Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 50

Θέμα: Ψηφίζουμε βόλτα!

  1. #1
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498

    Ψηφίζουμε βόλτα!

    Αν μας κάνει τη χάρη ο καιρός, αυτό το Σάββατο 20/5/2023, παραμονή εκλογών, θα κάνουμε μικρή βόλτα στην Ανατολική Αττική και ίσως Βορειοανατολική Αττική.

    Η δική μου πρόταση είναι η ρεματιά Βαρνάβα από Εκάλη, Δροσιά, Σταμάτα, Αμυγδαλέζα, Λίμνη Μαραθώνα, Βόθωνα. Εναλλακτικά, ωραία διαδρομή έχει και προς την παραλία Βαρνάβα. Η θαλασσινή αύρα, σε συνδυασμό με την δροσιά του βουνού, θα βοηθήσουν τα μέγιστα στη σωστή απόφαση της ψήφου. Σαν τρίτη επιλογή, ψηνόμενος φίλος επιμένει να ξανακάνει τη γνωστή διαδρομή του ονειρεμένου ασφαλτοτάπητα. Την ξανακάνω, αν θέτε, αλλά θα μου άρεσε να δω και κάτι άλλο.

    Ώρα εκκίνησης 12:00 το μεσημέρι. Σημείο συνάντησης, ανάλογα τη διαδρομή, κάπου μεταξύ Διονύσου και Βαρυμπόμπης.

    Λόγω εκλογών, το πλαφόν συμμετοχών ορίζεται στα 73 κορμιά (μέχρι 36 δικάβαλα). Παρακαλώ όπως δηλώσετε συμμετοχή, διότι θα τηρηθεί σειρά χρονικής προτεραιότητας, τύπου "first come, first served".


    Ενημέρωση:
    -------------------------------------------
    Συναντιόμαστε το Σάββατο 20/5/2023 στις 12 το μεσημέρι κοντά στον κόμβο της Βαρυμπόμπης και συγκεκριμένα στο Al Cantino.

    Ανηφορίζουμε σε χαλαρό ρυθμό προς Εκάλη και συνεχίζουμε προς Δροσιά, Σταμάτα, Αμυγδαλέζα, Λίμνη Μαραθώνα, Βόθωνα, Γραμματικό, για να φθάσουμε στη Ρεματιά Βαρνάβα. Επιστροφή είτε από τον ίδιο δρόμο, είτε από Καπανδρίτι και παράδρομο Εθνικής Οδού.
    -------------------------------------------
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 19/05/2023 στις 19:34.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  2. #2
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.841
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Αν μας κάνει τη χάρη ο καιρός, αυτό το Σάββατο 20/5/2023, παραμονή εκλογών, θα κάνουμε μικρή βόλτα στην Ανατολική Αττική και ίσως Βορειοανατολική Αττική.

    Η δική μου πρόταση είναι η ρεματιά Βαρνάβα από Εκάλη, Δροσιά, Σταμάτα, Αμυγδαλέζα, Λίμνη Μαραθώνα, Βόθωνα. Ωραία διαδρομή έχει και προς την παραλία Βαρνάβα. Η θαλασσινή αύρα, σε συνδυασμό με την δροσιά του βουνού, θα βοηθήσουν τα μέγιστα στη σωστή απόφαση της ψήφου. Ψηνόμενος φίλος, επιμένει να ξανακάνει τη γνωστή διαδρομή του ονειρεμένου ασφαλτοτάπητα. Το ξανάκανα, αν θέτε, αλλά θα ήθελα να δω και κάτι άλλο.

    Ώρα εκκίνησης 12:00 το μεσημέρι. Σημείο συνάντησης, ανάλογα τη διαδρομή, κάπου μεταξύ Διονύσου και Βαρυμπόμπης.

    Λόγω εκλογών, το πλαφόν συμμετοχών ορίζεται στα 73 κορμιά (μέχρι 36 δικάβαλα). Παρακαλώ όπως δηλώσετε συμμετοχή. Θα τηρηθεί σειρά χρονικής προτεραιότητας, τύπου "first come, first served".
    Να έχεις το νου στο κινητό σου , αν καταφέρω να ξεμπερδέψω νωρίς θα έρθω !
    1 κορμί αλλά μετρά για 2.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Γαμώτο είμαι μπλεγμένος μέχρι τέλος καλοκαιριού...

    Θα ρεφάρω με μια κοντινή ''Κυριακάτικη''
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  4. #4
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Ναι, πέρνα να μας δεις από Βαρνάβα καθώς γυρνάς από Έβρο.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  5. #5
    Μέλος Το avatar του/της Vassilis
    Εγγραφή
    16/11/2021
    Μηνύματα
    293
    Κατα πασα ειμαι μεσα

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    I think I can make it

  7. #7
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Αν μας κάνει τη χάρη ο καιρός, αυτό το Σάββατο 20/5/2023, παραμονή εκλογών, θα κάνουμε μικρή βόλτα στην Ανατολική Αττική και ίσως Βορειοανατολική Αττική.

    Η δική μου πρόταση είναι η ρεματιά Βαρνάβα από Εκάλη, Δροσιά, Σταμάτα, Αμυγδαλέζα, Λίμνη Μαραθώνα, Βόθωνα. Εναλλακτικά, ωραία διαδρομή έχει και προς την παραλία Βαρνάβα. Η θαλασσινή αύρα, σε συνδυασμό με την δροσιά του βουνού, θα βοηθήσουν τα μέγιστα στη σωστή απόφαση της ψήφου. Σαν τρίτη επιλογή, ψηνόμενος φίλος επιμένει να ξανακάνει τη γνωστή διαδρομή του ονειρεμένου ασφαλτοτάπητα. Την ξανακάνω, αν θέτε, αλλά θα μου άρεσε να δω και κάτι άλλο.

    Ώρα εκκίνησης 12:00 το μεσημέρι. Σημείο συνάντησης, ανάλογα τη διαδρομή, κάπου μεταξύ Διονύσου και Βαρυμπόμπης.

    Λόγω εκλογών, το πλαφόν συμμετοχών ορίζεται στα 73 κορμιά (μέχρι 36 δικάβαλα). Παρακαλώ όπως δηλώσετε συμμετοχή, διότι θα τηρηθεί σειρά χρονικής προτεραιότητας, τύπου "first come, first served".
    Ρε Νεοσσε τι μεση ωριαια θα εχει αυτη η βολτα? 30 χλμ?
    Αν μπορεσω να παρω το σκουτερ τοτε...
    Βαζε κ κανα χαρτη να ξερουμε απο τι δρομους προτεινεις...
    Ride(s) the wind of change...

  8. #8
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Ρυθμό βόλτας θα έχει, μην περιμένεις μεγάλες ταχύτητες. Άνετα το κάνεις με scooter, αλλά με το GSXR μπορείς να φύγεις μπροστά και να ευχαριστηθείς λίγο στρίψιμο.

    Όσοι έρθετε, πείτε και τις προτιμήσεις σας για τη διαδρομή.
    Ρεματιά Βαρνάβα, παραλία Βαρνάβα, Ανθούσα ή κάτι άλλο εκεί μεριά;
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  9. #9
    Μέλος Το avatar του/της Vassilis
    Εγγραφή
    16/11/2021
    Μηνύματα
    293
    Πού ακριβώς να βρεθούμε;

  10. #10
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Με συνοπτικές διαδικασίες ορίστηκε η προεκλογική βόλτα. Συναντιόμαστε το Σάββατο 20/5/2023 στις 12 το μεσημέρι κοντά στον κόμβο της Βαρυμπόμπης και συγκεκριμένα στο Al Cantino.

    Ανηφορίζουμε σε χαλαρό ρυθμό προς Εκάλη και συνεχίζουμε προς Δροσιά, Σταμάτα, Αμυγδαλέζα, Λίμνη Μαραθώνα, Βόθωνα, Γραμματικό, για να φθάσουμε στη Ρεματιά Βαρνάβα. Επιστροφή είτε από τον ίδιο δρόμο, είτε από Καπανδρίτι και παράδρομο Εθνικής Οδού.

    Καλό είναι να έρθετε με γεμάτα ντεπόζιτα, γιατί δεν κυκλοφορεί πολύ βενζινάδικο εκεί που θα πάμε.

    Παρακαλώ δηλώστε συμμετοχή, γιατί αρχίζουν και γεμίζουν οι θέσεις με κορμιά.


    Απαγορεύονται αυστηρά τα τρικάβαλα. Μην ακούσουμε δικαιολογία: "Δεν μπορούσα να αφήσω τη γιαγιά μου μόνη στο σπίτι και την έφερα."
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 19/05/2023 στις 19:38.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  11. #11
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    995
    Λοιπόν.

    Έχω ραντεβού 9μιση στο Περιστέρι και θα ειμαι με το 125. Υπολογίζω 11 να έχω τελειώσει.
    Αν όλα πάνε καλά, θα γυρίσω χαλανδρι να πάρω το μεγάλο και θα έρθω.
    Θα ακολουθήσω για καμιά ωρίτσα και θα τη κάνω προς το σπίτι, για να είναι μικροτερη η παντόφλα.
    Θα ενημερώσω αύριο το πρωί, αν έχω πέσει εκτός προγράμματος...

  12. #12
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παίζει να είναι και ο δικηγόρος με το νέο πενφέ, δικάβαλο με τον εκλογικό σάκο.

    Θα έχει και έναν ψιλοσβέλτο με 250άρι flat track η βόλτα.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  13. #13
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.332
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Ρε Νεοσσε τι μεση ωριαια θα εχει αυτη η βολτα? 30 χλμ?
    πληροφοριακα να αναφερω σχετικα με τις μεσες ωριαιες ταχυτητες του νεοσσου, οτι αυτη τη διαδρομη
    που τον ακολουθουσα, τη καναμε περιπου 5μιση ωρες....


    δυστυχως εγω αυριο στις 12 θα ειμαι στο χωριο για να ασκησω το εκλογικο μου δικαιωμα..

  14. #14
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Παίζει να είναι και ο δικηγόρος με το νέο πενφέ, δικάβαλο με τον εκλογικό σάκο.

    Θα έχει και έναν σβέλτο με 250άρι flat track η βόλτα.
    Ωχ μας βλεπω κρεμασμενους στα πρωιναδικα των εκλογων '' δικηγορος μελος διαδικτυακου motoclub,εχασε τον εκλογικο του σακο,σε οργιωδη εκδρομη του club. Aυτοπτες μαρτυρες ανεφεραν ,οτι ο σακος επεσε απο την πλατη σε μια γρηγορη στροφη με γονατο εξω απο την μηχανη,και δεν εγινε αντιληπτη απ τον αναβατη.Θα ακολουθησουν ανακοινωσεις των κομματων ,τα οποια αντεδρασαν με εντονη αντιπαραθεση ,για τα κινητρα,και τις ευθυνες του δικηγορου.''
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.344
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Ρε Νεοσσε τι μεση ωριαια θα εχει αυτη η βολτα? 30 χλμ?
    Αν μπορεσω να παρω το σκουτερ τοτε...
    Βαζε κ κανα χαρτη να ξερουμε απο τι δρομους προτεινεις...
    Να πάρετε και το παλικάρι με το 125 που θέλει να πάει Αττική οδό προς Ραφήνα
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Φωτό από την τελευταία Βόλτα ....
    από swtos στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2004, 16:11
  2. Μια χαλαρή Κυριακιάτικη βόλτα μέσα στα σύννεφα
    από SeNNinhA στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 17/12/2003, 16:24
  3. Μια βολτα μετα απο καιρο πρεπει να ειναι καλη
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 13:21
  4. Πάμε μια βόλτα στη........στη........
    από Capo_Di_Capi στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 00:29
  5. Μία moto-βόλτα από το πουθενά…
    από superfour στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 02:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF