Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 61

Θέμα: DAYTONA MAVERICK 500

  1. #46
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/09/2023
    Μηνύματα
    9
    Ωχ δεν θα βγάλω άκρη ποτέ… Μου έχουν αλλάξει εκτός από τα μπουζί (και λόγω service), πολλαπλασιαστές και εγκέφαλο. Έχεις ιδέα τι σφάλμα σου είχε γράψει ; Το δικό μου βγάζει P0300 P0301 P0302 (cylinder misfire)

  2. #47
    Το ίδιο πρόβλημα έχω με 13.000 χιλιόμετρα. Κάποιες φορές αναβοσβηνει ειδικά κόβοντας το γκάζι και ξανανάβει όταν το ανοίξεις. Εν τω μεταξύ σκορτσαρει στη πρώτη και δεύτερη πολλές φορές σαν να έχει πρόβλημα τροφοδοσίας ρεύματος ή βενζίνης. Τότε είναι που ανάβει όταν μου το σβήσουν με το τεστερ

  3. #48
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/09/2023
    Μηνύματα
    9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikka Προβολή μηνύματος
    Το ίδιο πρόβλημα έχω με 13.000 χιλιόμετρα. Κάποιες φορές αναβοσβηνει ειδικά κόβοντας το γκάζι και ξανανάβει όταν το ανοίξεις. Εν τω μεταξύ σκορτσαρει στη πρώτη και δεύτερη πολλές φορές σαν να έχει πρόβλημα τροφοδοσίας ρεύματος ή βενζίνης. Τότε είναι που ανάβει όταν μου το σβήσουν με το τεστερ
    Με daytona, voge ή κάτι άλλο ; 13.000 χιλιόμετρα λογικά είσαι σε εγγύηση, έχεις κάνει ενέργειες ; Τι σου έχουν πει ;
    Τελευταία τροποποίηση από rman; 06/09/2023 στις 21:46.

  4. #49
    Με Daytona. Θα κλείσω ραντεβού να το ανοίξουν και να δουν μπουζί πολλαπλασιαστές και μπεκ. Ναι είναι στην εγγύηση.

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.086
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rman Προβολή μηνύματος
    Ωχ δεν θα βγάλω άκρη ποτέ… Μου έχουν αλλάξει εκτός από τα μπουζί (και λόγω service), πολλαπλασιαστές και εγκέφαλο. Έχεις ιδέα τι σφάλμα σου είχε γράψει ; Το δικό μου βγάζει P0300 P0301 P0302 (cylinder misfire)
    Όχι δεν γνωρίζω τον κωδικό.Οταν σου ανάβει και μένει αναμμένο το λαμπάκι, παρατηρείς δυσλειτουργία στο μηχανάκι η απλώς είναι αναμμένο το λαμπάκι;;;

  6. #51
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/09/2023
    Μηνύματα
    9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Όχι δεν γνωρίζω τον κωδικό.Οταν σου ανάβει και μένει αναμμένο το λαμπάκι, παρατηρείς δυσλειτουργία στο μηχανάκι η απλώς είναι αναμμένο το λαμπάκι;;;
    Εκτός από 2-3 χτυπήματα κατά την εκκίνηση που δεν ξέρω αν συσχετίζονται, ότι ανοίγει λίγο ποιο απρόθυμα και ίσως ελάχιστα αυξημένη κατανάλωση αλλά μπορεί να είναι και ψυχολογικό…
    Τελευταία τροποποίηση από rman; 07/09/2023 στις 10:52.

  7. #52
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/11/2022
    Μηνύματα
    6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xtikoulas Προβολή μηνύματος
    Α ναι, βλακεία μου. Πως δεν το σκέφτηκα οτι θα είναι το ίδιο Rockstar και Maverick
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΠΟΛΎ!!!
    Βασικα η μηχανή ειναι η ιδια του voge της loncin. επισης ενας τυπας αγόρασε ανταλλακτικά απο το honda cb500x, καθώς ειναι σχεδον ίδιες λενε οι μηχανες και του εκατσαν ολα φυσιολογικα χωρίς προβλήματα.

  8. #53
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/09/2023
    Μηνύματα
    9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikka Προβολή μηνύματος
    Με Daytona. Θα κλείσω ραντεβού να το ανοίξουν και να δουν μπουζί πολλαπλασιαστές και μπεκ. Ναι είναι στην εγγύηση.
    Είχες καμία εξέλιξη ;

  9. #54
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/02/2019
    Μηνύματα
    29
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MakenKak Προβολή μηνύματος
    Βασικα η μηχανή ειναι η ιδια του voge της loncin. επισης ενας τυπας αγόρασε ανταλλακτικά απο το honda cb500x, καθώς ειναι σχεδον ίδιες λενε οι μηχανες και του εκατσαν ολα φυσιολογικα χωρίς προβλήματα.
    Δεν είμαι 100% σίγουρος αλλά νομίζω είναι από την Kove ο κινητήρας και όχι από την loncin

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.086
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Snowteo Προβολή μηνύματος
    Δεν είμαι 100% σίγουρος αλλά νομίζω είναι από την Kove ο κινητήρας και όχι από την loncin
    οχι,της λοντσιν ειναι,που κι αυτη τον φτιαχνει με αδεια της χοντα,ειναι αντιγραφο του χοντα cb500x.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  11. #56
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    οχι,της λοντσιν ειναι,που κι αυτη τον φτιαχνει με αδεια της χοντα,ειναι αντιγραφο του χοντα cb500x.
    Γιατί να κάνει κάτι τέτοιο η Honda; Έχεις κάποιο λινκ;

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    978
    Μόνο pro link φίλος

  13. #58
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/02/2019
    Μηνύματα
    29
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    οχι,της λοντσιν ειναι,που κι αυτη τον φτιαχνει με αδεια της χοντα,ειναι αντιγραφο του χοντα cb500x.
    Πάντως αν μπεις στο site του γκοργκολη αυτό λέει.
    Ότι η Kove μπήκε στην αγορά με το Μάβερικ μέσω daytona.
    Λογικά έχουν συνεργασία Daytona και Kove

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.086
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Snowteo Προβολή μηνύματος
    Πάντως αν μπεις στο site του γκοργκολη αυτό λέει.
    Ότι η Kove μπήκε στην αγορά με το Μάβερικ μέσω daytona.
    Λογικά έχουν συνεργασία Daytona και Kove
    Δεν ειπα το αντιθετο,αλλωστε τα daytona ΔΕΝ ειναι αυθυπαρκτη μαρκα,αλλα εμπορικη ονομασια ΜΟΝΟ για τον ΓΚΟΡΓΚΟΛΗ.Δηλαδη παραγγελνει ο γκοργκολης απο 10 διαφορετικες εταιρειες αναλογως κυβικων,και τους λεει να βαλουν το ονομα DAYTONA.To μηχανακι λεγεται MAVERICK στην Ελλαδα, MACBOR MONTANA XR5 ,στην ισπανια και JAWA RMV 500 στην αργεντινη,και κατασκευαζεται απο την KOVE, και στις 3 περιπτωσεις.

    https://www.bikeit.gr/street-touring...erick-500-2021

    https://www.jawa.eu/rvm-500-by-jawa-adventure-en

    https://www.macbor.com/montana-xr5-500-m-17-es
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  15. #60
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Δεν ειπα το αντιθετο,αλλωστε τα daytona ΔΕΝ ειναι αυθυπαρκτη μαρκα,αλλα εμπορικη ονομασια ΜΟΝΟ για τον ΓΚΟΡΓΚΟΛΗ.Δηλαδη παραγγελνει ο γκοργκολης απο 10 διαφορετικες εταιρειες αναλογως κυβικων,και τους λεει να βαλουν το ονομα DAYTONA.To μηχανακι λεγεται MAVERICK στην Ελλαδα, MACBOR MONTANA XR5 ,στην ισπανια και JAWA RMV 500 στην αργεντινη,και κατασκευαζεται απο την KOVE, και στις 3 περιπτωσεις.

    https://www.bikeit.gr/street-touring...erick-500-2021

    https://www.jawa.eu/rvm-500-by-jawa-adventure-en

    https://www.macbor.com/montana-xr5-500-m-17-es
    Πωπωπω μαϊμούδες..... θ' αρχίσουν να τις πουλάνε σε λίγο οι μαύροι στην Ομόνοια

    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Daytona Maverick 500
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2022, 15:59
  2. Daytona Rockstar 500
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2021, 17:03
  3. Kle 500 ή Klr 650
    από cityfly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 61
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2004, 17:24
  4. Kawasaki er-500
    από milaber στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2004, 11:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF