Σελίδα 4 από 10 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 143

Θέμα: Το δίλημμα των 9000 ευρώ

  1. #46
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Εγω αλλαξα το Xiaomi με NOKIA3210. Τι να το κανεις το ιντερνετ ,τις εφαρμογες, καμερες και το 5G κτλ. Αξιοπιστία θελουμε. O παλιός ειναι αλλιώς

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της husky21
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    708
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Μετα απο αυτα που καβαλουσες πως θα πας σε MT800...?
    Δηλαδη προσπαθω να το αναλυσω/σκεφτω αλλα ο εγκεφαλος μου δεν το δεχεται.

    Συμφωνω απολυτα με τον φιλο..
    Το αναποδο θα μπορουσα πολυ ευκολα να το κατανοησω,δεν εχω κατι με τις κινεζικες μοτοσυκλετες
    Αν ειχα ενα μετριο επωνυμο μηχανακι(π.χ. ενα vstrom)
    θα πηγαινα πολυ ευκολα σε ΜΤ800

  3. #48
    Δεν υπαρχει ωραιοτερο πραγμα απο το να εχεις μοτο με παραπανω spects απο αυτα που χρειασεσαι .
    Αν δηλ δεν εχεις θεμα με το κασερι , ποιος ο λογος να αφησεις τις τορπιλες wp ή ohlins που βλεπεις και πινεις καφε και λες "αυτο ειναι δικο μου" με τα κινεζικα συνολα που απευθηνονται στον μικρομεσαιο .
    Δε βρισκω λογικη .
    Μονο αν δυσκολεψει η κατασταση οικονομικα .Εκει το καταλαβαινω.

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Εγω αλλαξα το Xiaomi με NOKIA3210. Τι να το κανεις το ιντερνετ ,τις εφαρμογες, καμερες και το 5G κτλ. Αξιοπιστία θελουμε. O παλιός ειναι αλλιώς
    Κοιτα, θα φλερταρω με τιν κιτρινη και το ξερω αλλα νταξει... Δεν εχει καν νοημα αυτο που λες.. Αρχικα δεν ειπε οτι θα περιορισει τα τεχνολογικα καλουδια πουθενα.. Ειπε μαλιστα το ακριβως αντιθετο... Οτι θελει τα περισσοτερα απο αυτα. Δεν κανει επιστροφη στις ριζες του μοτοσυκλετισμου (ΑΝ κανει).. Σκεφτεται αρχικα για downsizing με τεχνολογια 2023... Η αυτο καταλαβα εγω...

    Απο εκει και περα.. Μην το παρεις ουτε το επομενο στραβα αλλα.... Καβαλας ενα μοτοσακο -αν δεν κανω λαθος- πανω στη εγνατια Αλεξανδρουπολη / Θεσσαλονικη κανενα χρονο τωρα... Εχεις πολυ μελλον μεχρι να μπορεσεις να καταλαβεις τις χαοτικες διαφορες μεταξυ διαφορων μοτοσυκλετων.. Needs time and experience, οχι απλα unlimited access σε data online... Οποτε διαβαζε περισσοτερο, καβαλα περισσοτερο και take your time prior to any comments...

    Στο θεμα τωρα.. Αφου το εχεις ηδη καβαλησει το ΜΤ, ξερεις.. Δεν υπαρχει right or wrong.. Θες αλλαγη, υποψιαζομαι οτι θες να δεις και τα νεα "φρουτα" εξ ανατολας, οποτε go for it.

    Αγορασα πριν 2 μηνες μεταχειρο, και πριν 10 μηνες ενα μπαουλο με ροδες καινουργιο. Και στις δυο περιπτωσεις, στις 15 μερες, παλι στο car κοιτουσα τιμες. Καθημερινα κανω διαλογισμο, σκεφτομαι πιθανους συνδιασμους το πως και για τι θα φυγουν.. Και το δυο, το ενα απο τα δυο, ελα εσυ, φυγε εσυ και παει λεγοντας.. Αν δεν ειχα τον θηλυκο δαιμονα σπιτι, θα αλλαζα καθε 6 μηνες φανταζομαι..

    Οποτε have fun αφου μπορεις ..
    Quod me nutrit... me destruit.....

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    722
    Παρεξηγηθηκε το σχόλιο της αλεπούς και βγήκε λίγο ξυδακι. Δεν πειράζει. Όταν αναφέρεται σε 30χρονη Ευρωπαία δεν εννοούσε την ηλικία της μηχανής. Παρομοίασε το καινούριο ktm με 30χρονη Ευρωπαία και το καινούριο cf με μεσοκοπη κινέζα.

    Για το ερώτημα τώρα θα έλεγα ναι με χίλια σιγά το ρίσκο στην περίπτωση σου, αν δεν υπήρχε το σχόλιο για το tracer. Αν δεν σου έκανε αυτό δύσκολο να σου κάνει και το cf.

  6. #51
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Καθημερινα κανω διαλογισμο, σκεφτομαι πιθανους συνδιασμους το πως και για τι θα φυγουν.. Και το δυο, το ενα απο τα δυο, ελα εσυ, φυγε εσυ και παει λεγοντας.. Αν δεν ειχα τον θηλυκο δαιμονα σπιτι, θα αλλαζα καθε 6 μηνες φανταζομαι..
    για ψυχογράφημα είμαστε...
    you rise you fall you're down then you rise again

  7. #52
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    408
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    To δικυλινδρο αυστριακό κτήνος που οδηγεί ο άνθρωπος αλλαγή με τον κινεζικο κατιμα . Γκουρού;
    Αλλάζουν οι ανάγκες και οι επιθυμίες των ανθρώπων. Οι περισσότεροι που προσωπικά γνωρίζω πάμε σε κάθε νέα μοτοσυκλέτα σε πιο βολικά πράγματα. Και όχι για οικονομικούς λόγους ανάγκης.
    Δεν θα πω "γερνάμε" γιατί ξέρω κι άλλους που μένουν μια ζωή με 1200+
    Αν είμασταν όλοι ίδιοι....

  8. #53
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Κοιτα, θα φλερταρω με τιν κιτρινη και το ξερω αλλα νταξει... Δεν εχει καν νοημα αυτο που λες.. Αρχικα δεν ειπε οτι θα περιορισει τα τεχνολογικα καλουδια πουθενα.. Ειπε μαλιστα το ακριβως αντιθετο... Οτι θελει τα περισσοτερα απο αυτα. Δεν κανει επιστροφη στις ριζες του μοτοσυκλετισμου (ΑΝ κανει).. Σκεφτεται αρχικα για downsizing με τεχνολογια 2023... Η αυτο καταλαβα εγω...

    Απο εκει και περα.. Μην το παρεις ουτε το επομενο στραβα αλλα.... Καβαλας ενα μοτοσακο -αν δεν κανω λαθος- πανω στη εγνατια Αλεξανδρουπολη / Θεσσαλονικη κανενα χρονο τωρα... Εχεις πολυ μελλον μεχρι να μπορεσεις να καταλαβεις τις χαοτικες διαφορες μεταξυ διαφορων μοτοσυκλετων.. Needs time and experience, οχι απλα unlimited access σε data online... Οποτε διαβαζε περισσοτερο, καβαλα περισσοτερο και take your time prior to any comments...
    Δεν καταλαβες τι εγραψα και που. Οποτε οκ. Ποτε δεν ειχαμε επαφη.

    Δεν ξερω τι σου εκανε trigger. Μπορω να σου δειξω πανω απο 30 ποστ διαφορων εδω μεσα που κανουν χαβαλε με τα κινεζικα και κανενας δεν ασχολειται. Εγραψα εγω τη μαλακια μου και ηξερα οτι θα φαω απαντηση ή συσταση. Εσυ βεβαια το πηγες και επι προσωπικου, αλλα κλαιν. Το εχεις ξανακανει. Who gives a fuck για ραντομ ποστερς.

    Στην συγκεκριμένη συζήτηση δεν θα ξαναμπω. Ειναι μια συζήτηση που με ελάχιστους θα μπορουσα να κανω εδω μεσα. Και για να την κανεις θελει αλλα skills, οχι χιλιομετρα.

    Τέλος αυτο με την εμπειρία να το δειτε λιγο. Εγραψε ενας αλλος για οδηγηση στην Αθήνα και πεσατε ολοι να του πειτε ποσο νουμπης ειναι. Σε άλλο θέμα γραφαμε για τα κινεζικα και ο ενας αλλος πέταξε ραντομ κατι για την ευσταθεια λογω καθρέφτη. Αναφορά σε θέμα που ειχα ανοιξει εγω, δλδ ποσο νουμπης ειμαι (με ταπωσε κανονικα).

    Πεθαινουν που πεθαινουν τα φορουμ (μαζι και αυτο) μη διώχνετε και τους ελάχιστους νεους που εγγράφονται (δεν αναφερομαι σε εμενα). Ας ειμαστε αγαπημένοι στην κηδεία.

  9. #54
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Δεν υπαρχει ωραιοτερο πραγμα απο το να εχεις μοτο με παραπανω spects απο αυτα που χρειασεσαι .
    Αν δηλ δεν εχεις θεμα με το κασερι , ποιος ο λογος να αφησεις τις τορπιλες wp ή ohlins που βλεπεις και πινεις καφε και λες "αυτο ειναι δικο μου" με τα κινεζικα συνολα που απευθηνονται στον μικρομεσαιο και λιγο μπατιρακο
    Δε βρισκω λογικη .
    Μονο αν δυσκολεψει η κατασταση οικονομικα , και γινεις και συ λιγο μπατιρακος Εκει το καταλαβαινω.
    fixed.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Δεν καταλαβες τι εγραψα και που. Οποτε οκ. Ποτε δεν ειχαμε επαφη.

    ......... Εγραψα εγω τη μαλακια μου και ηξερα οτι θα φαω απαντηση ή συσταση......


    Τέλος αυτο με την εμπειρία να το δειτε λιγο.....
    .....
    Δεν πειράζει που δεν κατάλαβα εγώ.. . Το σημαντικό είναι ότι ήξερες τι έγραψες εσύ και ήξερες και τι θα έρθει..

    Το θέμα "εμπειρία" δεν χρειάζεται να το δούμε..Είναι κάτι που υπάρχει σε όλες τις εκφάνσεις της ζωής και έρχεται με τα χρόνια και την τριβή.. Δεν είναι κακό να μην έχει κάποιος.. Κακό είναι να επιμένει επειδή διάβασε 5 αράδες κάπου και νομίζει ότι τα έμαθε όλα. Είσαι νέος ναι. Όπως ήμουν και εγώ και είμαι ακόμη ίσως, για αρκετους εδώ μέσα.

    Οδηγώ 28 χρόνια δίκυκλο και μόλις 1 χρόνο καθημερινά στην Αθήνα.. Τι μπορώ να πω για κάποιον που έχει γράψει όλα του τα χιλιόμετρα στην Αττική καθημερινά ? Ότι ξέρω καλύτερα?

    Έχω κάνει κάποια σχολεία. Τι να πω σε πρώην αγωνιζόμενους, η χομπιστες που έχουν κάψει πολλά ζευγάρια λάστιχα μέσα σε πίστες? Έλα να σου πω για την Κ5, επειδή μπήκα 5 φορές?

    Περιμένουμε ακόμη να γράψεις, πως εξελίσσεται η συνύπαρξη σου με το βουγκι. Εντυπώσεις, σέρβις, καθημερινότητα, προβλήματα. Πρόσθεσε σε αυτό που έχεις και ξέρεις και δώσε feedback για να μαθαίνουν όσοι μπαίνουν .. Και στα υπόλοιπα περισσότερο άκου.. Καλό θα σου κάνει..

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Συμφωνώ. Σε πραγματικές συνθήκες παρεϊστικης βόλτας πόσες φορές θα εκμεταλλευτείς το γκάζι και τα υπόλοιπα των ''μεγάλων''? Το ερώτημα είναι όμως, τα ηλεκτρονικά των μικρότερων μοτοσυκλετών δουλεύουν το ίδιο καλά? Των κινέζικων? Όλα τα υπόλοιπα? Ψεκασμός? Ποιότητα κύλισης? Οικονομία? Το ΜΤ800 πόσο λιγότερο θα κάψει? Δεν το λες και μη πιεσμένο το μοτεράκι.








    Είναι όμως μια κινέζικη μοτοσυκλέτα μια σωστή αγορά από άποψη μεταπώλησης? Δύσκολο το βλέπω στην παρούσα φάση. Ένα Tracer 900 σίγουρα είναι όπως σωστά είπε ο Βασίλης. Όμως από ότι είπες το είχες και δεν σου είπε κάτι. Ένα άλλο ερώτημα είναι τι θα σου πει το ΜΤ800 όταν το tracer δεν σε συγκίνησε?


    Σε κάθε περίπτωση ένα σωστό τεστ ράιντ κατά προτίμηση πολύωρο, με πραγματικό ενδιαφέρον ώστε να πειστούν να στο δώσουν, ίσως σε πείσει για το αν σου κάνει.
    Σωστές όλες οι απορίες αλλά δυστυχώς δεν μπορούν να απαντηθουν με ένα τεστ ράιντ, θα χρειαστεί ένα leap of faith (άλμα πίστης) αλλά και μια σωστή αγορά ώστε να περιοριστεί τυχόν χασούρα κατά την μεταπώληση. Αυτό όμως ισχύει σε κάθε αγορά, έτσι δεν έιναι?


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Μετα απο αυτα που καβαλουσες πως θα πας σε MT800...?
    Δηλαδη προσπαθω να το αναλυσω/σκεφτω αλλα ο εγκεφαλος μου δεν το δεχεται.

    Για αρχη ξερεις τι κατηγορια θες?
    Θες παραπανω ασφαλτο η χωμα να παιζεις?
    Σε ενδιαφερει το γκαζι η συμβιβαζεσαι με 70-80-90 αλογατα?
    Δεν θέλω να αλλάξω κατηγορία, δεν με ενδιαφέρει τόσο το γκάζι (πιστεύω). Γιατί όμως δυσκολεύεσαι να επεξεργαστείς το downsize από 1290 σε ΜΤ800? Είναι θέμα κυβικών/αλόγων ή θέμα Κίνας? Αν ήταν MTS950 ή 890 adventure ας πούμε θα ήταν πιο εύπεπτο? Γιατί σε αυτή τη περίπτωση θα δυσκολευόμουν έγω να δεχτώ να δώσω τουλάχιστον τα λεφτά του 1290 για να το πάρω. Θέλω να πω ότι όλα είναι λίγο σχετικά.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Παντως εχω την αισθηση οτι το θεμα ανοιχτηκε πιο πολυ για την κουβεντα. Εχεις ηδη αποφασισει μεσα σου οτι θες κατι καινουριο και ψαχνεις να βρεις δικαιολογιες για να πεισεις και τον εαυτο σου οτι υπαρχει καποιος ουσιαστικος λογος για την αλλαγη περα απο τον αυτοσκοπο της αλλαγης (hint: μαλλον δεν υπαρχει). Been there, done that: Θελω κατι πιο ελαφρυ, θελω κατι πιο μικρο, θελω κατι πιο δυνατο, θελω κατι που να σηκωνεται ευκολα και παει λεγοντας. Η αληθεια ηταν παντα οτι απλα ηθελα να αλλαξω γκομενα και εψαχνα να βρω κατι για να εκλογικευσω αυτην την αυθορμητη και ενστικτωδη ορμη.

    Μην κουραζεσαι αδικα, μην προσπαθεις να πεισεις κανεναν για το οτιδηποτε και πανω απ'ολα μην πας να αναλυσεις με λογικη κατι που πηγαζει απο αυθορμητισμο/ορμη/κουσουρι/οπως θες πες το. Βαλε αγγελια το ΚΤΜ και παρε αυτο που σου γυαλισε. Η λογικη μου λεει οτι η πωληση του κινεζου θα ερθει σε χρονο ρεκορ σε σχεση με τα υπολοιπα πολυ πιο ολοκληρωμενα μηχανακια που ειχες κατα καιρους. Αλλα και τι να λεει... Θα εχεις ξυσει τη φαγουρα σου και θα εχεις ακομα λιγοτερες πιθανοτητες να σου βγαλει κατι σε τοσο μικρο διαστημα.
    Πέτρο, σωστά λες ότι το θέμα ανοίχτηκε καταρχήν για την κουβέντα. Δεν έχω αποφασίσει ακόμα τπτ, δεν ξέρω καν τι θα κάνω με τα μηχανάκια μου (ακόμα δεν έχει πουληθεί κανένα), έχεις δίκιο όμως να λες ότι ουσιαστικά αλλάζω απλά για τον αυτοσκοπό της αλλαγής (το έχω καταλάβει ότι δεν υπάρχει λόγος). Δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν, ούτε τον εαυτό μου παρά μόνο μέσω των διαφορετικών απόψεων να προσπαθήσω να καταλάβω αν αυτό που σκέφτομαι έχει βάση. Ευτυχώς, δεν έχω κολλήματα και ταμπού, δεν δένομαι με σίδερα, αν κάτι δεν κάτσει προχωρώ παρακάτω.

    Γενικότερα, το δίλημμα των 9000 ευρώ δεν είναι (μόνο) το 800ΜΤ, αυτό μπαίνει στην εξίσωση αξιολογώντας τις επιλογές μου σε πιθανό downsize. Το γράφω στο αρχικό ποστ, αν κάποιος αποφασίσει ότι δεν χρειάζεται τα "μεγάλα" μηχανάκια, θέλει να πάει σε κάτι μικρότερο είτε για λόγους οικονομικούς, είτε χρηστικούς, είτε ότιδήποτε άλλο:
    -κοιτάει τις αντίστοιχες προτάσεις των premium εταιρειών στα 900αρια (με τιμές όμως τσιμπημένες)
    -πάει σε μτχ ώστε να κερδίσει και κάποια χρήματα πίσω στην τσέπη του
    -ή βλέπει και τον κινέζο που έχει premium πακέτο σε τιμή μτχ?

    Για μένα, η πρώτη επιλογή δεν υφίσταται καν (το έγραψα πιο πάνω γιατί) και βλέπω ανάμεσα στο οικονομικότερο μτχ και στον Κινέζο. Αυτά όσον αφορά το downsize κατά την δική μου γνώμη. Από εκεί και πέρα, μπορώ κάλλιστα να μείνω με αυτό που έχω (υπό προυποθέσεις), ή να πάω σε κάτι άλλο με αντίστοιχα χρήματα (έτσι για την αλλαγή που λέει και ο ptc).
    Τελευταία τροποποίηση από lospsi; 17/03/2023 στις 06:31.
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  12. #57
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.705
    Εγώ πάλι έχω άλλο πρόβλημα. Κάποτε και περίπου μέχρι το 2011 άλλαζα τις μηχανές σαν τα πουκάμισα.
    Το 2017 έδωσα αυτό που είχα και πήρα ένα μικρό 250cc και από τότε δε μπορώ να σκεφτώ τη πιθανότητα να το δώσω. Πριν από ενάμιση χρόνο κατάφερα και πήρα και ένα δεύτερο μεγαλύτερο στα 900cc και δε μπορώ να σκεφτώ τη πιθανότητα να το δώσω ούτε αυτό.
    Βλέπω κάποιες μοτοσυκλέτες και τις ζηλεύω (ευτυχώς ελάχιστες), παρ' όλα αυτά η λέξη πώληση έχει εξαφανιστεί από τον χάρτη του εγκέφαλου μου. Οπότε ή θα βρεθώ με 3η μηχανή ή θα κάτσω στα αυγά μου.

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Εγώ πάλι έχω άλλο πρόβλημα. Κάποτε και περίπου μέχρι το 2011 άλλαζα τις μηχανές σαν τα πουκάμισα.
    Το 2017 έδωσα αυτό που είχα και πήρα ένα μικρό 250cc και από τότε δε μπορώ να σκεφτώ τη πιθανότητα να το δώσω. Πριν από ενάμιση χρόνο κατάφερα και πήρα και ένα δεύτερο μεγαλύτερο στα 900cc και δε μπορώ να σκεφτώ τη πιθανότητα να το δώσω ούτε αυτό.
    Βλέπω κάποιες μοτοσυκλέτες και τις ζηλεύω (ευτυχώς ελάχιστες), παρ' όλα αυτά η λέξη πώληση έχει εξαφανιστεί από τον χάρτη του εγκέφαλου μου. Οπότε ή θα βρεθώ με 3η μηχανή ή θα κάτσω στα αυγά μου.
    Μια χαρά είσαι Στέφανε! Με το καλό και το 3ο
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Γιωργο, τα δικυκλα τα εχεις και για καθημερινη μετακινηση? Και αν ναι που, Αθηνα? Η εχεις γαΐδαρακο για τα καθημερινα? Νομιζω στο κεφαλι σου ειναι πιο ξεκαθαρα παντως τα πραγματα απο οτι ισως περνανε στο πληκτρολογιο.

    Εχεις δοκιμασει το κινεζακι εστω και σε test ride, δεν εχεις "πραγματικο" λογο για την αλλαγη ουτε αναγκαζεσαι απο συνθηκες, εχεις παιξει το παιχνιδι αρκετες φορες με τις αλλαγες οποτε ξερεις τα της αγορας, μπορεις αμεσα και χωρις θεματα να διορθωσεις "λαθος", οποτε εγω σαν επομενο βημα, να σου πω την αληθεια περιμενω να μας το παρουσιασεις..
    Quod me nutrit... me destruit.....

  15. #60
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.629
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Δεν καταλαβες τι εγραψα και που. Οποτε οκ. Ποτε δεν ειχαμε επαφη.

    Δεν ξερω τι σου εκανε trigger. Μπορω να σου δειξω πανω απο 30 ποστ διαφορων εδω μεσα που κανουν χαβαλε με τα κινεζικα και κανενας δεν ασχολειται. Εγραψα εγω τη μαλακια μου και ηξερα οτι θα φαω απαντηση ή συσταση. Εσυ βεβαια το πηγες και επι προσωπικου, αλλα κλαιν. Το εχεις ξανακανει. Who gives a fuck για ραντομ ποστερς.

    Στην συγκεκριμένη συζήτηση δεν θα ξαναμπω. Ειναι μια συζήτηση που με ελάχιστους θα μπορουσα να κανω εδω μεσα. Και για να την κανεις θελει αλλα skills, οχι χιλιομετρα.

    Τέλος αυτο με την εμπειρία να το δειτε λιγο. Εγραψε ενας αλλος για οδηγηση στην Αθήνα και πεσατε ολοι να του πειτε ποσο νουμπης ειναι. Σε άλλο θέμα γραφαμε για τα κινεζικα και ο ενας αλλος πέταξε ραντομ κατι για την ευσταθεια λογω καθρέφτη. Αναφορά σε θέμα που ειχα ανοιξει εγω, δλδ ποσο νουμπης ειμαι (με ταπωσε κανονικα).

    Πεθαινουν που πεθαινουν τα φορουμ (μαζι και αυτο) μη διώχνετε και τους ελάχιστους νεους που εγγράφονται (δεν αναφερομαι σε εμενα). Ας ειμαστε αγαπημένοι στην κηδεία.
    Δεν καταλαβαίνω αυτή την εμμονικη πλεον προσπαθεια να θέτεις τον εαυτό σου "απέναντι" .
    Και επίσης την ανάγκη σου να έχεις παντα εριστικό υφος. Γιατί ρε φίλε;
    Λεφτά σου ζητήσανε; δε σου κάνει το τι απαντήσεις δίνονται; γράψε την όποια γνώμη σου και άσε τους άλλους στην δική τους.
    Τόσο ισχυρογνωμονας που θα "μας" πεισεις "όλους" για το δίκιο σου;
    Και αντε να δεχτούμε ότι μπορεί και να έχεις δίκιο. Πιστευεις αυτός είναι ο κατάλληλος τρόπος να το επικοινωνείς;

    Δε μ'αρέσει να νουθετω κανέναν αλλά εσυ ρε παιχτη φλερτάρεις μόνιμα με την ένταση, χωρίς ουσιαστικά να υπάρχει λόγος.
    Ποιος ο λόγος αμα χαλιεσαι;
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

Σελίδα 4 από 10 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2015, 18:46
  2. Πως πάει το τραγούδι των Κατρσιμίχα;
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2005, 09:12
  3. Το μελλον των ΜΕΚ στην μοτοσυκλετα
    από Todi στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 14/01/2005, 19:25
  4. το βιβλιο των μυθων
    από wolfman13 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2004, 12:42
  5. Χωρίς σεξ το 69% των Ελληνίδων!!!
    από milaber στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2004, 08:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF