Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 65

Θέμα: Σκ@τένια φρένα.

  1. #46
    SeniorCanardo απαντάς μόνος σου στα ζητήματα σου, άλλο αν δεν θες να βάλεις το χέρι στην τσέπη.
    Αυτά στα λέω με κάθε καλή διάθεση και χωρίς καμιά ειρωνεία.
    Σωληνάκια 20 ετών ? Θα μπαλωναρουν 100%
    Oring στις δάγκανες θα είναι εντελώς ξερές , έβγαλα τις δίκες μου και ξέρω.
    ΚΙΤ τρόμπας ? Αν δεν έχεις αλλάξει ποτέ θα θέλει και αυτό αλλαγή και τέλος τα χειροτέρα τακάκια ARTRAX
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    819
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dankannn Προβολή μηνύματος
    SeniorCanardo απαντάς μόνος σου στα ζητήματα σου, άλλο αν δεν θες να βάλεις το χέρι στην τσέπη.
    Αυτά στα λέω με κάθε καλή διάθεση και χωρίς καμιά ειρωνεία.
    Σωληνάκια 20 ετών ? Θα μπαλωναρουν 100%
    Oring στις δάγκανες θα είναι εντελώς ξερές , έβγαλα τις δίκες μου και ξέρω.
    ΚΙΤ τρόμπας ? Αν δεν έχεις αλλάξει ποτέ θα θέλει και αυτό αλλαγή και τέλος τα χειροτέρα τακάκια ARTRAX
    Ναι συνήθως τα απαντάω μόνος μου , αν και γράφτηκαν ενδιαφέροντα πράγματα και εδώ και σε προσωπικά μηνύματα.
    Νταξ το χέρι μόνιμα στην τσέπη είναι με το "αξιόπιστο", λίγα πάνω λίγα κάτω, δεν θα φτωχύνουμε, ούτε και θα πλουτίσουμε.
    Ωστόσο είναι ωραία κοινωνική καταγραφή, που η κουβέντα για την μοτοσυκλέτα, γυρίζει όλο και περισσότερο γύρω από τα φράγκα.

    Κατά τα άλλα όταν ρωτάω προσωπικά κάτι, είναι δομημένο με τέτοιο τρόπο και τέτοιο σκεπτικό ώστε να βοηθά και κάποιον άλλο στο μέλλον, για αυτό και σχεδόν ποτέ δεν αναφέρω εξ' αρχής το μοντέλο.
    Δεν θέλω να είναι εξειδικευμένο σε εμένα, να πάρω την απάντηση και να την μπουλάρω.
    Φόρουμ είναι, δεν είναι γραμμή τεχνική βοήθειας μοτοσυκλετισή 24/7.
    Οπότε κουβέντα κάνουμε και δη debugging, που λένε και οι προγραμματιστάδες.
    Έχουμε ένα θεματάκι, πως το λύνουμε, με ποια σειρά;
    Τα αλλάζουμε όλα δε μΕ λέει τίποτα.

    Κατά τα άλλα, κοτσάρω μια 4πίστονη beringer, με σωληνάκια HEL και Brembo τρόμπα. all problem solved, ποστάρω και στο "τι έκανα με/για το παρτάλι μου σήμερα", τσιμπάω και ίσα με 4 βρουμ.

    Χαβαλέ παρεϊστικο κάνω, μην παρεξηγηθώ.
    Oldfarts never die

  3. #48
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Ναι συνήθως τα απαντάω μόνος μου , αν και γράφτηκαν ενδιαφέροντα πράγματα και εδώ και σε προσωπικά μηνύματα.
    Νταξ το χέρι μόνιμα στην τσέπη είναι με το "αξιόπιστο", λίγα πάνω λίγα κάτω, δεν θα φτωχύνουμε, ούτε και θα πλουτίσουμε.
    Ωστόσο είναι ωραία κοινωνική καταγραφή, που η κουβέντα για την μοτοσυκλέτα, γυρίζει όλο και περισσότερο γύρω από τα φράγκα.

    Κατά τα άλλα όταν ρωτάω προσωπικά κάτι, είναι δομημένο με τέτοιο τρόπο και τέτοιο σκεπτικό ώστε να βοηθά και κάποιον άλλο στο μέλλον, για αυτό και σχεδόν ποτέ δεν αναφέρω εξ' αρχής το μοντέλο.
    Δεν θέλω να είναι εξειδικευμένο σε εμένα, να πάρω την απάντηση και να την μπουλάρω.
    Φόρουμ είναι, δεν είναι γραμμή τεχνική βοήθειας μοτοσυκλετισή 24/7.
    Οπότε κουβέντα κάνουμε και δη debugging, που λένε και οι προγραμματιστάδες.
    Έχουμε ένα θεματάκι, πως το λύνουμε, με ποια σειρά;
    Τα αλλάζουμε όλα δε μΕ λέει τίποτα.

    Κατά τα άλλα, κοτσάρω μια 4πίστονη beringer, με σωληνάκια HEL και Brembo τρόμπα. all problem solved, ποστάρω και στο "τι έκανα με/για το παρτάλι μου σήμερα", τσιμπάω και ίσα με 4 βρουμ.

    Χαβαλέ παρεϊστικο κάνω, μην παρεξηγηθώ.
    Εγω θα εβαζα σωληνακια και oring , τα ARTRAX τα εβαλα σε TRANSALP 700 και τα εβγαλα μετα απο λιγο
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    819
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dankannn Προβολή μηνύματος
    Εγω θα εβαζα σωληνακια και oring , τα ARTRAX τα εβαλα σε TRANSALP 700 και τα εβγαλα μετα απο λιγο
    Να πω την αμαρτία μου τα ARTRAX, εμένα δεν μου άρεσαν, αλλά άρεσαν στον @billy84 και τα πρότεινε άφοβα και ο "Αναλωσάς" μου.
    Ο λόγος του Μπίλυ μετράει όποτε μπήκα σε σκέψεις.
    Από την άλλη ούτε τα EBC μου άρεσαν.
    Μού άρεσαν όμως τα ferodo-platinum που φορούσα, αν και "σφύριζαν" στα φανάρια και βγαίνανε οι "κομμώτριες" και κοίταζαν.
    Αυτά βέβαια ο μηχανικός, που το είδε όταν ήταν να το αγοράσω, μου είπε "Καλό είναι το μηχανάκι! Πάρτο! Μόνο μ@λ@κία τακάκια φοράει, άλλαξε τα".

    ΟΚ , καταλαβαίνω εξαρτάται, από το μηχανάκι, τα κιλά, από το πως και που το πας κλπ κλπ.
    Καλό είναι που ακούγονται γνώμες.
    Oldfarts never die

  5. #50
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Dunlopad ή SBS?
    Για δοκίμασε.
    Ride(s) the wind of change...

  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.597
    Καταρχήν πάρε όλο το σύστημα από την αρχή με το μάτι σιγά σιγά, πχ αν έχει φαγωθεί η μανέτα η το αξονακι της, και την πατάς και στην μισή διαδρομή δεν πιέζει το αξονακι τρομπας,βρήκες τι φταίει,, αν πατώντας δυνατά το φρένο βλέπεις το σωληνάκι να φουσκώνει κάπου,, ξανά εξαέρωση, ξανά υγρά φρένου που μπορεί να έχουν πάρει υγρασία. Αλλαγή σωληνάκια, ίσως και αν έπαιρνες όλο το σύστημα μεταχειρισμένο σε καλή κατασταση, και πάλι θα έχει μέτρια φρένα στην καλητερη, και καινούρια μέτρια έχουν,, αλλιώς brembo από κάνα ktm640

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Να πω την αμαρτία μου τα ARTRAX, εμένα δεν μου άρεσαν, αλλά άρεσαν στον @billy84 και τα πρότεινε άφοβα και ο "Αναλωσάς" μου.
    Ο λόγος του Μπίλυ μετράει όποτε μπήκα σε σκέψεις.
    Από την άλλη ούτε τα EBC μου άρεσαν.
    Μού άρεσαν όμως τα ferodo-platinum που φορούσα, αν και "σφύριζαν" στα φανάρια και βγαίνανε οι "κομμώτριες" και κοίταζαν.
    Αυτά βέβαια ο μηχανικός, που το είδε όταν ήταν να το αγοράσω, μου είπε "Καλό είναι το μηχανάκι! Πάρτο! Μόνο μ@λ@κία τακάκια φοράει, άλλαξε τα".

    ΟΚ , καταλαβαίνω εξαρτάται, από το μηχανάκι, τα κιλά, από το πως και που το πας κλπ κλπ.
    Καλό είναι που ακούγονται γνώμες.


    Τα τακάκια ίδιας κατηγορίας πολύ σπάνια έχουν μεγάλες διαφορές μεταξύ τους σε όλες τις μάρκες. Σίγουρα μετράει και σε τι κατάσταση είναι το σύστημα φρένων βέβαια. Δηλαδή σε μοτοσυκλέτα με καλά φρένα δε θα δεις μεγάλες διαφορές από το τακάκι (πάντα μιλάμε για ίδια κατηγορία πχ HH). Πολλές φορές όμως είναι και θέμα αίσθησης, δηλαδή ένα τακάκι μπορεί να σου φαίνεται πως έχει αρχικό δάγκωμα στην αρχή αλλά με την πάροδο των km το συνηθίζεις και συνειδητοποιείς πως δεν έκανε τη διαφορά εξ'αρχής.

    Πχ αναφέρω ένα παράδειγμα από προσωπική εμπειρία. Παλιότερα σε R1 μόλις είχα βάλει τα εξαιρετικά dunlopad που λέει ο Doctor είχα δει διαφορά συγκριτικά με τα μαμά ή νόμιζα ότι είχα δει λόγω αρχικού δαγκώματος. Με την πάροδο όμως των km κάτι μου έλειπε όπως μου έλειπε πριν ξεκινήσω να πειραματίζομαι. Τελικά έβαλα μια τρόμπα φρένου και είδα το φως. Μετά ξαναέβαλα κάποια στιγμή μαμά τακάκια που είχα βρει σε προσφορά και δεν είχα κανένα θέμα. Αργότερα πάλι Dunlopad και όλα οκ. Το σύστημα φρένων όμως δούλευε όπως έπρεπε.

    Συνοψίζοντας δεν υπάρχει τακάκι ίδιας κατηγορίας το οποίο θα λύσει προβλήματα και αν το πιστεύει κάποιος αυτό είναι καθαρά θέμα Placebo effect. Να αναφέρω φυσικά κάτι χιουμοριστικό αλλά αληθινό, η μοτοσυκλέτα σου είναι KLR650 και η δική μου NC700, πόσο φρένο να χρειάζονται?
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  8. #53
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Τα τακάκια ίδιας κατηγορίας πολύ σπάνια έχουν μεγάλες διαφορές μεταξύ τους σε όλες τις μάρκες. Σίγουρα μετράει και σε τι κατάσταση είναι το σύστημα φρένων βέβαια. Δηλαδή σε μοτοσυκλέτα με καλά φρένα δε θα δεις μεγάλες διαφορές από το τακάκι (πάντα μιλάμε για ίδια κατηγορία πχ HH). Πολλές φορές όμως είναι και θέμα αίσθησης, δηλαδή ένα τακάκι μπορεί να σου φαίνεται πως έχει αρχικό δάγκωμα στην αρχή αλλά με την πάροδο των km το συνηθίζεις και συνειδητοποιείς πως δεν έκανε τη διαφορά εξ'αρχής.

    Πχ αναφέρω ένα παράδειγμα από προσωπική εμπειρία. Παλιότερα σε R1 μόλις είχα βάλει τα εξαιρετικά dunlopad που λέει ο Doctor είχα δει διαφορά συγκριτικά με τα μαμά ή νόμιζα ότι είχα δει λόγω αρχικού δαγκώματος. Με την πάροδο όμως των km κάτι μου έλειπε όπως μου έλειπε πριν ξεκινήσω να πειραματίζομαι. Τελικά έβαλα μια τρόμπα φρένου και είδα το φως. Μετά ξαναέβαλα κάποια στιγμή μαμά τακάκια που είχα βρει σε προσφορά και δεν είχα κανένα θέμα. Αργότερα πάλι Dunlopad και όλα οκ. Το σύστημα φρένων όμως δούλευε όπως έπρεπε.

    Συνοψίζοντας δεν υπάρχει τακάκι ίδιας κατηγορίας το οποίο θα λύσει προβλήματα και αν το πιστεύει κάποιος αυτό είναι καθαρά θέμα Placebo effect. Να αναφέρω φυσικά κάτι χιουμοριστικό αλλά αληθινό, η μοτοσυκλέτα σου είναι KLR650 και η δική μου NC700, πόσο φρένο να χρειάζονται?
    Μπιλ το κακο με τα φρενα ειναι οτι αλλαζοντας κατι κ παιρνοντας αυτο το εξτρα μετα θες κ κατι παραπανω.
    Καλομαθαινει η γρια στα συκα που λενε.
    Αν αλλαξες εσυ τρομπα στο Ρ1 που κατα γενικη ομολογια ειχε πολυ καλη τρομπα αλλα κ δαγκανες (πχ με Σουζουκι) τι να πουνε κ αλλοι.
    Για εμενα θελει κιτακι η τρομπα ωστε να δουλευει στο επιπεδο που μπορει κ σιγουρα καθαρισμα δαγκανες με σωληνακι υψηλης.
    Στα τακακια θα την βρεις την ακρη μετα. Ειναι κ θεμα οδηγου κ τροπου οδηγησης.

    Εδω θυμαμαι να εχω αλλαξει σε DT125 (που ειχε την αθλια μονοεμβολη η Yamapa) σωληνακι υψηλης κ ειδα χαοτικη διαφορα.
    Πηγα στη Σπυρου Πατση με το μαμα στο χερι κ μετα απο 1,5 ωρα ειχα ενα καινουριο με ουτε 15-20ε αν θυμαμαι καλα.
    Μετα παιζεις με τακακια κλπ κλπ.
    Ride(s) the wind of change...

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    819
    @billy84 & @DoctoR_k6.
    Αμφότεροι σωστοί.
    Λύνω το ΣΚ και βλέπουμε.
    Πάμε για σωληνάκια και αλλαγή μπροστινό τακάκι έτσι κι αλλιώς, δαγκάνες καθάρισμα, ίσως και αλλαγή όλη την τρόμπα με άλλη.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Να αναφέρω φυσικά κάτι χιουμοριστικό αλλά αληθινό, η μοτοσυκλέτα σου είναι KLR650 και η δική μου NC700, πόσο φρένο να χρειάζονται?
    Τι εννοείς φίλε, δε σε πιάνω;
    Δεν είναι καλό το ΚουΛουΡι;

    Πέρα από την πλάκα το πρόβλημα μου είναι, ότι μη γραμμικό φρένο σε συνδυασμό με το γυαλί της "Σαλούγκας" και τους χαζοβιόληδες με το κινητό "ανα χείρας" είναι ταμάμ για να χάνεις το μπροστινό και να ρίχνεις ξάπλες.
    Τελευταία τροποποίηση από SeniorCanardo; 09/06/2023 στις 10:35.
    Oldfarts never die

  10. #55
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.063
    Ότι και να κάνεις "γέρικο σκυλί δεν μαθαίνει νέα κόλπα"
    Αμερικάνικη παροιμία.
    Το κουλούρι ποτέ δεν είχε ιδιαίτερα φρένα.Στον μέσο όρο της κατηγορίας του ήταν.
    Ποσω μάλλον τώρα πού είναι γερασμένο.Μην περιμένεις λοιπόν θαύματα.

  11. #56
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Το αρχικό δάγκωμα στα φρένα σού δίνει αρχικά θετική εντύπωση, διότι αισθάνεσαι τη δύναμη. Πιέζεις λίγο τη μανέτα και αισθάνεσαι ακαριαία μεγάλη επιβράδυνση.

    Αυτή η αίσθηση δεν είναι ενδεικτική της δυνατότητας πέδησης της μοτοσυκλέτας. Θεωρώ πιο σημαντική την προοδευτική λειτουργία, παρά την απόλυτη δύναμη. Η προοδευτικότητα αφενός δίνει στην ανάρτηση και στο λάστιχο τον απαραίτητο χρόνο για τη συμπίεσή τους, ώστε να βελτιστοποιηθεί η πέδηση, αφετέρου βοηθάει τον οδηγό να φρενάρει με ελεγχόμενο τρόπο και όχι απότομο που θα τον αιφνιδιάσει.

    Κλασσικά εξαιρούνται πολύ έμπειροι οδηγοί που γνωρίζουν πώς να ελέγξουν ένα λιγότερο προοδευτικό κύκλωμα φρένων.

    Όταν οδηγώ ποδήλατο με υδραυλικά δισκόφρενα και μετά ανέβω στη μοτοσικλέτα, αισθάνομαι τα φρένα της λιγότερο ισχυρά. Ξέρω όμως πολύ καλά πως η απόσταση ακινητοποίησης είναι πολύ μικρότερη με τη μοτοσικλέτα, παρόλο που είναι πιο βαριά.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 09/06/2023 στις 11:50.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Μπιλ το κακο με τα φρενα ειναι οτι αλλαζοντας κατι κ παιρνοντας αυτο το εξτρα μετα θες κ κατι παραπανω.
    Καλομαθαινει η γρια στα συκα που λενε.
    Αν αλλαξες εσυ τρομπα στο Ρ1 που κατα γενικη ομολογια ειχε πολυ καλη τρομπα αλλα κ δαγκανες (πχ με Σουζουκι) τι να πουνε κ αλλοι.
    Για εμενα θελει κιτακι η τρομπα ωστε να δουλευει στο επιπεδο που μπορει κ σιγουρα καθαρισμα δαγκανες με σωληνακι υψηλης.
    Στα τακακια θα την βρεις την ακρη μετα. Ειναι κ θεμα οδηγου κ τροπου οδηγησης.

    Εδω θυμαμαι να εχω αλλαξει σε DT125 (που ειχε την αθλια μονοεμβολη η Yamapa) σωληνακι υψηλης κ ειδα χαοτικη διαφορα.
    Πηγα στη Σπυρου Πατση με το μαμα στο χερι κ μετα απο 1,5 ωρα ειχα ενα καινουριο με ουτε 15-20ε αν θυμαμαι καλα.
    Μετα παιζεις με τακακια κλπ κλπ.

    Οι 6πιστονες πράγματι ήταν πολύ καλές, αντικειμενικά όχι όμως και κάτι που έκανε τη διαφορά+ το έξτρα βάρος τους για αυτό και στο R1 του 2015 δεν ξαναμπήκαν ποτέ. Γενικά είχε καλά φρένα αλλά οκ το καλό πάντα παίρνει βελτίωση!

    Για μένα το τακάκι είναι όπως τα λάστιχα. Πολύ placebo effect. Αν βάλεις αγωνιστικό θα έχεις ασύλληπτο δάγκωμα αλλά θέλει πίστα να το κρατάς ζεστό. Πόση διαφορά έχουν τα αγωνιστικά μεταξύ τους? Κλάιν μάιν θα πω. Το ίδιο και τα ΗΗ των σοβαρών εταιρειών. Το ίδιο και τα λάστιχα. Αν βάλεις γόμα είναι γόμα, σιγά τις διαφορές που υπάρχουν στην ίδια κατηγορία. Ουσιαστικά όταν αλλάζεις κατηγορία ξεκινάνε οι σοβαρές διαφορές πχ τουριστικό-σπορ-γόμα-σλικ και πάει λέγοντας.

    Εννοείται βέβαια όπως λες είναι και θέμα προτίμησης και οδηγικού στυλ. Αλλά οκ δε θα μεταμορφωθεί κανένα μηχανάκι βάζοντας GP racer από Racetech RR ούτε αλλάζοντας τακάκι από Ferodo HH σε dunlopad ΗΗ. Οι μεγάλες διαφορές έρχονται μόνο με ριζοσπαστικές αλλαγές τύπου δίσκοπλακας, τρόμπας και δαγκάνας.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  13. #58
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Εγώ πάντως στην δικιά μου που άλλαξα κάποια από αυτά (δαγκανες από R1,σωληνάκια ) ναι μεν έχω ''απόλυτα'' φρένα που δεν έχουν καμία σχέση με πριν ΑΛΛΑ είναι πολύ ισχυρά τελικά σε σημείο που αν ξεχαστώ και πιέσω λίγο πιο πολύ ή πολύ απότομα
    το μπροστά θα μπλοκάρει για πλάκα. Τα λες και επικίνδυνα ειδικά σε δρόμους όπως η Ακρωτηρίου στην Πάτρα
    Βέβαια όταν φρενάρω με ταχύτητες 130-140+ η μηχανή σταματάει όπως πρέπει , πριν ήθελε αλεξίπτωτο.
    when life gets complicated... i ride.

  14. #59
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Εγώ, πάντως, ακόμα αναπολώ το Θειικό εμπρός φρένο του Πήγασου και ας μην είχε ABS....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Εγώ πάντως στην δικιά μου που άλλαξα κάποια από αυτά (δαγκανες από R1,σωληνάκια ) ναι μεν έχω ''απόλυτα'' φρένα που δεν έχουν καμία σχέση με πριν ΑΛΛΑ είναι πολύ ισχυρά τελικά σε σημείο που αν ξεχαστώ και πιέσω λίγο πιο πολύ ή πολύ απότομα
    το μπροστά θα μπλοκάρει για πλάκα. Τα λες και επικίνδυνα ειδικά σε δρόμους όπως η Ακρωτηρίου στην Πάτρα
    Βέβαια όταν φρενάρω με ταχύτητες 130-140+ η μηχανή σταματάει όπως πρέπει , πριν ήθελε αλεξίπτωτο.

    Αυτό είναι ένα από τα προβλήματα όντως. Χρειάζεται περισσότερο σφίξιμο το μπροστινό ώστε να μη βυθίζεται τόσο.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. φρένα .....
    από warm up στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 02/04/2004, 00:26
  2. Κάνατε καμιά εξόρμηση το ΣΚ??
    από Electra στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 11:03
  3. φρένα
    από milaber στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2004, 09:53
  4. Ειμαστε Για Μεγαρα Το Σκ?
    από XTMPAM στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 10:43
  5. ΣΚ χωρίς μηχανή
    από SeNNinhA στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2003, 19:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF