Σελίδα 6 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 143

Θέμα: Το δίλημμα των 9000 ευρώ

  1. #76
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    722
    Ωχ!

  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Ναι μεν, αλλά ΟΚ δεν έγινα και ο Ρόμπερτ Πίρσιγκ να ταξιδεύω και να αναζητώ το νόημα της ζωής. Με ιντριγκάρει ακόμα μια καλή μοτοσυκλέτα, ένα ιδιαίτερο μοντέλο και μεγάλο μέρος της όλης εμπειρίας κατοχής μοτοσυκλέτας είναι να την βλέπω, να την γουστάρω. Υπάρχουν μηχανάκια που στο κάνουν αυτό με 5000ε , με 15000ε και με 35000ε. Κάπου λοιπόν ψάχνω την χρυσή τομή



    Ενώ ξέρω ότι δεν έγραψες με σκοπό να προσβάλεις, το σχόλιο σου ότι "πιθανα δεν εισαι και τοσο παθιασμενος με την μοτοσυκλετα σαν χομπυ και μαλλον απο σποντα αντλεις ευχαριστηση απο αυτην" με χάλασε. Χτυπήσες μια ευαίσθητη χορδή μου καθώς πίστέυω ότι είμαι καταρχήν μοτοσυκλετιστής από αγάπη και πάθος για τα δίκυκλα και δευτερόντως για οτιδήποτε άλλο. Παρόλα αυτά, δεν μπορώ να τις προσωποποιήσω, να τους δώσω υπόσταση και συναίσθημα πέρα από αυτό που τους αναλογεί, κατά την γνώμη μου πάντα. Προφανώς όμως εσύ το βλέπεις διαφορετικά και δεν είναι κακό.

    Όχι όμως και "χτυπα ενα fortza 750 να σε καλυπτει σε ολα και για παντα", κάπου ώπα δηλαδή...
    Μα με την καμμια δεν εχω προσβλητικο σκοπο.Ψυχογραφημα προσπαθω να σου κανω ,κρινωντας εξ ιδιων.Απο την αλλη ετυχε να δανειστω ενα CF 700 σαν μηχανακι εξυπηρετησης απο το συνεργειο που παω για σερβις αυτοκινητου και ομολογω ,θα προτιμουσα 100% ενα σκουτερ απο αυτο.Αλλωστε με το fortza που σου προτεινω κλεινω ενα χρονο σε λιγο στην κατοχη μου και δεν στο ειπα καθολου ειρωνικα.Απο το cf 800 θαρρω παντου θα υπερεχει λιγο,εκτος τιμης βεβαια.
    Τελευταία τροποποίηση από Johny the Fox; 17/03/2023 στις 14:42.
    κουκουρουκουκου

  3. #78
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    456
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Τις ωραιότερες βόλτες μου τις θυμάμαι όχι για το ότι είχα το τρομερό γκάζι, τα απίστευτα κρατήματα αλλά για τα μέρη που είδα και επισκέφτηκα και με τις παρέες που έκατσα. Μπορώ να διαθέσω τα χρήματα για ένα μεγάλο μηχανάκι αλλά μήπως και με λιγότερα χρήματα θα περνάω το ίδιο όμορφα? Ίσως αυτό να είναι και το τεστ που τελικά σκέφτομαι να κάνω.
    Τα είπες όλα μέσα σε μια πρόταση....

  4. #79
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Eδω υπαρχει ενας ερωτας μεγαλος.
    Love is in the air.
    Ban is in the air

  5. #80
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.842
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Ban is in the air
    Αν φας ban σε κάθε πόστ του Γαύρου θα γράφω
    #FreeMonty.
    Είσαι το αλατοπίπερο στις βαρετές πλέον συζητήσεις για τα κινέζικα.
    @Gavros
    Εγώ π.χ. δεν τον βλέπω για εριστικό, περισσότερο καβλωμένο με την μοτό του και μπράβο του...
    Βέβαια θα μπορούσε να ρίξει ένα τσακ τους τόνους για να κυλάει πιο ομαλά η κουβέντα αλλά εγώ την ψιλοχαίρομαι την άκακη μανούρα για μηχανάκια.
    Αυτά τα ολίγα από έναν αμήχανο Corpsealive .
    (Θα πάρω και εγώ ένα Τζαζ τελικά @BLITZER)
    where was Gondor when the Westfold fell?

  6. #81
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    ... Σε άλλο θέμα γραφαμε για τα κινεζικα και ο ενας αλλος πέταξε ραντομ κατι για την ευσταθεια λογω καθρέφτη. Αναφορά σε θέμα που ειχα ανοιξει εγω, δλδ ποσο νουμπης ειμαι (με ταπωσε κανονικα).

    Πεθαινουν που πεθαινουν τα φορουμ (μαζι και αυτο) μη διώχνετε και τους ελάχιστους νεους που εγγράφονται (δεν αναφερομαι σε εμενα). Ας ειμαστε αγαπημένοι στην κηδεία.

    Αυτός ο κάποιος δεν πέταξε κάτι ράντομ σε άσχετο θέμα ... απάντησε σε ένα μαζικό τσουβάλιασμα που είχες κάνει , σε κατι μπούμερς , ζουμερς φουμερς που έλεγες και σε κάτι φράσεις του τύπου : Αν θεωρειτε οτι εχετε εμπειρια σε θέματα μηχανικής επειδη οδηγήσατε 10 μηχανες στη ζωή σας, οκ.


    και δεν σε τάπωσε ... συμβουλή σου έδωσε και συγκεκριμένα στο ξαναγράφω σε περίπτωση που κατάλαβες λάθος

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι κακό να αγαπάς τη μοτοσυκλέτα σου όποια και αν είναι (το εννοώ αυτό και δεν υποτιμώ την αγάπη κανενός προς το δίκυκλό του) , κακό είναι να εθελοτυφλείς και να γειώνεις την άποψη (όπως χαρακτήρισες) "ανθρώπων που οδηγήσαν 10 μοτοσυκλέτες και νομίζουν οτι τα ξέρουν όλα" όταν εσύ ο ίδιος έχεις εμπειρία μηδέν και δεν ξέρεις αν επηρεάζει τη σταθερότητα της μοτοσυκλέτας σου το να οδηγείς με ένα καθρέπτη .
    Συγνώμη αν σε έθιξα , δεν το είχα σκοπό αλλά το τσουβάλιασμα σου σε όποιον μοτοσικλετιστή δεν υιοθετεί την άποψή σου παραείναι επιθετικό .
    Για να ξεκαθαρίζουμε λίγο κάποια πράγματα , μου είναι παντελώς αδιάφορο να σε "ταπώσω" ή αν είσαι νουμπάς όπως λες ή να το παίξω κάποιος , ειλικρινά . Μη τα παίρνεις τόσο της μετρητής όλα

  7. #82
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    819
    Off topic Alert:

    Ποιος την έχει πιο μεγάλη...(την εμπειρία), αυτός που είχε 10μηχανές από 6 μήνες την κάθε μια ή ο άλλος που έχει μια για 5 χρόνια;

    Προαιώνια ερωτήματα που ταλανίζουν μοτοσυκλετιστικές ψυχές.

    On Topic Alert:
    Θα είχε τρομερό ενδιαφέρον η εμπειρία και η αξιολόγηση (VFM) του θεματοθέτη με τον κινέζο, αν τελικά προχωρήσει στην κίνηση.
    Δεν ξέρω τι μηχανές είχε πριν, αλλά από την στιγμή που μένει στην ίδια κατηγορία θα είναι η σύγκριση, (σχεδόν) μήλα με μήλα και όχι με πορτοκάλια.
    Ειδικά για εμάς τους μπατίρηδες που δεν μπορούμε να πάρουμε, ούτε το φθηνό, ούτε το ακριβό.
    Oldfarts never die

  8. #83
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Ειδικά για εμάς τους μπατίρηδες που δεν μπορούμε να πάρουμε, ούτε το φθηνό, ούτε το ακριβό.
    έχει και για τους μπατίριδες ωραία μηχανάκια
    σε όλες τις κατηγορίες
    you rise you fall you're down then you rise again

  9. #84
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Μη τα παίρνεις τόσο της μετρητής όλα
    Τοις μετρητοίς.

  10. #85
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Off topic Alert:

    Ποιος την έχει πιο μεγάλη...(την εμπειρία), αυτός που είχε 10μηχανές από 6 μήνες την κάθε μια ή ο άλλος που έχει μια για 5 χρόνια;

    Προαιώνια ερωτήματα που ταλανίζουν μοτοσυκλετιστικές ψυχές.
    Ποτέ δεν ήταν θέμα αριθμού, είτε μοτοσικλετών, είτε χιλιομέτρων. Μοναδική σημασία έχει ΠΩΣ τις (την) οδηγείς.

    On topic: δε θα έδινα 9 χιλιάρικα για σοβαρό μηχανάκι, πόσο μάλλον για κινέζικο.
    Life begins at 45°.

  11. #86
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Τοις μετρητοίς.
    Σωστά , ευχαριστώ.

  12. #87
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/09/2008
    Μηνύματα
    62
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Ακριβώς το ίδιο σκέφτηκα και εγω προχθές που γύρισα με το GT. Πάμε βόλτες παρέα με vstrom, με TDM, με GS και όλοι πάμε μαζί, όλοι μπορούμε να κινηθούμε σβέλτα χωρίς πρόβλημα. Από την άλλη, είναι ωραίο το να έχεις το γκάζι ή τα ηλεκτρονικά και ας το χρειάζεσαι 1 φορά στις 10.
    Αν όλες οι φορές που βάζεις μπροστά το GT είναι να βολτάρεις με αυτής της κατηγορίας μηχανές νομίζω και πολύ το κράτησες.
    Πιστεύω αν είχες δίπλα σου μηχανές αντίστοιχης κατηγορίας όπου οι βόλτες θα ήταν σε άλλους ρυθμούς αλλά και οι συζητήσεις στο καφέ θα ήταν για το πως πλασαρίστηκες σε μια στροφή ή το πως φρέναρες σε μια παρακάτω δεν θα σκεφτόσουν την αλλαγή.

  13. #88
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της husky21
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    719
    Αυτο δεν νομιζω να ισχυει
    Το οτι εχω καλυτερο μοτοσακο δεν σημαινει
    οτι μπορω και να παω καλυτερα απο αλλον
    με υποδεεστερο
    Για καφενειακη κουβεντα που λες ναι ισχυει
    συνηθως αυτος που την ανοιγει στο υφος που περιγραφεις
    ειναι και ο πιο κουλος

  14. #89
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.749
    Endo με taxi, ο ''παθιασμένος'' που μυρίζει τα μέταλα (το κανει και η γάτα αυτό, βρε μπας και είναι παθιασμένη και αυτή) και καληνυχτίζει το παιδί του, δεν ξέρει πως γράφεται το όνομα του οχήματός του που το προτείνει και σε άλλους και το γράφει λάθος.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  15. #90
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Endo με taxi, ο ''παθιασμένος'' που μυρίζει τα μέταλα (το κανει και η γάτα αυτό, βρε μπας και είναι παθιασμένη και αυτή) και καληνυχτίζει το παιδί του, δεν ξέρει πως γράφεται το όνομα του οχήματός του που το προτείνει και σε άλλους και το γράφει λάθος.
    Εκ παραδρομης το λαθος κυριε τελεγκονε .Ζητω την επιεικεια σας.Δεν ειμαι τοσο γραμματιζουμενος οσο εσεις.Αλλα ευτυχως ουτε με τα ιδια ψυχιατρικα προβληματα.
    κουκουρουκουκου

Σελίδα 6 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2015, 18:46
  2. Πως πάει το τραγούδι των Κατρσιμίχα;
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2005, 09:12
  3. Το μελλον των ΜΕΚ στην μοτοσυκλετα
    από Todi στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 14/01/2005, 19:25
  4. το βιβλιο των μυθων
    από wolfman13 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2004, 12:42
  5. Χωρίς σεξ το 69% των Ελληνίδων!!!
    από milaber στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2004, 08:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF