Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: SYM NHT 300

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/06/2023
    Μηνύματα
    6

    SYM NHT 300

    Καλησπέρα έχω ένα nht 300 καινούργιο ένα μήνα και αρχίζω να προβληματίζομαι .
    Μου έκοψε το συρματόσχοινο στο συμπλέκτη και μου είπαν θα το πάρω σε 4 μέρες.
    Εγώ είμαι περίεργος και θεωρώ ότι θέλει 15 λεπτά η επισκευή οι κάτι άλλο είναι .

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    682
    Μάλλον δεν υπήρχε ετοιμοπαραδοτο γιαυτό θα το πάρεις τότε.
    Imagine life without motorcycling
    now slap yourself and never do it again

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/06/2023
    Μηνύματα
    6
    Δυστυχώς οχι ,πρέπει λένε να παει το εξάρτημα (ντιζα συμπλέκτη 1 μηνός καινούργια μηχανή ) στα κεντρικά να το δουν και μετά να το
    περάσουν στην εγγύηση .θέλω να σχολιάσω αλλά , με έχει πειράξει τόσο πολλή για τόσα πράγματα που δεν είναι
    αυτονόητα και εγώ θα πρέπει να ρωτήσω ας πούμε καλά εγώ το αγόρασα απο αντιπρόσωπο γιατί πρέπει να παει
    στα κεντρικά για την εγγύηση ή ας πούμε αντί να πούνε θα το φτιάξω αμέσως το συρματόσχοινο της ντίζας είναι
    και συγνώμη για την ταλαιπωρία σου λένε σε τρείς μέρες . Αν αυτό είναι , πως το λένε after sales μέσα στην εγγύηση
    τότε εκτός εγγύησης την έκατσα άσχημα .

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    682
    Τι να πω κακό αυτό για την αντιπροσωπεία σίγουρα.
    Imagine life without motorcycling
    now slap yourself and never do it again

  5. #5
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Μπορεί να θέλουν να ελέγξουν το μοντάρισμα που έχει γίνει στην μοτό σου απο τους ίδιους. Σε ένα μήνα ντίζα; κάτι είναι λάθος.

    Ζήτησε από τον μηχανικό σου να δει την διαδρομή της ντίζας. Πολλές φορές τα εξαρτήματα δημιουργούν θέματα σε κάποιες γωνίες
    και τα διορθώνεις εύκολα.

  6. #6
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    ποια είναι τα κεντρικά και ποιος ο τοπικός αντιπρόσωπος?

    μιλάς απευθείας με τον εισαγωγέα sym, αν δεν κάνω λάθος είναι ο γκοργκολης, παρε τηλ και πες του οτι σε έχει αφήσει το μηχανάκι δεν σε εξυπηρετεί ο αντιπρόσωπος και θέλεις άμεση εξυπηρέτηση, να δεχτώ να πήγαινα στον αντιπροσωπο και με μια βιντεοκλήση ως απόδειξη να επισπευσθεί η διαδικασία, ελεος

    αν δεν ικανοποιηθεί το αίτημα σου απο τον εισαγωγέα, είτε τους πας για ενα ανακουφιστικό κράξιμο, είτε απευθύνεσαι εννομα ξεκινώντας από τον συνήγορο του καταναλωτή
    you rise you fall you're down then you rise again

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/06/2023
    Μηνύματα
    6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Μπορεί να θέλουν να ελέγξουν το μοντάρισμα που έχει γίνει στην μοτό σου απο τους ίδιους. Σε ένα μήνα ντίζα; κάτι είναι λάθος.

    Ζήτησε από τον μηχανικό σου να δει την διαδρομή της ντίζας. Πολλές φορές τα εξαρτήματα δημιουργούν θέματα σε κάποιες γωνίες
    και τα διορθώνεις εύκολα.
    3 μέρες και για να μην πάει χαμένος ο χρόνος κάναμε και το πρώτο σέρβις (λάδια ) 40 ευρώ

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/06/2023
    Μηνύματα
    6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    ποια είναι τα κεντρικά και ποιος ο τοπικός αντιπρόσωπος?

    μιλάς απευθείας με τον εισαγωγέα sym, αν δεν κάνω λάθος είναι ο γκοργκολης, παρε τηλ και πες του οτι σε έχει αφήσει το μηχανάκι δεν σε εξυπηρετεί ο αντιπρόσωπος και θέλεις άμεση εξυπηρέτηση, να δεχτώ να πήγαινα στον αντιπροσωπο και με μια βιντεοκλήση ως απόδειξη να επισπευσθεί η διαδικασία, ελεος

    αν δεν ικανοποιηθεί το αίτημα σου απο τον εισαγωγέα, είτε τους πας για ενα ανακουφιστικό κράξιμο, είτε απευθύνεσαι εννομα ξεκινώντας από τον συνήγορο του καταναλωτή
    μα το θέμα είναι οτι ο κεντρικός άρα μάλον ο Γκοργκολής θέλει το συρματοσχοινο για να δωσει το οκ για την εγγύηση .

  9. #9
    Αλλοι με χοντα το περιμεναν απο Ιαπωνια να ερθει

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/06/2023
    Μηνύματα
    6
    Για να πω και το άλλο γιατί δεν καταλαβαίνω και πολλά πριν την αγορά ζήτησα μια γραμμή ρεύματος κάτω απο την
    σέλλα για τοποθέτηση διπλής κάμερας dvr με ρεύμα να ανοίγει με τον διακόπτη και τοποθέτηση απο τον συνεργείο
    του αντιπρόσωπου , Η απάντηση ήταν πως θα χάσει την εγγύηση σε περίπτωση βλάβης .Ένω ο Γκορκολής
    μου απάντησε :Η προσθήκη γραμμής ρεύματος για κάμερα είναι δυνατή.
    Ωστόσο, βάσει των ευρωπαϊκών κανονισμών δεν επιτρέπεται η τροποποίηση από τις εργοστασιακές προδιαγραφές κατασκευής καθώς αλλάζει ο σχεδιασμός του οχήματος.
    Η τροποποίηση και μετατροπή των τεχνικών χαρακτηριστικών του οχήματος οδηγεί σε απώλεια της εγγύησης των εξαρτημάτων ή λειτουργιών του οχήματος που επηρεάζονται
    από τη μετατροπή αυτή. Φυσικά για τα μέρη που δεν επηρεάζονται, η εγγύηση ισχύει κανονικά.
    Για περισσότερες λεπτομέρειες παρακαλούμε επικοινωνήστε απευθείας με το συνεργείο σας.

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/06/2023
    Μηνύματα
    6
    Δηλ. να λέω και δόξα τον Κύριο .

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    625
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ilias1ar Προβολή μηνύματος
    μα το θέμα είναι οτι ο κεντρικός άρα μάλον ο Γκοργκολής θέλει το συρματοσχοινο για να δωσει το οκ για την εγγύηση .
    Δεν ξεκινησε καλα η συνεργασια. Δηλαδη αν αυριο συμβει κατι αλλο, χαλασει η οθονη πχ θα μεινεις χωρις μηχανη για οσο καιρο κανει να ερθει απο Κινα;

    Επισης δεν καταλαβα, αφου δεν μπορει να εκανες κατι λαθος εσυ γιατι δεν στην αλλαζαν δωρεαν και να τα βρουνε εισαγωγεας - εμπορος μεταξυ τους;

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Ρε παιδια τι συζηταμε τωρα???το αυτονοητο?Απλως ο γκοργκολης και η αντιπροσωπεια,οπως λενε κι αλλοι ειναι Γ.Τ.Π.Κ. Εχω, VOGE,και στο σερβις των 10000 χλμ ειδαν ,οτι ενα συρματακι απο το πολυκλωνο συρμα της ντιζας,ειχε κοπει.Αμεσως και χωρις μά και μού,μου την αλλαξαν μεσα στην εγγυηση.Αλλο moto trend,και αλλο γκοργκολης.Αμα ειναι να περιμενεις 4 μερες για μια ντιζα,τοτε τι θα γινει για κατι σοβαροτερο.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  14. #14
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2020
    Μηνύματα
    131
    Αγόρασα ένα Bajaj Dominar 400 που είχε μείνει στοκ. Σε ένα μήνα με άφησε ένα πρωί από μπαταρία. Μίλησα με την αντιπροσωπεία, τους πήγα την μπαταρια, την αντικατέστησαν, σε 2 ώρες ήμουν έτοιμος. Και να σκεφτείς ότι οι μπαταρίες είναι η Νο1 αιτία για -μα και μου- στην εγγύηση. Αδικαιολόγητος ο Γκοργκολης.

  15. #15
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από phovos Προβολή μηνύματος
    Αγόρασα ένα Bajaj Dominar 400 που είχε μείνει στοκ. Σε ένα μήνα με άφησε ένα πρωί από μπαταρία. Μίλησα με την αντιπροσωπεία, τους πήγα την μπαταρια, την αντικατέστησαν, σε 2 ώρες ήμουν έτοιμος. Και να σκεφτείς ότι οι μπαταρίες είναι η Νο1 αιτία για -μα και μου- στην εγγύηση. Αδικαιολόγητος ο Γκοργκολης.
    έχουν 6 μήνες εγγύηση οι μπαταρίες. Λογικό στον μήνα να στην αλλάξουν. Ήταν και στοκ οπότε είχε ήδη ψοφήσει.
    Την φόρτισαν πριν στο δώσουν και σου λέει, όσο πάει, Αν πάει πέρα από το 6μηνο γλιτώνουμε μια μπαταρία

    (Το έχω δει πολλάκις το έργο σε αμάξια που δούλευα.....)
    Τελευταία τροποποίηση από Bowleno; 24/06/2023 στις 21:45.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Παρόμοια θέματα

  1. Sym Citycom 300
    από RedRock στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2009, 20:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF