Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 66 από 66

Θέμα: Triumph Speed 400 - Scrambler 400 X (2023)

  1. #61
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    769
    Δόκτορας, Νέος Προτεινόμενος για το Επίχρυσο Δυναμοκλειδο.

  2. #62
    Υπάρχει κανεις ιδιοκτήτης αναμεσά μας ?
    βαρέθηκα να είμαι ΠΡΟΒΑΤΟ

  3. #63
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    248
    Πρώτο ελληνικό review για τα Speed 400 και Scrambler 400X

    https://youtu.be/dFxwSVDJA9M?si=OUMgFKpT69Bh8-lv

  4. #64
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    248
    Πριν από 2 εβδομάδες πήγα και έκανα test ride το Speed 400. Το σίγουρο είναι ότι δεν μπορείς να δεις πολλά πράγματα με μια 20λεπτη βόλτα αλλά μια ιδέα την παίρνεις. Φρόντισα να την κυκλοφορήσω και μέσα στην κίνηση αλλά να την βγάλω και σε εθνική οδό (στην Μουδανίων για τους Θεσσαλονικιούς).

    Τα θετικά:
    - Πολύ καλή απόκριση στο γκάζι και καθόλου κομπιάσματα ανεξαρτήτου σχέσης στο κιβώτιο
    - Το κιβώτιο πολύ σαφές (καμία σχέση με του KTM 390 Adv που είχα δοκιμάσει το καλοκαίρι)
    - Ο ήχος από την εξάτμιση πολύ καλός (μπάσος) και σου δίνει την εντύπωση μεγαλύτερου κινητήρα

    Τα αρνητικά:
    - Πολύ αέρας λόγω μηδενικής κάλυψης μετά τα 100km/h (απορία: Εσεις με τα γυμνά πως την παλέυετε εκτός πόλης)
    - Θα ήταν προτιμότερο να έχει αναλογικό στροφόμετρο και ψηφιακό ταχύμετρο (έχει το αντίθετο)
    - Μέτρια άνεση από την ανάρτηση

    Η τελική μου ετυμηγορία είναι ότι για τα λεφτά του είναι πολύ value for money με ποιότητα που θα ζήλευαν μεγαλύτερα μηχανάκια. Παρότι το βρίσκω επίσης πολύ όμορφο τελικά μάλλον το απορρίπτω καθώς για εκτός πόλης μου ήταν πολύ κουραστικό (λόγω αέρα).

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20240329_111853.jpg 
Προβολές:	189 
Μέγεθος:	99,0 KB 
ID:	452327

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    723
    Ωραίος!!! Από motoaction στο έδωσαν για test ride ε;; Πήγα και εγώ και το είδα από κοντά και μου είπαν για εικοσάλεπτη βόλτα και προβληματίστηκα που μπορώ να το πάω από Εγνατία το μηχανάκι για να πάρω μια ιδέα. Μάλλον προς Μουδανίων πρέπει να πάω και εγώ και ίσως μετά το κόψω δεξιά για Φοίνικα, ΙΚΕΑ αν προλάβω. Επειδή το δοκίμασα στατικά στην έκθεση η σέλα σε βάζει εντελώς πάνω στο μηχανάκι και όχι μέσα όπως σε άλλα γυμνά σε στυλ streetfighter οπότε το ξύλο από τον αέρα είναι μάλλον αναμενόμενο. Ποιοτικά και εμένα σε μια πρώτη επαφή μου φάνηκε εντυπωσιακό για τα λεφτά του.
    Τελευταία τροποποίηση από Nitse3; 18/04/2024 στις 08:09.

  6. #66
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    248
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nitse3 Προβολή μηνύματος
    Ωραίος!!! Από motoaction στο έδωσαν για test ride ε;; Πήγα και εγώ και το είδα από κοντά και μου είπαν για εικοσάλεπτη βόλτα και προβληματίστηκα που μπορώ να το πάω από Εγνατία το μηχανάκι για να πάρω μια ιδέα. Μάλλον προς Μουδανίων πρέπει να πάω και εγώ και ίσως μετά το κόψω δεξιά για Φοίνικα, ΙΚΕΑ αν προλάβω. Επειδή το δοκίμασα στατικά στην έκθεση η σέλα σε βάζει εντελώς πάνω στο μηχανάκι και όχι μέσα όπως σε άλλα γυμνά σε στυλ streetfighter οπότε το ξύλο από τον αέρα είναι μάλλον αναμενόμενο. Ποιοτικά και εμένα σε μια πρώτη επαφή μου φάνηκε εντυπωσιακό για τα λεφτά του.
    Ναι, όντως από εκεί μου το έδωσαν. Πολύ εξυπηρετικά τα παιδιά στο συγκεκριμένο μαγαζί. Σίγουρα 20 λεπτά είναι λίγα για να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα αλλά αυτό που διαπίστωσα εγώ είναι ότι για μέσα στην πόλη είναι τέλειο για διαδρομές εκτός είναι αρκετά κουραστικό λόγω του ανέμου.

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. Triumph speed triple
    από DionK στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 58
    Τελευταίο μήνυμα: 29/02/2024, 15:43
  2. Triumph Speed Triple 2008
    από BlaSen στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2008, 11:56
  3. triumph speed trimple
    από X-SFIGA στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2007, 03:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF