Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 89

Θέμα: Καλό ταξίδι Νικόλα

  1. #61
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Είμαι των θετικών επιστημών αρκετά ρεαλιστής.

    Αν φύγουμε, φύγαμε.

    Βασίλη να τον θυμάσαι με αγάπη. Οι ευχες μου στους οικείους και τους φιλους του.

    Είναι πάντα τραγικό να φεύγει ένας νέος άνθρωπος. Με οποιοδήποτε τρόπο.

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.753
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Κοσμοσυρροή σήμερα στην κηδεία του Νίκου. Συνιώρης, Σπηλιώτης, Μουράτης, Ψυχογιός ήταν μερικοί από τους γνωστούς που παρεβρέθηκαν (παρόλο που ποτέ δεν είχε τρέξει αγώνες). Ήταν αγαπητός σε όλους και κατάφερε με αυτόν τον μακάβριο τρόπο να μαζέψει φάτσες που είχαν χρόνια να ιδωθούν.

    Θα σε θυμόμαστε για πάντα φίλε!


    Συνημμένο 444125
    Εγώ είδα πολλές φάτσες από εποχές...bikenet.

    Ποτέ αγώνες; Είχα την εντύπωση ότι είχε τρέξει SS400.

    H ώρα έχει πάει 1:40 κι ακόμα εχω εικόνα μεταίσθημα την γηραιά μητέρα του να ωρύεται. Σάματι έχει έρθει ο καιρός μου φαίνεται, οι μοτό να αποστειρωθούνε και να γίνουνε έκθεμα στο σαλόνι, δεν είναι πια οι δρόμοι για δύο τροχούς.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Εγώ είδα πολλές φάτσες από εποχές...bikenet.

    Ποτέ αγώνες; Είχα την εντύπωση ότι είχε τρέξει SS400.

    H ώρα έχει πάει 1:40 κι ακόμα εχω εικόνα μεταίσθημα την γηραιά μητέρα του να ωρύεται. Σάματι έχει έρθει ο καιρός μου φαίνεται, οι μοτό να αποστειρωθούνε και να γίνουνε έκθεμα στο σαλόνι, δεν είναι πια οι δρόμοι για δύο τροχούς.

    Δε μου είχε αναφέρει ποτέ κάτι τέτοιο, αλλά δεν αποκλείεται παλιότερα που υπήρχαν πολλές κατηγορίες και αναβάτες και ήταν και φθηνά, να είχε τρέξει. Εγώ τον γνώρισα το 2010 και αμέσως ήρθαμε πιο κοντά και κάναμε παρέα.

    Πολύ σωστό αυτό που λες στο τέλος αλλά θα επικεντρωθώ περισσότερο στο ''δεν είναι πια οι δρόμοι για γρήγορες μοτο και φυσικά για τέτοιες κωλοδιαδρομές κοντά στο κέντρο''.

    Δυστυχώς όμως στην περίπτωση του Νίκου δε φταίει ούτε η μοτοσυκλέτα, ούτε η ταχύτητα, ούτε η αναστροφή. Δηλαδή τεχνικά, φυσικά όλα αυτά μαζί φταίνε, ουσιαστικά όμως αν ο Νίκος δεν είχε τα προβλήματα που τον ταλάνιζαν τόσα χρόνια, δε θα βρισκόταν ποτέ στα Λιμανάκια στη μία το βράδυ (ή αν είχε βρει τρόπο να τα διαχειριστεί και όχι να ξεσπάει οδηγώντας). Εκεί είναι όλη η ουσία.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    Με βάση την τελευταία παράγραφο μπορούμε να πούμε ότι τουλάχιστον έφυγε κάνοντας αυτό που αγαπουσε

  5. #65
    Καυλαντης ! Το avatar του/της R-1nas
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    450
    Βασιλη και ολοι σας, σταματηστε να γραφετε μαλακιες με υποθεσεις, σεναρια και ακυρα πραγματα/πορισματα. Το αποτελεσμα ειναι ενα να χασουμε το τερζοπουλακη. Η αιτία ειναι μια: παραβιαση διπλης διαχωριστικης και αναστροφη στο αντιθετο ρευμα κυκλοφοριας. Βγηκε καθετα μπροστα του. Και απο την στιγμη που δεν μπορεσε να κανει τιποτα συγνωμη κανενας δεν θα μπορουσε να κανει τιποτα. Οποιος και να ηταν στην θεση του το αποτελεσμα θα ηταν παντα το ιδιο. Και το σωστο δεν ειναι οτι ηταν η βρισκοταν στα λιμανακια, αλλα γυρνουσε απο εκει που ηταν να παει σπιτι του στο Πειραια και περναγε απο εκει, ηταν ο δρομος του.

    Και θα κλεισω με κατι που μου εμαθε και ελεγε : Δεν σκοτωνουν οι μηχανες, τα αυτοκινητα σκοτωνουν τις μηχανες...

    Φιλικα
    Μιχαλης

  6. #66
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Δυστυχώς όμως στην περίπτωση του Νίκου δε φταίει ούτε η μοτοσυκλέτα, ούτε η ταχύτητα, ούτε η αναστροφή. Δηλαδή τεχνικά, φυσικά όλα αυτά μαζί φταίνε, ουσιαστικά όμως αν ο Νίκος δεν είχε τα προβλήματα που τον ταλάνιζαν τόσα χρόνια, δε θα βρισκόταν ποτέ στα Λιμανάκια στη μία το βράδυ (ή αν είχε βρει τρόπο να τα διαχειριστεί και όχι να ξεσπάει οδηγώντας). Εκεί είναι όλη η ουσία.
    Bill δεν ξέρω από που βγάζεις τέτοια συμπεράσματα. Ο Νίκος δεν ήταν εκεί για να στρίψει, λυσσάξει και να το παίξει γρήγορος στους λιμανάκηδες.
    5 άτομα παρέα ήταν στο Λαγονησι/Σαρωνιδα και γύριζαν. 2 ήταν μπροστά, ο Νίκος στη μέση και πιο πίσω άλλοι 2.
    Σπιτι τους γύριζαν και βγήκε ο 3μαλακας κάθετα και του έκοψε τη ζωή.
    Το έτρεχε ή δεν έτρεχε δεν το ξέρει κανείς. Αν ήταν 100-120 ή 150 στα 50-80 μέτρα πριν τη στροφή τι σημασία έχει; Γιατι με όσα λένε και γράφουν από δω κι εκεί οι διάφοροι wannabeTOTA/εμπειρογνωμονες/μαλάκες δεν πήγαινε, αλλιώς το κωλοαμαξο δεν θα είχε την πόρτα του μόνο στραβωμενη, θα είχε διαλύσει όλο μαζί με το ρεμάλι μέσα που το οδηγούσε.
    Ένας δολοφόνος βγήκε κάθετα ΜΠΡΟΣΤΑ του ξερά και ακαριαία. Τέλος.

    Ας αφήσουμε τα προσωπικά του προβλήματα απ' έξω. Αυτά τα διαχειριζοταν χρόνια και με τρόπο που δεν άφηνε σε κανέναν περιθώριο αμφισβήτησης των οδηγικων του ικανοτήτων. Σωστά;
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από R-1nas Προβολή μηνύματος
    Βασιλη και ολοι σας, σταματηστε να γραφετε μαλακιες με υποθεσεις, σεναρια και ακυρα πραγματα/πορισματα. Το αποτελεσμα ειναι ενα να χασουμε το τερζοπουλακη. Η αιτία ειναι μια: παραβιαση διπλης διαχωριστικης και αναστροφη στο αντιθετο ρευμα κυκλοφοριας. Βγηκε καθετα μπροστα του. Και απο την στιγμη που δεν μπορεσε να κανει τιποτα συγνωμη κανενας δεν θα μπορουσε να κανει τιποτα. Οποιος και να ηταν στην θεση του το αποτελεσμα θα ηταν παντα το ιδιο. Και το σωστο δεν ειναι οτι ηταν η βρισκοταν στα λιμανακια, αλλα γυρνουσε απο εκει που ηταν να παει σπιτι του στο Πειραια και περναγε απο εκει, ηταν ο δρομος του.

    Και θα κλεισω με κατι που μου εμαθε και ελεγε : Δεν σκοτωνουν οι μηχανες, τα αυτοκινητα σκοτωνουν τις μηχανες...

    Φιλικα
    Μιχαλης
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Bill δεν ξέρω από που βγάζεις τέτοια συμπεράσματα. Ο Νίκος δεν ήταν εκεί για να στρίψει, λυσσάξει και να το παίξει γρήγορος στους λιμανάκηδες.
    5 άτομα παρέα ήταν στο Λαγονησι/Σαρωνιδα και γύριζαν. 2 ήταν μπροστά, ο Νίκος στη μέση και πιο πίσω άλλοι 2.
    Σπιτι τους γύριζαν και βγήκε ο 3μαλακας κάθετα και του έκοψε τη ζωή.
    Το έτρεχε ή δεν έτρεχε δεν το ξέρει κανείς. Αν ήταν 100-120 ή 150 στα 50-80 μέτρα πριν τη στροφή τι σημασία έχει; Γιατι με όσα λένε και γράφουν από δω κι εκεί οι διάφοροι wannabeTOTA/εμπειρογνωμονες/μαλάκες δεν πήγαινε, αλλιώς το κωλοαμαξο δεν θα είχε την πόρτα του μόνο στραβωμενη, θα είχε διαλύσει όλο μαζί με το ρεμάλι μέσα που το οδηγούσε.
    Ένας δολοφόνος βγήκε κάθετα ΜΠΡΟΣΤΑ του ξερά και ακαριαία. Τέλος.

    Ας αφήσουμε τα προσωπικά του προβλήματα απ' έξω. Αυτά τα διαχειριζοταν χρόνια και με τρόπο που δεν άφηνε σε κανέναν περιθώριο αμφισβήτησης των οδηγικων του ικανοτήτων. Σωστά;

    Παιδιά παρεξηγήσατε αυτό που είπα. Καμία σχέση με το ''να το παίξει'' γρήγορος ή οτιδήποτε. Ο Νίκος ούτως ή άλλως πήγαινε γρήγορα χωρίς να χρειαστεί να προσπαθήσει. Το γνωρίζουμε όλοι αυτό. Προφανώς ο ένας και μοναδικός υπαίτιος είναι αυτός ο πούστης που έκανε αναστροφή και αυτό δεν επιδέχεται αμφισβήτησης και ούτε θα μπορέσει να τη γλιτώσει οτιδήποτε ισχυριστεί περί ταχύτητας κλπ. Ξεκάθαρη δολοφονία εξ΄αμελείας και άσε τι γράφουν οι καραγκιόζηδες κουτάκηδες στα social media από κάτω από τα άρθρα.

    Δυστυχώς υπάρχουν κάποια πράγματα που δε γνωρίζει κανείς πλην 2-3 ανθρώπων και τα οποία φυσικά δε θα αναφέρω εδώ. Πάνω στον πόνο μου πήγα λίγο βαθύτερα και αναρωτήθηκα πως θα μπορούσε να είχε αποφευχθεί αυτό το συμβάν (κάτι που ήταν και στο δικό του μυαλό τα τελευταία χρόνια, να ξεκόψει). Και μη μου πείτε ''να σταματήσουν οι αναστροφές στα Λιμανάκια'' γιατί αυτό θα συμβεί μόνο με νησίδα στη μέση σε όλον τον κωλόδρομο!

    Δεν έχω κάτι άλλο να πω και πραγματικά δεν έχει και νόημα πλέον. Ο Νίκος δεν είναι πια μαζί μας. Πάντα όρθιοι όσοι μείναμε πίσω.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    603
    Με αφορμη το συμβαν, και επειδη πολλοι ξερετε οτι μενω Σαρωνιδα και ανεβωκατεβαινω καθε μερα Αθηνα, παιδια μεγαλη προσοχη απ ολους στον κολοδρομο αυτον μεχρι το Σουνιο !!!!!
    ειδικα τα ΣΚ και το καλοκαιρι γινεται ο χαμος...... Αναστροφη της αναστροφης, στροφες απο την δεξια λωριδα στην αριστερα πλευρα του δρομου και οτι να ναι....... μεγαλη προσοχη !!!

    «Αυτούς που χόρευαν τους είπαν τρελούς εκείνοι που δεν μπορούσαν να ακούσουν την μουσική»

  9. #69
    Εγώ έχω να πω κάτι που ούτε που θυμάμαι αν και πότε το έχω ξανανιώσει. Το Σάββατο το βράδυ κάποιοι βρεθήκαμε στο σημείο που έγινε.
    Στην επιστροφή μου, από το Καβούρι μέχρι τον Άλιμο, είδα τουλάχιστον 5 χοντρές καφρίλες, όλες από αυτοκίνητα.
    Ίσως να έχω γεράσει, αλλά έτσι άβολα στον δρόμο δεν θυμάμαι να έχω νιώσει.
    Σφήνες από δεξιά μου, κυνηγητά μεταξύ 3μπ@ύρδελων smart/bmw/mini μέσα σε κίνηση. Bimbo χαζογκομενες με κινητό στο αυτί να αλλάζουν λωρίδες σαν να είναι μόνες τους και θηριώδη suv με αλβανοβουλγαρικες πινακίδες με μπραβοφατσες τσαμπουκαλεμενες.

    Μάλλον κάτι έχει αλλάξει στους δρόμους...
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της cornell
    Εγγραφή
    16/05/2010
    Μηνύματα
    112
    Νίκος...

    Τον γνώρισα το 2014. Είχαμε πάρα πολλούς κοινούς γνωστούς και φίλους. Ολοι με παρότρυναν να τον γνωρίσω, δεν υπάρχει τέτοιος άνθρωπος έλεγαν.
    Στην αρχή μιλάγαμε μέσω fb ώσπου μια μέρα βρεθήκαμε στο Ελληνικό. Ήταν και η μοναδική φορά που δεν τον είδα πάνω στο gixxer αλλά σε ένα παπί.
    Ήταν ο άνθρωπος που όπου μπορούσε να βοηθούσε το έκανε. "Μακάρι όλοι μας να το κάνουμε αυτό όποτε μπορούμε" , αυτή ήταν η φράση του!
    Κρίμα, πολύ κρίμα, έφυγε νωρίς και άδικα.

  11. #71
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.023
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Εγώ έχω να πω κάτι που ούτε που θυμάμαι αν και πότε το έχω ξανανιώσει. Το Σάββατο το βράδυ κάποιοι βρεθήκαμε στο σημείο που έγινε.
    Στην επιστροφή μου, από το Καβούρι μέχρι τον Άλιμο, είδα τουλάχιστον 5 χοντρές καφρίλες, όλες από αυτοκίνητα.
    Ίσως να έχω γεράσει, αλλά έτσι άβολα στον δρόμο δεν θυμάμαι να έχω νιώσει.
    Σφήνες από δεξιά μου, κυνηγητά μεταξύ 3μπ@ύρδελων smart/bmw/mini μέσα σε κίνηση. Bimbo χαζογκομενες με κινητό στο αυτί να αλλάζουν λωρίδες σαν να είναι μόνες τους και θηριώδη suv με αλβανοβουλγαρικες πινακίδες με μπραβοφατσες τσαμπουκαλεμενες.

    Μάλλον κάτι έχει αλλάξει στους δρόμους...
    "στη χώρα"

  12. #72
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    καλο ταξίδι στον νικόλα ,
    σύντροχοι ...φευγουμε απο το σπίτι μας για την δουλειά για βόλτα κλπ κλπ κ ΔΕΝ ξέρουμε αν θα γυρίσουμε ζωντανοί ...
    Τελευταία τροποποίηση από o_gavros; 16/06/2023 στις 10:42.

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    ναι τι.. να βαλουμε οτι βιντεο υπαρχει στο σωληνα για καφρους?

    Να μείνει το θέμα "καθαρό" για τον ανθρωπο που χάθηκε, -και απο τα λεγόμενα των πολλων εδω μέσα- άλλαζε προς το καλύτερο με την παρουσία του τις ζώες των γύρω του?
    Quod me nutrit... me destruit.....

  14. #74
    RIP NΙΚΟΛΑ
    Τον θυμάμαι από την εποχή bikenet

    Υ.Γ: έχουν γίνει πολλά στα λιμανάκια. ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΝΟ ΠΙΣΤΑ ή αλλιώς καναπέ

  15. #75
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Εγώ έχω να πω κάτι που ούτε που θυμάμαι αν και πότε το έχω ξανανιώσει. Το Σάββατο το βράδυ κάποιοι βρεθήκαμε στο σημείο που έγινε.
    Στην επιστροφή μου, από το Καβούρι μέχρι τον Άλιμο, είδα τουλάχιστον 5 χοντρές καφρίλες, όλες από αυτοκίνητα.
    Ίσως να έχω γεράσει, αλλά έτσι άβολα στον δρόμο δεν θυμάμαι να έχω νιώσει.
    Σφήνες από δεξιά μου, κυνηγητά μεταξύ 3μπ@ύρδελων smart/bmw/mini μέσα σε κίνηση. Bimbo χαζογκομενες με κινητό στο αυτί να αλλάζουν λωρίδες σαν να είναι μόνες τους και θηριώδη suv με αλβανοβουλγαρικες πινακίδες με μπραβοφατσες τσαμπουκαλεμενες.

    Μάλλον κάτι έχει αλλάξει στους δρόμους...

    Πολλά έχουν αλλάξει.

    Στο επανειδείν Νίκο.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
    από koursaros7 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2007, 17:34
  2. Καλο ταξίδι...
    από gloum στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2007, 21:17
  3. ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΠΕΡΙΚΛΗ
    από hidefnick στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2006, 14:51
  4. Ευχές για καλό ταξίδι !!
    από makis206 στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 126
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2006, 10:02
  5. Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2005, 13:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF