Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 60

Θέμα: Μια βδομάδα Trial (Beta Alp 200 )

  1. #46
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.454
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Από ΚΤΜ EXC (04-05), είναι μάλλον το στεφάνι σου.

    Στις βάσεις της μανέτας βάλε μονωτική ή ένα κομμάτι ναύλον, σφίξε τόσο όσο, ώστε στην πτώση να στραφεί όλο μαζί και να μην δεχτεί την κρούση.
    (φαντάζομαι το ξέρεις ήδη, αλλά είπα ας το γράψω, just in case).
    Φαντάζομαι το στεφάνι ίδιο με του δικού σου EXC?

    Μετά την σπάσιμο της βάσης έβαλα ταινία τεφλόν (και στου φρένου) και έσφιξα τις βίδες τους ένα κλικ λιγότερο ώστε να στρίψουν οι μανέτες.
    Το έχω κάνει στο παρελθόν και δουλεύει αλλά το αμέλησα αυτή την φορά .
    RIDE MORE TALK LESS

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    819
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    Φαντάζομαι το στεφάνι ίδιο με του δικού σου EXC?
    Έτσι μοιάζει όσο βλέπω τους κωδικούς.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    Μετά την σπάσιμο της βάσης έβαλα ταινία τεφλόν (και στου φρένου) και έσφιξα τις βίδες τους ένα κλικ λιγότερο ώστε να στρίψουν οι μανέτες.
    Το έχω κάνει στο παρελθόν και δουλεύει αλλά το αμέλησα αυτή την φορά .
    Δουλεύει πάντα, στο λέω εγώ που σημαδεύω τα κοτρόνια όταν είναι να πέσω.

    Εγώ και τις χούφτες δεν τις καργάρω, τις έχω ένα κλικ πιο χαλαρές, να πάρουν τα αρχικό χτύπημα και μετά να στρίψουν.
    Δηλαδή να θέλει καλή "μπουνιά" για να στρίψει.
    Εκεί θέλει προσοχή όμως στην δρομολόγηση ντιζών-σωληνακίων, για να μην στις αρπάξει.
    Τα ξες, τι στα λέω;
    Oldfarts never die

  3. #48
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.454
    Update

    Από το τελευταίο ποστ κατά σειρά έχουν γίνει τα εξής :
    Το Καλοκαίρι αλλάχτηκε η μίζα.Την έλυσα για έλεγχο και δεν άξιζε η επισκευή της (η πομπίνα ήταν off).Ετσι κι αλλιώς ήταν Κινεζικη και αντικαταστάθηκε με ίδια.Αν βγάλει πρόβλημα σε σχετικά σύντομο χρόνο μπορεί να ψαχτώ για γνήσια μεταχειρισμένη.Αλλά μέχρι τώρα (μετά από 7 μήνες) δουλεύει ρολόι.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20240225_193539.jpg 
Προβολές:	166 
Μέγεθος:	82,7 KB 
ID:	451088

    Συνημμένο 451089

    Άλλαξα τα Κινέζικα λάστιχα με Maxxis Hybrid.Είναι μαλακά σαν τσίχλα,δεν είναι ότι καλύτερο για μεγάλες ταχύτητες (εδώ γελάμε) αλλά έχουν απίστευτη πρόσφυση .Συνήθως τα δουλεύω με πιέσεις 10-12psi και λίγο παραπάνω στην άσφαλτο.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20240225_193527.jpg 
Προβολές:	169 
Μέγεθος:	102,5 KB 
ID:	451090

    Με τα λάστιχα αυτά ο dualsport χαρακτήρας πάει λιγο περίπατο οπότε για το Χειμώνα είπα να εστιάσω λίγο ακόμα περισσότερο στις χωμάτινες δυνατότητες.
    Έβαλα 12άρι (έχω και 13+15) μπροστινό γρανάζι που βοηθάει πολύ στα μονοπάτια και κινούμαι εύκολα με 2α και 3η.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_2024-02-25-19-28-47-93_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg 
Προβολές:	165 
Μέγεθος:	51,3 KB 
ID:	451091

    Πρόσφατα άλλαξα μπαταρία με λιθίου
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20240225_193801.jpg 
Προβολές:	166 
Μέγεθος:	57,0 KB 
ID:	451092

    Σημαντική διαφορά στο βάρος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20240225_193815.jpg 
Προβολές:	165 
Μέγεθος:	62,3 KB 
ID:	451093

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20240225_193838.jpg 
Προβολές:	166 
Μέγεθος:	62,2 KB 
ID:	451094

    Σε μια αλλαγή λαδιών άνοιξα αυτό το καπάκι για να τσεκάρω/καθαρίσω μια μεταλλική σίτα (καθαρή ήταν ).
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20240225_193747.jpg 
Προβολές:	165 
Μέγεθος:	53,7 KB 
ID:	451095

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20240225_193731.jpg 
Προβολές:	165 
Μέγεθος:	58,4 KB 
ID:	451096
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων IMG_20240225_193712.jpg‎  
    Τελευταία τροποποίηση από Λευκάδιος; 26/02/2024 στις 14:33.
    RIDE MORE TALK LESS

  4. #49
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.454
    Και τέλος πριν λίγες μέρες άλλαξα καρμπυρατέρ.Το γνήσιο είναι Mikuni υποπίεσης 31mm.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20240225_193712.jpg 
Προβολές:	305 
Μέγεθος:	75,8 KB 
ID:	451097

    Για όσους δεν γνωρίζουν τα καρμπυρατέρ υποπίεσης πέραν των θετικών τους (οικονομία καυσίμου,σταθερότητα σε υψόμετρα) έχουν μια λειτουργία του τύπου 'βάστα Τούρκο να γιομίσω'.Δηλαδή δεν έχουν καλή απόκριση στα δυνατά (εδώ πάλι γελάμε) ανοίγματα του γκαζιού .
    Τα πολύ παλιά DR200 (γύρω στο 1988) είχαν ένα πολύ καλύτερο μηχανικό Mikuni TM (28mm αν θυμάμαι καλά) αλλά άντε βρες το.
    Ψάχνοντας σε διάφορα ξένα φόρα και φουμπού γύρω από το DR200 κατέληξα σε αντίγραφο μηχανικό Keihin PE28.Εξω βάζουν της Nibbi ,εγώ επέλεξα από Ελλάδα παρόμοιο της Fuego.Βρήκα μόνο σε παρδαλό χρώμα αλλά τι να κάνουμε .
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20240225_193701.jpg 
Προβολές:	162 
Μέγεθος:	59,3 KB 
ID:	451098

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20240225_193647.jpg 
Προβολές:	161 
Μέγεθος:	58,8 KB 
ID:	451099

    Πήρα και μερικά ζιγκλέρ για την ρύθμιση (μετά από αρκετό ψάξιμο είναι η αλήθεια ..)
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20240225_193616.jpg 
Προβολές:	164 
Μέγεθος:	92,2 KB 
ID:	451100

    Εισαγωγή χρησιμοποίησα μια μακρύτερη από ένα ATV της Polaris ,ο κωδικός της
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20240225_204246.jpg 
Προβολές:	162 
Μέγεθος:	63,0 KB 
ID:	451101

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20240225_193631.jpg 
Προβολές:	165 
Μέγεθος:	74,7 KB 
ID:	451102

    Ντίζα μπήκε φτιαχτή στην υπάρχουσα εργοστασιακή γκαζιέρα της Domino.
    Πρώτη δοκιμή


    Η διαφορά στην απόκριση είναι τεράστια όμως στο πολύ απότομο άνοιγμα γκαζιού έκανε ένα 'πνίξιμο' στις χαμηλές στροφές .Δοκίμασα διάφορα ζιγκλέρ ρελαντί,έπαιξα με την βίδα του αέρα αλλά χωρίς καλό αποτέλεσμα.Τελικά κατέβασα μια σκάλα την βελόνα του σλάϊντ και το μπούκωμα εξαφανίστηκε.
    Τώρα μένει μια καλή δοκιμή (ίσως και ψιλορύθμιση στην βίδα αέρα) για να βγει ασφαλέστερο συμπέρασμα .

  5. #50
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    ωραίες αναβαθμίσεις όλες, τα "παπούτσια" θα κάνουν την διάφορα με το καλημέρα και το γρανάζι θα το μεταμορφώσει σε alp350.

    Για το καρμπυρατερ είναι δύσκολη η πίστα που διάλεξες (ειδικά αν δουλευε αποδεκτά το μαμα), μακάρι να είσαι τυχερός να σου κάτσει γρήγορα ενα αποδεκτό σετάρισμα
    you rise you fall you're down then you rise again

  6. #51
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.454
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    ωραίες αναβαθμίσεις όλες, τα "παπούτσια" θα κάνουν την διάφορα με το καλημέρα και το γρανάζι θα το μεταμορφώσει σε alp350.

    Για το καρμπυρατερ είναι δύσκολη η πίστα που διάλεξες (ειδικά αν δουλευε αποδεκτά το μαμα), μακάρι να είσαι τυχερός να σου κάτσει γρήγορα ενα αποδεκτό σετάρισμα
    Γενικά το υπάρχον στήσιμο (λάστιχα,γρανάζωμα)έγινε για κοντινές βόλτες σε μονοπάτια κυρίως στα πέριξ των Αθηνών. Αυτό βέβαια δεν με εμποδίζει να το χρησιμοποιώ και για commuting.
    Ένα παράδειγμα από τον κοντινότερο μου παιδότοπο (περίπου 5 λεπτά από το σπίτι μου).Όσο δυσκολεύει το τεραίν το μικιό νιώθει όλο και καλύτερα.


    Το στοκ καρμπυρατέρ αποδεκτά δουλεύει αλλά το μηχανικό είναι άλλο πράγμα.Στην πρώτη δοκιμαστική βόλτα έπαθα πλάκα με το πόσο διαφορετικά συμπεριφέρεται όλο το μηχανάκι.
    Όσο και να ακούγεται περίεργο η καλή (ή κακή) διαχείριση καυσίμου παίζει ρόλο ακόμα και πως θα στρίψεις ή θα βγεις από μια στροφή.
    Το συγκεκριμένο καρμπυρατέρ δεν είναι ιδιαίτερος πειραματισμός, πολλοί το χρησιμοποιούν σε διάφορα μηχανάκια (TW200,Serow 225 κλπ) με καλά αποτελέσματα.
    Θα το δοκιμάσω και βγει δε βγει καλό θα το γράψω εδώ
    Τελευταία τροποποίηση από Λευκάδιος; 26/02/2024 στις 16:11.
    RIDE MORE TALK LESS

  7. #52
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.717
    Ωραίος ο Λευκάδιος! Σαν εχθές μου φαίνεται που πήγαμε και το μαζέψαμε από την Πελοπόννησο.

  8. #53
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.454
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Ωραίος ο Λευκάδιος! Σαν εχθές μου φαίνεται που πήγαμε και το σώσαμε από την Πελοπόννησο.
    Fixed
    Απρίλιος του '22 ήταν
    RIDE MORE TALK LESS

  9. #54
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.454
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    Η διαφορά στην απόκριση είναι τεράστια όμως στο πολύ απότομο άνοιγμα γκαζιού έκανε ένα 'πνίξιμο' στις χαμηλές στροφές .Δοκίμασα διάφορα ζιγκλέρ ρελαντί,έπαιξα με την βίδα του αέρα αλλά χωρίς καλό αποτέλεσμα.Τελικά κατέβασα μια σκάλα την βελόνα του σλάϊντ και το μπούκωμα εξαφανίστηκε.
    Τώρα μένει μια καλή δοκιμή (ίσως και ψιλορύθμιση στην βίδα αέρα) .
    Ναι καλά
    Έφαγα πολύ χρόνο με το καρμπυρατέρ .. παρόλο που αρκετοί στο εξωτερικό έχουν βάλει αντίστοιχο σε DR200 δεν υπήρχαν αρκετά δεδομένα ρυθμίσεων συν ότι κάθε μηχανάκι είναι ξεχωριστό και δεν δουλεύουν όλες οι ρυθμίσεις για όλα ..
    Το καρμπυρατέρ ανάλογα τις ρυθμίσεις ή θα δούλευε καλά στις χαμηλό μεσαίες ή στις ψηλές στροφές.
    Ένα δείγμα απότομου ανοίγματος γκαζιού από ρελαντί
    https://youtube.com/shorts/vXmYb4Y3h...KHb9GQfBY0pDSV

    Μετά από αρκετές δοκιμές (ζιγκλέρ,θέσεις βελόνας ακόμα και στάθμης φλοτέρ)
    https://youtu.be/mFjuQ6MCZ8g?si=5Yv0XZ9L53xwpWbB

    Προς το τέλος; της Οδύσσειας δούλευε παρά πολύ καλά στο ρελαντί και μεσαίες αλλά στις ψηλές φαινόταν να στεγνώνει.Πηρα και έβαλα ένα νούμερο μεγαλύτερο main και σχεδόν σίγουρος ότι θα δουλέψει σωστά τελικά έγινε χειρότερο .
    Βγάλσιμο (για χιλιοστή φορά) βελόνας και είμαι στην φάση 'μια πάνω ή μια κάτω; ' Τελικά με μια θέση κατω το αποτέλεσμα είναι αυτό.


    Αν δεν κάνω λάθος τα καρμπυρατέρ πρέπει να δοκιμάζονται εν κινήσει και όχι στο ρελαντί όπως στα παραπάνω βίντεο λόγο βεντούρι κλπ επιστημονικά (όσοι βαρεμένοι σαν και μένα να διαβάσουν το φοβερό άρθρο του Αντώνη/oldman,κατά καιρούς το επισκέπτομαι για πληροφορίες).
    Το σίγουρο είναι ότι τώρα στο δρόμο φαίνεται να δουλεύει πολύ καλά σε όλες τις στροφές και γενικά είναι η μέρα με την νύχτα σε σχέση με το στοκ.
    Έχω περιέργεια πόσο θα επηρεαστεί η κατανάλωση,στο στοκ ήταν 3.5/100.
    Οι τελικές?? ρυθμίσεις (μέχρι να βάλω τελικό εξάτμισης,αλλάξει η θερμοκρασία ή ανέβω σε μεγάλο υψόμετρο και ξαναμπλέξω ) είναι
    Pilot jet: 40
    Main jet: 118
    Θέση βελόνας στην μεσαία (από τις 5) θέση.

    Αυτά τα ολίγα,να πάμε και καμιά βόλτα
    RIDE MORE TALK LESS

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    μπράβο φίλε για το restoring που κάνεις στο beta alp 200 κουκλί το εχεις κάνει ,
    επειδή εχεις βλέπω τις γνώσεις ,ερώτηση - σε ρουλεμάν τιμονιού (σαν το δικό σου μοτο) τι γράσο βάζουμε ?
    (λιθίου - γραφίτη η κάποιο αλλο ? )
    με το καρμπυρατέρ που εβαλες εκανες λάθος στην επιλογή και αυτο φταίει που σε ταλαιπωρεί ,σε dr200 και σε xt225 ,βάζουν αυτο με πολυ καλά εως αριστα αποτελέσματα https://katsantonisteam.gr/eidi-mote...CF%830195.html
    Τελευταία τροποποίηση από alexis72; 07/03/2024 στις 21:47.

  11. #56
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.454
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    μπράβο φίλε για το restoring που κάνεις στο beta alp 200 κουκλί το εχεις κάνει ,
    επειδή εχεις βλέπω τις γνώσεις ,ερώτηση - σε ρουλεμάν τιμονιού (σαν το δικό σου μοτο) τι γράσο βάζουμε ?
    (λιθίου - γραφίτη η κάποιο αλλο ? )
    με το καρμπυρατέρ που εβαλες εκανες λάθος στην επιλογή και αυτο φταίει που σε ταλαιπωρεί ,σε dr200 και σε xt225 ,βάζουν αυτο με πολυ καλά εως αριστα αποτελέσματα https://katsantonisteam.gr/eidi-mote...CF%830195.html
    Νά'σαι καλά.
    Στο Alp δεν έχω κάνει κάτι στα ρουλεμάν τιμονιού.Σε άλλες μηχανές έχω χρησιμοποιήσει ένα της liqui moly (marine) με καλό αποτέλεσμα.
    Το καρμπυρατέρ αυτή την στιγμή δουλεύει πολύ καλά.Δεν νομίζω να υπάρχει καρμπυρατέρ που να το κουμπώνεις πάνω και να δουλεύει αμέσως άψογα,όλο και κάτι θα θέλει .Όσο το έψαξα είδα ότι στο εξωτερικό εκτός των DR200 το βάζουν επίσης σε Yamaha TW200,Serow 225 και άλλα παρόμοιου κυβισμού.
    Όμως έχω δει να βάζουν και PWK (αυτό που έβαλες στο λινκ είναι πολύ μεγάλο) συνήθως 28mm αλλά και 26mm.
    Όμως οι περισσότεροι με DR200 (ασχολήθηκα κυρίως με αυτούς) που έβαλαν PWK λένε ότι δεν μπορούν να το ρυθμίσουν να δουλεύει σωστά στις μεσαίες στροφές οπότε επέλεξα αυτό.
    RIDE MORE TALK LESS

  12. #57
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    Νά'σαι καλά.
    Στο Alp δεν έχω κάνει κάτι στα ρουλεμάν τιμονιού.Σε άλλες μηχανές έχω χρησιμοποιήσει ένα της liqui moly (marine) με καλό αποτέλεσμα.
    Το καρμπυρατέρ αυτή την στιγμή δουλεύει πολύ καλά.Δεν νομίζω να υπάρχει καρμπυρατέρ που να το κουμπώνεις πάνω και να δουλεύει αμέσως άψογα,όλο και κάτι θα θέλει .Όσο το έψαξα είδα ότι στο εξωτερικό εκτός των DR200 το βάζουν επίσης σε Yamaha TW200,Serow 225 και άλλα παρόμοιου κυβισμού.
    Όμως έχω δει να βάζουν και PWK (αυτό που έβαλες στο λινκ είναι πολύ μεγάλο) συνήθως 28mm αλλά και 26mm.
    Όμως οι περισσότεροι με DR200 (ασχολήθηκα κυρίως με αυτούς) που έβαλαν PWK λένε ότι δεν μπορούν να το ρυθμίσουν να δουλεύει σωστά στις μεσαίες στροφές οπότε επέλεξα αυτό.
    το DR200 ,λογικά κ το δικό σου φορά απο την μάνα του το mikuni bst31 ,το ειχαμε βάλει σε dr200 κ σε xt225 κ ταίριαξε αμέσως χωρίς σχεδόν την παραμικρή ρύθμιση σε ζιγκλέρ κλπ ,μόνο την ντίζα γκαζιού ειχαμε αλλάξει για να ταιριάζει

  13. #58
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.454
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    το DR200 ,λογικά κ το δικό σου φορά απο την μάνα του το mikuni bst31 ,το ειχαμε βάλει σε dr200 κ σε xt225 κ ταίριαξε αμέσως χωρίς σχεδόν την παραμικρή ρύθμιση σε ζιγκλέρ κλπ ,μόνο την ντίζα γκαζιού ειχαμε αλλάξει για να ταιριάζει
    Λογικό να δουλέψει σωστά ειδικά στο dr200 αφού αυτό φοράει.Γενικά τα υποπίεσης λόγο του σχεδιασμού τους είναι πιο εύκολο να δουλέψουν σωστά και είναι πιο 'προσαρμόσιμα' στις διαφορές υψομέτρου και θερμοκρασιών.
    Τα μηχανικά είναι πιο ευαίσθητα στις παραπάνω αλλαγές αλλά προσωπικά τα προτιμώ κι ας είναι πιο μπελαλίδικα.
    Το fuego που έβαλα μπορεί να με παίδεψε αλλά τώρα που το ξανασκέφτομαι ουσιαστικά το μόνο που χρειάστηκε ήταν τα σωστά νούμερα ζιγκλέρ που δεν τα είχα από την αρχή.
    RIDE MORE TALK LESS

  14. #59
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    Λογικό να δουλέψει σωστά ειδικά στο dr200 αφού αυτό φοράει.Γενικά τα υποπίεσης λόγο του σχεδιασμού τους είναι πιο εύκολο να δουλέψουν σωστά και είναι πιο 'προσαρμόσιμα' στις διαφορές υψομέτρου και θερμοκρασιών.
    Τα μηχανικά είναι πιο ευαίσθητα στις παραπάνω αλλαγές αλλά προσωπικά τα προτιμώ κι ας είναι πιο μπελαλίδικα.
    Το fuego που έβαλα μπορεί να με παίδεψε αλλά τώρα που το ξανασκέφτομαι ουσιαστικά το μόνο που χρειάστηκε ήταν τα σωστά νούμερα ζιγκλέρ που δεν τα είχα από την αρχή.
    μάλλον λάθος το εγραψα κ λάθος το κατάλαβες ,αυτο που βάλαμε στο dr200 κ σε xt225 μετά απο προτροπή φίλου μηχανικού ειναι αυτο https://katsantonisteam.gr/eidi-mote...CF%830195.html και στα 2 moto ηθελε ,αλλαγή ντίζας γκαζιού κ ρύθμιση αέρα κ μίγματος κ στην εισαγωγή μετατροπή για να ταιριάξει -καλα για καινούργιο mikuni bst31 στο dr200 κ mikuni bst34 στο xt225 ουτε για αστείο η αγορά τους,απλησίαστη η τιμή τους κ δεν νομίζω να υπάρχουν κιόλας ...

  15. #60
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.454
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    μάλλον λάθος το εγραψα κ λάθος το κατάλαβες ,αυτο που βάλαμε στο dr200 κ σε xt225 μετά απο προτροπή φίλου μηχανικού ειναι αυτο https://katsantonisteam.gr/eidi-mote...CF%830195.html και στα 2 moto ηθελε ,αλλαγή ντίζας γκαζιού κ ρύθμιση αέρα κ μίγματος κ στην εισαγωγή μετατροπή για να ταιριάξει -καλα για καινούργιο mikuni bst31 στο dr200 κ mikuni bst34 στο xt225 ουτε για αστείο η αγορά τους,απλησίαστη η τιμή τους κ δεν νομίζω να υπάρχουν κιόλας ...
    Α οκ,και δουλεύει πολύ καλά και στα δυό μοτόρια ε;Μια χαρά.
    Υπάρχουν αντίγραφα bst31 διαφόρων ποιοτήτων,κάποιοι λένε ότι αυτά που κυμαίνονται στα 50-60 ευρώ δουλεύουν καλά.
    RIDE MORE TALK LESS

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Άλλη μια βδομάδα...
    από Bowleno στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2014, 14:34
  2. Μια μικρη βοηθεια για xl 200 r '83-84 μοντ.
    από dimitris_speed στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2012, 19:38
  3. Λείπω μια βδομάδα...
    από nikos_abel στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 28/08/2011, 18:39
  4. Beta ALP 4.0 διαφορές με M4.
    από Nikker στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2009, 18:12
  5. 4 Πτωσεις σε μια βδομαδα
    από decoder στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2008, 13:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF