Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 84

Θέμα: "ADV" + Commuter έως 2.500€ ME ABS πέραν της F650GS. Υπάρχει;

  1. #1
    Νέο μέλος Το avatar του/της A-nik-i
    Εγγραφή
    22/03/2014
    Μηνύματα
    28

    Question "ADV" + Commuter έως 2.500€ ME ABS πέραν της F650GS. Υπάρχει;

    Καλησπέρα και καλό Σαββατοκύριακο σε όλους.

    Λίγο-πολύ ο τίτλος τα λέει όλα. Έχω κατασταλλάξει σε 650GS και είμαι στη φάση που κοιτάζω αγγελίες κάθε βδομάδα να δω πώς κινούνται οι τιμές. Ωστόσο επειδή το άτιμο εισπράττει μια γενικευμένη αντιπάθεια στο ελληνικό ίντερνετ, διαολίζομαι και θέλω να δω μήπως έχω χάσει κάτι.

    Σε αυτά τα χρήματα, υπάρχει το KLE500 (βρίσκεις αρκετά καλοσυντηρημένα, τουλάχιστον εξ όψεως) αλλά δεν έχει ABS και έχει σχετικά υψηλότερη κατανάλωση (διαβάζω πως και η σέλα δεν είναι το ίδιο άνετη). Transalp 650, βαρύτερο, λίγο ογκώδες, υψηλότερη κατανάλωση και νομίζω και αυτό χωρίς ABS. Freewind μια γενιά πίσω, όπως και το Funduro, χωρίς ABS. Ειλικρινά δεν ξέρω σε ποιά άλλη κατεύθυνση θα μπορούσα να κοιτάξω και χρειάζομαι τη βοήθειά σας σε αυτό.

    (Εννοείται είμαι ανοιχτός και σε λιγότερα κυβικά αλλά δε νομίζω οτι υπάρχει κάτι που να ικανοποιεί τα κριτήρια, τα λουκουμάκια 250-400 έσκασαν μαζικά τα τελευταία χρόνια και είναι ακριβότερα. Το AX-1 μ'αρέσει πολύ, αλλά μιλάμε για τεχνολογία late-80s εκεί)

    Ευχαριστώ
    Τελευταία τροποποίηση από A-nik-i; 10/06/2023 στις 11:58.

  2. #2
    Kαλη αναζητηση ευχομαι , ομως αυτο το φιλτρο στα 2.5Κ δεν νομιζω θα αποδωσει καρπο .
    Αν αυξησεις λιγο το badjet θα δεις περισοτερες επιλογες .

  3. #3
    Νέο μέλος Το avatar του/της A-nik-i
    Εγγραφή
    22/03/2014
    Μηνύματα
    28
    Αυτά τα 2 φίλτρα, 2.500 και ABS είναι σαν το φυτό του Mr. Wilson στο "Ντένις ο Τρομερός" που ανθίζει μόνο μια φορά και βγάζει ένα λουλούδι. Το 650GS.

    Αλλά αυτό το βγάζει στο δικό μου μυαλό, με τις δικές μου γνώσεις, τα δικά σας ίσως έχουν υπόψιν και κάτι διαφορετικό που δεν είχα υπολογίσει.

  4. #4
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041
    Translalp 700, vstrom 650 και υπομονή να βρεθεί ένα στo budget σου.
    Θα κοιτούσα και το versys αλλά δε θυμάμαι αν η πρώτη γενιά είχε abs, βέβαια δεν είναι και adv με 17αρες μπρος πίσω.
    Μετά είναι και ο πηγασος της Aprilia που θα μπορούσες να κοιτάξεις που και πάλι δε θυμάμαι αν έχει ABS.

  5. #5
    Νέο μέλος Το avatar του/της A-nik-i
    Εγγραφή
    22/03/2014
    Μηνύματα
    28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Translalp 700, vstrom 650 και υπομονή να βρεθεί ένα στo budget σου.
    Θα κοιτούσα και το versys αλλά δε θυμάμαι αν η πρώτη γενιά είχε abs, βέβαια δεν είναι και adv με 17αρες μπρος πίσω.
    Μετά είναι και ο πηγασος της Aprilia που θα μπορούσες να κοιτάξεις που και πάλι δε θυμάμαι αν έχει ABS.
    Ωραίο αυτό το Transalp, μεγάλη συμπάθεια. Όμως έχει λίγο αυξημένο βάρος, διαβάζω οτι είναι και λίγο λαίμαργο με το καύσιμο + το οτι χρειάζεται ουσιαστικά 1 χιλιάρικο παραπάνω.

    Για το Pegaso έχω κι εγώ αυτή την απορία.

  6. #6
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από A-nik-i Προβολή μηνύματος
    Λίγο-πολύ ο τίτλος τα λέει όλα. Έχω κατασταλλάξει σε 650GS και είμαι στη φάση που κοιτάζω αγγελίες κάθε βδομάδα να δω πώς κινούνται οι τιμές. Ωστόσο επειδή το άτιμο εισπράττει μια γενικευμένη αντιπάθεια στο ελληνικό ίντερνετ, διαολίζομαι και θέλω να δω μήπως έχω χάσει κάτι.
    Αφού σε αυτό έχεις κατασταλάξει, και αυτό γουστάρεις, σε αυτό να πας...

    Το ελληνικό (και όχι μόνο) διαδίκτυο βρίθει γενικά ανακριβειών, η αντιπάθεια οφείλεται στο ότι στο ρεζερβουάρ έχει σηματάκι με έλικα, οι περισσότεροι που έχουν άποψη, δεν την έχουν καβαλήσει καν, απλά έχουν ακούσει από κάποιον, ή ήξεραν κάποιον που είχε φίλο κάποιον, που ο μπατζανάκης του είχε ένα 650GS και τους είχε διηγηθεί ιστορίες τρόμου.

    Υπάρχει άπειρο υλικό και γνώμες εδώ μέσα για το εν λόγω μηχανάκι, πούλησα το δικό μου μετά από 16 χρόνια και ακόμα μου λείπει η ευκολία χειρισμού του, το βάρος του, ο μονοκύλινδρος κινητήρας, η απλότητά του...

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    τα λεφτα που λες σε στέλνουν σε χρονολογίες που οι μοτοσυκλέτες ακομα δεν ειχαν abs. η πρωτη που εβαλε ηταν η bmw οποτε λογικο να βρισκεις μονο αυτη. βεβαια και να μην ηταν μονο αυτη με abs, μονο αυτη ειναι adv.

  8. #8
    Νέο μέλος Το avatar του/της A-nik-i
    Εγγραφή
    22/03/2014
    Μηνύματα
    28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Αφού σε αυτό έχεις κατασταλάξει, και αυτό γουστάρεις, σε αυτό να πας...

    Το ελληνικό (και όχι μόνο) διαδίκτυο βρίθει γενικά ανακριβειών, η αντιπάθεια οφείλεται στο ότι στο ρεζερβουάρ έχει σηματάκι με έλικα, οι περισσότεροι που έχουν άποψη, δεν την έχουν καβαλήσει καν, απλά έχουν ακούσει από κάποιον, ή ήξεραν κάποιον που είχε φίλο κάποιον, που ο μπατζανάκης του είχε ένα 650GS και τους είχε διηγηθεί ιστορίες τρόμου.

    Υπάρχει άπειρο υλικό και γνώμες εδώ μέσα για το εν λόγω μηχανάκι, πούλησα το δικό μου μετά από 16 χρόνια και ακόμα μου λείπει η ευκολία χειρισμού του, το βάρος του, ο μονοκύλινδρος κινητήρας, η απλότητά του...
    Δεν έχω κάποια συγκεκριμένη κάψα με το συγκεκριμένο. Απλώς τα κουτάκια που βάζω τα τσεκάρει όλα. Εγώ έχω 2 ανθρώπους του περιβάλλοντος μου (ο ένας το πούλησε για να πάρει σκούτερ και ο άλλος το έχει σχεδόν 15-17 χρόνια, το Dakar) οι οποίοι δεν έχουν μεταφέρει τίποτα το αρνητικό.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    τα λεφτα που λες σε στέλνουν σε χρονολογίες που οι μοτοσυκλέτες ακομα δεν ειχαν abs. η πρωτη που εβαλε ηταν η bmw οποτε λογικο να βρισκεις μονο αυτη. βεβαια και να μην ηταν μονο αυτη με abs, μονο αυτη ειναι adv.
    Έτσι είναι. Τα χρήματα αυτά στέλνουν σε 600-650cc προ 20ετίας. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι πιο σύγχρονο μικρότερου κυβισμού σε αυτά τα χρήματα, αυτό είναι όλο. Αν εξαιρέσεις το Versys300 (που δεν μιλάμε για ίδια κατηγορία τιμής), δε νομίζω να υπάρχουν και πολλές επιλογές

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από A-nik-i Προβολή μηνύματος
    Δεν έχω κάποια συγκεκριμένη κάψα με το συγκεκριμένο. Απλώς τα κουτάκια που βάζω τα τσεκάρει όλα. Εγώ έχω 2 ανθρώπους του περιβάλλοντος μου (ο ένας το πούλησε για να πάρει σκούτερ και ο άλλος το έχει σχεδόν 15-17 χρόνια, το Dakar) οι οποίοι δεν έχουν μεταφέρει τίποτα το αρνητικό.



    Έτσι είναι. Τα χρήματα αυτά στέλνουν σε 600-650cc προ 20ετίας. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι πιο σύγχρονο μικρότερου κυβισμού σε αυτά τα χρήματα, αυτό είναι όλο. Αν εξαιρέσεις το Versys300 (που δεν μιλάμε για ίδια κατηγορία τιμής), δε νομίζω να υπάρχουν και πολλές επιλογές
    σε αυτα τα χρηματα υπαρχουν μονο αρχαιοι κουμπαραδες. τα μηχανακια που επρεπε να κοστιζουν 2500 τα πουλανε 4500. η αγορά στα μτχ εχει ξεφυγει τελειως. το μισο car.gr εχει τιμες καινουργιου σε μηχανες διετίας και οσο πας προς τα κάτω βρίσκεις και αλλα διαμαντια οπως 15 ετίας ονοφφακια στα 5 χιλιάρικα.

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/06/2023
    Μηνύματα
    21
    Βάση αυτού που λέει ο φίλος πάνω, επειδή κ εγώ είμαι σε αναζήτηση μεταχειρισμένου, όντως έχουν ξεφύγει τα πράγματα. Φυσικά έχουν ξεφύγει και στα καινούργια, εκτός Κίνας.

    Υ.Γ. Αγόρασα σκούτερ το 2013, και τότε ένα kymco 125 είχε 1550 ευρώ. Βρήκα στο car kymco του 13', 1600 ευρώ. Αυτό δεν είναι σκούτερ, μετοχή είναι

  11. #11
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Translalp 700, vstrom 650 και υπομονή να βρεθεί ένα στo budget σου.
    Θα κοιτούσα και το versys αλλά δε θυμάμαι αν η πρώτη γενιά είχε abs, βέβαια δεν είναι και adv με 17αρες μπρος πίσω.
    Μετά είναι και ο πηγασος της Aprilia που θα μπορούσες να κοιτάξεις που και πάλι δε θυμάμαι αν έχει ABS.
    Δεν έχει abs o Πήγασος.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  12. #12
    Νέο μέλος Το avatar του/της A-nik-i
    Εγγραφή
    22/03/2014
    Μηνύματα
    28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    σε αυτα τα χρηματα υπαρχουν μονο αρχαιοι κουμπαραδες. τα μηχανακια που επρεπε να κοστιζουν 2500 τα πουλανε 4500. η αγορά στα μτχ εχει ξεφυγει τελειως. το μισο car.gr εχει τιμες καινουργιου σε μηχανες διετίας και οσο πας προς τα κάτω βρίσκεις και αλλα διαμαντια οπως 15 ετίας ονοφφακια στα 5 χιλιάρικα.
    Έχεις δίκιο σε αυτό που λες, καταλαβαίνω οτι η συγκυρία είναι κακή. Οπότε η λύση είναι ή να περιμένεις μπας και εξορθολογιστεί η αγορά ή να σκάσεις περισσότερα που είτε δεν έχεις καν είτε και να έχεις, μάλλον και περισσότερο κορόιδο θα σε έχουν πιάσει

  13. #13
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.843
    Transalp 700 παίζει 3000-4500 αναλόγως έξτρα και κατάστασης. Στα 2500 , θα είναι χρέπι.Εκτός αν το πάρεις από φίλο σε φιλική τιμή.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Και abs να έχει με 2500 , σίγουρα δεν θα δουλεύει.

  15. #15
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/08/2021
    Μηνύματα
    228
    Εγώ θα το ξαναπώ voge 300 ds 3900 κούτα και περίπου στα 3 χιλιάρικα 2τιας, και τα έχει όλα

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Scooter έως 3.500 ευρώ
    από xrhstaras13 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 14/07/2018, 08:55
  2. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2009, 10:00
  3. me abs h xwris?
    από makist στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 17/04/2008, 11:14
  4. V Strom Me Abs!!!
    από BANIAS στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 23/01/2006, 06:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF