Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 25 από 25

Θέμα: Kawasaki er5 ή Kawasaki kle 400

  1. #16
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.116
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vasilis_kampani Προβολή μηνύματος
    Ναι αυτό σκεφτόμουν και έγω. Αυτο με τα 800 δεν; Αυτο που είναι Νομο Ηλείας φαίνεται πολυ καλό τό θέμα είναι αξίζει να παω. Είμαι κέρκυρα...
    Πήγαινε να το δεις αυτό. Αξίζει τον κόπο.
    Πρίν απο αυτό όμως συζήτησε εδώ τι εννοείς "μούφα".

    Αν ο πωλητής είναι ειλικρινής, είναι οκ για τα χρήματα που ζητά.
    Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι αναιρείται η κατάσταση που είναι η μοτό.
    Χρησιμοποιείται σε παραθαλάσσια περιοχή και αυτό είναι εμφανές σε κάθε τμήμα που επηρεάζεται.
    Αν πιστεύεις ότι οι σκουριές αυτού του τύπου σε ενοχλούν, κάποια πλαστικά θα χρειαστούν αντικατάσταση επίσης
    θα πρέπει να το σκεφτείς.

    Από νησί είσαι, τα ξέρεις. Κάποια τμήματα γρήγορα άλλα λιγότερο γρήγορα, σίγουρα όμως θα χρειαστούν φροντίδα.

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/05/2023
    Μηνύματα
    78
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Πήγαινε να το δεις αυτό. Αξίζει τον κόπο.
    Πρίν απο αυτό όμως συζήτησε εδώ τι εννοείς "μούφα".

    Αν ο πωλητής είναι ειλικρινής, είναι οκ για τα χρήματα που ζητά.
    Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι αναιρείται η κατάσταση που είναι η μοτό.
    Χρησιμοποιείται σε παραθαλάσσια περιοχή και αυτό είναι εμφανές σε κάθε τμήμα που επηρεάζεται.
    Αν πιστεύεις ότι οι σκουριές αυτού του τύπου σε ενοχλούν, κάποια πλαστικά θα χρειαστούν αντικατάσταση επίσης
    θα πρέπει να το σκεφτείς.

    Από νησί είσαι, τα ξέρεις. Κάποια τμήματα γρήγορα άλλα λιγότερο γρήγορα, σίγουρα όμως θα χρειαστούν φροντίδα.

    Σίγουρα φίλε συμφωνω πολύ και όχι δεν εννοώ σε πράγματα μικρά-αναλώσιμα αλλά σε κυρία βασικά μέρα. Δηλαδή αν το μηχανάκι κινεται να στο πω χοντρικά. Αν είναι σε καλη κατάσταση το καρμπυρατέρ, ο κινητήρας και τα βασικά μέρα ώστε να μην έχει κάποιο τραγικο θέμα που να θέλει πολλά λεφτά. Από εκεί και πέρα σαφώς και θα χρειαστεί πράγματα στην πορεία αρκει να είναι πράγματα τα οποία δεν θέλουν 200 ευρώ το ένα. Το κατάλαβες γιατί τα λέω και λίγο χύμα.

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/05/2023
    Μηνύματα
    78
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Και τα τρία Ερ φαίνονται πολύ ταλαιπωρημένος ειδικά αυτό με τα 20000 χλμ,αν δεν είναι παρατημένο, τότε λέει ψέματα για τα χιλιόμετρα.Κοψτους 3 κατοσταρικα.Σε όλους.
    Με 50.000 χιλιόμετρα είναι ταλαίπωρημενα; Δεν ξέρω και καλά εγώ εξωτερικά το βλέπω και δεν έχει Σκουριές όποτε ηθελα να ρωτήσω αν αξίζει να κλείσω να το δω.

  4. #19
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Αυτό με τα 50000 έχει παραλληλόγραμμο φανάρι μπροστά ,που ποτέ δεν είχε το ερ-5.μηπως έφαγε καμμιά στουκα.Τελος πάντων ,αν μπορείς πες του να σου στείλει αναλυτικές κοντινές φωτό,και βίντεο σε λειτουργία.

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/05/2023
    Μηνύματα
    78
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Αυτό με τα 50000 έχει παραλληλόγραμμο φανάρι μπροστά ,που ποτέ δεν είχε το ερ-5.μηπως έφαγε καμμιά στουκα.Τελος πάντων ,αν μπορείς πες του να σου στείλει αναλυτικές κοντινές φωτό,και βίντεο σε λειτουργία.
    Ακόμα και να μου τα στείλει αυτά πάλι εγώ δεν θα πρέπει να πάω από εκεί; Άρα μάλλον πρέπει να ξεκαθαρίσω στον εαυτό μου το αν θα πάω μέχρι εκεί ή όχι. Επίσης πες μου από όλες αυτές ποια μηχανή θα προτείνεις. Οποίος έχει κάποια εμπειρία με αγοραπωλησίες ειδικά να μου πει.

  6. #21
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Όπως τις είδα,αυτή με τα 100000 χλμ μου φαίνεται η καλύτερη,και η πιο λεπτομερής.Κανε ότι σου είπα με φωτό, βίντεο,και ρώτα τον τι ακριβώς έχει κάνει στην μηχανή (βλάβες,συντήρηση κλπ) και ενημέρωσε μας.

  7. #22
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/08/2021
    Μηνύματα
    228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vasilis_kampani Προβολή μηνύματος
    Ακόμα και να μου τα στείλει αυτά πάλι εγώ δεν θα πρέπει να πάω από εκεί; Άρα μάλλον πρέπει να ξεκαθαρίσω στον εαυτό μου το αν θα πάω μέχρι εκεί ή όχι. Επίσης πες μου από όλες αυτές ποια μηχανή θα προτείνεις. Οποίος έχει κάποια εμπειρία με αγοραπωλησίες ειδικά να μου πει.
    Το μπλε ειδικά είναι απαράδεκτο
    Απο τα δύο κόκκινα το ένα με το μπασταρδεμενο φανάρι και την ψώρα που έχει βρωμάει λίγο, το αλλ με το bagster θα πρέπει να το βγάλει για να το δεις από κάτω τι κρύβει, γενικώς δεν θα πήγαινα να δω κανρνα από τα τρία, θα κανεις δλδ 1000 χλμ συνολικά με σίγουρα 200 ευρω έξοδα για να δεις τρία χρεπια, δεν το βρίσκω λογικό.
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...400-eliminator

    https://www.car.gr/classifieds/bikes...wasaki-kle-500

    Εγώ για Kawa θα πήγαινα μέχρι τα Γιάννενα από Κέρκυρα που είσαι να δω το πρώτο
    Και για το kle το δεύτερο θα ζήταγα από κάποιον να με βοηθήσει να το δει αν αξίζει

  8. #23
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/05/2023
    Μηνύματα
    78
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Όπως τις είδα,αυτή με τα 100000 χλμ μου φαίνεται η καλύτερη,και η πιο λεπτομερής.Κανε ότι σου είπα με φωτό, βίντεο,και ρώτα τον τι ακριβώς έχει κάνει στην μηχανή (βλάβες,συντήρηση κλπ) και ενημέρωσε μας.
    Δεν έχουν απαντήσει ακόμα θα δώ μήπως με παρουν πίσω!

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.741
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vasilis_kampani Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα παιδιά, κοιτούσα για Kawasaki ER5 που θέλω να πάρω γιατί το βρήκα στα λεφτά που θέλω αλλά όλες ή αγγελίες είναι σε άλλες πόλεις. Αξίζει να κλείσω ραντεβού στο διαόλου τον κωλο για μια μηχανή; Ή μήπως να κοιτάξω για κανα Kawasaki kle400 που βρήκα κοντά μου. Αν και er5 ηθελα περισσότερο. Πείτε μου και εσείς ή αν μπορώ να κάνω κάτι γενικά!
    Καλοί είναι οι έρωτες, και δεν θέλω να είμαι αυτός που σου χαλάει το όνειρο, ξέρω πόσο εκνευριστικό είναι να στο κάνουνε, ΑΛΛΑ πρόσεχε το κόλλημα με ΜΙΑ μόνο μοτοσυκλέτα, γιατί είναι σαν το κόλλημα με ΜΙΑ γκόμενα. Δεν σε βγάζει σε καλό, σε βάζει να κάνεις χωρίς ΚΑΝΕΝΑ λόγο, κακές επιλογές, που τις μετανοιώνεις, μόλις περάσουν οι ''πεταλούδες στο στομάχι''.

    Οι μοτοσυκλέτες που κοιτάς είναι ΚΑΚΕΣ μοτοσυκλέτες, ήταν κακές ακόμα και καινούριες όταν βγαίνανε, μια μιζέρια στην κατασκευή, κοιτάς κινητήρα που έχει πρωτεύουσα μετάδοση με καδένα για το όνομα του Σοιχίρο, ειδικά δε αυτές που λίνκαρες, παναγία μου βόηθα. Ούτε να μου τα χαρίζανε, ούτε πελάτη να ήτανε και να έπρεπε να τα κάνω δοκιμή το τετράγωνο.

    Αν θέλεις sony και aiwa και καλά, κάτι στην κατηγορία δικύλινδρο 500 ΕΚΕΙΝΗΣ της εποχής, κοίτα καλύτερα κανά Honda CB500, αυτό με το διπλό αμορτιστέρ πίσω. Μοτέρ που έχει την δύναμη εκεί ακριβώς που την χρειάζεσαι στον πραγματικό κόσμο (στις μεσαίες στροφές δλδ), στήσιμο που ανεβαίνεις πρώτη φορά και είναι λες και γνωρίζεστε χρόνια, και τα κάνει όλα και συμφέρει, χωρίς να είναι μηχανολογικός αχταρμάς όπως το kawasaki.

    Εγώ θα σου έλεγα, βρες ένα τρόπο και ανέβασε λίγο τον προυπολογισμό σου, και βρες κάτι λίγο πιο σύχρονο.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  10. #25
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Δεν θα συμφωνήσω με τον από πάνω στο "κακές μοτοσυκλέτες" εκτός των φρένων που το Ερ-5 ήταν μέτριο για τα μέτρα της εποχής που βγήκε,και κακό για την σημερινή εποχή.Το είχα 8 χρόνια το μηχανάκι και δεν ζήτησε τίποτα. Βέβαια εγώ το αγόρασα πριν 10 χρόνια σχεδόν καινούργιο με 2500 χλμ.και το πούλησα σε κατάσταση βιτρίνας με 68000 χμ.Παρα ταύτα με τα λεφτά που διαθέτεις δυστυχώς δεν θα βρεις κάτι της προκοπής, ούτε καί Χόντα cb500 που σου είπε ο από πάνω, διότι ήταν καί ακριβωτερο όταν βγήκε.Στα λεφτα που έχεις ΔΥΣΤΥΧΏΣ, μόνο παπί κινέζικο κι αυτό μεταχειρισμένο.Σκληρη η αλήθεια,άλλα Αληθεια.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. ΜΑΝual Kawasaki Kle 400
    από LEON_BOLOS στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2006, 09:12
  2. Manual For Kawasaki Kle 400
    από LEON_BOLOS στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2006, 15:30
  3. ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΓΙΑ Kawasaki Kle 400
    από northrider στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2005, 13:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF