Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 13 από 13

Θέμα: Μεταχειρισμένο Παπί

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726

    Μεταχειρισμένο Παπί

    Καλησπέρα παίδες, χρόνια και ζαμάνια.

    Όπως λέει και ο τίτλος, αγορά μεταχειρισμένου παπιού. Ταβάνι τα 8-9 κατοστάρικα. Ναι έχω δει τις τιμές που παίζουν τελευταία και πραγματικά πιστεύω πως οι περισσότεροι θα τα βάλουν μη πω... Δε μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να δώσει κάποιος 1500 ευρώ για παπί 25+ χρόνων, όταν ειδικά με 1300 ξεκινάνε κινέζικα καινούργια, με 1700 Ταιβάν και με 2300 Ιαπωνικά παπιά... Σκεφτόμουν να βρω κάνα χρέπι με 300-400 ευρώ και να ρίξω άλλα τόσα να το φέρω στα ίσια του. Από την άλλη είμαι εδώ για να ακούσω τις απόψεις σας. Το χρειάζομαι άμεσα για δουλειά σε νησί (και όχι η μηχανή δε πάει στο νησί) και μετά αν δεν έχουν στρώσει τα πράγματα να δουλέψει ντελιβερι. Για ένα διάστημα λοιπόν 2-3 μήνες δε θα πρέπει να βγάλει ζημιά. Πολλά ζητάς ρε μαλέα θα μου πεις, αλλά τι να γίνει αυτά ζητάω και αυτά έχω. Η εμφάνιση δε με απασχολεί ιδιαίτερα ως καθόλου.

    Ευχαριστώ!

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.597
    Ποιο κινεζικό βρήκες με 1300? (125cc) Εγώ ξέρω ξεκινανε από 1800 και τα ιαπωνικά 2500-3000+

    Οι τιμές είναι ότι να ναι, καλητερα κρατά τα και περίμενε την επόμενη κρίση να αγοράσεις φθηνά..
    Μηχανάκια που τα δίνανε 500€ τώρα τα ίδια τα δίνουν 1000.

    Στα 300-500 για χρεπι που θες είναι σχεδόν απίθανο να βρεις και να έχει χαρτιά,( πλέων δίνουν μηχανάκια χωρίς χαρτιά στα 700)να έχει το δικό του μοτέρ για να περάσει ΚΤΕΟ, η χωρίς τρελές ζημιές μη επιδιόρθωσημες(ραγισμένα πλαίσια,βαράει μπιέλα,ραγισμένα καρτερ)
    Ίσως κανένα μεταχειρισμένο daytona125 και πάλι θα είσαι κοντά 1000. Πλέων ζητάνε 1200 για glx kaze r,crypton r και έχω δει και αρκετά λιωμένα σπασμένα από παντού να ζητάνε 1000+ οπότε λίγο απίθανο να βρεις κάτι αξιόπιστο στα λευκά που θες εκτός και το ελενξεις πολύ καλά η ο άλλος έχει ανάγκη τα λεφτά και το δώσει σε κανονικη τιμή.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Κώστα αυτό βλέπω. Δανειζόμουν ένα kaze r 115 από έναν φίλο το 2014 του 1998 που το είχε πάρει το 2014 στα 400 ευρώ. Του το ζητάνε χιλιάρικο και δε το δίνει... Για κινέζικο είχα βρει κάπου στη δυτική Ελλάδα μαγαζί με στοκ στα 1350 ευρώ αλλά με μοτεράκια 110cc.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Ενας γνωστος μου σε αναζητηση για παπι κοιταζοντας κινεζικα? πηρε το παρακατω στο λινκ καπου στα 1400 καινουργιο αν θυμάμαι καλα πριν κανα 2 χρονια...
    https://motorbike.gr/dokimes/jianshe...1%CF%86%CE%AE/

  5. #5
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skylaros Προβολή μηνύματος
    Για κινέζικο είχα βρει κάπου στη δυτική Ελλάδα μαγαζί με στοκ στα 1350 ευρώ αλλά με μοτεράκια 110cc.
    Αν λες για το Μπούκουρα, φαίνεται να έχει ακόμα στοκ από την εποχή των δεινοσαύρων τα οποία ανατίμησε δεόντως τα τελευταία χρόνια. Το φθηνότερό του, το Jingcheng Fire είχε ξεκινήσει να το πουλάει πριν χρόνια στα 750€. Παρεμφερείς ανατιμήσεις έχει κάνει και στα άλλα.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Boukouras.jpg 
Προβολές:	216 
Μέγεθος:	57,6 KB 
ID:	444798

    Edit: μέχρι να κάνω την ανάρτηση, με επιβεβαίωσε ο Tedvj23. Το συγκεκριμένο πρέπει να έπαιζε αρχικά στα 1200€
    Τελευταία τροποποίηση από Acacius; 13/07/2023 στις 15:35.

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/12/2005
    Μηνύματα
    39
    φίλε μην τρελλαίνεσαι υπάρχουν πολλά και νεώτερα 10ετίας, να ένα τυχαίο
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...incheng-jc-125

  7. #7
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.438
    με ένα χιλιάρικο έχει μτχ και KEEWAY target 125.
    when life gets complicated... i ride.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.068
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Athos Προβολή μηνύματος
    φίλε μην τρελλαίνεσαι υπάρχουν πολλά και νεώτερα 10ετίας, να ένα τυχαίο
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...incheng-jc-125
    υπαρχουν και καινουργια στοκ.

    https://www.car.gr/used-bikes/jinche...ake=13191&pg=1
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  9. #9
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Αν λες για το Μπούκουρα, φαίνεται να έχει ακόμα στοκ από την εποχή των δεινοσαύρων τα οποία ανατίμησε δεόντως τα τελευταία χρόνια.
    Yπάρχει πρόσφατο βιντεάκι στο youtube, με πελάτη που πήρε το Jincheng Velos και δεν του έβγαλε ούτε 1.000 χιλιόμετρα. Στις προσπάθειές του να επικοινωνήσει με τον ************...άφαντος!

    Υ.Γ. Το σηματάκι της *********** Α.Ε.Β.Ε. θυμίζει Σαρακάκη
    Τελευταία τροποποίηση από Bowleno; 12/11/2023 στις 09:31.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    682
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Yπάρχει πρόσφατο βιντεάκι στο youtube, με πελάτη που πήρε το Jincheng Velos και δεν του έβγαλε ούτε 1.000 χιλιόμετρα. Στις προσπάθειές του να επικοινωνήσει με τον **********...άφαντος!

    Υ.Γ. Το σηματάκι της ********** Α.Ε.Β.Ε. θυμίζει Σαρακάκη
    Εχω θείο στο χωριό με velos που έχει βγάλει πολύ ψωμί με δαύτο. Έχουν σκορπισει τα πλαστικά βεβιαως αλλά σίγουρα έχει βγάλει τα λεφτά του πολλές φορές (κάπου 700€ καινούργιο). Όπως ολα τα τόσο κινέζικα είναι ρουλέτα.
    Τελευταία τροποποίηση από Bowleno; 12/11/2023 στις 09:32.
    Imagine life without motorcycling
    now slap yourself and never do it again

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Αρχές του 2018 αγόρασα μεταχειρο ένα Daytona dy125rs του 15.Το μηχανάκι είχε 18.000χλμ και το αγόρασα 800€.Από μηδέν χλμ αυτό το μηχανάκι δούλευε ντελίβερι(το αγόρασα από τον ντελιβερά στο κατάστημα που τότε δούλευα).Συνέχισε να δουλεύει ντελίβερι στα δικά μου χέρια,κάνοντας περίπου 3000χλμ τον μήνα.Δεν το λυπόμουν καθόλου,το έσκιζα, φανταστείτε έβγαλε ντελίβερι μες την καραντίνα του κοβιντ και πηγαινε οκτώ ώρες τερμα.Στα περίπου 60.000χλμ τσίμπαγε αρκετό λάδι και έβαλα πάνω ένα μοτέρ λιφαν.Τώρα και μετά από 120.000χλμ σαν σασί,με σπασμένα πλαστικά κτλ κτλ μου το ζήτησαν 600€ και δεν το έδωσα.Δεν δουλεύει πλέον ντελίβερι,επισκεύασα μόνος μου το μαμά μοτέρ του και πάω έρχομαι στην δουλειά με αυτό.Τι θέλω να πω,τα Daytona δεν είναι και τόσο χάλια μηχανάκια ώστε να φοβάσαι ότι θα σε αφήσει ανά πάσα στιγμή.

  12. #12
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από strokt up Προβολή μηνύματος
    Εχω θείο στο χωριό με velos που έχει βγάλει πολύ ψωμί με δαύτο. Έχουν σκορπισει τα πλαστικά βεβιαως αλλά σίγουρα έχει βγάλει τα λεφτά του πολλές φορές (κάπου 700€ καινούργιο). Όπως ολα τα τόσο κινέζικα είναι ρουλέτα.
    Velos είναι και το παπί στο βίντεο που αναφέρω...700 χιλιόμετρα του έβγαλε, όπως λέει...το ειρωνικό είναι πως στο πρώτο βίντεο που είχε ανεβάσει "ειρωνευόταν" όσους αμφισβητούσαν την αγορά του συγκεκριμένου παπιού λόγω Κίνας, και εκθείαζε τον Μπούκουρα...μόλις έγινε η στραβή, μακρυά από αυτόν τον απατεώνα.

    Όπως το είπες...κινεζική ρουλέτα!!!

  13. #13
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Αρχές του 2018 αγόρασα μεταχειρο ένα Daytona dy125rs του 15.Το μηχανάκι είχε 18.000χλμ και το αγόρασα 800€.Από μηδέν χλμ αυτό το μηχανάκι δούλευε ντελίβερι(το αγόρασα από τον ντελιβερά στο κατάστημα που τότε δούλευα).Συνέχισε να δουλεύει ντελίβερι στα δικά μου χέρια,κάνοντας περίπου 3000χλμ τον μήνα.Δεν το λυπόμουν καθόλου,το έσκιζα, φανταστείτε έβγαλε ντελίβερι μες την καραντίνα του κοβιντ και πηγαινε οκτώ ώρες τερμα.Στα περίπου 60.000χλμ τσίμπαγε αρκετό λάδι και έβαλα πάνω ένα μοτέρ λιφαν.Τώρα και μετά από 120.000χλμ σαν σασί,με σπασμένα πλαστικά κτλ κτλ μου το ζήτησαν 600€ και δεν το έδωσα.Δεν δουλεύει πλέον ντελίβερι,επισκεύασα μόνος μου το μαμά μοτέρ του και πάω έρχομαι στην δουλειά με αυτό.Τι θέλω να πω,τα Daytona δεν είναι και τόσο χάλια μηχανάκια ώστε να φοβάσαι ότι θα σε αφήσει ανά πάσα στιγμή.
    Τα κινέζικα παπάκια είναι μια χαρά όταν κατανοείς τι πήρες και τα χρησιμοποιείς για αυτό που φτιάχτηκαν: εργάτες. κάνεις τα τυπικά και θα σου βγάλουν το μεροκάματο.
    Τα προβλήματα ξεκινάνε όταν με την αγορά νομίζεις ότι έπιασες τον παπά από τα γνωστά σημεία και επιχειρείς "βελτιώσεις", "να πηγαίνει λίγο παραπάνω ρε αδερφέ" και πάει λέγοντας......
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά Μεταχειρισμένο Οικονομικό Αξιόπιστο Παπί
    από helix στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2017, 03:29
  2. αγορα μεταχειρισμενο παπι εως 600
    από todo στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/03/2017, 20:46
  3. Τι παπι να παρω μεταχειρισμενο? μεχρι 900 ευρω.
    από tritaris στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2010, 17:42
  4. Παπι κινεζικό μεταχειρισμενο 400ευρω... Είναι καλή τιμή?
    από r6mania στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 28/10/2009, 19:59
  5. Μαγαζί για να δώσω παπί μεταχειρισμένο
    από Λεωνίδας στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2006, 15:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF