Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 88

Θέμα: Κλοπή NC750

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Το πλήρωσες για να γίνεις σοφοτερος τι εννοείς?
    Δεν υπαρχει καλυτερο μαθημα απο την κλοπη.Σου αυξανει την καχυποψια και σε κινητοποιει να παρεις προληπτικα μετρα εναντιον της ,χωρις την χαλαροτητα που ειχες πριν απο αυτην.Ενω δλδ ολοι μας ειμαστε καχυποπτοι οτι μπορει να κινδυνευει η μηχανη μας ,δεν κανουμε τελικα πραξη τα αντικλεπτικα μετρα, ελπιζοντας οτι δεν θα τυχει σε εμας,οτι το μοντελο μας δεν περιλαμβανεται στην πρωτη προτιμηση των κλεπτων,οτι οι περισσοτερες κλοπες γινονται την νυχτα ,αφηνοντας την εκτεθειμενη την ημερα,οτι μια κουκουλα ειναι χρησιμο εργαλειο να μην σταμπαρεται το μηχανακι ενω στην ουσια συμβαινει το αντιθετο και αλλα πολλα.Ετσι πληρωνεις με την αξια της μηχανης να μαθεις, να γινεις σοφοτερος και να μην κλαψεις ξανα την επομενη μηχανη σου.Στατιστικα ,πραγματι αυτοι που μια φορα εχουν χασει μηχανακι ,δυσκολα ξαναπεφτουν θυματα κλοπης εχωντας παρει τα πιο καταλληλα μετρα.
    κουκουρουκουκου

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    Δεν υπαρχει καλυτερο μαθημα απο την κλοπη.Σου αυξανει την καχυποψια και σε κινητοποιει να παρεις προληπτικα μετρα εναντιον της ,χωρις την χαλαροτητα που ειχες πριν απο αυτην.Ενω δλδ ολοι μας ειμαστε καχυποπτοι οτι μπορει να κινδυνευει η μηχανη μας ,δεν κανουμε τελικα πραξη τα αντικλεπτικα μετρα, ελπιζοντας οτι δεν θα τυχει σε εμας,οτι το μοντελο μας δεν περιλαμβανεται στην πρωτη προτιμηση των κλεπτων,οτι οι περισσοτερες κλοπες γινονται την νυχτα ,αφηνοντας την εκτεθειμενη την ημερα,οτι μια κουκουλα ειναι χρησιμο εργαλειο να μην σταμπαρεται το μηχανακι ενω στην ουσια συμβαινει το αντιθετο και αλλα πολλα.Ετσι πληρωνεις με την αξια της μηχανης να μαθεις, να γινεις σοφοτερος και να μην κλαψεις ξανα την επομενη μηχανη σου.Στατιστικα ,πραγματι αυτοι που μια φορα εχουν χασει μηχανακι ,δυσκολα ξαναπεφτουν θυματα κλοπης εχωντας παρει τα πιο καταλληλα μετρα.
    Όταν θα σε κλέψουν λοιπόν αυτό που θα θέλεις να ακούσεις από τον άλλον θα είναι ακριβώς το σχόλιο σου.
    Την πλήρωσες για να μάθεις.
    Γιατί θα σε κλέψουν. Απλά ίσως δεν σου έχει συμβεί ακόμα
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  3. #33
    Μέλος Το avatar του/της geioann
    Εγγραφή
    08/09/2019
    Μηνύματα
    202
    Έγραψε στο ακριβώς προηγούμενο ποστ του πως ακόμα ψάχνει τη μηχανή του μετά από 2 χρόνια

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Όταν θα σε κλέψουν λοιπόν αυτό που θα θέλεις να ακούσεις από τον άλλον θα είναι ακριβώς το σχόλιο σου.
    Την πλήρωσες για να μάθεις.
    Γιατί θα σε κλέψουν. Απλά ίσως δεν σου έχει συμβεί ακόμα
    https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=160386

    https://klemena.gr/listings/klemmena...-allo-michani/
    κουκουρουκουκου

  5. #35
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/03/2023
    Μηνύματα
    55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Αν ήταν παραγγελία και 15 πέταλα να είχε, θα το παίρνανε μαζί με τα πέταλα.
    διαφωνώ ...αν το εβλεπαν με πέταλο η αλυσοδεμένο θα εφευγαν κ θα πήγαιναν στο επόμενο NC που θα εβλεπαν χωρις αλυσίδες κλπ

  6. #36
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/03/2023
    Μηνύματα
    55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nik0s_Dk Προβολή μηνύματος
    καπου να κανω και γω μια πρωτια.. τεσπα.. θα δουμε...



    Μα ποιος να παραγγειλει nc, πραγματικα δλδ.. Εχεις δικιο για το πεταλο η ο,τι. λιγο η κουραση λιγο παντα η βιασυνη, λιγο η "ασφαλεια" του δεν το κλεβουνε, χαλάρωσα. It's ok. Μαθημα. Απλά την κλοπή δεν μπορώ να την δεχτώ, ειναι κατι που με τρελαίνει, οπως και πολλους φαντάζομαι νοήμονες ανθρώπους. Τεσπα έγινε. Δε μπορώ να κανω κατι ΑΦΟΥ έγινε.

    Κάνω την έρευνα για αυτό, αν το βρω το βρήκα. Αλλιως θα πρέπει να δω πως θα κάνω τη δουλειά μου. Γιατι ήταν ενα και μοναδικό μέσο μετακίνησης. Τεσπα..
    μακάρι να το πήραν για εγκληματική ενέργεια (ληστεία η κλέψιμο τσάντας κλπ ),οταν κανουν την δουλειά τους ...θα το παρατήσουν (ετσι εγινε σε φιλο μου με xt660 πρόσφατα )

  7. #37
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    684
    Καλησπέρα ξανά παιδιά,
    μετά από άπειρα χιλιόμετρα και αναζητήσεις ουδεμία εξέλιξη υπάρχει. Δεν ξέρω αν θα βρεθεί, αν το πήραν για κλοπή ή για να πανε διακοπές. Και στην πραγματικότητα ο θυμός μου έχει να κάνει με την ιδέα της κλοπής.
    Johny καταλαβαινω τι θες να πεις αλλα αν αυτή τη στιγμή δεν είχα ασφάλεια κλοπής υπάρχει ένα σοβαρό ενδεχόμενο να είχα φουντάρει. Και οχι δεν ειναι μάθημα, μάθημα είναι όταν κάτι γίνεται για καλό, η πράξη της κλοπής δεν εμπεριέχει καμία καλοσύνη εκτός αν πεινάς και κλέβεις ένα κρουσαν, αν δλδ ειναι θέμα βιοπορισμού η κλοπή.
    Οπως και να χει, ευχαριστώ οσους ενδιαφέρθηκαν, αν δεν έχει ήδη κοπεί πουληθει βγει απο τη χωρα ή το σύμπαν, αν τυχόν κάποιος δει κατι προς τις γειτονιές του Ταύρου, Καλλιθέας, Πετραλώνων, αντε βία Πειραιά που δεν πιστεύω οτι εφτασαν με πατάκι εκεί, ας κανει ενα κοπο να στειλει ενα πμ ή κατι.

    Γυρισα πριν λιγο και κατα τύχη πέρασα απο 2 τμηματα στα οποία συνομίλησα με παιδιά της ΔΙΑΣ κυρίως. Μου ειπαν δυσκολα έως αδυνατο να βρεθεί ψάχνοντας μονος μου γειτονια με γειτονια και οπου διατανο πήγα. Τεσπα. Δεν τρέφω ελπίδες. Αν βρεθεί ιτς οκ, αλλα για μένα ήδη έχει έρθει η επόμενη μέρα. Εχω κουραστεί τόσο πολύ από όσα (μου) συμβαίνουν και δεν εχω κουράγιο να στεναχωρηθώ και γι'αυτό. Ηρθε? Ηρθε. Ζω? Ζω. Παμε παρακάτω.
    Run, live to fly, fly to live, do or die
    Run, live to fly, fly to live, Aces high

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.726
    Νίκο δεν μπορώ να φανταστώ πώς νιώθεις αυτή τη στιγμή.

    Η κλοπή της μοτοσικλέτας για ανθρώπους σαν κι εμάς είναι παραβίαση της ίδιας της προσωπικότητάς μας, γιατί πολύ απλά η μηχανή μας είναι κομμάτι του εαυτού μας. Δε θα σου δώσω κάποια συμβουλή, ούτε θα σου πω ότι σε καταλαβαίνω γιατί πολύ απλά δεν μου έχουν κλέψει ποτέ τη μηχανή. Απλά θα πω ότι λυπάμαι για αυτό που περνάς και εύχομαι γρήγορα να συμβεί κάτι που θα σου το ξεπληρώσει.

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ratamahatta
    Εγγραφή
    26/04/2015
    Μηνύματα
    652
    Μακάρι να σταθείς τυχερός και να βρεθεί σύντομα , από την άλλη ευτυχώς που έχεις ασφάλεια κλοπής τουλάχιστον.
    Σου εύχομαι να βρεις την ψυχική σου ηρεμία και να προχωρήσεις
    Του ποζερα η μάνα δεν έκλαψε ποτέ

  10. #40
    Μοτοβόλτα mode ON Το avatar του/της SAVVAS62
    Εγγραφή
    29/05/2011
    Μηνύματα
    110
    Λυπάμαι βαθύτατα.
    Θα έχουμε όλοι τον νού μας.

  11. #41
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.628
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nik0s_Dk Προβολή μηνύματος
    Ηρθε? Ηρθε. Ζω? Ζω. Παμε παρακάτω.
    Μπράβο ρε μαν,αυτό είναι πνευμα! Όσο σκατά κι αν αισθάνεσαι (με το δίκιο σου), μην αφήσεις αυτά τα μουνιά που απλωσαν χέρι να σου κλέψουν και άλλα όπως την υγεία σου.
    Είσαι νέος, είσαι μάχιμος, θα την βρεις την άκρη!
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  12. #42
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.707
    Ειναι πραγματικο ασχημο (sic) να σου κλεψει καποιος το οχημα σου (παραδειγμα ) αλλα δεν υπαρχει λογος να το παρεις πολυ βαρια.
    Υπαρχουν προβληματα στη ζωη καμια φορα που δεν διορθωνονται η απαιτουν μεγαλη προσπαθεια κ κοπο οποτε πας παρακατω.
    Καλα οτι εχεις κ ασφαλεια κλοπης...μεγαλειο.
    Ξερεις ποσος κοσμος εχασε οχηματα (ειδικα μοτο) χωρις ασφαλεια κλοπης?
    Εκει δεν μετριαζοταν η ξενερα κ η στεναχωρια.

    Παντα συναγερμο ,καλο σκουλαρικι (η πεταλο) απλα για την καθυστερηση κ το να ξανασκεφτει καποιος με το να μπλεξει με το δικο σου η να παει παρακατω.
    Ειδικα οταν πεταγομαστε καπου για γρηγορα η το αφησαμε για 10 λεπτα.
    Αν ειναι να μενει κ εξω βραδυ...αλλη κουβεντα εκει.

    Μην σκας, καλα να εισαι κ θα παρεις αλλο!!
    Ride(s) the wind of change...

  13. #43
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    684
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Ειναι πραγματικο ασχημο (sic) να σου κλεψει καποιος το οχημα σου (παραδειγμα ) αλλα δεν υπαρχει λογος να το παρεις πολυ βαρια.
    Υπαρχουν προβληματα στη ζωη καμια φορα που δεν διορθωνονται η απαιτουν μεγαλη προσπαθεια κ κοπο οποτε πας παρακατω.
    Καλα οτι εχεις κ ασφαλεια κλοπης...μεγαλειο.
    Ξερεις ποσος κοσμος εχασε οχηματα (ειδικα μοτο) χωρις ασφαλεια κλοπης?
    Εκει δεν μετριαζοταν η ξενερα κ η στεναχωρια.

    Παντα συναγερμο ,καλο σκουλαρικι (η πεταλο) απλα για την καθυστερηση κ το να ξανασκεφτει καποιος με το να μπλεξει με το δικο σου η να παει παρακατω.
    Ειδικα οταν πεταγομαστε καπου για γρηγορα η το αφησαμε για 10 λεπτα.
    Αν ειναι να μενει κ εξω βραδυ...αλλη κουβεντα εκει.

    Μην σκας, καλα να εισαι κ θα παρεις αλλο!!
    Καλημέρα, το γράφω και παραπάνω, αν δεν είχα κλοπής δε ξέρω τι θα έκανα τώρα. Ειλικρινά στην τελευταία ανανέωση της ασφάλειας έλεγα έλα μωρέ τσάμπα την πληρώνω και να την κόψω κλπ. Δεν μπορείς να φανταστείς πως νιώθω γι αυτό. Και
    Γιαυτό είμαι πιο χαλαρός.
    Αλλά πάντα αυτό με τρώει και το είπα και θα το ξαναπώ. Δεν δύναται να υπάρχει "άνθρωπος" που να μη σέβεται κάτι που με κόπο,μοχθο ιδρώτα, (η και με τίποτα από όλα αυτά,απλά γιατί ίσως μπορούσες να πάρεις ότι θες) έχεις αποκτήσει. Οριακά μου φαίνεται πιο λογικό να τσακωθω για Παναθηναϊκό Ολυμπιακό ΑΕΚ κλπ πάρα να κλέψω κάτι. Αλήθεια.

    Γιάννη το πνεύμα που λες έχει έρθει με πολύ πολύ πόνο και πολύ πολύ κόπο. 2 3 χρονια τώρα τρώω χαστούκια έμμεσα η άμεσα και κάπου έχω φτάσει ένα προσωπικό όριο. Προσπαθώ αυτό το όριο να μη το περάσω η ακόμα και να το κάνω expand. Επιλέγω σήμερα εφόσον δεν με χτυπάει σε κάτι που γρήγορα η όχι, μπορεί να αντικαταστήσω χωρίς να ματωσω, να μην με ρίξει.. ναι υπάρχουν και πράγματα που δεν αντικαθιστωνται.. εφόσον μιλάμε για σίδερα, και μάλιστα ασφαλισμένα σίδερα, δεν θα σκάσω, πέρα από το γαμωτο.
    Σορυ για το σεντόνι εξωτερικευσης σκέψεων. Καλώς ή κακώς είστε μια παρέα μου, όσους ξέρω και όσους δεν ξέρω. Γιαυτό μοιράζομαι.

    Κι ας μην πάμε ετήσια..
    Run, live to fly, fly to live, do or die
    Run, live to fly, fly to live, Aces high

  14. #44
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.819
    Νικο λυπαμαι πολυ...
    Εχει τυχει σε φιλο μου...δεν ξερω πως ειναι...Δεν μου εχουν κλεψει μηχανη(ευτυχως)
    Το ευτυχημα ειναι οτι ειχες ασφαλεια κλοπης...
    Στο επόμενο που θα αγοράσεις, ψαξε οπωσδηποτε parking-garage, για να κοιμασαι ησυχος τα βραδια...
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  15. #45
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.628
    Νίκο η ζωή είναι γεμάτη χαστουκια φίλε.
    Κάποια είναι τόσο δυνατά που σε ισοπεδώνουν κάποια είναι χαδάκια. Όπως και να χει, η πορεια ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να είναι πάντα μπροστά και ει δυνατόν, όρθιοι. Δεν το λέω κλισεδιαρικα, ουτε και ελαφρά τη καρδία. Ξεπερνώντας κάθε δυσκολία, χτίζεις χαρακτήρα και δυστυχώς αυτός δεν δοκιμάζεται παρα στα δύσκολα.
    Διαβάζω τώρα ότι είχες και ασφάλεια κλοπής! Απείρως ευκολότερο άρα.
    Μην παρεξηγηθώ, δεν είναι εύκολο.
    Το θέμα είναι να είσαι εσυ καλά και να ξανασηκωθεις.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κλοπή VFR 800 /99 Χρώμα Μαυρο
    από pappous στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2014, 01:16
  2. Κλοπή Φρένου!!!!!!!
    από the_passenger στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 59
    Τελευταίο μήνυμα: 19/01/2006, 22:35
  3. κλοπη σελλας
    από filip στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2005, 01:39
  4. Κλοπη Bmw
    από patou στο forum BMW
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2005, 16:56
  5. ΚΛΟΠΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΤΑΣ
    από dimitris74 στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2005, 10:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF