Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 84

Θέμα: "ADV" + Commuter έως 2.500€ ME ABS πέραν της F650GS. Υπάρχει;

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.069
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Γιατί βρε παιδιά δεν υπάρχει αξιόπιστο GS με δυόμιση χιλιάρικα; Και γτ το ABS να μην λειτουργεί; Από πόσα λεφτά και πάνω είναι λειτουργικό το ABS δηλαδή;...
    γιατι γιατι γιατι
    γιατι ετσι κλανει το γατί.

    ΑΜΑ βρεις στειλτο,του παιδιου που ψαχνει.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  2. #47
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Έτσι όπως τα λέτε, εγώ αν πουλήσω το δικό μου GS θα ζητήσω 6 χιλιάδες ρε σεις

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.069
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrval Προβολή μηνύματος
    Έτσι όπως τα λέτε, εγώ αν πουλήσω το δικό μου GS θα ζητήσω 6 χιλιάδες ρε σεις
    αμα λειτουργανε ουλα,τοτε βαλτο 6,ετσι οπως εχουν φτασει οι τιμες στα μτχ/να.Να λειτουργανε ομως.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Γιατί βρε παιδιά δεν υπάρχει αξιόπιστο GS με δυόμιση χιλιάρικα; Και γτ το ABS να μην λειτουργεί; Από πόσα λεφτά και πάνω είναι λειτουργικό το ABS δηλαδή;...
    Δεν ξέρεις εσύ!!

  5. #50
    Νέο μέλος Το avatar του/της A-nik-i
    Εγγραφή
    22/03/2014
    Μηνύματα
    28
    Εν ολίγοις, από τις απαντήσεις καταλαβαίνω οτι σε αυτά τα χρήματα με τα κριτήρια που γράφω παίζει ΜΟΝΟ το GS (και τα αντίστοιχα Scarver κλπ) διότι εκ των πραγμάτων για μεγάλη μηχανή πρέπει να πας σε εποχές Γιάννου Παπαντωνίου και τότε μόνο η BMW έβαζε ABS (είναι απαραίτητο για μένα).

    Τώρα για το GS αυτό καθ'αυτό, οι απόψεις διίστανται, καλό και άξιο μεν αλλά υπάρχει μια αμφιβολία αν GS αυτών των χρημάτων δε θα είναι ρημάδι.

    Τί να πω, έφαγα μια μικρή ήττα αλλά η αναζήτηση παραμένει.

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.069
    Φιλαράκι μας καλό,μην μπλέξεις με χρεπια 10ετιας και πάνω.Βαλε γραμμάτια η δόσεις,και πάρε ένα 250-300αρακι καινούργιο με την εγγύησουλα του και το τελευταίας γενιάς ABS του,να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο για 2 χρόνια τουλάχιστον.Τα μεταχειρισμένα, ειδικά από 10ετια και πάνω, ειδικά στις χαλεπες ημέρες μας,των μνημονίων και της κακής οικονομίας είναι βαρέλια δίχως πάτο.Οι εξαιρέσεις λίγες καί ακριβές.Γνωμη μου.

  7. #52
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Φιλαράκι μας καλό,μην μπλέξεις με χρεπια 10ετιας και πάνω.Βαλε γραμμάτια η δόσεις,και πάρε ένα 250-300αρακι καινούργιο με την εγγύησουλα του και το τελευταίας γενιάς ABS του,να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο για 2 χρόνια τουλάχιστον.Τα μεταχειρισμένα, ειδικά από 10ετια και πάνω, ειδικά στις χαλεπες ημέρες μας,των μνημονίων και της κακής οικονομίας είναι βαρέλια δίχως πάτο.Οι εξαιρέσεις λίγες καί ακριβές.Γνωμη μου.
    Νομίζω ότι αν δεν υπάρχει οικονομική σταθερότητα, είναι σε επίπεδο κράτους, είτε σε ατομικό επίπεδο, η επιλογή του δανεισμού ενέχει ρίσκο. Ένα δάνειο που θα μείνει απλήρωτο, μπορεί να σε κάνει όχι μόνο να χάσεις το όχημα, αλλά να επιφέρει επιπλέον μεγάλη οικονομική ζημιά.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  8. #53
    Νέο μέλος Το avatar του/της A-nik-i
    Εγγραφή
    22/03/2014
    Μηνύματα
    28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Φιλαράκι μας καλό,μην μπλέξεις με χρεπια 10ετιας και πάνω.Βαλε γραμμάτια η δόσεις,και πάρε ένα 250-300αρακι καινούργιο με την εγγύησουλα του και το τελευταίας γενιάς ABS του,να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο για 2 χρόνια τουλάχιστον.Τα μεταχειρισμένα, ειδικά από 10ετια και πάνω, ειδικά στις χαλεπες ημέρες μας,των μνημονίων και της κακής οικονομίας είναι βαρέλια δίχως πάτο.Οι εξαιρέσεις λίγες καί ακριβές.Γνωμη μου.
    Noted οι συμβουλές σου. Δε θέλω να πάρω κάτι καινούριο, το θεωρώ μη ορθολογική οικονομική επιλογή. Συνεπώς μάλλον θα μεταβάλλω τα θέλω και τις απαιτήσεις μου και θα κοιτάξω μάλλον κάτι διαφορετικό. Το παρόν θέμα ήταν περισσότερο για να επιβεβαιώσω αν μου έχει ξεφύγει ή όχι κάτι, αν υπάρχει άλλη μοτοσυκλέτα με αυτά τα κριτήρια πλην του GS. Μόνο το TA700 πιστεύω, που πάει παραπάνω σε τιμές, καίει παραπάνω, είναι βαρύτερο κ.ο.κ.

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.069
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Νομίζω ότι αν δεν υπάρχει οικονομική σταθερότητα, είναι σε επίπεδο κράτους, είτε σε ατομικό επίπεδο, η επιλογή του δανεισμού ενέχει ρίσκο. Ένα δάνειο που θα μείνει απλήρωτο, μπορεί να σε κάνει όχι μόνο να χάσεις το όχημα, αλλά να επιφέρει επιπλέον μεγάλη οικονομική ζημιά.
    Σωστον και σαφες.ΑΝ δωσει τα 2500 προκαταβολη,μεχρι τα 4000 ενος 250-300 το υπολοιπον ,1500 ευρω ,με τους τοκους θα ειναι 1900 ,σε μια περιοδο 24 μηνων ητοι,78 ευρω τον μηνα,ή 2000 ευρω για 36 μηνες ήτοι 56 ευρω τον μηνα. Υπαρχουν βεβαια και καποια μαγαζια που δινουν 24 ατοκες δοσεις με καρτα.Μια ελαφρα οικονομια στα σουβλακια,τις πιτσες και τις μπαροτσαρκες τον μηνα και το πηρες.Βεβαια αν δεν μπορεις κι αυτα τοτε παπακι κινεζικο, η χρεπι 20ετίας,που παλι τα ιδια ή και περισσοτερα θα πληρωνεις τον μηνα για επισκευες.ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ και χωρις παρεξηγηση pls
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  10. #55
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2020
    Μηνύματα
    131
    Από την πολύ μικρή εμπειρία μου μπορώ να σου πω ότι πριν λίγα χρόνια είχε πάρει συνάδελφος ένα funduro 650 νομίζω του 98 και λόγω δουλειάς οδηγούσε όλη μερα πάνω κάτω όλη την Αθήνα. Μηχανικά και ηλεκτρολογικά απ'οσο ξέρω δεν έβγαζε ιδιαίτερα προβλήματα και παρά τα χρόνια της είχε αξιοπρεπέστατα πλαστικά. Δεν ξέρω σε ποια πόλη είσαι αλλά δεν χάνεις και τίποτα να δεις κανένα μεταχειρισμένο GS σε κάποιο μηχανικό που εμπιστεύεσαι. Αν δεις ότι στα λεφτά αυτά είναι χρέπια προσανατολίσου σε κάποιο 300αρι κινεζικό που να έχει δώσει καλά στοιχεία ως τώρα πχ voge.
    ΥΓ αυτό το gs650 Dakar το έχω λίγο απωθημένο.

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.023
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Φιλαράκι μας καλό,μην μπλέξεις με χρεπια 10ετιας και πάνω.Βαλε γραμμάτια η δόσεις,και πάρε ένα 250-300αρακι καινούργιο με την εγγύησουλα του και το τελευταίας γενιάς ABS του,να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο για 2 χρόνια τουλάχιστον.Τα μεταχειρισμένα, ειδικά από 10ετια και πάνω, ειδικά στις χαλεπες ημέρες μας,των μνημονίων και της κακής οικονομίας είναι βαρέλια δίχως πάτο.Οι εξαιρέσεις λίγες καί ακριβές.Γνωμη μου.
    10 ετιας αμαξι/μηχανη ειναι ακομα καινουργιο. για 20 ετιας μιλαει και εκει υπαρχουν λιγα καλα κομματια. αν ομως εχεις τα λεφτα να φτιαξεις ρουλεμαν, αναρτησεις, λαστιχα, αλυσ/γραναζα, ηλεκτρικα, τρομπες, μπομπες κτλ... εχεις ενα μηχανακι 5 φορες καλύτερο απο οτιδηποτε βλεπεις τωρα σε βιτρινα για 6-7χιλιαρικα. πουλάω το στρωμα με 160κ χλμ και αν του εριχνα 2κ πανω θα είχα πολυ καλυτερη μηχανη απο οσα βλεπω καινουργια για κατω απο 8χιλιαρικα. για να παρω κατι καλυτερο πρεπει να φτασω λεφτα tracer 7 η cb500x. και η πλακα ειναι οτι οταν το στρωμα μου θα ειναι 27 ετων τα μοντελα 2023 θα ειναι δεκαετιας για πεταμα. το στρωμα παιζει να δουλευει ακομα. το ίδιο και το gs. το προβλημα ειναι οτι αν δεν ξερεις οτι το μοτερ ειναι σε καλη κατασταση δεν σου παει καρδια να ριξεις 2κ στα γυρω γυρω.

  12. #57
    Νέο μέλος Το avatar του/της A-nik-i
    Εγγραφή
    22/03/2014
    Μηνύματα
    28
    Σας ευχαριστώ όλους για την συμμετοχή, τις απαντήσεις και τις συμβουλές. Θα κοιτάξω κάτι διαφορετικό σε χαμηλότερο συνολικά budget για την ώρα για να ικανοποιήσω κυρίως το commuter κομμάτι.

  13. #58
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/12/2009
    Μηνύματα
    126
    Μπήκα μετά από πολύ καιρό και δεν μπορώ να πιστέψω ότι μετά από 20 χρόνια (ήμουν 30 χρονών και έχω γίνει 50) μιλάει ακόμη ο κόσμος για μονοκίλυνδρο GS και Transalp 650.
    Τέτοιο (Transalp) είχα πριν η εθνική ποδοσφαίρου κατακτήσει το Euro 2004 και όταν ακόμη τα κινητά είχαν πλήκτρα!

    Έλεος πια. Ούτε στην ανακύκλωση δεν παίρνουν τέτοια σκουπίδια.

  14. #59
    Νέο μέλος Το avatar του/της A-nik-i
    Εγγραφή
    22/03/2014
    Μηνύματα
    28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexandrosgs Προβολή μηνύματος
    Μπήκα μετά από πολύ καιρό και δεν μπορώ να πιστέψω ότι μετά από 20 χρόνια (ήμουν 30 χρονών και έχω γίνει 50) μιλάει ακόμη ο κόσμος για μονοκίλυνδρο GS και Transalp 650.
    Τέτοιο (Transalp) είχα πριν η εθνική ποδοσφαίρου κατακτήσει το Euro 2004 και όταν ακόμη τα κινητά είχαν πλήκτρα!

    Έλεος πια. Ούτε στην ανακύκλωση δεν παίρνουν τέτοια σκουπίδια.
    Το οτι κυκλοφορούν ακόμα και βαράνε ακόμα χιλιόμετρα με "φανατικούς" κατόχους βέβαια, κάτι θα λέει κι αυτό.

  15. #60
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/12/2009
    Μηνύματα
    126
    Τη δεκαετία του 2000 έβρεχε λεφτά και δάνεια.
    Αυτός που σήμερα κυκλοφορεί με σκούτερ ταιβανέζικο πήγαινε στη δουλειά του με βαραντέρο.
    Το αποτέλεσμα είναι τα μηχανάκια της δεκαετίας αυτής να έχουν πάρα πολλά χιλιόμετρα.
    Την δεκαετία του 2010 που ακολούθησε επειδή όλοι φτώχυναν κανένα από αυτά τα μηχανάκια δε συντηρήθηκε.

    Δεν υπάρχει περίπτωση να πάρεις κάτι με λιγότερο από 150-200.00χλμ και ασυντήρητο.
    Υπολόγισε ότι οι επισκευές σε μεγάλη μηχανή ΑΝ βρεις ανταλλακτικά (δύσκολο, πολύ ψάξιμο και χαμένος χρόνος) είναι πολύ ακριβές.

    Η γνώμη μου είναι ότι όποιος πουλάει μηχανή 15ετίας ψάχνει για κορόΙδα.

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Scooter έως 3.500 ευρώ
    από xrhstaras13 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 14/07/2018, 08:55
  2. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2009, 10:00
  3. me abs h xwris?
    από makist στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 17/04/2008, 11:14
  4. V Strom Me Abs!!!
    από BANIAS στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 23/01/2006, 06:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF