Σελίδα 9 από 30 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112131419 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 440

Θέμα: ΜΕ ΕΙΔΑ Vol III

  1. #121
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Με είδα να μπλοκάρω στα διόδια (τα απόμενα των αφιδνων) το αυτόματο μηχάνημα πληρωμής γιατί το ηλίθιο δεν με αναγνώριζε σαν μοτοσυκλέτα!
    Τελικά έκανα στην άκρη (χτύπησε και η σειρήνα που έχουν) και με όπισθεν μπήκα στη διπλανό διάδρομο την ώρα που 5-6 αυτοκίνητα ήταν εγκλωβισμένα στο συγκεκριμένο διάδρομο!
    Τελικά ήρθε υπάλληλος και το ξεμπλόκαρε. Δεν θέλω να ξέρω τι μπορεί να μου έσυραν οι οδηγοι.

    Η υπάλληλος μου είπε ότι το μηχάνημα μάλλον μπερδεύτηκε με το αυτοκίνητο που ήταν κολητά πίσω μου (ή διπλα μου) και γι'αυτό δεν έδινε εντολή πληρωμής για να ανοιξει τη μπάρα.
    Δεν ξαναδοκίμασα να περάσω από τα αυτόματα.

  2. #122
    Μέλος Το avatar του/της runner
    Εγγραφή
    12/08/2021
    Μηνύματα
    227
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Με είδα να μπλοκάρω στα διόδια (τα απόμενα των αφιδνων) το αυτόματο μηχάνημα πληρωμής γιατί το ηλίθιο δεν με αναγνώριζε σαν μοτοσυκλέτα!
    Τελικά έκανα στην άκρη (χτύπησε και η σειρήνα που έχουν) και με όπισθεν μπήκα στη διπλανό διάδρομο την ώρα που 5-6 αυτοκίνητα ήταν εγκλωβισμένα στο συγκεκριμένο διάδρομο!
    Τελικά ήρθε υπάλληλος και το ξεμπλόκαρε. Δεν θέλω να ξέρω τι μπορεί να μου έσυραν οι οδηγοι.

    Η υπάλληλος μου είπε ότι το μηχάνημα μάλλον μπερδεύτηκε με το αυτοκίνητο που ήταν κολητά πίσω μου (ή διπλα μου) και γι'αυτό δεν έδινε εντολή πληρωμής για να ανοιξει τη μπάρα.
    Δεν ξαναδοκίμασα να περάσω από τα αυτόματα.
    Την παταω συχνα με τους αυτοματους πωλητες στα διοδια Ελευσινας που τις περισσοτερες φορες με πιανει ως αμαξι, ακομα και οταν ειμαι χωρις πλαινες βαλιτσες. Το ΣΚ δεν με εβλεπε καν για να με χρεωσει! Δεν υπηρχα!

    Εχε υποψη σου στο τελειωμα του μηχανηματος (δεξια οπως το βλεπεις) , υπαρχει διακοπτης που πατας για να συνομιλησεις με καποιον εκπροσωπο τους. Αρκετες φορες βλεπουν το λαθος και μου διορθωνουν την τιμη αφου εχω πατησει τον διακοπτη χωρις να χρειαστει να μιλησουμε.

  3. #123
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Υπάρχει μηχάνημα για τα διόδια για μοτοσυκλέτα;

  4. #124
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrval Προβολή μηνύματος
    Υπάρχει μηχάνημα για τα διόδια για μοτοσυκλέτα;
    Τα μηχανήματα που πληρώνεις με κάρτα ή μετρητά, είναι για όλα τα οχήματα.

    Ειτε με το μηχανάκι ειτε με το αυτοκίνητο δεν είχα ποτέ πρόβλημα.
    Μάλλον ισχύει αυτό που είπε η υπάλληλος.

  5. #125
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    456
    Μου έχει τύχει να με διαβάζει σαν αυτοκίνητο. Το κατάλαβα αργά βέβαια, είχα ήδη πληρώσει.

  6. #126
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Πρώτη φορά περνουσα. Στις αφίδνες για σιγουριά ρωτησα την υπαλληλο αν μπορώ να περνάω απο εκεί.
    Φίλο μου τον έχει χρεώσει επίσης σαν αμάξι.

    Υποτιθεται περνας από το αυτοματο για να τελειώνεις πιο γρήγορα, άμα είναι να πατάω κουμπάκια και να περιμένω να απαντήσει άλλος υπάλληλος, ε περνάω από τον γκισέ με τον υπάλληλο και τελειώνει η ιστορία.

  7. #127
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Πρώτη φορά περνουσα. Στις αφίδνες για σιγουριά ρωτησα την υπαλληλο αν μπορώ να περνάω απο εκεί.
    Φίλο μου τον έχει χρεώσει επίσης σαν αμάξι.

    Υποτιθεται περνας από το αυτοματο για να τελειώνεις πιο γρήγορα, άμα είναι να πατάω κουμπάκια και να περιμένω να απαντήσει άλλος υπάλληλος, ε περνάω από τον γκισέ με τον υπάλληλο και τελειώνει η ιστορία.
    Δυστυχώς στα παράπλευρα διόδια δεν υπάρχει υπάλληλος.

  8. #128
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Με ειδα να σταματαω μεσανυχτα σε βενζιναδικο σε κατασταση μισοκοιμισμενου,
    να βαζει ο ανθρωπος την μανικα στο ρεζερβουαρ να γεμισει αυτοματα γιατι σκασανε μυτη 2-3 αυτοκινητα, να μην καθυστερει,
    κι εγω να νομίζω πως άκουσα το χαρακτηριστικό κλικ της μανικας που τελειωσε,
    να την τραβαω απότομα απο το ρεζερβουαρ,
    και να τα κανω ολα πουτανα.
    Ρε σεις, με τι δυναμη βγαζει καυσιμο η μανικα ?
    Εσκαγε η βενζίνη σαν καταρακτης πάνω στο ρεζερβουαρ κι εκανε συντριβανι κανα μετρο.
    Απο τον πανικό μου, μου πηρε 3-4 δευτερολεπτα να την ξαναβαλω μες το ρεζερβουαρ.
    Μονο στα ματια δεν ειχα βενζινη, ο υπολοιπος λουτσα.
    2 μερες,2 πλυντηρια και 3 μπανια μετα...ακομα αποφευγω τους καπνιστες μην γινουμε μπουρλότο απο τις αναθυμιάσεις που εκλυω.

  9. #129
    Μέλος Το avatar του/της runner
    Εγγραφή
    12/08/2021
    Μηνύματα
    227
    Τι λες τωρα ;

  10. #130
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.365
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PortisHead Προβολή μηνύματος
    Με ειδα να σταματαω μεσανυχτα σε βενζιναδικο σε κατασταση μισοκοιμισμενου,
    να βαζει ο ανθρωπος την μανικα στο ρεζερβουαρ να γεμισει αυτοματα γιατι σκασανε μυτη 2-3 αυτοκινητα, να μην καθυστερει,
    κι εγω να νομίζω πως άκουσα το χαρακτηριστικό κλικ της μανικας που τελειωσε,
    να την τραβαω απότομα απο το ρεζερβουαρ,
    και να τα κανω ολα πουτανα.
    Ρε σεις, με τι δυναμη βγαζει καυσιμο η μανικα ?
    Εσκαγε η βενζίνη σαν καταρακτης πάνω στο ρεζερβουαρ κι εκανε συντριβανι κανα μετρο.
    Απο τον πανικό μου, μου πηρε 3-4 δευτερολεπτα να την ξαναβαλω μες το ρεζερβουαρ.
    Μονο στα ματια δεν ειχα βενζινη, ο υπολοιπος λουτσα.
    2 μερες,2 πλυντηρια και 3 μπανια μετα...ακομα αποφευγω τους καπνιστες μην γινουμε μπουρλότο απο τις αναθυμιάσεις που εκλυω.
    Ευτυχώς που δεν έγινε και τίποτα χειρότερο!

    Αφού δεν είχαμε ανάφλεξη όλα καλά.

    Προσοχή μεγάλη με κάθε είδους καύσιμα για όλους μας.

  11. #131
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Δεν θυμάμαι βενζινά να βάζει στη μοτοσυκλέτα μου βενζίνη στο αυτόματο, αφήνοντας τη μάνικα.

    Με δεδομένο ότι επιλέγω μόνο ελεγμένα ποιοτικά βενζινάδικα, βάζω επίσης ως προτεραιότητα το πόσο προσέχουν οι υπάλληλοι. Μου έχει τύχει βενζινάδικο όπου όλοι οι υπάλληλοι αφιερώνουν τον επιπλέον χρόνο και προσοχή για να στραγγίξουν τη μάνικα. Είτε τους έχουν κάνει σεμινάριο, είτε αντιγράφουν ο ένας τον άλλον. Σε άλλο, σχεδόν όλοι ήταν απρόσεχτοι και αναγκαζόμουν να καθαρίζω τη μοτοσυκλέτα από τη βενζίνη μία στις δύο φορές, ενώ δεν έκαναν καν την κίνηση να την καθαρίσουν μόνοι τους. Εννοείται ότι έκοψα το δεύτερο.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  12. #132
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.261
    Εγώ που είμαι τσίπης βάζω πάντα 10 ευρώ με λαμπάκι αναμμένο,οποτε και να την αφήσει στο αυτόματο δεν τρέχει
    κάστανο

  13. #133
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Εχοντας εργαστει πιτσιρικας σε βενζιναδικο παντα προσεχω αν πατησε το ποσο -εκτος κ αν γεμιζω- κ αν δεν ειναι εκει εχω τον νου μου να τσεκαρω την σκανδαλη πριν βγαλω την μανικα.
    Αν εχουν δουλεια πολυ τους λεω αστο βαζω εγω κ πηγαινε σε αλλους.
    Οχι τπτ αλλο αλλα να προσεξω περισσοτερο.
    (Δεν εννοω οτι ολοι τους ειναι απροσεχτοι)

    Παλι καλα που δεν εχει καμια περιεργη φαση να τρεχεις...
    Ride(s) the wind of change...

  14. #134
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Αφου αναθεώρησα τη γνωμη μου για την τακτική των Shell που αναγκαζουν τον αναβάτη να κατεβει κατα τον ανεφοδιασμο.

  15. #135
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Με είδα σήμερα το πρωί να ανεβάζω πόδι στη λεωφόρο Μαραθώνος στην Παλλήνη και να το κατεβάζω όταν έφτασα στον προορισμό μου στην Αγία Παρασκευή. Όλα τα φανάρια Μαραθώνος και Μεσογείων πράσινα!

Σελίδα 9 από 30 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112131419 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Με είδα... Vol II
    από amyroukai στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1497
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2023, 20:54
  2. Σε είδα...... vol ΙΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1183
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2010, 19:17
  3. Σε είδα...... vol ΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 255
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2009, 14:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF