομάχι μου και να θέλω να την κάνω δικιά μου!!

  10. #100
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.841
    Με είδα να φροντίζω μια κοπελίτσα 19-20 χρονών γιατί έκανε το λάθος να περάσε ΠΕΖΗ με πράσινο φανάρι πεζών την κηφισίας και να την χτυπάει ΣΚΟΥΤΕΡΑΚΙΑΣ που έκανε διήθηση (εννοείται είχε φάει το κόκκινο το προηγούμενο) .
    Ελπίζω να είναι καλά , την άφησα αφού την παρέλαβε το ΕΚΑΒ.
    Πούστη , έχω κρατήσει αυτόπτες, φωτογραφίες και θέση οχημάτων να τα παραδώσω στον όποιο δικηγόρο αναλάβει το κορίτσι. Δεν σου αξίζουν οι 2 τροχοί.


    Φυσικά τέρμα αμήχανη στιγμή για μένα , είχα και το άγχος μην με πουν κοράκι με το ντύσιμο και την ιδιότητα.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  11. #101
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    690
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geioann Προβολή μηνύματος
    Με είδα να τεσταρω την Aprilia RS 660 και να ερωτεύομαι!! Πεταλούδες να γαργαλανε το στομάχι μου και να θέλω να την κάνω δικιά μου!!
    Το έχει μια φίλη και το έχω πάρει μερικές φορές.. όνειρο είναι!
    Run, live to fly, fly to live, do or die
    Run, live to fly, fly to live, Aces high

  12. #102
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.361
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Με είδα να φροντίζω μια κοπελίτσα 19-20 χρονών γιατί έκανε το λάθος να περάσε ΠΕΖΗ με πράσινο φανάρι πεζών την κηφισίας και να την χτυπάει ΣΚΟΥΤΕΡΑΚΙΑΣ που έκανε διήθηση (εννοείται είχε φάει το κόκκινο το προηγούμενο) .
    Ελπίζω να είναι καλά , την άφησα αφού την παρέλαβε το ΕΚΑΒ.
    Πούστη , έχω κρατήσει αυτόπτες, φωτογραφίες και θέση οχημάτων να τα παραδώσω στον όποιο δικηγόρο αναλάβει το κορίτσι. Δεν σου αξίζουν οι 2 τροχοί.


    Φυσικά τέρμα αμήχανη στιγμή για μένα , είχα και το άγχος μην με πουν κοράκι με το ντύσιμο και την ιδιότητα.
    Μου έχει τύχει κάτι ανάλογο επίσης σε φανάρι όπου παππούς με μπαστούνι πέρασε κανονικά με πράσινο πεζών (εγώ περνούσα από την απέναντι πλευρά), ποδηλάτης απλώς δεν σταμάτησε, τον έριξε κάτω και έφυγε, ΑΛΛΑ έκανα ένα σπριντ, τον βούτηξα απ' τον σβέρκο και τον έβαλα να τον σηκώσει και να του ζητήσει συγγνώμη...

    Τριάντα φεύγα άνθρωπος και πήγε να ζητήσει και τα ρέστα μέχρι που πλάκωσαν οι υπόλοιποι πεζοί και οι οδηγοί και τότε "κατάλαβε" το λάθος του

  13. #103
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.841
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tsber Προβολή μηνύματος
    Μου έχει τύχει κάτι ανάλογο επίσης σε φανάρι όπου παππούς με μπαστούνι πέρασε κανονικά με πράσινο πεζών (εγώ περνούσα από την απέναντι πλευρά), ποδηλάτης απλώς δεν σταμάτησε, τον έριξε κάτω και έφυγε, ΑΛΛΑ έκανα ένα σπριντ, τον βούτηξα απ' τον σβέρκο και τον έβαλα να τον σηκώσει και να του ζητήσει συγγνώμη...

    Τριάντα φεύγα άνθρωπος και πήγε να ζητήσει και τα ρέστα μέχρι που πλάκωσαν οι υπόλοιποι πεζοί και οι οδηγοί και τότε "κατάλαβε" το λάθος του
    Εμένα με τάραξε γιατί ήταν κοριτσάκι και είχε χλωμιάσει (της άνοιξε το κεφάλι και ήταν γεμάτη αίματα) και ο άλλος ο μλκς προσπαθούσε να δικαιολογηθεί τύπου ,έφυγα με πράσινο , πέρασε με κόκκινο και λοιπές κόμπρες, ενώ δεν είπε 1 συγνώμη ούτε ΚΑΝ έκανε κίνηση να βοηθήσει την κατάσταση.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  14. #104
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.361
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Εμένα με τάραξε γιατί ήταν κοριτσάκι και είχε χλωμιάσει (της άνοιξε το κεφάλι και ήταν γεμάτη αίματα) και ο άλλος ο μλκς προσπαθούσε να δικαιολογηθεί τύπου ,έφυγα με πράσινο , πέρασε με κόκκινο και λοιπές κόμπρες, ενώ δεν είπε 1 συγνώμη ούτε ΚΑΝ έκανε κίνηση να βοηθήσει την κατάσταση.
    Τι να πεις, απίστευτα πράγματα, μακάρι να πάνε όλα καλά!

    Μία φορά στη ζωή μου "προκάλεσα" ελαφρύ ατύχημα, μεταξύ αυτοκινήτων, λόγω ελλιπούς σήμανσης και φωτισμού και το παιδί που οδηγούσε το άλλο αυτοκίνητο μού είπε ότι τρόμαξε όταν με είδε να τρέχω αμέσως κατά πάνω του για να τον ρωτήσω αν είναι όλα καλά...θυμάμαι που έκλεισε και το παράθυρο όταν πλησίασα

    Και τυπικά ούτε που έφταιγα να φανταστείς!

  15. #105
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.841
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tsber Προβολή μηνύματος
    Τι να πεις, απίστευτα πράγματα, μακάρι να πάνε όλα καλά!

    Μία φορά στη ζωή μου "προκάλεσα" ελαφρύ ατύχημα, μεταξύ αυτοκινήτων, λόγω ελλιπούς σήμανσης και φωτισμού και το παιδί που οδηγούσε το άλλο αυτοκίνητο μού είπε ότι τρόμαξε όταν με είδε να τρέχω αμέσως κατά πάνω του για να τον ρωτήσω αν είναι όλα καλά...θυμάμαι που έκλεισε και το παράθυρο όταν πλησίασα

    Και τυπικά ούτε που έφταιγα να φανταστείς!
    Εμένα (επειδή ουσιαστικά ψιλοργάνωνα την κατάσταση με τους μάρτυρες τις φωτογραφίες και τις καταθέσεις όταν ήρθε το ΕΚΑΒ) με κοίταζε με μισό μάτι ο αστυνομικός με ύφος (ΡΕ ΚΟΡΑΚΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΕΛΑΤΗ) ενώ ξέρω εγώ ούτε που άφησα στοιχεία μου , μόνο σε μία φίλη της να της στείλω με Email όλο το υλικό.
    Βέβαια ήμουν σχετικά εριστικός απέναντι του γιατί πολύ απλά βαριόταν να γράψει σωστά το ΔΟΤΑ, δεν μπήκε στον κόπο να ζητήσει κατάθεση από τους αυτόπτες και δεν έγραψε την ακριβή θέση επί του οδοστρώματος.
    Στο τέλος όμως συνέταξε 3σέλιδο γιατί τον ανάγκασα.


    Θα έβρισκε και τον μπελά της στο τέλος η κοπέλα που έριξε το μηχανάκι με αυτά που θα έγραφε ο γκασμάς.
    where was Gondor when the Westfold fell?

Σελίδα 7 από 30 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Με είδα... Vol II
    από amyroukai στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1497
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2023, 20:54
  2. Σε είδα...... vol ΙΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1183
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2010, 19:17
  3. Σε είδα...... vol ΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 255
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2009, 14:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF