Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 66

Θέμα: Triumph Speed 400 - Scrambler 400 X (2023)

  1. #1
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.096

    Triumph Speed 400 - Scrambler 400 X (2023)

    "Η Triumph παρουσιάζει επίσημα δυο νέες και εξαιρετικά σημαντικές μοτοσυκλέτες για την είσοδο νέου αίματος στις τάξεις των Βρετανών, με τα Speed 400 και Scrambler 400 X να έρχονται να προστεθούν στο κάτω άκρο της modern classic γκάμας της εταιρείας, ως εισαγωγικά μοντέλα τόσο σε κυβισμό όσο και σε τιμές. Οι δυο μοτοσυκλέτες θα κατασκευάζονται στην Ινδία, από τη Bajaj, ενώ θα κυκλοφορήσουν στην παγκόσμια αγορά, και τις αναμένουμε και στην Ελλάδα.

    Η Triumph αποφάσισε να μπει στα χωράφια της μικρής κατηγορίας των 400 κυβικών εκατοστών η οποία αποκτά όλο και περισσότερο ανταγωνισμό με δύο νέα μοντέλα τα οποία βασίζονται στο σχεδιαστικό μοτίβο που εδώ και πολλά χρόνια ακολουθεί η βρετανική εταιρεία. Το νέο μοντέλο Speed 400 θα συμπληρώσει τα Speed Twin 900 και 1200 ενώ το νέο Scrambler 400 X έρχεται να πλαισιώσει τα Scrambler 900 και 1200. Αμφότερα έχουν σχεδιαστεί στο Hinckley του Ηνωμένου Βασιλείου και έχουν εφοδιαστεί με νέο μονοκύλινδρο κινητήρα χωρητικότητας 400 κ. εκ. της βρετανικής εταιρείας ο οποίος αποδίδει 40 ίππους. Και τα δύο νέα μοντέλα είναι άμεσα αναγνωρίσιμα χάρη στο κλασικό design που όλα αυτά τα χρόνια διέπει την Triumph."

    https://www.motomag.gr/news/nea-mont...india-meta-tin

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	FB_IMG_1687941470873.jpg 
Προβολές:	327 
Μέγεθος:	75,5 KB 
ID:	444382

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	FB_IMG_1687941479491.jpg 
Προβολές:	330 
Μέγεθος:	103,4 KB 
ID:	444383

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20230628_114229.jpg 
Προβολές:	326 
Μέγεθος:	108,3 KB 
ID:	444384

  2. #2
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2022
    Μηνύματα
    302
    Όμορφο αρκετά και με καλή απόδοση σε σχέση με τον ανταγωνισμό...άμεσα πάει να χτυπήσει το hunter της royal Enfield το οποίο δυστυχώς σε επίπεδο απόδοσης δείχνει λίγο, αλλά και το νέο αντίστοιχο scrambler της Honda.

    Βέβαια όλα εξαρτώνται και από την τιμή, καθώς αυτό θα καθορίσει και το που θα κινηθεί σε επίπεδο πωλήσεων.

  3. #3
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.128
    ελα ρε συ, κανείς δεν πρόκειται να χτυπήσει κανέναν.
    Το επίπεδο των πωλήσεων που θα κάνει είναι
    γνωστό, θα πωληθεί το σύνολο των διαθέσιμων μοτό.

    Το αγοραστικό κοινό είναι τεράστιο για οποιοδήποτε εργοστάσιο. Πόσο μάλλον όταν εκδίδει νέο μοντέλο που δεν είχε πριν.

    Η τιμή μπορεί να παίξει ρόλο στις συζητήσεις.
    Ρεαλιστικά δεν αλλάζει κάτι αν εστιάσουμε στους μοτοσικλετιστές που αντέχουν οικονομικά το hunter.

  4. #4
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Αισθητικά όλα σωστά και άρτια με την σωστή ουρά και θέση πινακίδας (ενάντια της ηλίθιας μόδας πάνω στο ψαλίδι).

    Νομίζω είναι το πιο καλαίσθητο από οποιοδήποτε στη κατηγορία αυτή.

    Το μόνο αισθητικά αρνητικό που βρίσκω είναι η ανάποδη θέση της τελικής μετάδοσης απο δεξιά αντί αριστερά(όπως συμβαίνει και σε όλα τα roadster τους).

  5. #5
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    https://youtu.be/f0VTqhhmMMs

    Κρίνοντας από τα δεδομένα και βάση των διεθνών τιμών εκτιμώ θα πλασαριστεί 7k & 7,3k αντίστοιχα

  6. #6
    Με αυτήν την τιμή μονοκυλινδρο και 40 άλογα ,θα πάει απατο,όταν το 525 της voge έχει 5995.

  7. #7
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Με αυτήν την τιμή μονοκυλινδρο και 40 άλογα ,θα πάει απατο,όταν το 525 της voge έχει 5995.
    Αλλο το ένα αλλο το αλλο

    Και αλλο οι προσωπικές επιλογές

  8. #8
    Μα ακριβώς αυτό λέω,άλλο το ένα ,(40 άλογα μονοκυλινδρο κινητήρας κινέζικος από την bajaj και αισθητική που νομίζεις ότι έχεις μια μεγάλη triumph,)αλλά δυστυχώς δεν έχεις, με 7.300 ευρώ,και άλλο το άλλο,(48 κιλά δικυλινδρο με 48 άλογα (55 στην Ασία) κινέζικο αντίγραφο της Χόντα κινητήρα ,με 5995, που δεν νομιζεις αλλα έχεις μια voge.) με σχεδόν ενάμιση χιλιάρικο λιγότερα.Αμα δεις κανένα (αν ισχύσουν αυτές οι τιμές στην Ελλάδα) σφύρα μου κλέφτικα.Ηδη όσα 525 έφερε η voge , έχουν προπωληθει.Μεσα σε λίγες μέρες.Ιδωμεν.

    *Άσε που το Ac350 της voge με 41 άλογα,έχει 4995.Αντε γειά που έλεγε κι ο Τάκης.
    Τελευταία τροποποίηση από panavour; 29/06/2023 στις 12:09.

  9. #9
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.128
    Σε ποιους βρε Πάνο; 26€ διαφορά στην δόση βγαίνει..

  10. #10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Σε ποιους βρε Πάνο; 26€ διαφορά στην δόση βγαίνει..
    Για πόσους μήνες δοσης;

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Πολύ ενδιαφέρον το μπάσιμο της συγκεκριμένης εταιρείας στα μικρά κυβικά. Σημεία των καιρών άραγε?
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panos_zip
    Εγγραφή
    01/02/2012
    Μηνύματα
    661
    Όλες οι φωτογραφίες απο δεξιά. Αριστερά δεν έχει εξάτμιση και δεν μοιάζει καθόλου με τα μεγαλύτερα αδερφάκια του!

    Πολύ καλό παντως, και ενδιαφέρον. Κατά τη γνώμη μου καλυτερο απο οποιοδήποτε τρανσφόρμερ παίζει σε αυτή την κατηγορία.

  13. #13
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panos_zip Προβολή μηνύματος
    Όλες οι φωτογραφίες απο δεξιά. Αριστερά δεν έχει εξάτμιση και δεν μοιάζει καθόλου με τα μεγαλύτερα αδερφάκια του!

    Πολύ καλό παντως, και ενδιαφέρον. Κατά τη γνώμη μου καλυτερο απο οποιοδήποτε τρανσφόρμερ παίζει σε αυτή την κατηγορία.
    Νατο κι απ την αλλη. Καλο ειναι κι απο αριστερα.
    Σαφως πιο ομορφο απο διαφορα κινζεικα που εχω δει.
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων speed400_left.jpg‎  
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  14. #14
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Μα ακριβώς αυτό λέω,άλλο το ένα ,(40 άλογα μονοκυλινδρο κινητήρας κινέζικος από την bajaj και αισθητική που νομίζεις ότι έχεις μια μεγάλη triumph,)αλλά δυστυχώς δεν έχεις, με 7.300 ευρώ,και άλλο το άλλο,(48 κιλά δικυλινδρο με 48 άλογα (55 στην Ασία) κινέζικο αντίγραφο της Χόντα κινητήρα ,με 5995, που δεν νομιζεις αλλα έχεις μια voge.) με σχεδόν ενάμιση χιλιάρικο λιγότερα.Αμα δεις κανένα (αν ισχύσουν αυτές οι τιμές στην Ελλάδα) σφύρα μου κλέφτικα.Ηδη όσα 525 έφερε η voge , έχουν προπωληθει.Μεσα σε λίγες μέρες.Ιδωμεν.

    *Άσε που το Ac350 της voge με 41 άλογα,έχει 4995.Αντε γειά που έλεγε κι ο Τάκης.
    Ινδική είναι.....

    Άδικο πάντως δεν έχεις, Αγγλική μοτό κατασκευής Ινδίας με αγγλική τιμή πώλησης.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  15. #15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Ινδική είναι.....
    Έχω περισσότερη εμπιστοσύνη στους Κινέζους από τούς Ινδούς.
    Καμμία σχέση η μία οικονομία με την άλλη,παρ' ότι πλέον η Ινδία είναι η πολυπληθέστερη χώρα στον κόσμο.Εχει πολύ ψωμί ακόμα να φτάσει την Κίνα.

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Triumph speed triple
    από DionK στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 58
    Τελευταίο μήνυμα: 29/02/2024, 15:43
  2. Triumph Speed Triple 2008
    από BlaSen στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2008, 11:56
  3. triumph speed trimple
    από X-SFIGA στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2007, 03:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF