Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Καλησπέρα φίλοι

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της Xtikoulas
    Εγγραφή
    20/06/2023
    Μηνύματα
    31

    Καλησπέρα φίλοι

    Μετά από αρκετά χρόνια απουσίας από σχετικά forums, αποφάσισα να ξαναμπώ, όχι τόσο για παρέα και μοτοβόλτες, όσο εξαιτίας την νέας μοτοσυκλέτας που πήρα, η οποία δεν είναι πολυκυκλοφορημένη, οπότε δε βρίσκει κανείς εύκολα στοιχεία γι’ αυτήν.
    Ο λόγος για το DAYTONA MAVERICK 500. Εγχώριο όνομα, αν και με διαφορετική ταυτότητα, η μοτοσυκλέτα κυκλοφορεί σε όλα τα μήκη και πλάτη του κόσμου. Μετά από αρκετά μεγάλη έρευνα θεωρώ ότι είναι πολύ αξιόλογη, αν βέβαια κανείς δε νοιάζεται για το μάτι… του γείτονα, όσο αφορά το άγνωστο του ονόματος.
    Θεωρώ λοιπόν ότι δε θα ήταν άσχημη ιδέα, να ανοιχτεί κάποια ενότητα που θα φιλοξενήσει θέματα γύρω από το MAVERICK ώστε όση εμπειρία – γνώση υπάρχει και στην Ελλάδα και στον υπόλοιπο κόσμο γύρω από αυτό, να μαζεύεται και να είναι εύκολα προσβάσιμη.

  2. #2
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xtikoulas Προβολή μηνύματος
    Μετά από αρκετά χρόνια απουσίας από σχετικά forums, αποφάσισα να ξαναμπώ, όχι τόσο για παρέα και μοτοβόλτες, όσο εξαιτίας την νέας μοτοσυκλέτας που πήρα, η οποία δεν είναι πολυκυκλοφορημένη, οπότε δε βρίσκει κανείς εύκολα στοιχεία γι’ αυτήν.
    Ο λόγος για το DAYTONA MAVERICK 500. Εγχώριο όνομα, αν και με διαφορετική ταυτότητα, η μοτοσυκλέτα κυκλοφορεί σε όλα τα μήκη και πλάτη του κόσμου. Μετά από αρκετά μεγάλη έρευνα θεωρώ ότι είναι πολύ αξιόλογη, αν βέβαια κανείς δε νοιάζεται για το μάτι… του γείτονα, όσο αφορά το άγνωστο του ονόματος.
    Θεωρώ λοιπόν ότι δε θα ήταν άσχημη ιδέα, να ανοιχτεί κάποια ενότητα που θα φιλοξενήσει θέματα γύρω από το MAVERICK ώστε όση εμπειρία – γνώση υπάρχει και στην Ελλάδα και στον υπόλοιπο κόσμο γύρω από αυτό, να μαζεύεται και να είναι εύκολα προσβάσιμη.
    Καλησπέρα και καλώς ήρθες

    Κάνε την αρχή εσύ, μπες στην ενότητα μοντέλα και άνοιξε ένα θέμα με το μοντέλο σου, τι σου αρέσει σε αυτό, τι πιθανόν σε χαλάει, καταναλώσεις κ.λ.π.
    Όπως έχω ανοίξει εγώ, π.χ. για το voge 500 ac
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #3
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    Καλώς ήρθες, να χαρείς τη μηχανή σου και πάντα όρθιος.

    Όπως ήδη έγραψες, το Mavericκ κυκλοφορεί με διάφορα ονόματα σε όλο τον κόσμο, η εταιρία που το κατασκευάζει πιθανότατα είναι η Kove. Παραθέτω σύνδεσμο για το User Manual, σε περίπτωση που το χρειαστεί κάποιος. Δε γνωρίζω αν τα μοντέλα έχουν διαφορές ανάλογα με τη μάρκα/χώρα αγοράς.

  4. #4
    Μέλος Το avatar του/της Xtikoulas
    Εγγραφή
    20/06/2023
    Μηνύματα
    31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα και καλώς ήρθες

    Κάνε την αρχή εσύ, μπες στην ενότητα μοντέλα και άνοιξε ένα θέμα με το μοντέλο σου, τι σου αρέσει σε αυτό, τι πιθανόν σε χαλάει, καταναλώσεις κ.λ.π.
    Όπως έχω ανοίξει εγώ, π.χ. για το voge 500 ac
    Ευχαριστώ.!
    Τελευταία τροποποίηση από Xtikoulas; 20/06/2023 στις 14:07.

  5. #5
    Μέλος Το avatar του/της Xtikoulas
    Εγγραφή
    20/06/2023
    Μηνύματα
    31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Καλώς ήρθες, να χαρείς τη μηχανή σου και πάντα όρθιος.

    Όπως ήδη έγραψες, το Mavericκ κυκλοφορεί με διάφορα ονόματα σε όλο τον κόσμο, η εταιρία που το κατασκευάζει πιθανότατα είναι η Kove. Παραθέτω σύνδεσμο για το User Manual, σε περίπτωση που το χρειαστεί κάποιος. Δε γνωρίζω αν τα μοντέλα έχουν διαφορές ανάλογα με τη μάρκα/χώρα αγοράς.
    Ναι, κάπως έτσι είναι!!! Την έχω πάρει κι απ' το Ηράκλειο.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.365
    Καλωσόρισες εσύ και το Maverick

  7. #7
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2022
    Μηνύματα
    302
    Καλώς όρισες...πολύ όμορφο το maverick ειδικά στο μαύρο ματ χρώμα.

    Καλά και ασφαλή χιλιόμετρα να έχετε

  8. #8
    Μέλος Το avatar του/της Xtikoulas
    Εγγραφή
    20/06/2023
    Μηνύματα
    31
    Ευχαριστώ πολύ!
    Στις φωτογραφίες νομιζω φαίνεται πιο ωραίο το μαύρο. Δεν είναι ματ όμως. Προτίμησα το λευκό που έχει κ λίγο πέρλα. Όλα με γκρι ματ συνδυάζονται πάντως.
    Σύντομα θα ανεβάσω κ φωτο

Παρόμοια θέματα

  1. ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ............
    από sozos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2003, 14:08
  2. καλησπέρα παλιάνθρωποι
    από illuminatios στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2003, 21:53
  3. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 15:34
  4. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 01:39
  5. Καλησπερα
    από sozos στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 00:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF