Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 36 από 36

Θέμα: ΤΡΑΚΑΡΑΝ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΕΝΗ ΜΗΧΑΝΗ ΚΙ ΕΠΕΣΕ ΣΕ ΑΛΛΟ ΟΧΗΜΑ

  1. #31
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Άσχετο με το θέμα μας.

  2. #32
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041
    Σyμφωνώ 100% με τους από πάνω. Η Ασφάλεια σου δε θα ανέβει που και να ανέβει θα είναι τόσο λίγο που δε θα το καταλάβεις. Επίσης υπάρχει και η κάλυψη Bonus malus.

    Εχθές είδα άνθρωπο με πρόβλημα όρασης να τραυματίζεται στο μηρό από πινακίδα μηχανής που ηταν παρκαρισμένη στο πεζοδρόμιο, δε θέλω να σου περιγράψω τι ήθελα να κάνω στο μηχανάκι εκείνη τη στιγμή.

  3. #33
    Μέλος Το avatar του/της runner
    Εγγραφή
    12/08/2021
    Μηνύματα
    227
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Το bonus malus εχει καταργηθει εδω και χρονια. Αν ανεβει η ασφαλεια θα ειναι της ταξης των 5-10€ τον χρονο και μπορεις παντα να βρεις αλλη φθηνοτερη, αυτο δεν κανουμε ολοι αλλωστε;

    Για ποιον λογο να μην εξυπηρετησεις τον ανθρωπο που αδικα επαθε ζημια αφου δεν θα σου κοστισει κατι; Αυτο ειναι πιο ανθρωπινο και λογικο.

    Αν θυμαμαι καλα και στις καραμπολες ετσι γινεται, ο πισω πληρωνει τον μπροστα του
    Οχι μονο δεν εχει καταργηθει αλλα ισα ισα που εχει συσταθει εδω και χρονια μια εταιρεια ονοματι ΥΣΑΕ και ενημερωνουν ολες οι ασφαλιστικες για τα τροχαια καθως και το ποιος ηταν υπαιτιος, εφοσον υπαρχει αποφαση. Απο εκει και μετα, η ασφαλιστικη πριν τη νεα ασφαλιση, αν το εχει υλοποιησει, επικοινωνει με την ΥΣΑΕ για να μαθει τις ζημιες στις οποιες ησουν υπευθυνος και αναλογως αυξανει τα ασφαλιστρα.

    Αυτό που προσφέρουν πλέον αρκετες ασφαλιστικες ειναι η καλυψη προστασιας bonus malus, δηλ να μην σου αυξησει η νυν εταιρεια τα ασφαλιστρα σε περιπτωση που ησουν υπαιτιος.

    Ωστοσο θα συμφωνησω και εγω οτι η οποια αυξηση σε νεα ασφαλιστικη θα εχει μικρη διαφορα.

  4. #34
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.332
    ολα τα ασφαλιστκικα συμβολαια εχουν προστασια bonus/malus μεχρι δυο ζημιες ανα ετος.. δλδ αμα κανεις μεχρι 2 δηλωσεις σε ενα χρονο,
    δεν σου αυξανεται το ασφαλιστρο.. κατι μικροαυξησεις της ταξης των 5-7 € το χρονο γινονται για αλλους λογους (οικονομοτεχνικους κυριως)..
    κι εγω τις πληρωνω κι ας εχω να κανω ζημια πανω απο 15ετια..
    αλλα εμενα αλλο με προβληματιζει..
    αυτος που επικοινωνησε με την ασφαλιστικη σου ερημην σου, πως ξερει οτι το βαθουλωμα του εγινε απο τη μηχανη σου? εσυ τη μηχανη τη βρηκες
    ξαπλα στο δρομο, η να ακουμπαει πανω σε αλλο αυτοκινητο?
    μηπως εγινε αυτο που ειπε ο viper πιο πισω οτι υπαρχει περιπτωση αυτος που σου εριξε τη μηχανη, να σου ζηταει τωρα και τα ρεστα
    θελωντας απο εσενα να του πληρωσεις και τη ζημια που μονος του εκανε στο αμαξι του?

    εγω στη θεση σου παντως για να ειμαι σιγουρος, δηλωση θα εκανα ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ αυτος που μου ζητουσε τα ρεστα, μου εφερνε και
    τρανταχτες αποδειξεις οτι οντως υπαιτιος για τη ζημια του ειμαι εγω και οχι καποιος αλλος.. αμα δε μπορει να αποδειξει τον ισχυρισμο του, τοτε
    οτι και να ζηταει δε θα μπορει να κανει τιποτα.. αλλιως θα μπορουσα κι εγω να βρω τις ασφαλιστικες 5-6 γειτονων μου και να ζηταω αποζημιωσεις
    για καθε χτυπημα που εχει πανω το αμαξι μου..

  5. #35
    Πες τα ρε Μικε .

  6. #36
    Monsieur Cannibale Το avatar του/της HelenKoR
    Εγγραφή
    16/01/2009
    Μηνύματα
    811
    Επειδή διάβασα ότι παρκαρες νόμιμα στο δρόμο, να πω ότι ο νόμιμος τρόπος για να παρκάρεις στο δρόμο είναι παράλληλα στο πεζοδρόμιο (κι όχι κάθετα όπως συνηθίζουμε).
    Ωστόσο, θα συμφωνήσω με τα παιδιά παραπάνω, ότι πρέπει να εχουμε όλοι το νου μας γιατί οι περισσότεροι (αν όχι όλοι) επιχειρούν να μας εξαπατήσουν...
    I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2011, 10:54
  2. Smc Κωλοφαναρο σε αλλο?
    από Xrated στο forum KTM
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2010, 19:04
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2009, 10:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF