Σελίδα 5 από 16 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 231

Θέμα: Αγορά Μηχανής / Scooter

  1. #61
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Στις πτώσεις αυτό που συνήθως χαλάει είναι τα πλαστικά περιφερειακά. Όσο πιο πολλά πλαστικά έχει μία μοτοσυκλέτα, τόσο πιο πιθανό είναι να σου κοστίσει περισσότερο μία απλή πτώση. Αντιθέτως, οι γυμνές μοτοσυκλέτες έχουν πιο μικρή πιθανότητα να βγάλουν μεγάλες ζημιές από μία μικρή πτώση. Πιο εκτεθειμένα είναι τα φλας.

    Τα ηλεκτρονικά δεν ξέρω πόσο επιρρεπή είναι σε πτώσεις, αλλά φαντάζομαι ότι αν δεν χτυπήσει στο έδαφος η ίδια η οθόνη, δεν θα σπάσει εύκολα.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  2. #62
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/06/2023
    Μηνύματα
    79
    Ναι σωστό μου ακούγεται αυτο

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    900
    Το cfmoto 250 εχει 3500 καινουργιο.Οποτε πας σε μια τετοια αγγελια που εχει λιγα χιλιομετρα αλλα ειναι ηδη 4αρων χρονων μηχανακι και κανεις παζαρι να κατεβει 200ευρω τουλαχιστον. https://www.car.gr/classifieds/bikes...3-cfmoto-250nk

  4. #64
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/06/2023
    Μηνύματα
    79
    Ναι το χω δει ότι εχει 3.500 καινούργιο και θεωρώ υπερβολη τις τιμες που βαζουν μεταχειρισμένα γτ στου 23 εχεις και 3 χρόνια εγγύηση και το σκεφτόμουν και για δοσεις...αλλα δε θελω να μπλέξω με τραπεζες ουτε να παω σε καινούργια για πρώτη μηχανη... ευχαριστώ θα το δω κι αυτο μήπως το κάνω έτσι

  5. #65

  6. #66
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Νέα οδηγός και προτείνεις ducati? Έλεγχο πως θα κάνει στη Λέσβο?

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.261
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos77 Προβολή μηνύματος
    Νέα οδηγός και προτείνεις ducati? Έλεγχο πως θα κάνει στη Λέσβο?
    Τωρα εκεί είναι το πρόβλημα πως θα κάνει ελεγχο?. Ας πάει και ένα ταξιδάκι τι έγινε η μπορει να υπάρχει κανας απο το νησι που να μπορεί να βοηθήσει.
    Δηλαδή ολοι πρεπει να αγοράζουν μηχανάκια απο την πόλη τους?

  8. #68
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/06/2023
    Μηνύματα
    79
    Επειδή εχω μηδενική εμπειρία σε δίκυκλα (σε δρομο βγηκα μια φορά πορεία κι αυτη για να δωσω το δίπλωμα που καναμε βολτα ενα τετράγωνο) ψαχνω για αρχη κατι ελαφρυ μαξ 30 αλογα...στη συνέχεια ανεβαίνω κατηγορία αλλα γι αρχη φοβαμαι να παω σε κατι που δε θα μπορώ να ελέγξω αν κατι παει στραβα

  9. #69
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/06/2023
    Μηνύματα
    79
    Κοιταγα και αυτο https://www.car.gr/classifieds/bikes...ki-inazuma-250
    Αλλα δε ξέρω κατά πόσο ειναι πολλα τα χλμ συν μου φαίνεται πολυ μαουνα για τα κυβικα του...καπου 190 κιλα διάβασα γεματο και μου φαίνεται πολλα τη στιγμή που ktm, cfmoto,beneli και voge κυμαίνονται 130 με 150

  10. #70
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.438
    Καλημέρα, με ένα 250ρι από αυτά που σε ενδιαφέρουν ( cfmoto-ktm κτλ ) θα είσαι απόλυτα ευχαριστημένη νομίζω,πολύ καλά μοτοσυκλετάκια όλα ειδικά για νεοεισερχόμενους .
    Για το CF nk250 έχει γράψει αρκετά εδώ κάτοχος,σοβαρές εταιρίες γενικά οι παραπάνω από τις καλές κινέζικες.
    Με το καλό ότι και να διαλέξεις.
    when life gets complicated... i ride.

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Μακρυψάλιδο Suzuki Hayabusa, γιατι ως νεα οδηγος μπορει να ανοιξεις αποτομα το γκαζι,
    μη σηκωσει σουζα και σε φερει καπάκι.
    Επίσης, ο συνδυασμος νεα οδηγος - λιγα χρηματα - αξιοπιστο φθηνο (αρα και παλιο) μηχανακι
    φωνάζει απο μακρυά Made In Japan...οχι in Austria και China .

    Επίσης μη φοβασαι τα κυβικα και τα αλογα λόγω απειριας.
    Το γκάζι ειναι δεξια, εσυ το κανονιζεις.

  12. #72
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Τωρα εκεί είναι το πρόβλημα πως θα κάνει ελεγχο?. Ας πάει και ένα ταξιδάκι τι έγινε η μπορει να υπάρχει κανας απο το νησι που να μπορεί να βοηθήσει.
    Δηλαδή ολοι πρεπει να αγοράζουν μηχανάκια απο την πόλη τους?
    Έχεις δει εισητηρια πόσο έχουν για πήγαινε έλα? Κάνε εσύ τα έξοδα αν σου φαίνεται εύκολο. Εδώ σου λέει είναι στενά οικονομικά και προτείνουμε άλλη πόλη και μάλιστα νησί.
    Έχεις ακούσει για δίκυκλα αστέρια σε αγγελίες από άλλη πόλη και όταν πήγε ο αγοραστής βγήκε μπαλοτσα στο τέλος?
    Να εμπιστευτεί ποιον ώστε να δει μηχανή σε άλλη πόλη?

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.261
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos77 Προβολή μηνύματος
    Έχεις δει εισητηρια πόσο έχουν για πήγαινε έλα? Κάνε εσύ τα έξοδα αν σου φαίνεται εύκολο. Εδώ σου λέει είναι στενά οικονομικά και προτείνουμε άλλη πόλη και μάλιστα νησί.
    Έχεις ακούσει για δίκυκλα αστέρια σε αγγελίες από άλλη πόλη και όταν πήγε ο αγοραστής βγήκε μπαλοτσα στο τέλος?
    Να εμπιστευτεί ποιον ώστε να δει μηχανή σε άλλη πόλη?
    Γιατι αν αγοράσει τώρα ενα μετάχειρο ποιον θα εμπιστευτεί εσένα?
    Μηπως θα πάτε μαζί να παραλάβετε?
    Λιγες φορές ειναι που ζήτησαν παιδιά απο το φορουμ απο κατοικους νησιών να τσεκάρουν μηχανάκια?
    Σταματήστε ρε να πνίγεστε σε μια κουταλια νερο,λύσεις υπάρχουν.

  14. #74
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Γιατι αν αγοράσει τώρα ενα μετάχειρο ποιον θα εμπιστευτεί εσένα?
    Μηπως θα πάτε μαζί να παραλάβετε?
    Λιγες φορές ειναι που ζήτησαν παιδιά απο το φορουμ απο κατοικους νησιών να τσεκάρουν μηχανάκια?
    Σταματήστε ρε να πνίγεστε σε μια κουταλια νερο,λύσεις υπάρχουν.
    Οι αγορές από μικρά νησιά έχουν πολλά μείον ειδικά για άπειρο μοτοσυκλετιστη.
    Πιθανόν τα συνεργεία εκεί να είναι ένα δύο όπου όλοι γνωρίζονται μεταξύ τους.
    Το αν μερικοί από δω ζήτησαν αν υπάρχει γνωστό δε μου λέει κάτι. Η πλειοψηφία αγοράζει από το μέρος του. Εδώ θα βρει κάποιο αξιόπιστο συνεργείο να ελέγξει τη μηχανή. Ούτε εμένα ούτε εσένα θα στείλει.
    Δηλαδή να πει σε κάποιον να ελέγξει μια μηχανή από νησί και να της έρθει μια σκουριασμένη και υποτίθεται συντηρημένη επειδή εσύ θεωρείς εύκολο το ταξίδι στο νησί ή τη μικρή πιθανότητα να είναι κάτι καλό? Ενώ εδώ υπάρχουν άπειρες αγγελίες? Το άλλο με το Τοτό να πούμε τοτε

  15. #75
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.261
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos77 Προβολή μηνύματος
    Οι αγορές από μικρά νησιά έχουν πολλά μείον ειδικά για άπειρο μοτοσυκλετιστη.
    Πιθανόν τα συνεργεία εκεί να είναι ένα δύο όπου όλοι γνωρίζονται μεταξύ τους.
    Το αν μερικοί από δω ζήτησαν αν υπάρχει γνωστό δε μου λέει κάτι. Η πλειοψηφία αγοράζει από το μέρος του. Εδώ θα βρει κάποιο αξιόπιστο συνεργείο να ελέγξει τη μηχανή. Ούτε εμένα ούτε εσένα θα στείλει.
    Δηλαδή να πει σε κάποιον να ελέγξει μια μηχανή από νησί και να της έρθει μια σκουριασμένη και υποτίθεται συντηρημένη επειδή εσύ θεωρείς εύκολο το ταξίδι στο νησί ή τη μικρή πιθανότητα να είναι κάτι καλό? Ενώ εδώ υπάρχουν άπειρες αγγελίες? Το άλλο με το Τοτό να πούμε τοτε
    Δεν με νοιαζει τι κάνει η πλειοψηφια και εγω δεν αγόρασα μηχανή απο την πόλη μου και μια χαρα μου βγήκε
    Δηλαδή ένας που ζεις Λήμνο θα πρεπει να αγοράσει μοτοσικλέτα απο τη Λήμνο και μόνο?
    Και καποιος που θελει να πουλήσει μια καλοσυντηρημένη μηχανή απο νησι πρεπει να την πουλήσει ντε και καλα σε συντοπίτη?
    Τι λογική ειναι αυτή σε πόλεις κράτη ζούμε?
    Οσο για το αξιόπιστο συνεργειο στην πολη της μη φας εχουμε πήξει στους αξιοπιστους.
    Ο μαστορας και ο οποσιοδήποτε μαστορας θα ελεγξει το μηχανάκι οπτικα θα το ακουσει ,αντε και να το κάνει μια βόλτα.
    Δηλαδή τι νομίζεις θα ανοίξει μοτερ?
    Ζήτησε μηχανάκι και εστειλα ενα λινκ και με έχεις ζαλίσει ρε φιλε αν κανει το μονστερ για αρχαριο ,για μενα κάνει για αυτο και το εστειλα.
    Πως θα το παραλάβει πως θα πάει να το δει κα ιαλλες τριχες κατσαρες.
    Δεν ξερω καν που μένει η κοπελια ουτε χρειαζεται να τις κανω το ψυχογραφημα η να την περασω απο συνεντευξη για να της προτεινω ενα μηχανακι.

Σελίδα 5 από 16 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα μηχανης chappy η chally
    από krals στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2005, 08:23
  2. αγορα μηχανης...???
    από kortomalteze στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2005, 19:58
  3. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2005, 08:34
  4. Αγορα μηχανης (αντιπροσωπειας 'η παραεισαγωγης ?)
    από anco στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2005, 17:54
  5. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 21:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF