Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 118

Θέμα: Ερώτηση για ετήσια

  1. #61
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Tο ιδανικο ειναι απο φθινοπωρο λογο καιρου..την baby steps την κανουμε οποια κυριακη μας τη βαρεσει μεχρι να ζεστανει ο καιρος την αλλη οχι τοσο ευκολα..καλη εποχη ειναι προς τελη σεπτεμβρη η το πολυ μεχρι αρχες ιουνιου μετα ειναι ενα μικρο βασανηστηριο....δες ετησια στον Αθανασιο διακο ειχαμε σκορπισει απ τη ζεστη.....οσο για το φαι αν γινει η μεγαλη η μασα θα ναι κοσμα.....πλατεια..
    Throttle that mysterious friend of ours

  2. #62
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Tο ιδανικο ειναι απο φθινοπωρο λογο καιρου..την baby steps την κανουμε οποια κυριακη μας τη βαρεσει μεχρι να ζεστανει ο καιρος την αλλη οχι τοσο ευκολα..καλη εποχη ειναι προς τελη σεπτεμβρη η το πολυ μεχρι αρχες ιουνιου μετα ειναι ενα μικρο βασανηστηριο....δες ετησια στον Αθανασιο διακο ειχαμε σκορπισει απ τη ζεστη.....οσο για το φαι αν γινει η μεγαλη η μασα θα ναι κοσμα.....πλατεια..
    Ας φτιάξει κάποιος ένα POST με Poll (αν υπάρχει τέτοιο Plugin στο Forum) με πιθανές ημερομηνίες και πιθανές διαδρομές .
    Μετά σε Replies δηλώνουμε ενδιαφέρον .
    Μια -δυο εβδομάδες πριν φτιάχνουμε φόρμα Google για να βάλουμε προσωπικά στοιχεία όσων έρθουν σίγουρα (μεταξύ αυτών και ομάδα Αίματος-μηχανή και μια υπεύθυνη δήλωση ότι οι οργανωτές δεν ευθύνονται κλπ κλπ) και είμαστε Jet.









    ή απλά στείλτε μεταξύ σας μηνύματα και τα λέμε Ασπρόπυργο για να φύγουμε.
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  3. #63
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Ας φτιάξει κάποιος ένα POST με Poll (αν υπάρχει τέτοιο Plugin στο Forum) με πιθανές ημερομηνίες και πιθανές διαδρομές .
    Μετά σε Replies δηλώνουμε ενδιαφέρον .
    Μια -δυο εβδομάδες πριν φτιάχνουμε φόρμα Google για να βάλουμε προσωπικά στοιχεία όσων έρθουν σίγουρα (μεταξύ αυτών και ομάδα Αίματος-μηχανή και μια υπεύθυνη δήλωση ότι οι οργανωτές δεν ευθύνονται κλπ κλπ) και είμαστε Jet.









    ή απλά στείλτε μεταξύ σας μηνύματα και τα λέμε Ασπρόπυργο για να φύγουμε.
    Και τι το πέρασες το φόρουμ; Εταιρία δημοσκόπησης;


    Μακάρι όταν γίνει να μπορέσω κι εγώ.... Επιτέλους
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #64
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.174
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Μετά τις 15, μην χρειαστεί να ακυρώσω τον γάμο μου παιδιά!
    Πιστεύεις, πώς θα μπορείς να πάς βόλτα, μετά το γάμο ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  5. #65
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Πιστεύεις, πώς θα μπορείς να πάς βόλτα, μετά το γάμο ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

    Για να καταλάβεις υπάρχει μια πιθανότητα μεγάλη , το ταξίδι του μέλιτος να γίνει με την μηχανή . (Μπάρι-Νάπολη-Ρώμη-Φλωρεντία-Βενετία-Ηγουμενίτσα) 10ήμερο .
    ή 18ήμερο να γυρίσουμε από Δαλματικές. με στάση Γκόσπιτς και Ντουμπρόβνικ.

    Επομένως δεν υπάρχει αυτό! Τουλάχιστον μέχρι να κάνω παιδί , μετά άγνωστον.
    Τελευταία τροποποίηση από CorpseAlive; 25/05/2023 στις 21:06.
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  6. #66
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.820
    Καλη η ιδεα παιδια...
    Πλεον μονο Κυριακη βολευει εμενα...
    Μακαρι να κανονιστει κατι, εστω και η ''μικρη''
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  7. #67
    Monsieur Cannibale Το avatar του/της HelenKoR
    Εγγραφή
    16/01/2009
    Μηνύματα
    811
    Παρακολουθώ κι εγώ. Ιδίως για μια κοντινή (πχ. Κόρφο ή Επίδαυρο)
    I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

  8. #68
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.809
    Ετοιμάζω νέο πόστ για 1ο 15ήμερο Ιουνίου.
    Δεν θα είναι η ετήσια προφανώς. Θα είναι μια μικρή (200-300 χλμ πάνε έλα)
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  9. #69
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Προς τα νεότερα μέλη που δεν έτυχε να συμμετάσχουν σε ετήσια.
    Η ετήσια είναι ετήσια, τέλος. Με συμμετοχές όλων ανεξαρτήτως κυβισμού μοτο ή δεινότητας οδηγικής ή τόπου διαμονής (αν και οι βόρειοι δικαιούνται να είναι παραπονεμενοι). Ετήσια σημαίνει μεγάλη μάζωξη. Ετήσια σημαίνει οργάνωση,πόσοι θα είμαστε που θα πάμε δημιουργία γκρούπ και διαχωρισμός αναβατών σε γκρουπ, συγκεκριμένη διαδρομή συγκεκριμένες στάσεις για καφέ και κους-κουσοπειράγματα, συνεννόηση με ταβέρνες ψησταριές, επιλογή διαδρομών με γνώμονα και τα μικρά μηχανάκια που χρειάζονται συχνά ανεφοδιασμό, αυστηρούς κανόνες, που όμως δεν έχουν να κάνουν με ομάδες αίματος και υπεύθυνες δηλώσεις. Κανένα νοσοκομείο αν συμβεί ατύχημα δεν μένει στην κατά δήλωση ομάδα αίματος (είναι υπόθεση λίγων λεπτών να την βρει), επίσης ο καθένας είναι υπεύθυνος για το τομάρι του και τον συνεπιβάτη του. Μεγάλα παιδιά είμαστε. Αν καποιος θέλει να αρχίσει τις ταρζανιές εγκαταλείπει το γκρουπ και κάνει ότι παπαριά θέλει.
    Κάντε ένα κόπο να μπείτε σε παλιότερες ετήσιες να δείτε πως δήλωναν συμμετοχές, πως οι διοργανωτές φρόντιζαν ότι έπρεπε να φροντίσουν, πως οι λίντερς έκαναν την διαδρομή την προηγούμενη εβδομάδα για να δουν τους δρόμους (κλασικά την επόμενη θα χανόμασταν). Εν ολίγοις η ετήσια απαιτεί περισσότερους από 2 ανθρώπους για να οργανωθεί σωστά, απαιτεί κόπο και χρόνο. Οπότε τώρα που ήδη έχουμε μπει στην αρχή του καλοκαιριού με υψηλές θερμοκρασίες δεν είναι χρονικά δόκιμο να γίνει ετήσια. Νομίζω δεν λείπουν και οι προορισμοί. Η διάθεση και ίσως και τα γκαφρά λείπουν.
    Οπότε κανονίστε μια απλή βόλτα ανεβάστε την δημόσια εδώ και οποιος θέλει ακολουθεί. Δεν χρειάζεται να έχει τη ταμπέλα της ετήσιας γιατί ετήσια δεν θα είναι
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  10. #70
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Προς τα νεότερα μέλη που δεν έτυχε να συμμετάσχουν σε ετήσια.
    Η ετήσια είναι ετήσια, τέλος. Με συμμετοχές όλων ανεξαρτήτως κυβισμού μοτο ή δεινότητας οδηγικής ή τόπου διαμονής (αν και οι βόρειοι δικαιούνται να είναι παραπονεμενοι). Ετήσια σημαίνει μεγάλη μάζωξη. Ετήσια σημαίνει οργάνωση,πόσοι θα είμαστε που θα πάμε δημιουργία γκρούπ και διαχωρισμός αναβατών σε γκρουπ, συγκεκριμένη διαδρομή συγκεκριμένες στάσεις για καφέ και κους-κουσοπειράγματα, συνεννόηση με ταβέρνες ψησταριές, επιλογή διαδρομών με γνώμονα και τα μικρά μηχανάκια που χρειάζονται συχνά ανεφοδιασμό, αυστηρούς κανόνες, που όμως δεν έχουν να κάνουν με ομάδες αίματος και υπεύθυνες δηλώσεις. Κανένα νοσοκομείο αν συμβεί ατύχημα δεν μένει στην κατά δήλωση ομάδα αίματος (είναι υπόθεση λίγων λεπτών να την βρει), επίσης ο καθένας είναι υπεύθυνος για το τομάρι του και τον συνεπιβάτη του. Μεγάλα παιδιά είμαστε. Αν καποιος θέλει να αρχίσει τις ταρζανιές εγκαταλείπει το γκρουπ και κάνει ότι παπαριά θέλει.
    Κάντε ένα κόπο να μπείτε σε παλιότερες ετήσιες να δείτε πως δήλωναν συμμετοχές, πως οι διοργανωτές φρόντιζαν ότι έπρεπε να φροντίσουν, πως οι λίντερς έκαναν την διαδρομή την προηγούμενη εβδομάδα για να δουν τους δρόμους (κλασικά την επόμενη θα χανόμασταν). Εν ολίγοις η ετήσια απαιτεί περισσότερους από 2 ανθρώπους για να οργανωθεί σωστά, απαιτεί κόπο και χρόνο. Οπότε τώρα που ήδη έχουμε μπει στην αρχή του καλοκαιριού με υψηλές θερμοκρασίες δεν είναι χρονικά δόκιμο να γίνει ετήσια. Νομίζω δεν λείπουν και οι προορισμοί. Η διάθεση και ίσως και τα γκαφρά λείπουν.
    Οπότε κανονίστε μια απλή βόλτα ανεβάστε την δημόσια εδώ και οποιος θέλει ακολουθεί. Δεν χρειάζεται να έχει τη ταμπέλα της ετήσιας γιατί ετήσια δεν θα είναι
    έχεις χάσει επεισόδια... θα έρθεις μπρε;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.585
    Ρε συ vaska αυτά που περιγράφεις είναι πολύ καλά αλλά χαρακτηρίζουν το φορουμ μιας άλλης εποχής και δυναμικής.και οικονομικής δυναμικής των 70-80-100 ατόμων που θα ακολουθούσαν.
    Η δυναμική του φόρουμ πλέον όπως πολλών πραγμάτων στη ζωή μας έχει συρρικνωθεί.
    Σε αυτή τη βάση λοιπόν για το moto.gr του 2023 το να μαζευτούν 20-25 μηχανάκια και να πάνε μια βόλτα των 200-300 χιλιομέτρων πραγματικά να αποτελεί μεγάλο γεγονός και σωστά να παίρνει τον χαρακτηρισμό της ετήσιας.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  12. #72
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Κανένα επεισόδιο δεν έχω χάσει. Και βέβαια θα έρθω

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    Ρε συ vaska αυτά που περιγράφεις είναι πολύ καλά αλλά χαρακτηρίζουν το φορουμ μιας άλλης εποχής και δυναμικής.και οικονομικής δυναμικής των 70-80-100 ατόμων που θα ακολουθούσαν.
    Η δυναμική του φόρουμ πλέον όπως πολλών πραγμάτων στη ζωή μας έχει συρρικνωθεί.
    Σε αυτή τη βάση λοιπόν για το moto.gr του 2023 το να μαζευτούν 20-25 μηχανάκια και να πάνε μια βόλτα των 200-300 χιλιομέτρων πραγματικά να αποτελεί μεγάλο γεγονός και σωστά να παίρνει τον χαρακτηρισμό της ετήσιας.
    Μπααα διαφωνώ, επέτρεψέ μου. Είναι μια καλή βόλτα με 20 25 μηχανάκια αλλά το νόημα είναι το ίδιο "του νοου ας μπέτερ" ασμπέτα που έλεγε και ο Χρόνης
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.585
    Και αν τελικά είναι μοναδική βόλτα με μεγάλη συμμετοχή τι της απαγορεύει να χαρακτηριστεί ετήσια?το ότι δεν έχουν γίνει γκρουπ κλπ?
    Ετήσια λοιπόν την κάνει η όρεξη η διάθεση και η συμμετοχή.
    Και με χαρά να αναλάβουν κάποιοι να γίνει μια από τις παλιές και ορθόδοξες...
    Μέχρι τότε η δυναμική είναι αυτή.
    Γνώμη μου.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  14. #74
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Ας την πούμε Αιτήσια με "αι" για να μην υπάρχει θέμα με το trademark της Ετήσιας®.

    Όστις επιθυμεί, αιτείται να έρθει στην Αιτήσια. Αν δε, έρθουν πολλά γρήγορα μοτοσακά, φτιάχνουμε και γκρουπ για Αετήσια.

    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  15. #75
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.585
    Η να την πούμε ετησιούλα...
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Παιδες ερωτηση για κάγκελα στο transalp
    από petridist στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2005, 09:20
  2. Ερώτηση για γάντια!!
    από bikersonly στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2004, 19:21
  3. Ερωτηση Για Ολους...
    από almalibera στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 11:43
  4. Ερωτηση Για Fmf
    από ctpanoramix στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2003, 15:58
  5. Ερωτηση Για Fmf
    από bikersonly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 01:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF