Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 88 από 88

Θέμα: Κλοπή NC750

  1. #76
    Αυτό θα πει νταβατζιλικι

  2. #77
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.838
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimitrisag Προβολή μηνύματος
    Αυτό θα πει νταβατζιλικι
    Πράγματι. Αλλά και τι να κανς...α να κατς να μαλωνς
    where was Gondor when the Westfold fell?

  3. #78
    Δηλαδή αν θες να πάρεις κάνα σοβαρό εργαλείο τύπου tiger θα θες ένα χιλιάρικο το χρόνο στο νερό. Καλή φάση.

  4. #79
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.838
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimitrisag Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή αν θες να πάρεις κάνα σοβαρό εργαλείο τύπου tiger θα θες ένα χιλιάρικο το χρόνο στο νερό. Καλή φάση.
    Εγώ τόσα πληρώνω για GS850Adv 2021.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  5. #80
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.154
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Πάντως από όσο μπορώ να γνωρίζω άσχετα από το αν κάποιος φροντίσει να μειώσει τα ασφάλιστρα του η ασφαλιστική θα αποζημιώσει με τη τρέχουσα αξία της μηχανής ως μεταχειρισμένη. Πολλές ασφαλιστικές κάνουν τον "αλέκο" και δεν μειώνουν ανάλογα τα ασφάλιστρα ενώ όταν συμβεί το κακό αποζημιώνουν με την μειωμένη τρέχουσα αξία της μηχανής (ως μεταχειρισμένη). Ευτυχώς ο ανταγωνισμός έχει λειτουργήσει θετικά και πολλές ασφαλιστικές ενημερώνουν τους ασφαλισμένους πριν την ανανέωση του συμβολαίου.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από runner Προβολή μηνύματος
    Αυτο ακριβως. Για αυτο οταν ερχεται η περιοδος ανανεωσης κοιταξτε ποσο πωλειται στην αγορα γιατι κοποιες ασφαλιστικες δεν ασχολουνται να μειωσουν την αξια απο μονοι τους παρα μονο μετα απο οχληση μας.
    Το αυτο.
    Το 2017 Έπεσε στα χέρια μου όλως τυχαίως το ασφαλιστήριο του yaris της ζαβής (a.k.a σύζυγος ) το οποίο περιείχε καλυψη για τα πάντα και συνολική αξία 450 ευρώ για 6μηνο
    Παρατηρώντας τα επί μέρους ποσά, βλέπω "ασφαλιζόμενη αξία ολικής κλοπής οχήματος 16.000 ευρώ και ποσό ασφάλισης 300 ευρώ" για όχημα 16 ετών!!!
    Ευτυχώς την πρόλαβα πριν το πληρώσει, το πάω στον ασφαλιστή της ο οποίος τύχαίνε να είναι κολλητός φίλος της αδελφής της.
    Του το δείχνω και ρωτάω "αν το κλέψουν θα παρει 16 χιλιάρικα κολλαριστά"; εκεί ο "φίλος" έκανε και τον Αλέκο και τον Κινέζο και τον Γερμανό σε μια έκδοση
    Εεεεε, όχι μου λέει, κάπου 3,5 χιλιάρικα (τρέχουσα αξία οχήματος, λογικό) γιατί ρε τότε πληρώνει τόσα;;;;;
    Το έσκισα μπροστά του και τον έστειλα με συνοπτικές για βρούβες.
    Ενημέρωσα την ζαβή και την αδελφή της για το ποιόν του "φίλου" και το ασφάλισα αλλού μόνο με τις από τον νόμο υποχρεωτικές καλύψεις +οδική βοήθεια

    Να προσέχετε τι και γιατί πληρώνετε....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #81
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Το αυτο.
    Το 2017 Έπεσε στα χέρια μου όλως τυχαίως το ασφαλιστήριο του yaris της ζαβής (a.k.a σύζυγος ) το οποίο περιείχε καλυψη για τα πάντα και συνολική αξία 450 ευρώ για 6μηνο
    Παρατηρώντας τα επί μέρους ποσά, βλέπω "ασφαλιζόμενη αξία ολικής κλοπής οχήματος 16.000 ευρώ και ποσό ασφάλισης 300 ευρώ" για όχημα 16 ετών!!!
    Ευτυχώς την πρόλαβα πριν το πληρώσει, το πάω στον ασφαλιστή της ο οποίος τύχαίνε να είναι κολλητός φίλος της αδελφής της.
    Του το δείχνω και ρωτάω "αν το κλέψουν θα παρει 16 χιλιάρικα κολλαριστά"; εκεί ο "φίλος" έκανε και τον Αλέκο και τον Κινέζο και τον Γερμανό σε μια έκδοση
    Εεεεε, όχι μου λέει, κάπου 3,5 χιλιάρικα (τρέχουσα αξία οχήματος, λογικό) γιατί ρε τότε πληρώνει τόσα;;;;;
    Το έσκισα μπροστά του και τον έστειλα με συνοπτικές για βρούβες.
    Ενημέρωσα την ζαβή και την αδελφή της για το ποιόν του "φίλου" και το ασφάλισα αλλού μόνο με τις από τον νόμο υποχρεωτικές καλύψεις +οδική βοήθεια

    Να προσέχετε τι και γιατί πληρώνετε....
    Για αυτό και κάθε χρόνο κάνουμε αναπροσαρμογή του ποσού της κάλυψής κλοπής στην ασφαλιστική μας
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  7. #82
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/08/2021
    Μηνύματα
    228
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_20230829_123838_com.viber.voip.jpg 
Προβολές:	743 
Μέγεθος:	73,0 KB 
ID:	445727
    Ειναι αραγμένο περίπου 20 μέρες δίπλα στο σπίτι μου ακουνητο και το βάζω μηοως και ειναι κλεμμένο
    Θα πάω κια στην τροχαία το απόγευμα να ρωτήσω

  8. #83
    Νέο μέλος Το avatar του/της gabri
    Εγγραφή
    09/10/2023
    Μηνύματα
    21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nomand Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_20230829_123838_com.viber.voip.jpg 
Προβολές:	743 
Μέγεθος:	73,0 KB 
ID:	445727
    Ειναι αραγμένο περίπου 20 μέρες δίπλα στο σπίτι μου ακουνητο και το βάζω μηοως και ειναι κλεμμένο
    Θα πάω κια στην τροχαία το απόγευμα να ρωτήσω
    Σε σημερινή αναζήτηση στο servises.gov, το συγκεκριμένο μηχανάκι δεν έχει δηλωθεί κλεμμένο.
    Δείχνει να είναι σε κίνηση, αλλά ... ανασφάλιστο!

  9. #84
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/09/2023
    Μηνύματα
    50
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimitrisag Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή αν θες να πάρεις κάνα σοβαρό εργαλείο τύπου tiger θα θες ένα χιλιάρικο το χρόνο στο νερό. Καλή φάση.
    Εγώ για την δική μου μοτο του 2023 με αξια 18,000 ευρώ με ασφάλιζαν οι AIG, Interamerican και Apeiron. Η AIG με 75% κάλυψη στην αξία του οχήματος μου κόστισε 594 ευρώ, ενώ Intermerican και Apeiron με 100% κάλυψη κεφαλαίου κόστιζαν 1,041 και 1,094 αντίστοιχα.

    Αναλογικά να το πάρεις, η AIG είναι πιο οικονομική από τις άλλες, αν και το μόνο αρνητικό είναι ότι θα παίρνεις τα 3/4 της αξίας της ΜΟΤΟ.

  10. #85
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    603
    Εμενα περυσι μου εκλεψαν ενα BMW 523i που ειχα τρεχουσας αξιας τοτε στο car.gr ~€15.000.
    Ηθελα να βγαλω την ασφαλεια κλοπης για να ριξω το κοστος αλλα τελικα με επεισε ο ασφαλιστης μου και το ασφαλισας για €10.500

    Το αμαξι κλαπηκε τελος Οκτωβριου.

    Σε 1 εβδομαδα μου εδωσαν απο την ασφαλιστικη €1000 για "ψυχικη οδυνη" ( κατι τετοιο δεν θυμαμαι πως το ειπαν, και αυτοκινητο νοικιαρικο για 90 μερες (αν δεν βρισκοταν στο διαστημα αυτο θα με αποζημιωναν), Mercedes A160 μαλιστα, κουτα.
    Τελικα, αποζημιωθηκα τελος Δεκεμβριου ( πριν τις 90 μερες) το ποσο που εγραφε το ασφαληστιριο, €9500 (+ τα €1000 που ειχα στην αρχη)

    απλα εκανα και μια συμβολαιογραφικη πραξη, οτι αν βρεθει μετα, περναει στην κατοχη τους!

    «Αυτούς που χόρευαν τους είπαν τρελούς εκείνοι που δεν μπορούσαν να ακούσουν την μουσική»

  11. #86
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yannis24 Προβολή μηνύματος
    Εμενα περυσι μου εκλεψαν ενα BMW 523i που ειχα τρεχουσας αξιας τοτε στο car.gr ~€15.000.
    Ηθελα να βγαλω την ασφαλεια κλοπης για να ριξω το κοστος αλλα τελικα με επεισε ο ασφαλιστης μου και το ασφαλισας για €10.500

    Το αμαξι κλαπηκε τελος Οκτωβριου.

    Σε 1 εβδομαδα μου εδωσαν απο την ασφαλιστικη €1000 για "ψυχικη οδυνη" ( κατι τετοιο δεν θυμαμαι πως το ειπαν, και αυτοκινητο νοικιαρικο για 90 μερες (αν δεν βρισκοταν στο διαστημα αυτο θα με αποζημιωναν), Mercedes A160 μαλιστα, κουτα.
    Τελικα, αποζημιωθηκα τελος Δεκεμβριου ( πριν τις 90 μερες) το ποσο που εγραφε το ασφαληστιριο, €9500 (+ τα €1000 που ειχα στην αρχη)

    απλα εκανα και μια συμβολαιογραφικη πραξη, οτι αν βρεθει μετα, περναει στην κατοχη τους!
    μπράβο στην ασφαλιστική σου λοιπόν , θα ηταν χρήσιμο να εγραφες ποιά ειναι

  12. #87
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.154
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    μπράβο στην ασφαλιστική σου λοιπόν , θα ηταν χρήσιμο να εγραφες ποιά ειναι
    Όποιος θέλει, μπορεί να την ζητήσει με π.μ.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  13. #88
    Μέλος Το avatar του/της Sorath
    Εγγραφή
    15/11/2019
    Μηνύματα
    143
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kornillios Προβολή μηνύματος
    Εγώ για την δική μου μοτο του 2023 με αξια 18,000 ευρώ με ασφάλιζαν οι AIG, Interamerican και Apeiron. Η AIG με 75% κάλυψη στην αξία του οχήματος μου κόστισε 594 ευρώ, ενώ Intermerican και Apeiron με 100% κάλυψη κεφαλαίου κόστιζαν 1,041 και 1,094 αντίστοιχα.
    Επιβεβαιώνω. Ίδιο ασφάλιστρο κι εγώ στην AIG για ίδια ακριβώς περίπτωση. Οι υπόλοιπες ζητάγανε 1000άρικο plus

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456

Παρόμοια θέματα

  1. Κλοπή VFR 800 /99 Χρώμα Μαυρο
    από pappous στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2014, 01:16
  2. Κλοπή Φρένου!!!!!!!
    από the_passenger στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 59
    Τελευταίο μήνυμα: 19/01/2006, 22:35
  3. κλοπη σελλας
    από filip στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2005, 01:39
  4. Κλοπη Bmw
    από patou στο forum BMW
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2005, 16:56
  5. ΚΛΟΠΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΤΑΣ
    από dimitris74 στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2005, 10:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF