Σελίδα 6 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 118

Θέμα: Ερώτηση για ετήσια

  1. #76
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    ετησιουλίτσα λέμε
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  2. #77
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.838
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Ετοιμάζω νέο πόστ για 1ο 15ήμερο Ιουνίου.
    Δεν θα είναι η ετήσια προφανώς. Θα είναι μια μικρή (200-300 χλμ πάνε έλα)
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Προς τα νεότερα μέλη που δεν έτυχε να συμμετάσχουν σε ετήσια.
    Η ετήσια είναι ετήσια, τέλος. Με συμμετοχές όλων ανεξαρτήτως κυβισμού μοτο ή δεινότητας οδηγικής ή τόπου διαμονής (αν και οι βόρειοι δικαιούνται να είναι παραπονεμενοι). Ετήσια σημαίνει μεγάλη μάζωξη. Ετήσια σημαίνει οργάνωση,πόσοι θα είμαστε που θα πάμε δημιουργία γκρούπ και διαχωρισμός αναβατών σε γκρουπ, συγκεκριμένη διαδρομή συγκεκριμένες στάσεις για καφέ και κους-κουσοπειράγματα, συνεννόηση με ταβέρνες ψησταριές, επιλογή διαδρομών με γνώμονα και τα μικρά μηχανάκια που χρειάζονται συχνά ανεφοδιασμό, αυστηρούς κανόνες, που όμως δεν έχουν να κάνουν με ομάδες αίματος και υπεύθυνες δηλώσεις. Κανένα νοσοκομείο αν συμβεί ατύχημα δεν μένει στην κατά δήλωση ομάδα αίματος (είναι υπόθεση λίγων λεπτών να την βρει), επίσης ο καθένας είναι υπεύθυνος για το τομάρι του και τον συνεπιβάτη του. Μεγάλα παιδιά είμαστε. Αν καποιος θέλει να αρχίσει τις ταρζανιές εγκαταλείπει το γκρουπ και κάνει ότι παπαριά θέλει.
    Κάντε ένα κόπο να μπείτε σε παλιότερες ετήσιες να δείτε πως δήλωναν συμμετοχές, πως οι διοργανωτές φρόντιζαν ότι έπρεπε να φροντίσουν, πως οι λίντερς έκαναν την διαδρομή την προηγούμενη εβδομάδα για να δουν τους δρόμους (κλασικά την επόμενη θα χανόμασταν). Εν ολίγοις η ετήσια απαιτεί περισσότερους από 2 ανθρώπους για να οργανωθεί σωστά, απαιτεί κόπο και χρόνο. Οπότε τώρα που ήδη έχουμε μπει στην αρχή του καλοκαιριού με υψηλές θερμοκρασίες δεν είναι χρονικά δόκιμο να γίνει ετήσια. Νομίζω δεν λείπουν και οι προορισμοί. Η διάθεση και ίσως και τα γκαφρά λείπουν.
    Οπότε κανονίστε μια απλή βόλτα ανεβάστε την δημόσια εδώ και οποιος θέλει ακολουθεί. Δεν χρειάζεται να έχει τη ταμπέλα της ετήσιας γιατί ετήσια δεν θα είναι

    Φίλε vaska, προφανώς δεν θα είναι η ετήσια, ούτε ψήνομαι να είμαι υπεύθυνος για 30-50 μηχανές (τουλάχιστον οργανωτικά )
    Ούτε έχω την εμπειρία ούτε τον χρόνο και το έχω κάνει ξεκάθαρο σε πολλά Post-Replies .

    Εκανα μια πρόταση και για δική μου έκπληξη ψήθηκε κόσμος και παλιοι και νέοι και για να είμαι ειλικρινής το περιμένω ΠΩΣ και ΠΩΣ να βρεθούμε να κάνουμε μια ωραία και ασφαλή βόλτα να γυρίσουμε πίσω όλοι κομπλέ και να πούμε ότι ήταν μια Κυριακή Well Spended. |

    Αν και καταλαβαίνω τι λες και πως το λες , δεν παύει λίγο να με ενοχλεί αυτό που λες.
    Προσωπικά ψιλο μου είναι αδιάφορο αν θα λέγεται ετήσια, αν οι άλλες ετήσιες ήταν μαζικότερες και με πολλά χλμ και τρομερούς χεράδες και γενικά όλη αυτή η παρελθοντολαγνεία.
    Χαίρομαι που το ζήσατε, γουστάρω να τα διαβάζω αλλά δεν θα συγκριθώ μαζι τους , δεν έχει κάποιο νόημα.
    Γενικά η όλη σου τοποθέτηση μου θυμίζει κάτι χαζά ''ξεκατινιάσματα'' σε λέσχες για το ποιος το έκανε καλύτερα και ποιος είχε την μεγαλύτερη ''Ετήσια'' .

    Προσωπικά εγώ είπα να κάνω ένα Post , να κανονίσω μια βόλτα και είπα δημόσια όποιος θέλει ας έρθει να γνωριστούμε από κοντά.
    Αν τελικά έρθεις θα χαρώ να πιούμε μία (και δύο) μπύρες να τα πούμε από κοντά και να ακούσω τα έκτροπα που κάνατε τότε.
    Ειλικρινά και φιλικά.


    Υ.γ. Ακυρο το παρακάτω Comment.
    Προφανώς έκανα λάθος εκτίμηση του τι έγραφες.
    "
    Αν και καταλαβαίνω τι λες και πως το λες , δεν παύει λίγο να με ενοχλεί αυτό που λες.
    Προσωπικά ψιλο μου είναι αδιάφορο αν θα λέγεται ετήσια, αν οι άλλες ετήσιες ήταν μαζικότερες και με πολλά χλμ και τρομερούς χεράδες και γενικά όλη αυτή η παρελθοντολαγνεία.
    Χαίρομαι που το ζήσατε, γουστάρω να τα διαβάζω αλλά δεν θα συγκριθώ μαζι τους , δεν έχει κάποιο νόημα.
    Γενικά η όλη σου τοποθέτηση μου θυμίζει κάτι χαζά ''ξεκατινιάσματα'' σε λέσχες για το ποιος το έκανε καλύτερα και ποιος είχε την μεγαλύτερη ''Ετήσια'' . " "
    Τελευταία τροποποίηση από CorpseAlive; 04/06/2023 στις 21:41.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  3. #78
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.631
    Κορψ,
    Είναι πολυ λάθος η εκτίμηση που κάνεις.
    Αν κάτι δεν είναι το μοτο.γρ, είναι "λέσχη που ξεκατινιαζεται για το ποιος την είχε μεγαλυτερη". Δεν είσαι αρκετό καιρό εδώ για να το διαπιστώσεις ο ίδιος και ο καιρός που είσαι εδώ συμπίπτει με μια ολοκληρωτικά αδρανή περιοδο για το φόρουμ.
    Το ποστ του βασκα σκόπευε να δώσει ένα τόνο για όσους δεν ξέρουν. Δεν περιείχε υποτίμηση, δεν περιειχε επίθεση.

    Θεωρώ λοιπόν ότι κακώς μπήκες στο τριπακι "απολογίας".

    Κανένας δεν εμπόδισε κανέναν να ποσταρει μια βόλτα όπου στο πνευμα του φόρουμ, όλα τα μηχανάκια είναι ευπρόσδεκτα.
    Για κάποιο ανεξήγητο λόγο οι πολλοι, διαχρονικα, δεν το τολμάνε. Πολλοί όμως αρέσκονται στη γκρίνια επ'αυτού.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  4. #79
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.838
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Κορψ,
    Είναι πολυ λάθος η εκτίμηση που κάνεις.
    Αν κάτι δεν είναι το μοτο.γρ, είναι "λέσχη που ξεκατινιαζεται για το ποιος την είχε μεγαλυτερη". Δεν είσαι αρκετό καιρό εδώ για να το διαπιστώσεις ο ίδιος και ο καιρός που είσαι εδώ συμπίπτει με μια ολοκληρωτικά αδρανή περιοδο για το φόρουμ.
    Το ποστ του βασκα σκόπευε να δώσει ένα τόνο για όσους δεν ξέρουν. Δεν περιείχε υποτίμηση, δεν περιειχε επίθεση.

    Θεωρώ λοιπόν ότι κακώς μπήκες στο τριπακι "απολογίας".

    Κανένας δεν εμπόδισε κανέναν να ποσταρει μια βόλτα όπου στο πνευμα του φόρουμ, όλα τα μηχανάκια είναι ευπρόσδεκτα.
    Για κάποιο ανεξήγητο λόγο οι πολλοι, διαχρονικα, δεν το τολμάνε. Πολλοί όμως αρέσκονται στη γκρίνια επ'αυτού.

    Γενικά η όλη σου τοποθέτηση μου θυμίζει κάτι χαζά ''ξεκατινιάσματα'' σε λέσχες για το ποιος το έκανε καλύτερα και ποιος είχε την μεγαλύτερη ''Ετήσια'' .

    Δεν αναφέρθηκα στο Forum αναφέρθηκα στο Reply.
    Μπορεί λάθος εκτίμηση, μπορεί να μην έλαβα σωστά τον τόνο , αλλά αυτό ένιωσα και αυτό απάντησα, είδα μετά ότι πιθανό να έρθει στην βόλτα και θα χαρώ όντως να τον γνωρίζω και να τα πούμε από κοντά.
    Ούτε ήθελα να φανώ επιθετικός ούτε να προσβάλω τον βάσκα. Περισσότερο σαν παράπoνο ήταν το Reply μου.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  5. #80
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.631
    Νο χαρμ νταν.
    Μπήκα σφηνοπουτσα για να καθαρίσω τον αέρα.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  6. #81
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    993
    Βασικά ο γαυρος έγραψε πάνω κάτω αυτό που ήθελα να γράψω και εγώ.

    Ο vaska δεν έγραψε το ποστ αυτό για να κάνει σύγκριση με τη βόλτα που κανονίζεις εσύ.
    Το πνεύμα του post του απευθύνεται αλλού.

    Η ετήσια όπως και να το κάνεις, είναι διαφορετική από μια βόλτα με 20-30 μοτοσυκλέτες.

    Όταν πρέπει να γίνει οργάνωση 100 μηχανών και τα πράγματα να κυλήσουν ομαλά καθολη τη διαδρομή, οι κανόνες πρέπει να είναι αυστηροί και η οργάνωση μεγάλη.
    Πρέπει να ξέρεις από πριν τις μοτοσυκλέτες ώστε να γίνει σωστή ταξινόμηση στις ομάδες και να μην είναι κανένα 250αρι με κανα 1000αρι ss στην ίδια...
    Πρέπει να υπάρχει αρχηγός που να ξέρει καλά τη διαδρομή και σκούπα με την οποία ο αρχηγός να έχει επικοινωνία κατά τη διάρκεια της βόλτας.

    Οι στάσεις πρέπει να είναι προκαθορισμενες για βενζίνες και αναμονή των υπολοίπων γκρουπ..
    Αλλιώς, το γρήγορο γκρουπ θα είχε πιει καφέ και θα είχε ξεκινήσει να γυρνάει όταν το αργό γκρουπ θα έφτανε...

    Δεν υπήρξε πουθενά λοιπόν σύγκριση με την βόλτα την οποία κανονίζεις εσύ, της οποίας τα χιλιόμετρα είναι "λιγα" και μοιάζει σαν μια από τις βόλτες που κανονιζονταν κάθε σαββατοκύριακο πριν 15 χρόνια...

  7. #82
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Volpad Προβολή μηνύματος
    Αλλιώς, το γρήγορο γκρουπ θα είχε πιει καφέ και θα είχε ξεκινήσει να γυρνάει όταν το αργό γκρουπ θα έφτανε...
    Το έχω ζήσει και αυτό.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  8. #83
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.838
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Volpad Προβολή μηνύματος
    Βασικά ο γαυρος έγραψε πάνω κάτω αυτό που ήθελα να γράψω και εγώ.

    Ο vaska δεν έγραψε το ποστ αυτό για να κάνει σύγκριση με τη βόλτα που κανονίζεις εσύ.
    Το πνεύμα του post του απευθύνεται αλλού.

    Η ετήσια όπως και να το κάνεις, είναι διαφορετική από μια βόλτα με 20-30 μοτοσυκλέτες.

    Όταν πρέπει να γίνει οργάνωση 100 μηχανών και τα πράγματα να κυλήσουν ομαλά καθολη τη διαδρομή, οι κανόνες πρέπει να είναι αυστηροί και η οργάνωση μεγάλη.
    Πρέπει να ξέρεις από πριν τις μοτοσυκλέτες ώστε να γίνει σωστή ταξινόμηση στις ομάδες και να μην είναι κανένα 250αρι με κανα 1000αρι ss στην ίδια...
    Πρέπει να υπάρχει αρχηγός που να ξέρει καλά τη διαδρομή και σκούπα με την οποία ο αρχηγός να έχει επικοινωνία κατά τη διάρκεια της βόλτας.

    Οι στάσεις πρέπει να είναι προκαθορισμενες για βενζίνες και αναμονή των υπολοίπων γκρουπ..
    Αλλιώς, το γρήγορο γκρουπ θα είχε πιει καφέ και θα είχε ξεκινήσει να γυρνάει όταν το αργό γκρουπ θα έφτανε...

    Δεν υπήρξε πουθενά λοιπόν σύγκριση με την βόλτα την οποία κανονίζεις εσύ, της οποίας τα χιλιόμετρα είναι "λιγα" και μοιάζει σαν μια από τις βόλτες που κανονιζονταν κάθε σαββατοκύριακο πριν 15 χρόνια...
    My bad τότε.
    Ανακαλώ το Post εφόσον ήμουν τόσο εκτός θέματος .
    where was Gondor when the Westfold fell?

  9. #84
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.191
    Ένα μεγάλο μανίκι με τις πολυπληθείς εκδρομές είναι και το θέμα της ορατότητας,όταν κινείσαι σε ορεινό επαρχιακό με συνεχείς στροφές είναι πολύ πιθανό να μην δεις τους μπροστινούς να στρίβουν σε μία άκυρη διασταύρωση και να πας ευθεία.Φυσικά κανείς δεν σε αντιλαμβάνεται από τους καθρέφτες του και αν είσαι τυχερός και υπάρχει σκούπα στο γκρουπ τότε σε κυνηγάει και σε φέρνει πάλι πίσω,αφήνοντας όμως εκτεθειμένη την υπόλοιπη ομάδα αν ξανασυμβεί κάτι τέτοιο.

  10. #85
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.435
    Ας την πω και εγώ και ας μην πάρω μέρος.
    Μπράβο που ξεκινήσατε και υπάρχει συμμετοχή σε τέτοια κατάσταση,καλά να περάσετε όσοι πάτε
    porca miseria.

  11. #86
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Δεν ειναι ετησια αφου...
    Μια απλη βολτα Κυριακης ειναι.
    Δεν χρειαζεται να παει σε αλλο λεβελ η κουβεντα.
    Εκει συναντηση, εκει ο πρωτος καφες/σταση.
    Κουβεντολοι για το μετα για οσους κ ολα λυνονται επιτοπου.
    Κ α χαθει κανεις δεν ειναι τιποτα...
    2023 ειναι θα τον βρουν το δρομο τους.
    Αν κ παντα υπαρχουν αρκετοι στο ιδιο γκρουπακι κ ας εχουν ξεμακρυνει κανα 2-3-4 ξερω γω.

    Have fun...
    Τελικα το αυστριακο κτηνος θα ερθει?
    Ride(s) the wind of change...

  12. #87
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.691
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Τελικα το αυστριακο κτηνος θα ερθει?
    Το σκέφτεται

    Αλλά νομίζω θα πρέπει να καταλήξει η κουβέντα σε διαδρομή και ημερομηνία έτσι ώστε να μαζευτούν οι συμμετοχές.

    Η διαδρομή καλό θα ήταν να ειναι πεπατημένη έτσι ώστε να μην υπάρξουν εκπλήξεις.

  13. #88
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    993
    Έχει καταλήξει...

  14. #89
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.691
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Volpad Προβολή μηνύματος
    Έχει καταλήξει...
    Εξαιρετικά!

    Τότε καλό θα ήταν να ανοιχτεί ένα νέο θέμα που θα μπορούμε να δούμε τη διαδρομή και λοιπές λεπτομέρειες, και να δηλώσουμε συμμετοχή.

  15. #90
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

Σελίδα 6 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Παιδες ερωτηση για κάγκελα στο transalp
    από petridist στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2005, 09:20
  2. Ερώτηση για γάντια!!
    από bikersonly στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2004, 19:21
  3. Ερωτηση Για Ολους...
    από almalibera στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 11:43
  4. Ερωτηση Για Fmf
    από ctpanoramix στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2003, 15:58
  5. Ερωτηση Για Fmf
    από bikersonly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 01:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF