Σελίδα 8 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 143

Θέμα: Το δίλημμα των 9000 ευρώ

  1. #106
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της husky21
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    707
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sam4g Προβολή μηνύματος
    Το 1290GT δεν είναι on-off. Είναι ένα γουρούνι ροπής γυμνό με ένα μικρό ζελατινακι αν δεν κάνω λάθος.
    Οχι εχει αρκετα καλη ζελατινα συν μεγαλυτερο-φαρδυτερο τεποζιτο,απο το γυμνο 1290, το οποιο κανει εξαιρετικη δουλεια στον αερα που (δεν) τρως στα ποδια

  2. #107
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.991
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    Crossover με το κλασσικό 17αρι μπροστινο είναι,όπως το 1000xr και τα λοιπά 17ιντσα,τρέισερ και βερσυς.Αλλα νομίζω ον οφ τα λέμε όλα στην Ελλαδα.Οι Ιταλοί νομίζω τα λένε enduro
    sport tourer τα λέμε πλεον. ουσιαστικα ειναι τυπικές street μοτοσυκλέτες με σχεδον τις ιδιες διαδρομες αναρτησεων με τα υπόλοιπα δρομου. τα on off, ή ψευδοεντουρο που λέγαμε καποτε, ήταν βασισμένα σε καθαροαιμα εντουρο. με την αυξηση ογκου και κυβικων τα λεμε mega on off η απλα on off μιας που τα μικρα on off δεν υπαρχουν πλεον. το 1290 adv ειναι μοντερνο ον οφφ με σχεδον διπλασιες διαδρομες αναρτησεων απο το gt.

  3. #108
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    456
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από husky21 Προβολή μηνύματος
    Οχι εχει αρκετα καλη ζελατινα συν μεγαλυτερο-φαρδυτερο τεποζιτο,απο το γυμνο 1290, το οποιο κανει εξαιρετικη δουλεια στον αερα που (δεν) τρως στα ποδια
    Ok δεν γνώριζα ότι έχουν τόσο μεγάλη διαφορά. Είναι δλδ κατηγορία mega on-off? Είναι κατηγορία tracer, s1000xr, versys?

  4. #109
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    sport tourer τα λέμε πλεον. ουσιαστικα ειναι τυπικές street μοτοσυκλέτες με σχεδον τις ιδιες διαδρομες αναρτησεων με τα υπόλοιπα δρομου. τα on off, ή ψευδοεντουρο που λέγαμε καποτε, ήταν βασισμένα σε καθαροαιμα εντουρο. με την αυξηση ογκου και κυβικων τα λεμε mega on off η απλα on off μιας που τα μικρα on off δεν υπαρχουν πλεον. το 1290 adv ειναι μοντερνο ον οφφ με σχεδον διπλασιες διαδρομες αναρτησεων απο το gt.
    Σπορτουρινγκ λέγαμε ΧΧ,Βusa,ΖΖR,και K1300s τα οποία αργότερα ξαναβαφτιστηκαν hyperturing.Τωρα νομίζω λένε κροσσοβερ τα με μπροστινη 17αρα ζάντα και διαδρομες μέχρι 170mm ενώ mega on of η adventure τα με 18-21 ζάντα και διαδρομες 200mm plus.Βαβυλωνια..
    Τελευταία τροποποίηση από Johny the Fox; 18/03/2023 στις 23:11.
    κουκουρουκουκου

  5. #110
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της husky21
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    707
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sam4g Προβολή μηνύματος
    Ok δεν γνώριζα ότι έχουν τόσο μεγάλη διαφορά. Είναι δλδ κατηγορία mega on-off? Είναι κατηγορία tracer, s1000xr, versys?
    ον-οφ οχι δεν ειναι γιατι με 17αρι μπροστα δεν πατας χωμα
    ειναι ιδια κατηγορια 1000xr ναι

  6. #111
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    τα on off, ή ψευδοεντουρο που λέγαμε καποτε, ήταν βασισμένα σε καθαροαιμα εντουρο. .
    οχι ακριβώς.

    το KDX250 ήταν ψευδοεντουρο που είχε επιρροή απο τα καθαρά ΚΧ της σειράς
    το KMX200 ήταν ενα ψηλόφτερο onoff 50/50, με καμία σχέση με τα παραπάνω

    άλλα παραδείγματα ψευδοεντουρο με onoff: τα CRM και τα MTX, τα XR με τα XLR. Τα WR με τα DT τα ΤΤ με τα ΧΤ. Τα RMX με τα TS και πολλά άλλα
    you rise you fall you're down then you rise again

  7. #112
    papoy Το avatar του/της Viking
    Εγγραφή
    07/04/2008
    Μηνύματα
    656
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Εδώ και κάμποσο καιρό σκέφτομαι κάποιες μελλοντικές επιλογές μοτοσυκλέτας. Μια από αυτές είναι να γυρίσω σε λίγο μικρότερα κυβικά/άλογα και με λιγότερα χρήματα. Παρόλα αυτά, έχοντας καλομάθει τα τελευταία χρόνια με ηλεκτρονικά, ευκολίες, τζιτζιμπλίκια, θα ήθελα να διατηρήσω κάποια από αυτά. Η κατηγορία που κοιτάω είναι τα ον οφ ή ψηλά στρητ.

    Κι εκεί που σε αυτά τα χρήματα, μπορείς να κινηθείς στα κλασσικά Tiger sport, Tracer, ίσως κανά Multi 950 2017, αρχίζω και μπαίνω σοβαρά στο τρυπάκι του CF MOTO 800 MT. Έχει ότι θέλω από μπλιμπλίκια (cruise, θερμαινόμενα γκριπ, σίφτερ) και ακόμα παραπάνω (θερμαινόμενες σέλες, οθόνη κτλ), όσα υπάρχουν μτχ έχουν ελάχιστα χλμ (μόνο μεταχειρισμένα κοιτάω).

    Το δίλημμα λοιπόν είναι:
    Μεταχειρισμένο 2-5 ετών με 20-30-50000χλμ από "γνωστό, ποιοτικό και καταξιωμένο" κατασκευαστή ή μηχανή σχεδόν καινούργια με γυαλιστερά καθρεπτάκια για τον ιθαγενή των ευκολιών αλλά άγνωστη ποιότητα, υποστήριξη, μεταπώληση σε βάθος χρόνου?
    Μπορεί επίσης να επεκταθεί σε πιο premium μοτοσυκλέτες (R1200GS, Multi 1200, Crosstourer κτλ) που όμως θα είναι ακόμα παλιότερες και πιθανώς αρκετά πιο φορτωμένες από χιλιόμετρα.

    Και μια προσωπική υποσημείωση:
    Έχοντας την τυχή τα τελευταία χρόνια να αποκτήσω αρκετές premium μοτοσυκλέτες (Multi 1200S, S1000XR, SD1290GT, 1290SAS) έχω καταλήξει πως οι τρομερές δυνατότητες στην απόδοση αυτών των μοτοσυκλετών είναι χρήσιμη λίγες φορές και μένει μόνο η ικανοποίηση της κατοχής τους, το "niche" της υπόθεσης. Εξαιρούνται τα ηλεκτρονικά που περιέγραψα παραπάνω και που είναι πραγματικές ευκολίες χρήσης.
    Από την στιγμή που αυτά είναι διαθέσιμα σε πιο οικονομικά μηχανάκια, θέλω να πιστεύω πως μια τέτοια "υποβάθμιση" δεν θα με χάλαγε, τουλάχιστον για λίγο καιρό.

    Εσείς τι λέτε?
    Θεωρώ ότι δεν υπάρχει απάντηση του τύπου, "η καλύτερη επιλογή είναι η τάδε.."

    Θα κοιτάξεις την καλύτερη επιλογή για σένα!

    Και αν θες, θα πειραματιστείς με "φτηνό" μηχανάκι. Στην χειρότερη θα χάσεις 1 χιλιάρικο (το πολύ)? Αν μάλιστα βρεις κάτι σε σωστή τιμή και μειώσεις τα περιθώρια χασούρας, ακόμα καλύτερα.

  8. #113
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Μήπως σε έχει πιάσει "κρίση τιμιότητας" και θέλεις ένα "τίμιο" μηχανάκι;
    Μιά χαρά είναι τα "τίμια" μηχανάκια, σε πάνε παντού, απολαμβάνεις τα τοπία, την παρέα κτλ κτλ. Αλλά,
    τα "τίμια" και με αψεγάδιαστη λειτουργία μηχανάκια δεν είναι σε καμία περίπτωση τόσο διασκεδαστικά και γοητευτικά όσο τα "πλεονάζοντα" ή και με χαρακτήρα (χαρακτήρας=αυτά που έχουν συνήθως μιά πιο ιδιόμορφη λειτουργία, έχουν ίσως μεγαλύτερες απαιτήσεις συντήρησης και δεν είναι vfm).
    Αν θέλεις να εξασκηθείς στον ασκητισμό και την εγκράτεια, ευλόγησον
    Τελευταία τροποποίηση από gior-gos; 19/03/2023 στις 11:09. Αιτία: προσθήκη

  9. #114
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    μην ακους κανεναν και προχωρα,η ευχαριστηση ερχεται μ αυτα που ΕΣΥ γουσταρεις.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  10. #115
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    814
    Endo με παπί *, αποκλείουμε το γεγονός ο θεματοθέτης ωριμάζοντας να είχε μια στιγμιαία αναλαμπή και να αποφάσισε να μετακινηθεί από την κατηγορία των μοτο-καταναλατών, που αποστηθίζουν specs, features και επιδόσεις, και να περάσει συνειδητά στην κατηγορία των χρηστών, που δεν ορίζονται από τα αντικείμενα που κατέχουν, δεν αφήνουν να αποτελέσουν αυτά προέκταση του εαυτού τους, αλλά αντίθετα επαναφέρουν στο τραπέζι την εργαλειακή σχέση με αυτά, ακόμα και αν η σχέση αυτή έχει ως μοναδικό σκοπό την διασκέδαση, αμφισβητώντας τελικά το ατομικό και κατ' επέκταση και το συλλογικό φαντασιακό;

    Μήπως με μια απλή αναγωγή της αρχής του Pareto, μπορούμε να έχουμε το 80% της όποιας μοτοσυκλετιστικής ευχαρίστησης με μόλις το 20% των ακριβοθώρητων χαρακτηριστικών της μοτοσυκλέτας ή ακόμα και το 20% των χρημάτων.
    Άλλωστε είναι γνωστό ότι οι μοτοσυκλετιστές είναι λίγο σαν τους κυνηγούς και τους ψαράδες, λένε πολλά και κάνουν σαφώς λιγότερα.
    Το μεγαλύτερο ποσοστό των αναβατών δεν μπορεί να αξιοποιήσει ούτε τις μισές δυνατότητες της μοτοσυκλέτας.
    Η δικιά μου εμπειρία σε 2 riding school, στα οποία θεωρώ ότι υπήρχε ένα τυχαίο δείγμα αναβατών και μοτοσυκλετών, μου έδειξε ότι οι πιο "κουλοί" ήταν αυτός με το γρηγορότερο και αυτός με το ακριβότερο.
    Παρόμοια είναι η εμπειρία μου και από τις καρτόπιστες.

    Φυσικά κατανοώ την κοινωνικά προστιθέμενη αξία, που προσθέτει ένα ακριβό αντικείμενο, πολυτελές όχημα, ακριβό ρολόι, εξωφρενικά ακριβή τσάντα (ίσως και απαραίτητο εργαλείο σε κάποιους επαγγελματικούς κλάδους (βλ.γιατροί, δικηγόροι, μηχανικοί, πολιτικάντηδες κλπ)., δεν θεωρώ όμως ότι έχει σχέση με τον μοτοσυκλετισμό, γιατί η απάντηση είναι απλή, "Πάρε το ακριβότερο που μπορείς και διαφήμισε το όσο περισσότερο μπορείς".
    Για μένα, η πλέον αδιάφορη συζήτηση.
    "Για να βγάζει τόσα, πρέπει να είναι καλός" ή "Για να οδηγεί τέτοιο, πρέπει να είναι τρελό χέρι".

    Τέσπα, τέρμα η ανάλυση, θεωρώ ότι είμαστε πιθανότατα σε περίπτωση, "Βαρέθηκα παγωτό βανίλια, σοκολάτα και λέω να δοκιμάσω φράουλα, φιστίκι, αν και δεν τρώω φράουλες και είμαι αλλεργικός στα φυστίκια".


    *Σοβαρό endo, όχι ταξί και μ@λακίες, με ταξί παν οι θειές.
    Τελευταία τροποποίηση από SeniorCanardo; 20/03/2023 στις 17:19.
    Oldfarts never die

  11. #116
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.808
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Endo με παπί *, αποκλείουμε το γεγονός ο θεματοθέτης ωριμάζοντας να είχε μια στιγμιαία αναλαμπή και να αποφάσισε να μετακινηθεί από την κατηγορία των μοτο-καταναλατών, που αποστηθίζουν specs, features και επιδόσεις, και να περάσει συνειδητά στην κατηγορία των χρηστών, που δεν ορίζονται από τα αντικείμενα που κατέχουν, δεν αφήνουν να αποτελέσουν αυτά προέκταση του εαυτού τους, αλλά αντίθετα επαναφέρουν στο τραπέζι την εργαλειακή σχέση με αυτά, ακόμα και αν η σχέση αυτή έχει ως μοναδικό σκοπό την διασκέδαση, αμφισβητώντας τελικά το ατομικό και κατ' επέκταση και το συλλογικό φαντασιακό;

    Μήπως με μια απλή αναγωγή της αρχής του Pareto, μπορούμε να έχουμε το 80% της όποιας μοτοσυκλετιστικής ευχαρίστησης με μόλις το 20% των ακριβοθώρητων χαρακτηριστικών της μοτοσυκλέτας ή ακόμα και το 20% των χρημάτων.
    Άλλωστε είναι γνωστό ότι οι μοτοσυκλετιστές είναι λίγο σαν τους κυνηγούς και τους ψαράδες, λένε πολλά και κάνουν σαφώς λιγότερα.
    Το μεγαλύτερο ποσοστό των αναβατών δεν μπορεί να αξιοποιήσει ούτε τις μισές δυνατότητες της μοτοσυκλέτας.
    Η δικιά μου εμπειρία σε 2 riding school, στα οποία θεωρώ ότι υπήρχε ένα τυχαίο δείγμα αναβατών και μοτοσυκλετών, μου έδειξε ότι οι πιο "κουλοί" ήταν αυτός με το γρηγορότερο και αυτός με το ακριβότερο.
    Παρόμοια είναι η εμπειρία μου και από τις καρτόπιστες.

    Φυσικά κατανοώ την κοινωνικά προστιθέμενη αξία, που προσθέτει ένα ακριβό αντικείμενο, πολυτελές όχημα, ακριβό ρολόι, εξωφρενικά ακριβή τσάντα (ίσως και απαραίτητο εργαλείο σε κάποιους επαγγελματικούς κλάδους (βλ.γιατροί, δικηγόροι, μηχανικοί, πολιτικάντηδες κλπ)., δεν θεωρώ όμως ότι έχει σχέση με τον μοτοσυκλετισμό, γιατί η απάντηση είναι απλή, "Πάρε το ακριβότερο που μπορείς και διαφήμισε το όσο περισσότερο μπορείς".
    Για μένα, η πλέον αδιάφορη συζήτηση.
    "Για να βγάζει τόσα, πρέπει να είναι καλός" ή "Για να οδηγεί τέτοιο, πρέπει να είναι τρελό χέρι".

    Τέσπα, τέρμα η ανάλυση, θεωρώ ότι είμαστε πιθανότατα σε περίπτωση, "Βαρέθηκα παγωτό βανίλια, σοκολάτα και λέω να δοκιμάσω φράουλα, φιστίκι, αν και δεν τρώω φράουλες και είμαι αλλεργικός στα φυστίκια".


    *Σοβαρό endo, όχι ταξί και μ@λακίες, με ταξί παν οι θιές.
    Είχα μπει στην διαδικασία που λες.
    Θεωρώ έχω από μικρός απομυθοποιήσει κάποια πράγματα . Βέβαια είμαι ο ίδιος που κοιτάω ακριβά μοντέλα και προσπαθώ να μην το σκεφτώ λογικά υπό την αίρεση ότι έχω ακόμα μαξ 4 χρόνια ανέμελα για να ευχαριστηθώ μοτοσυκλετιστικές εμπειρίες χωρίς παιδιά και υποχρεώσεις και φόβο επιβίωσης που πιάνει τους περισσότερους μετά το πρώτο παιδί.
    Ταυτόχρονα ένα άλλο κομμάτι μου θεωρεί εντελώς παράλογο να διαθέσω ένα κεφάλαιο σε ένα αντικείμενο που χάνει τόσο σύντομα αξία και να μην διαθέσω το ίδιο κεφάλαιο σε 1-2 Project Που τρέχω παράλληλα με το κύριο αντικείμενο μου.
    Τέλος όμως ενώ είμαι 29 και όπως έγραψα παραπάνω ασκώ ουσιαστικά 1 επάγγελμα και διαχειρίζομαι 2 επιχειρήσεις , έχω ανάγκη να πω ότι δουλεύω σαν τρελός όλη μέρα, αλλά ρε πούστη μου αξίζει, μπορώ να πάρω το τάδε μηχανάκι.
    Και ο φαύλος κύκλος ξεκινά και πάλι.

    Καταλήγω , λόγω βέβαια και πολλών αιφνίδιων θανάτων γύρω μου, να ζήσω το τώρα και να προσπαθώ να χαλαρώσω με το αύριο που ούτως ή άλλως δεν είναι υπό τον έλεγχο μου .
    Για αυτό και συνεχίζω να ψάχνομαι στα ακριβά παιχνίδια με λιγότερες τύψεις και περισσότερη αυτογνωσία σε σχέση με τα τελικά κίνητρα αγοράς τους.
    Είπα και σήμερα τον πόνο μου, μπορώ να συνεχίσω πιο ήρεμος την εργασία μου.
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  12. #117
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.467
    Ενδιαφέρουσες απαντήσεις, τις επεξεργάζομαι όλες!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Endo με παπί *, αποκλείουμε το γεγονός ο θεματοθέτης ωριμάζοντας να είχε μια στιγμιαία αναλαμπή και να αποφάσισε να μετακινηθεί από την κατηγορία των μοτο-καταναλατών, που αποστηθίζουν specs, features και επιδόσεις, και να περάσει συνειδητά στην κατηγορία των χρηστών, που δεν ορίζονται από τα αντικείμενα που κατέχουν, δεν αφήνουν να αποτελέσουν αυτά προέκταση του εαυτού τους, αλλά αντίθετα επαναφέρουν στο τραπέζι την εργαλειακή σχέση με αυτά, ακόμα και αν η σχέση αυτή έχει ως μοναδικό σκοπό την διασκέδαση, αμφισβητώντας τελικά το ατομικό και κατ' επέκταση και το συλλογικό φαντασιακό;

    Μήπως με μια απλή αναγωγή της αρχής του Pareto, μπορούμε να έχουμε το 80% της όποιας μοτοσυκλετιστικής ευχαρίστησης με μόλις το 20% των ακριβοθώρητων χαρακτηριστικών της μοτοσυκλέτας ή ακόμα και το 20% των χρημάτων.
    Άλλωστε είναι γνωστό ότι οι μοτοσυκλετιστές είναι λίγο σαν τους κυνηγούς και τους ψαράδες, λένε πολλά και κάνουν σαφώς λιγότερα.
    Το μεγαλύτερο ποσοστό των αναβατών δεν μπορεί να αξιοποιήσει ούτε τις μισές δυνατότητες της μοτοσυκλέτας.
    Η δικιά μου εμπειρία σε 2 riding school, στα οποία θεωρώ ότι υπήρχε ένα τυχαίο δείγμα αναβατών και μοτοσυκλετών, μου έδειξε ότι οι πιο "κουλοί" ήταν αυτός με το γρηγορότερο και αυτός με το ακριβότερο.
    Παρόμοια είναι η εμπειρία μου και από τις καρτόπιστες.

    Φυσικά κατανοώ την κοινωνικά προστιθέμενη αξία, που προσθέτει ένα ακριβό αντικείμενο, πολυτελές όχημα, ακριβό ρολόι, εξωφρενικά ακριβή τσάντα (ίσως και απαραίτητο εργαλείο σε κάποιους επαγγελματικούς κλάδους (βλ.γιατροί, δικηγόροι, μηχανικοί, πολιτικάντηδες κλπ)., δεν θεωρώ όμως ότι έχει σχέση με τον μοτοσυκλετισμό, γιατί η απάντηση είναι απλή, "Πάρε το ακριβότερο που μπορείς και διαφήμισε το όσο περισσότερο μπορείς".
    Για μένα, η πλέον αδιάφορη συζήτηση.
    "Για να βγάζει τόσα, πρέπει να είναι καλός" ή "Για να οδηγεί τέτοιο, πρέπει να είναι τρελό χέρι".

    Τέσπα, τέρμα η ανάλυση, θεωρώ ότι είμαστε πιθανότατα σε περίπτωση, "Βαρέθηκα παγωτό βανίλια, σοκολάτα και λέω να δοκιμάσω φράουλα, φιστίκι, αν και δεν τρώω φράουλες και είμαι αλλεργικός στα φυστίκια".


    *Σοβαρό endo, όχι ταξί και μ@λακίες, με ταξί παν οι θιές.

    (με έκανες και γκούγκλαρα την Αρχή του Παρέτο)
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  13. #118
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.706
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Είχα μπει στην διαδικασία που λες.
    Θεωρώ έχω από μικρός απομυθοποιήσει κάποια πράγματα . Βέβαια είμαι ο ίδιος που κοιτάω ακριβά μοντέλα και προσπαθώ να μην το σκεφτώ λογικά υπό την αίρεση ότι έχω ακόμα μαξ 4 χρόνια ανέμελα για να ευχαριστηθώ μοτοσυκλετιστικές εμπειρίες χωρίς παιδιά και υποχρεώσεις και φόβο επιβίωσης που πιάνει τους περισσότερους μετά το πρώτο παιδί.
    Ταυτόχρονα ένα άλλο κομμάτι μου θεωρεί εντελώς παράλογο να διαθέσω ένα κεφάλαιο σε ένα αντικείμενο που χάνει τόσο σύντομα αξία και να μην διαθέσω το ίδιο κεφάλαιο σε 1-2 Project Που τρέχω παράλληλα με το κύριο αντικείμενο μου.
    Τέλος όμως ενώ είμαι 29 και όπως έγραψα παραπάνω ασκώ ουσιαστικά 1 επάγγελμα και διαχειρίζομαι 2 επιχειρήσεις , έχω ανάγκη να πω ότι δουλεύω σαν τρελός όλη μέρα, αλλά ρε πούστη μου αξίζει, μπορώ να πάρω το τάδε μηχανάκι.
    Και ο φαύλος κύκλος ξεκινά και πάλι.

    Καταλήγω , λόγω βέβαια και πολλών αιφνίδιων θανάτων γύρω μου, να ζήσω το τώρα και να προσπαθώ να χαλαρώσω με το αύριο που ούτως ή άλλως δεν είναι υπό τον έλεγχο μου .
    Για αυτό και συνεχίζω να ψάχνομαι στα ακριβά παιχνίδια με λιγότερες τύψεις και περισσότερη αυτογνωσία σε σχέση με τα τελικά κίνητρα αγοράς τους.
    Είπα και σήμερα τον πόνο μου, μπορώ να συνεχίσω πιο ήρεμος την εργασία μου.
    Η φωτογραφική απάντηση είναι: Μέτρον άριστον

  14. #119
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Η φωτογραφική απάντηση είναι: Μέτρον άριστον
    Άρα του λέμε να πάρει κινέζικο;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  15. #120
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Άρα του λέμε να πάρει κινέζικο;
    στο σωστό πεδίο είσαι
    you rise you fall you're down then you rise again

Σελίδα 8 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2015, 18:46
  2. Πως πάει το τραγούδι των Κατρσιμίχα;
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2005, 09:12
  3. Το μελλον των ΜΕΚ στην μοτοσυκλετα
    από Todi στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 14/01/2005, 19:25
  4. το βιβλιο των μυθων
    από wolfman13 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2004, 12:42
  5. Χωρίς σεξ το 69% των Ελληνίδων!!!
    από milaber στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2004, 08:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF