Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 80

Θέμα: CBR1000RR '06-'07

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    900

    CBR1000RR '06-'07

    Καλησπερες

    Εχει οδηγησει κανεις το cbr1000rr εκεινης της γενιας?Το μονο που ξερω ειναι οτι ειναι αξιοπιστο και καμια 15αρια αλογα πιο αργο απο τον ανταγωνισμο.

    Ψαχνω χιλιαρι ss με μπατζετ αυστηρα μεχρι 5500 και ειμαι μεταξυ του cbr και του zx10r '09...(δε θελω suzuki/yamaha).

    Ξερω οτι το kawasaki ειναι αρκετα καλυτερο/συγχρονο ss μηχανακι με πολυ καλο μπροστινο και πολυ ικανο στην πιστα αλλα δε με τρελαινει εμφανησιακα κι επισης ανεβαινει το κοστος αποκτησης(6κ-7κ)...επισης βρηκα ενα zx10r 09 αλλα εμαθα απο γνωστο οτι το συγκεκριμενο(της αγγελιας που βρηκα) καιει λαδι και δε ξερω αν ειναι γενικα θεμα με τα zx10r,φιλος που ειχε zx10r αλλα του 2005 εκαιγε λεει.Εγω συνηθισμενος μια ζωη με cbr600f kai gsxr1000k8 δεν ξερω τι παει να πει καταναλωση λαδιου και ουτε θελω να μαθω.

    Η χρηση ειναι γρηγορες βολτες + commuting(περιφερειακη Αττικη)...για πιστα δε ξερω ακομα αλλα μαλλον οχι.

    Επισης ξερει κανεις αν το cbr1000 εκεινης της γενιας εχει την ηλιθια αποκριση ψεκασμου που εχουν τα cbr600Fi και cbr954rr?

  2. #2
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Το έχω καβαλήσει.
    Σαν μοτέρ δεν έχει κάποιο θέμα.
    Κάπως πιο αδύναμο στα χαμηλομεσαια κ σίγουρα σε σχέση με το 10αρι του 09. Εγώ το συγκρίνω με το Κ6 που έχω κ αλλάζαμε με τον αδερφό του κουμπάρου μου σε βόλτες.
    Τέρμα άβολη θέση για commuting κ τα κλιπον πολύ μέσα. Αλλά αυτό του επιτρέπει να πέφτει πολύ γρήγορα κ αλλαγές κατεύθυνσης.
    Δεν κάθεσαι μέσα αλλά πάνω στη μοτο αν με πιάνεις.
    Είχες Κ8 κ θα καταλάβεις διαφορά στην άνεση.
    Θέλει πίσω ανάρτηση σίγουρα κ λογικά ένα σετ μονομπλοκ μπροστά.
    Σαν ψεκασμός ήταν μια χαρά κ αυτό που οδηγούσα είχε φαντάσου ολόσωμη arrow με pc.
    Προσωπικά η εξάτμιση ψηλά με ενοχλούσε αλλά είναι υποκειμενικό.
    Ποιοτικό παντού κ πολύ ωραίο ψαλίδι.
    Ride(s) the wind of change...

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    900
    Ευχαριστώ για την απάντηση.
    Δυστυχώς στα λεφτά που ψάχνω δε βρίσκω καλό k8 κάθε φορά που βλέπω 6.5-7κ με μαμά φρένα θέλω αλλά 800€ τουλάχιστον και για φρένα.Επισης θέλω λεφτά και για αντικλεπτικα κτλ
    Από αυτά που είπες το μόνο που με ενοχλεί είναι τα στενά κλιπον αλλά αυτό διορθώνεται με racing κλιπον πιο ανοιχτά..Το θέμα άβολο commuting δε με ενοχλεί είναι ανοιχτή διαδρομή το σπίτι δουλειά.Πιο πολύ ίσως με χαλάσει στο ταξίδι στην εθνική.
    Δε ξέρω με 5-5κ δε μπορώ να βρω κάτι της προκοπής εκτός από αυτά τα cbrακια

  4. #4
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Όχι κ 800 ρε συ. Υπερβολή. Κ απ' έξω να φέρεις ένα σετ μονομπλοκ για Σουζούκι βαριά ένα 200αρι. Ένα καλό σωληνάκι υψηλής κ μια τρόμπα άντε να πας 400-450. Μετά δεν θες κάτι άλλο.
    Πάντως αν ανοίξεις το εύρος μοτό κ σε σουζι αποκλείεται να μην βρεις κάτι καλό. Μέχρι το 10-11 πήγαινε καλά η αγορά.
    Αυτό που μου την έσπαγε στο CBR ήταν η μπαταρία που έκανε λες κ δεν μπορούσε να το βάλει μπροστά. Καινούρια να ήταν είχε ένα σπαστικό θόρυβο λες κ ζοριζοταν. Κατά τ αλλά έχει καλό μοτεράκι.
    Ride(s) the wind of change...

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    το μονο που θα αγοραζα απο εκεινη τη γενια ειναι το r1 08. γιατι με ενα ζευγαρι εξατμισεις ειναι ΚΟΛΑΣΗ. μαυρο καταμαυρο, ακομα και το φως μπροστα φιμε θα ηταν.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    900
    Θα πάω να δω ένα cbr από βδομάδα αν κάτι δε μου αρέσει θα το αναβάλλω να μαζέψω κάνα φράγκο να πάω για k8.,Απλά καίγομαι να πάρω ss και πάλι δεν αντέχω άλλο.Ειμαι 2 χρόνια με bmw scarver.(καλά και πάλι καλά να λέω)

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    900
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    το μονο που θα αγοραζα απο εκεινη τη γενια ειναι το r1 08. γιατι με ενα ζευγαρι εξατμισεις ειναι ΚΟΛΑΣΗ. μαυρο καταμαυρο, ακομα και το φως μπροστα φιμε θα ηταν.
    Κάνα τέτοιο λες https://www.car.gr/classifieds/bikes...-yamaha-yzf-r1

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xlitos Προβολή μηνύματος
    Ναι αλλα τι διαολο, ποτε πηγαν 6μιση αυτα? νταξει δεν αξιζει τοσα ουτε για αστειο. το 2016 το κ6 μου επιανε με το ζορι 5. οτι θελουν ζητανε.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.470
    Νομίζω ότι αυτά τα R1 είναι αρκετά κούφια χαμήλα, καλή φάση θα ήταν τα big bang αλλά φαντάζομαι ότι θα ξεφεύγουν σε τιμή.

    Κατά την γνώμη μου, πάρε το CBR που παίζουν κανα δυο σε καλές τιμές και φαίνονται και καθαρά. Σου βάζω και το λινκ μιας αγγελίας από ένα παλιότερο 2004, είναι γνωστού μου και το έχω δει το μηχανάκι. Είναι πολύ καθαρό και ο ιδιοκτήτης πολύ ψείρας, αξίζει να κάνεις μια κουβέντα μαζί του αν δεν σε χαλάει το 2004-2005 μοντέλο
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...nda-cbr-1000rr
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  10. #10
    Νομίζω πως θα έπαιρνα τη μοτοσικλέτα που θα έβρισκα στην καλύτερη σχέση κατάστασης/τιμής, ασχέτως εταιρίας ανάμεσα στους big 4.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  11. #11
    αφού είχες K8 τότε όχι cbr 06/07 αλλά >08 που όμως καίγανε λάδια (κάποια στιγμή τα φτιάξανε - δεν ξέρω ποιας χρονολογίας και μετά)

    το zx είναι φοβερό και δυνατό εργαλείο 9δεν καίει λάδι απ' όσο ξέρω.

    καλή επιλογή είναι και τα r107/08 με τις εξαπίστονες μπροστά αλλά να έχουν αλλάξει βολάν με του >09.

    εγώ προτείνω ξανά gsxr.

    επειδή κι εγώ κοιτάζω ξανά για ss, έχω απογοητευτεί απο τιμές και απο την κατάσταση τους, είναι δύσκολο να βρεις ένα καλό.
    MM#93

  12. #12
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Θελει ψαξιμο η φαση κ καλυτερα απο ιδιωτη.
    Εγω R1 δεν θα κοιτουσα.
    CBR ναι, σιγουρα Suzuki...ΖΧ-10 μπορει ετσι για την πουτ@νια.

    Αλλα τα χρηματα που ζητανε μερικοι ειναι εκτος πραγματικοτητας.
    Λες κ δεν προλαβαινει να αγοραζει ο κοσμος.
    Ride(s) the wind of change...

  13. #13
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.103
    5 χιλιάρικα είχα αγοράσει ένα 1000RR του '04 πριν 14 χρόνια.
    Life begins at 45°.

  14. #14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    5 χιλιάρικα είχα αγοράσει ένα 1000RR του '04 πριν 14 χρόνια.
    Και πριν μερικά χρόνια έβρισκες με κάτω από 4. Τώρα όμως?
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  15. #15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xlitos Προβολή μηνύματος
    ...Επισης ξερει κανεις αν το cbr1000 εκεινης της γενιας εχει την ηλιθια αποκριση ψεκασμου που εχουν τα cbr600Fi και cbr954rr?
    σε δύο "καλές" βόλτες ηράκλειο - μπαλί που το καβάλησα δεν κατάλαβα κάτι περίεργο, βέβαια φορούσε ολόσωμη και ήταν ρυθμισμένο.
    MM#93

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF