Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 44

Θέμα: Μ1000xr

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586

    Μ1000xr

    https://www.motomag.gr/news/nea-mont...-peter-hickman

    Το μηχανάκι που θα βάλει φωτιά στα μεγάλα στριτ-ονοφ....
    Μέχρι να απαντήσει η ντουκάτι...
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.000
    me not like.
    το απλο πιο ομορφο

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    me not like.
    το απλο πιο ομορφο
    Τι δεν σου άρεσε?
    Γτ ουσιαστικά είναι το ίδιο με αλλο χρώμα φουλ κάρμπον και το billet pack.+το μοτερ με τα 210 αλογα.ε κανα 2 αεροδυναμικά αλλά ουσιαστικά είναι το ίδιο μηχανάκι!
    ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά η σέλα!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ την φτιάξανε!η προηγούμενη ήταν τραγική και για πολλούς deal breaker!3 χρόνια όλοι τους βρίζανε και ευτυχώς ακούσανε!
    Τελευταία τροποποίηση από peterTHErider; 01/06/2023 στις 17:46.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της husky21
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    713
    θα γ@μει και θα δερνει

  5. #5
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από husky21 Προβολή μηνύματος
    θα γ@μει και θα δερνει
    σπαλιαροσουγκλακος δηλαδη.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.000
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    Τι δεν σου άρεσε?
    Γτ ουσιαστικά είναι το ίδιο με αλλο χρώμα φουλ κάρμπον και το billet pack.+το μοτερ με τα 210 αλογα.ε κανα 2 αεροδυναμικά αλλά ουσιαστικά είναι το ίδιο μηχανάκι!
    ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά η σέλα!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ την φτιάξανε!η προηγούμενη ήταν τραγική και για πολλούς deal breaker!3 χρόνια όλοι τους βρίζανε και ευτυχώς ακούσανε!
    εχει πανω του 5 διαφορετικες αποχρωσεις του μαυρου (χωρις να υπολογιζω λαστιχα και σελα), ενα πολυ κακο ασημι αυτοκολλητο που μοιαζει σαν να περισσευε και το κοψανε για να χωρεσει στο ντεποζιτο και κατι ασχετες μπλε δαγκανες. σε αλλο χρωμα μπορει να ειναι πιο ωραιο αλλα σε αυτο το μαυρο τσιρκο δεν μου αρεσει καθολου. το τοπ μοντελο σου πρεπει να ειναι τοπ και σε εμφανιση.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Θεωρώ πως αυτό δεν είναι τελειωμένο ως προς τις λεπτομέριες και τα χρώματα.τα χρώματα που χρησιμοποιούν στα μοντέλα M έχουν περισσότερο μπλέ και κόκκινο οπότε στην παρουσίαση 6/6 περιμένω να δω κάτι εντυπωσιακότερο!όπως το βλέπω το συγκεκριμένο χρησιμοποιήθηκε ως εργαλείο για τα βιντεάκια που θα συνοδέυσουν την παρουσίαση καθώς πάνω σε αυτό εντοπίζω 4 τουλαχιστον βάσεις για gopro οπότε δεν θέλανε να κάνει μπαμ με τα κανονικά του χρώματα.υποθέσεις κάνω και θα δούμε αν στα πρόμο βίντεο έχει μπόλικο tt...
    Τελευταία τροποποίηση από peterTHErider; 01/06/2023 στις 22:28.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.469
    Εγώ πάντως περίμενα ότι θα άλλαζε τελείως το XR, είχαν κυκλοφορήσει και διάφορα σχέδια. Τώρα βλέπω απλά κάποια περιφερειακά upgrades που μπορείς να κάνεις και στο "απλό", εκτός φυσικά του μοτέρ που λογικά θα πυροβολάει...
    Άρα να υποθέσουμε ότι το απλό παραμένει ως έχει για κανά δυο χρόνια ακόμα ή με μόνη αλλαγή το πίσω μέρος?
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Εγώ πάντως περίμενα ότι θα άλλαζε τελείως το XR, είχαν κυκλοφορήσει και διάφορα σχέδια. Τώρα βλέπω απλά κάποια περιφερειακά upgrades που μπορείς να κάνεις και στο "απλό", εκτός φυσικά του μοτέρ που λογικά θα πυροβολάει...
    Άρα να υποθέσουμε ότι το απλό παραμένει ως έχει για κανά δυο χρόνια ακόμα ή με μόνη αλλαγή το πίσω μέρος?
    Λογικά ναί,
    Πάντα έτσι γίνεται,οι σπέσιαλ εκδόσεις βασίζονται στο στανταρ μοντέλο,πρώτα αλλάζει το απλό και μετά ακολουθούν οι σπέσιαλ!αφού λοιπόν περιμένουμε σπέσιαλ έκδοση ήμουν σίγουρος πως δεν θα αλλάξει κάτι και όλα τα σχέδια ήταν φαντασίες ανεξάρτητου designer.
    Όπως ακριβώς έγινε και στο m1000r.
    Τελευταία τροποποίηση από peterTHErider; 02/06/2023 στις 08:28.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  10. #10
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.122
    Μου αρέσει σαν σχέδιο, δεν θα θελα να το εγκαταλείψουν ακόμα. Οκ στο πρότυπο κάνουν επιλογές για να κρύψουν αλλά να βολεύει
    για να χρησιμοποιηθούν κάδρα απο αυτό. Με ενοχλεί λίγο να βλέπω τμήματα κάρμπον, είναι όμως στο ύφος των "extreme" σαν Μ.

    Νομίζω πως όποιες αλλαγές στην φόρμα είναι στην βασική δομή και όχι πρόσθετες πάνω σε αυτήν, θα περάσουν στο απλό.
    Είναι λογικό για το κόστος παραγωγής.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.469
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    Λογικά ναί,
    Πάντα έτσι γίνεται,οι σπέσιαλ εκδόσεις βασίζονται στο στανταρ μοντέλο,πρώτα αλλάζει το απλό και μετά ακολουθούν οι σπέσιαλ!αφού λοιπόν περιμένουμε σπέσιαλ έκδοση ήμουν σίγουρος πως δεν θα αλλάξει κάτι και όλα τα σχέδια ήταν φαντασίες ανεξάρτητου designer.
    Όπως ακριβώς έγινε και στο m1000r.
    Εγώ πάλι είχα καταλάβει ότι θα βγει νέο μοντέλο με 2 υποεκδόσεις (απλό και M). Το ότι βγάζουν Μ στο υπάρχον σουλούπι δείχνει -μάλλον- ότι θα συνεχίσει και το απλό για 2 χρόνια ακόμα. Ίσως με ένα μικρό facelift στο πίσω μέρος που εντόπισες την διαφορά στις σέλες?
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Η σέλα του αναβάτη μέχρι τώρα ήταν ένα βαθούλωμα που σε κλείδωνε σε μια θέση.η πιό άβολη σέλα που έχω κάτσει!ούτε μα σύρεις να βγάλεις το κωλομέρι έξω δεν μπορείς.είχε σχήμα αυγού.αν δείς τώρα έχει πλατύνει και έχει πιό κλασσικό σχήμα.και η σέλα του συνεπιβάτη μου φαίνεται πιό φαρδιά και αφράτη.αυτό που κάνει εντύπωση είναι πως στην ουρά και στα μασπιέ του πίσω δεν υπάρχουν οι ενσωματωμένες βάσεις για τις μπαγκαζιέρες.ίσως επειδή δεν είναι 100% τελειωμένο.
    Σε λίγες μέρες θα ξέρουμε!
    Τελευταία τροποποίηση από peterTHErider; 02/06/2023 στις 10:49.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  13. #13
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.834
    To Pikes με κάρμπον αν βγάλει η ντουκάτι και 25 αλογάκια πάνω , τους έσβησε.
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    722
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    To Pikes με κάρμπον αν βγάλει η ντουκάτι και 25 αλογάκια πάνω , τους έσβησε.
    Εσύ BMW πήρες τελικά όχι ducati που έλεγες στην αρχή, μην ξεχνιέσαι

  15. #15
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.834
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nitse3 Προβολή μηνύματος
    Εσύ BMW πήρες τελικά όχι ducati που έλεγες στην αρχή, μην ξεχνιέσαι
    Στην κατηγορία των κυβικών που πήρα το BMW παίζει καλύτερη (κατ' εμέ ) μπάλα από ότι η ντουκάτι. Budget Wise .
    Συν τοις άλλοις , έκατσε η αγορά από τύχη μέσω γνωστού και μου έτυχε να μαρέσει.
    Γενικά ψιλό από τύχη έκατσε, αν δεν καθόταν λογικά προς Moto Guzzi V100 θα πήγαινα ή Duc
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF