Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 23 από 23

Θέμα: yamaha t80 super deluxe

  1. #16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Μην μπερδευόμαστε, το deluxe ήταν 80 κυβικά, 4ταχυτο, είχε δείκτη βενζίνης (πολύ σπάνιο για την εποχή αυτή) και άξονα. Ήταν όμως και πανάκριβο σε σχέση με τα υπόλοιπα της αγοράς ...
    Ολα ειχαν δεικτη βενζινης.
    καλη φαση

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/04/2023
    Μηνύματα
    27
    Από ότι εχω δει όντως μηχανάκια εκείνης της εποχής δεν είχαν δείκτη καυσίμων. Πάντως τα 80cc ήταν υπερτιμια θυμάμαι άτομα που επέλεγαν honda c50 κ yamaha t50 ήταν πάντα κάπως μετανιωμενοι που δεν "τράβαγαν" και τόσο

  3. #18
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από arisrodolivos Προβολή μηνύματος
    Ολα ειχαν δεικτη βενζινης.
    Της δεκαετίας του ΄80;; λάθος κάνεις, ΚΑΝΕΝΑ πλην αυτού δεν είχε......
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.453
    Το T-50 είχε τετράχρονο κινητήρα 50cc με ημιαυτόματο κιβώτιο ταχητήτων τριών σχέσεων,
    Το Τ-80 είναι ακριβώς το ίδιο μοντέλο με το T-50 μόνο που αυτό περιέχει μια πιο δυνατή μηχανή 80cc. Έβγαινε με σασμάν τεσσάρων σχέσεων (το λεγόμενο ευρωπαϊκό μοντέλο) αλλά και με το κλασικό τριών σχέσεων που ήταν το μοντέλο εισαγωγής ως μεταχειρισμένο από την Ιαπωνία.
    Απο ΟΥΙΚΙΠΕΝΤΙΑ

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    756
    Το ογδονταρι που είχα ήταν 4ταχυτο, εισαγωγής πράσινο σκούρο.
    Απροβληματιστο μηχανάκι με χαμηλή κατανάλωση.
    Ένα θέμα ,(δεν έμενες στο δρόμο)ήταν ο συμπλέκτης και η γωνιακή μετάδοση,μέσα στο μοτέρ όχι στο τροχό.

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    814
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Angellos Προβολή μηνύματος
    Μπαα το γιαπωνέζικο πάντως 3αρι τοχω μεταχειρισμένο από Ιαπωνία.. Αναρωτιέμαι πως γίνετε τόσο αντοχή στον χρόνο. Το μόνο που χρειάζεται βενζίνη (οπότε θυμάται) λάδια (κάθε 4 χρόνια με τις εκλογές) και λάστιχο (προσωπικά ΠΟΛΥ λάστιχο)
    Τα περισσότερα "Τ" στην Ελλάδα είναι μπασταρδεμένα και λίγο lego φάση, γατί πολύ πιθανό να έχουν κομμάτια από άλλο μοντέλο, οπότε αν δεν το έχεις από καινούργιο και δεν ξέρεις καλά τον μάστορα, μην παίρνεις όρκο τι μοντέλο έχεις και τι έχει στο εσωτερικό του κόσμο.

    Πληροφοριακά ο κατασκευαστής συνιστά αλλαγές λαδιών κάθε 6.000 χλμ ή 6 μήνες, όποιο έρθει πρώτο.
    Άντε να πας σε μια αλλαγή τον χρόνο αν δεν το σκίζεις, τα 4 χρόνια είναι υπερβολάρα.

    Αν και έγκυρες πληροφορίες λένε πως ο "Κούλης ο γλυκούλης" ετοιμάζει "Oil Change Pass", οπότε μετά τις εκλογές θα αλλάξουμε λάδια πανελλαδικά.
    Oldfarts never die

  7. #22
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος

    Αν και έγκυρες πληροφορίες λένε πως ο "Κούλης ο γλυκούλης" ετοιμάζει "Oil Change Pass", οπότε μετά τις εκλογές θα αλλάξουμε λάδια πανελλαδικά.
    Δύσκολο να βγει, διότι ο Αλέξης υποσχέθηκε" Chinese παπί pass" και όλοι θα πάρουν καινούργιο κινέζικο παπί να γλυτώσουν απ' τα χρεπια 40ετιας.

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    814
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Δύσκολο να βγει, διότι ο Αλέξης υποσχέθηκε" Chinese παπί pass" και όλοι θα πάρουν καινούργιο κινέζικο παπί να γλυτώσουν απ' τα χρεπια 40ετιας.
    Ο Αλέξης θα σε κάνει να πάρεις κινέζικο παπί και θα σε πείσει ότι έχει κινητήρα honda.

    Ώπα κάτι μου θυμίζει αυτό.
    Oldfarts never die

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha t80 καρμπυρατερ
    από Alex-V στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 05/07/2018, 19:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF