Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: Βόρεια Εύβοια- Τελέθριο- Ξεροσουβάλα 30-4-2023

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028

    Βόρεια Εύβοια- Τελέθριο- Ξεροσουβάλα 30-4-2023

    Μέχρι το βράδυ του Σαββάτου ετοιμαζόμουν να πάω στην Πίνδο, μέχρι που λόγω άστατου καιρού αποφάσισα να πάω στο Πήλιο που έδειχνε ανοιχτό. Το πρωί σηκώθηκα νωρίς, ετοιμάστηκα και μόλις άνοιξα την πόρτα συνειδητοποίησα ότι ψιλοέβρεχε. Αμέσως φρέναρα και σε συνδυασμό με το ότι ήμουν κάπως κουρασμένος, ξεντύθηκα και ξάπλωσα ξανά. Μόλις σηκωνόμουν μετά από 2-3 ώρες, θα αποφάσιζα για το που θα πάω. Οι ανοιχτοί λογαριασμοί αμέτρητοι όμως οι επιλογές μου λίγες. Πλέον δεν είχα πολύ χρόνο.

    Έτσι απόφάσισα να ανέβω στη Βόρεια Εύβοια. Είχα αφήσει εκκρεμότητες στο Τελέθριο όρος από την εποχή της καραντίνας που είχα ανέβει στους καταρράκτες Δαφνοκούκι. Η εξόρμηση εκείνη τερματίστηκε σύντομα καθώς με έπιασε πισινό λάστιχο, μου είχε χαλάσει το, κακής ποιότητας σουβλί, στην προσπάθεια να το επισκευάσω και τελικά κατέληξα να επιστρέφω με μηδέν πίεση στην Αθήνα, περνώντας μάλιστα από αστυνομία πριν τη γέφυρα της Χαλκίδας, μην έχοντας κιόλας εμφανή πινακίδα καθώς η βάση είχε σπάσει. Το ότι θα κατάφερνα να επιστρέψω χωρίς να φάω πρόστιμο 300 ευρώ και με σκασμένο λάστιχο ήταν κάτι που δε θα το έπαιζα ούτε με απόδοση 500 στο στοίχημα. Διαβάστε εδώ https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=159698 για εκείνη την περιπετειώδη εξόρμηση.

    Με όλα αυτά τα δεδομένα και σε συνδυασμό με την συχνά αφιλόξενη Εύβοια, αναρωτιόμουν τι άλλο θα μου τύχαινε σε αυτό το μυστηριώδες νησί. Στο παρελθόν έχω επιστρέψει με ασθενοφόρο, έχω κολλήσει σε λάσπες και σε ξερά ρέματα, έχω χαθεί σε ομίχλες, έχω φάει βροχές και έχω γράψει μπόλικα χιλιόμετρα στο βρεγμένο άθλιο οδικό της δίκτυο. Και όμως πάντα κάτι με τραβάει εκεί παρόλο που γνωρίζω ότι κάθε φορά που θα μπω σε κάποιον χωματόδρομό της υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο να μπλέξω. Τι να πεις, άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου...

    Σχεδόν 2,5 χρόνια μετά λοιπόν βρέθηκα ξανά στα Ήλια και πήρα το δρόμο για τους καταρράκτες Δαφνοκούκι. Ένα ρέμα που ήταν χάλια τότε έχει τσιμεντωθεί και περνάει εύκολα. Από ένα σημείο και πάνω ο δρόμος δυσκόλεψε πολύ με μεγάλες κλίσης και σαθρό τερέν. Στόχος μου ήταν να φτάσω στην κορυφή του βουνού όπου υπάρχει εκκλησάκι μέσα σε δάσος. Μετά από 15 λεπτά έφτασα σε ένα οριακό σημείο το οποίο δυστυχώς δε μπορεί να αποτυπωθεί στην κάμερα.








    Ένα βαθύ λούκι έπιανε όλο τον δρόμο και από αριστερά είχε κλίση που με μαθηματική ακρίβεια θα με έριχνε μέσα.




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1.jpg 
Προβολές:	84 
Μέγεθος:	104,5 KB 
ID:	443092





    Υπήρχε η safe αλλά χρονοβόρα επιλογή να κουρέψω κάποιους θάμνους από την αριστερή πλευρά και να περάσω καθώς εκεί το μονοπάτι δεν είχε κλίση προς το λούκι. Την απέρριψα γιατί το GPS μου έδειχνε ότι απείχα ακόμα 12 χιλιόμετρα και η κατάσταση του δρόμου δε μου έδειχνε ότι προχωράει. Μπορεί να έκανα και λάθος αλλά η απόσταση μου φαινόταν τεράστια για να είναι αληθινή. Κάτι περίεργο συνέβαινε με τον υποτιθέμενο δρόμο.



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2.jpg 
Προβολές:	84 
Μέγεθος:	102,0 KB 
ID:	443093





    Πήρα λοιπόν την απόφαση να κατέβω και να δοκιμάσω να προσεγγίσω τα ψηλότερα κομμάτια από τις Ροβιές. Η θέα κατεβαίνοντας ήταν εκπληκτική.




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	3.jpg 
Προβολές:	84 
Μέγεθος:	102,0 KB 
ID:	443094
    Τελευταία τροποποίηση από billy84; 04/05/2023 στις 22:49.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Κοντά στις Ροβιές βρήκα έναν χωματόδρομο που φαινόταν βατός στην αρχή αλλά σύντομα χάλασε και έφτασα σε απροσπέλαστα σημεία. Κοιτώντας το βουνό από εκείνη την πλευρά μου φάνηκε απίθανη η προσέγγισή του. Το επιβεβαίωσε ο ορειβατικός μου χάρτης που δεν έβλεπε καν μονοπάτι εκεί που βρισκόμουν. Από όσο μπόρεσα να δω, η προσέγγιση θα ήταν εφικτή από την πίσω πλευρά, από τους Γαλατσάδες. Όμως έπρεπε να κάνω μεγάλο κύκλο για να φτάσω εκεί.


    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Έτσι πήρα την απόφαση να συνεχίσω βόρεια στον επόμενο στόχο μου και κατεβαίνοντας αν περίσσευε χρόνος να δοκίμαζα να ανέβω και από την άλλη πλευρά στο Τελέθριο. Σύντομα λοιπόν έφτασα στα Λουτρά Αιδηψού και στον Άγιο Γεώργιο μέσω της υπέροχης παραθαλάσσιας διαδρομής.



    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Από εκεί έφτασα στη Λιχάδα και κατέβηκα στην παραλία του Κάβου.




    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Είχα να βρεθώ πολλά χρόνια σε αυτό το μαγικό μέρος. Από την 1η φορά που είχα πάει είχα κολλήσει με αυτό το μυτάκι και το γενικότερο τοπίο με τα Λιχαδονήσια σε απόσταση αναπνοής.



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	5.jpg 
Προβολές:	85 
Μέγεθος:	95,5 KB 
ID:	443095






    Προς τα βόρεια ο καιρός δε φαίνεται καλός....




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	4.jpg 
Προβολές:	84 
Μέγεθος:	29,3 KB 
ID:	443096







    Σε 1ο πλάνο η Στρογγυλή.




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	6.jpg 
Προβολές:	83 
Μέγεθος:	68,5 KB 
ID:	443097









    Το μέρος ειδικά υπό αυτές τις συνθήκες έβγαζε ένα μυστήριο.




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	8.jpg 
Προβολές:	84 
Μέγεθος:	61,9 KB 
ID:	443098






    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	7.jpg 
Προβολές:	84 
Μέγεθος:	72,5 KB 
ID:	443099






    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	9.jpg 
Προβολές:	84 
Μέγεθος:	81,4 KB 
ID:	443100












    Κάποια στιγμή με την άκρη του ματιού μου πιάνω μια κίνηση μέσα στη θάλασσα σε πολύ κοντινή απόσταση. Ήταν μια φώκια που ερχόταν από την πλευρά του Αγίου Γεωργίου και κατευθυνόταν βόρεια!




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	10.jpg 
Προβολές:	83 
Μέγεθος:	76,6 KB 
ID:	443101






    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	11.jpg 
Προβολές:	82 
Μέγεθος:	76,9 KB 
ID:	443102




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	12.jpg 
Προβολές:	83 
Μέγεθος:	75,2 KB 
ID:	443103





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	13.jpg 
Προβολές:	83 
Μέγεθος:	86,6 KB 
ID:	443104
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Πλάκα θα είχε να γινόταν το ίδιο το καλοκαίρι!




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	14.jpg 
Προβολές:	82 
Μέγεθος:	100,7 KB 
ID:	443105







    Μέχρι εκεί είχα πάει αρκετές φορές στο παρελθόν. Είχε έρθει η ώρα να πάω παραπέρα και να εξερευνήσω άγνωστους προορισμούς. Αρχικά συνέχισα μέχρι τον φάρο Βασιλίνας.





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	προς φάρο.jpg 
Προβολές:	81 
Μέγεθος:	74,4 KB 
ID:	443106








    Ανήκει στο πολεμικό ναυτικό και είναι καλοσυντηρημένος. Τουλάχιστον έτσι μου φάνηκε από μακριά.





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	15.jpg 
Προβολές:	82 
Μέγεθος:	84,0 KB 
ID:	443107





    Για πρώτη φορά είδα αυτήν την πλευρά της Εύβοιας. Σε πρώτο πλάνο το κατάφυτο όρος Ξεροσουβάλα. Ο χωματόδρομος συνεχίζει και βγαίνει στην παραλία Κροκίδια.



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	16.jpg 
Προβολές:	82 
Μέγεθος:	100,2 KB 
ID:	443109


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	προς Παραλία Κροκίδια.jpg 
Προβολές:	82 
Μέγεθος:	85,6 KB 
ID:	443108






    Παραλία Κροκίδια. Μια εντυπωσιακή τοποθεσία. Επόμενος στόχος μου είναι να ανέβω στον Προφήτη Ηλία όπου βρίσκονται κεραίες κινητής τηλεφωνίας και το ομώνυμο εκκλησάκι, περίπου στα 700m υψόμετρο. Κοιτώντας το βουνό και γνωρίζοντας τη σαθρότητα του εδάφους σε αυτά τα κατάφυτα βουνά, ειδικά της Εύβοιας, έχω σοβαρές αμφιβολίες για το αν θα τα καταφέρω να βγω πάνω.




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	17.jpg 
Προβολές:	81 
Μέγεθος:	101,1 KB 
ID:	443110
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Με το καλημέρα βλέπω έναν τεράστιο λασπόλακκο. Καλά θα πάει αυτό!



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	προς προφήτη ηλία 1.jpg 
Προβολές:	82 
Μέγεθος:	87,1 KB 
ID:	443111





    Τελικά ήταν ένα τυχαίο γεγονός και ο χωματόδρομος δεν ήταν ιδιαίτερα δύσκολος. Δεν τον λες βατό αλλά τσούλαγα. Η διαδρομή θύμιζε ζούγκλα σε ορισμένα σημεία.




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	προς προφήτη ηλία 2.jpg 
Προβολές:	82 
Μέγεθος:	87,2 KB 
ID:	443112






    Έχοντας κερδίσει ύψος, μέσα από τα δέντρα είχα εκπληκτική θέα.





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	προς προφήτη ηλία 3.jpg 
Προβολές:	82 
Μέγεθος:	90,4 KB 
ID:	443113








    Εν τέλει έφτασα στον Προφήτη Ηλία. Δεν είναι η ψηλότερη κορυφή της Ξεροσουβάλας, είναι περίπου 50-60 μέτρα χαμηλότερη αλλά αποτελεί ένα έκτρωμα με τόσα καλώδια, σίδερα και συρματόσχοινα. Αναγκαίο κακό θα μου πεις...




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	18.jpg 
Προβολές:	82 
Μέγεθος:	103,5 KB 
ID:	443114







    Σε αυτήν την κορυφή βρίσκεται ένας τεράστιος σιδερένιος σταυρός.




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	19.jpg 
Προβολές:	81 
Μέγεθος:	99,9 KB 
ID:	443115







    Η θέα αναμενόμενα φανταστική. Χαμηλά το μυτάκι του Κάβου που βρισκόμουν κάποια ώρα νωρίτερα και τα Λιχαδονήσια.





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20.jpg 
Προβολές:	82 
Μέγεθος:	75,3 KB 
ID:	443116





    Από την άλλη πλευρά ο καιρός είναι πεντακάθαρος.





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	21.jpg 
Προβολές:	82 
Μέγεθος:	81,7 KB 
ID:	443117
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Κατεβαίνοντας από τον Προφήτη Ηλία. Ας αφήσουμε την εικόνα να μιλήσει από μόνη της...





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	22.jpg 
Προβολές:	82 
Μέγεθος:	96,0 KB 
ID:	443118






    Επέλεξα να διασχίσω το βουνό κατά μήκος και να βγω τελικά στην παραλία Πόρτο Πεύκο. Η διαδρομή ήταν κατάφυτη και με πέρασε κάτω από τη βραχώδη κορυφή της Ξεροσουβάλας. Θα είχε ενδιαφέρον μια ανάβαση εκεί κάποια στιγμή.




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	23.jpg 
Προβολές:	81 
Μέγεθος:	102,1 KB 
ID:	443119





    Κατεβαίνοντας από πολύ ψηλά προς Πόρτο Πεύκο. Χόρτασε το μάτι μου πράσινο.

    ''Κάτσε ρε Billy η Βόρεια Εύβοια δεν ήταν που είχε καεί πριν 2 χρόνια??'', ακούω φωνές να με ρωτάνε. Θα φτάσουμε και εκεί.



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	διάσχιση Ξεροσουβάλας.jpg 
Προβολές:	81 
Μέγεθος:	91,2 KB 
ID:	443120













    Παραλία Πόρτο Πεύκο και απέναντι η Ξεροσουβάλα. Κάπου από εκεί μέσα ήρθα και είναι τρομερό να το χωνέψει κάποιος ότι υπάρχει δρόμος.





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	24.jpg 
Προβολές:	83 
Μέγεθος:	96,1 KB 
ID:	443121










    Επιστροφή από Ωρεούς-Κανατάδικα





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	25.jpg 
Προβολές:	83 
Μέγεθος:	98,2 KB 
ID:	443122
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Και Ελληνικά. Από ένα σημείο λίγο νωρίτερα μέχρι σχεδόν την Αγία Άννα, η Εύβοια έχει καεί ολοσχερώς. Όμως από κάτω από τα νεκρά δέντρα υπάρχουν καταπράσινα λιβάδια που στο τέλος δίνουν έναν πράσινο τόνο στο τοπίο. Η φύση έχει ήδη βρει το δρόμο της. Το τοπίο είναι και πάλι πράσινο. Δεν έχει δέντρα ακόμα αλλά τουλάχιστον βλέπεις πράσινο!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	26.jpg 
Προβολές:	82 
Μέγεθος:	100,6 KB 
ID:	443123




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	27.jpg 
Προβολές:	83 
Μέγεθος:	100,1 KB 
ID:	443124





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	πράσινη Εύβοια ξανά.jpg 
Προβολές:	83 
Μέγεθος:	75,8 KB 
ID:	443125





















    Κάποιος είχε πει κάποτε ότι ο κόσμος σου μπορεί να γίνει όσο μεγάλος, ή και όσο μικρός θέλεις εσύ. Όταν είχα πρωτοπάει στον Κάβο σκεφτόμουν πως εκεί τελείωναν όλα. Σκεφτόμουν ότι δεν είχε κάτι άλλο να δω αφού ο ασφάλτινος δρόμος τερμάτιζε. Ο κόσμος μου ήταν μικρός. Όχι μόνο δεν τελείωνε εκεί αυτό το κομμάτι της Εύβοιας αλλά εν τέλει, από εκεί ξεκινούσε.




    Πάντα όρθιοι!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  10. #10
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.180
    Μπράβο και πάλι Βασίλη!
    Διάβασα με προσοχή το συγκεκριμένο οδοιπορικό σου γιατί σχεδιάζω να ανηφορίσω κι εγώ Εύβοια την άλλη βδομάδα.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    987
    Ωραία βόλτα!
    (Η Εύβοια τα έχει αυτά, ειδικά μετά από χειμώνα.. 1 στις 2 βόλτες δεν βγαίνει όπως τη σχεδιάσαμε)

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Μπράβο και πάλι Βασίλη!
    Διάβασα με προσοχή το συγκεκριμένο οδοιπορικό σου γιατί σχεδιάζω να ανηφορίσω κι εγώ Εύβοια την άλλη βδομάδα.

    Με το καλό Νίκο. Συνίσταται ανεπιφύλακτα η διαδρομή μέχρι τη Λίμνη και τα Λουτρά Αιδηψού αλλά και μέχρι τέρμα πάνω. Οι ταβέρνες στον Αγιο Γεώργιο ήταν ανοιχτές και είχε κόσμο όπως και στα Λουτρά Αιδηψού που είναι πιο τουριστικά. Από εκεί και πέρα οι Ωρεοί και το Πευκί είναι σίγουρες λύσεις.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από est Προβολή μηνύματος
    Ωραία βόλτα!
    (Η Εύβοια τα έχει αυτά, ειδικά μετά από χειμώνα.. 1 στις 2 βόλτες δεν βγαίνει όπως τη σχεδιάσαμε)

    Σωστός! Είναι εύφορο και μαλακό το έδαφός της για αυτό και είναι καταπράσινη. Ταυτόχρονα όμως έχει βουνά με απότομες πλαγιές οπότε οι χωματόδρομοι είναι δύσκολο να κρατηθούν μετά από βαρύ χειμώνα.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

Παρόμοια θέματα

  1. Βόρεια Εύβοια, 8 φωτογραφίες...
    από npat στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2008, 17:58
  2. Αγ.Αννα,Βορεια ευβοια.
    από BlaSen στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2007, 10:38
  3. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2006, 08:37
  4. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2006, 13:14
  5. Εσωτερικη Βορεια Ευβοια
    από crs-k στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2005, 13:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF