Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 71 από 71

Θέμα: Φτάνει με το σκούτερ, ώρα για μηχανή!

  1. #61
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/06/2023
    Μηνύματα
    21
    Ναι θα δώσω χρόνο στο ψάξιμο. Δεν με πιέζει κάτι να το πάρω άμεσα, μόνο αν αποφασίσω να παω τελικά σε σκούτερ, που εκεί οι επιλογές είναι πολλές, θα βρω άμεσα στο μπάτζετ μου

    Αυτο της cfmoto, να πω την αμαρτία μου δεν μαρεσε καθόλου

    Αν ήταν να πάω σε κάτι τέτοιο, θα πήγαινα ή benelli leoncino ή Voge 500ac. Και υπεραρκετά κυβικά και μ αρέσουν εμφανισιακά. Με υπομονή μπορεί να βρω από Σεπτέμβρη κάνα μεταχειρισμένο στα 4.500

    Το mt-07 απαγορευτικό σε νέο οδηγό??

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της husky21
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    723
    μια χαρα ειναι το mt-07 για νεο οδηγο

  3. #63
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.023
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vasilis.a Προβολή μηνύματος
    Ναι θα δώσω χρόνο στο ψάξιμο. Δεν με πιέζει κάτι να το πάρω άμεσα, μόνο αν αποφασίσω να παω τελικά σε σκούτερ, που εκεί οι επιλογές είναι πολλές, θα βρω άμεσα στο μπάτζετ μου

    Αυτο της cfmoto, να πω την αμαρτία μου δεν μαρεσε καθόλου

    Αν ήταν να πάω σε κάτι τέτοιο, θα πήγαινα ή benelli leoncino ή Voge 500ac. Και υπεραρκετά κυβικά και μ αρέσουν εμφανισιακά. Με υπομονή μπορεί να βρω από Σεπτέμβρη κάνα μεταχειρισμένο στα 4.500

    Το mt-07 απαγορευτικό σε νέο οδηγό??
    μια χαρα ειναι το μτ αλλα επιβραβευεις τους μαυραγοριτες που τα πουλάνε πιο ακριβα απο οσο τα αγόρασαν. ειναι ηθικο το ζητημα.

  4. #64
    Νέο μέλος Το avatar του/της rex4539
    Εγγραφή
    09/02/2023
    Μηνύματα
    59
    Ως ευτυχής κάτοχος MT-07 θα πω το εξής.

    Η μηχανή είναι καταπληκτική αλλά δεν θα τη συνηστούσα σε νεο οδηγό.

    Ο κινητήρας είναι πολύ νευρικός/παιχνιδιάρικος και προδιαθέτει για καγκουριές. Αν ο οδηγός είναι άπειρος, υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να πάει γυρεύοντας και να μην έχει καλή κατάληξη.

    Μην παρεξηγηθώ, δεν έχουν όλοι τα ίδια μυαλά. Αλλά θεωρώ το MT-07 εξαιρετικά ατίθασο για πρώτο μηχανάκι.

    Κατά τα άλλα, αν αποφασίσεις να το πάρεις, θα είσαι μονίμως με ζωγραφισμένο χαμόγελο

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    976
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vasilis.a Προβολή μηνύματος
    Ναι θα δώσω χρόνο στο ψάξιμο. Δεν με πιέζει κάτι να το πάρω άμεσα, μόνο αν αποφασίσω να παω τελικά σε σκούτερ, που εκεί οι επιλογές είναι πολλές, θα βρω άμεσα στο μπάτζετ μου

    Αυτο της cfmoto, να πω την αμαρτία μου δεν μαρεσε καθόλου

    Αν ήταν να πάω σε κάτι τέτοιο, θα πήγαινα ή benelli leoncino ή Voge 500ac. Και υπεραρκετά κυβικά και μ αρέσουν εμφανισιακά. Με υπομονή μπορεί να βρω από Σεπτέμβρη κάνα μεταχειρισμένο στα 4.500

    Το mt-07 απαγορευτικό σε νέο οδηγό??
    Απαγορευτικό εφόσον έχεις το δίπλωμα σου και την ασφάλιση σου δεν είναι τίποτα

    Απλά όπως σου λέμε ως κάτοχοι, θέλει λίγη εγκράτεια μέχρι να μάθεις τη συμπεριφορά του , έχει αρκετή ροπή στις χαμηλές.

    Αυτα που λέει ο βασίλης για μαυραγορίτες είναι λίγο άκομψα, προσφορά και ζήτηση λέγεται.
    Ήταν απο τα καλύτερα μηχανάκια της κατηγορίας του για πολλά χρόνια,λογικό είναι να γίνει ποθητό όπως κ άλλα μοντέλα με αυτό το μοτέρ ή με τον CP3.
    Τώρα , οι διαστρεβλωμένες τιμές στα μεταχειρισμένα δεν είναι μόνο στο χώρο της μοτοσυκλέτας αλλά γενικότερα.
    Τα καλοπούλητα έχουν πάρει τα πάνω τους.

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.067
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    μια χαρα ειναι το μτ αλλα επιβραβευεις τους μαυραγοριτες που τα πουλάνε πιο ακριβα απο οσο τα αγόρασαν. ειναι ηθικο το ζητημα.
    Η αγορά δεν έχει ηθική,μόνο προσφορά και ζήτηση.

  7. #67
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    μια χαρα ειναι το μτ αλλα επιβραβευεις τους μαυραγοριτες που τα πουλάνε πιο ακριβα απο οσο τα αγόρασαν. ειναι ηθικο το ζητημα.
    υπάρχουν και τύποι που πουλάνε παραπάνω απο όσο αγοράσαν....

    φτύσιμο θέλουν κατ ιδίαν και όχι τηλεφωνικά θέλουν.
    MM#93

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Η αγορά δεν έχει ηθική,μόνο προσφορά και ζήτηση.
    Αυτό!

  9. #69
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/06/2023
    Μηνύματα
    21
    Δεν με φοβάμαι στο θέμα να πάω το μηχανάκι παραπάνω απ' ότι μπορώ, σε θέμα γκάζι και καγκουριλικιου. Μόνο μέχρι να μάθω λίγο τη μηχανή, τον συμπλέκτη κτλ, μην κινδυνεψω λόγω δύναμης σε συνδιασμό με λάθη απειρίας

    Οι τιμές είναι αυτές, τι να κάνουμε, δεν είμαι χαρούμενος που κοιτάω μηχανές 5-6 ετών σε λεφτά που κάνανε καινούργιες, αλλά απ' τη στιγμή που και κούτα η μηχανή έχει 8000+ πλέον, δεν γίνεται να μην ακολουθήσουν και τα μεταχειρισμένα

  10. #70
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/04/2021
    Μηνύματα
    125
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vasilis.a Προβολή μηνύματος
    Ναι θα δώσω χρόνο στο ψάξιμο. Δεν με πιέζει κάτι να το πάρω άμεσα, μόνο αν αποφασίσω να παω τελικά σε σκούτερ, που εκεί οι επιλογές είναι πολλές, θα βρω άμεσα στο μπάτζετ μου

    Αυτο της cfmoto, να πω την αμαρτία μου δεν μαρεσε καθόλου

    Αν ήταν να πάω σε κάτι τέτοιο, θα πήγαινα ή benelli leoncino ή Voge 500ac. Και υπεραρκετά κυβικά και μ αρέσουν εμφανισιακά. Με υπομονή μπορεί να βρω από Σεπτέμβρη κάνα μεταχειρισμένο στα 4.500

    Το mt-07 απαγορευτικό σε νέο οδηγό??
    επειδή ημουν στο ίδιο διλημμα και εν τέλει πήρα το μτ 03 και οχι το 07,αν έχεις λίγο τα μυαλά στη θέση τους,πάρε το 07 που θα το βαρεθείς πιο δύσκολα.

  11. #71
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/06/2023
    Μηνύματα
    21
    Αν πω ότι πάω στα 5000, με μεγάλη δυσκολία βέβαια, πάω ή σε mt-03 του 21' μπορεί και 22'
    Αλλιώς σε Mt 07 του 16'-17'

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. Φτάνει με τα σκούτερ , επιστροφή στις μοτοσυκλέτες
    από panoosss στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 16/08/2022, 23:43
  2. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2007, 19:51
  3. κοντηνη βολτα αυριο με το σκουτερ κλαμπ.
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/02/2006, 18:36
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2005, 10:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF