Σελίδα 8 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011121318 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 302

Θέμα: Παιδική Χαρά.

  1. #106
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    460
    Δεν είναι κακο να εισαι εγκλωβισμένος στο χωριό σου. Και μέχρι σε ενα βαθμο δεν ειναι και κακο να συμπεριφέρεσαι σαν χωριάτης, ιδιως αν η μονη εξοδός σου ειναι στο καφενειο του χωριου σου.

    Πριν 5 μέρες επινα ποτο με ενα τυπο απο Σουηδία στέλεχος σε εταιρία. Καθε βδομαδα ειναι σε αλλη πόλη. Φυσικά δεν μιλουσαμε για μηχανες. Απλα σε καποια φάση το ανεφερε μόνος του. Η Κινα ειναι το bing thing σε ολα, η ευρώπη ειναι γερασμένη, σε όλα.
    Και εμεις εδω και 3 μηνες γράφουμε για το αν η Voge δεν ειχε να πληρωσει ατομο που ξερει Autocad και πηρε και κοπιαρε τα σχεδια της triumph.

    Αλλα τι να εξηγεις...





    Κουράσατε. Και το χειροτερο ειναι οτι μαζευεστε ολοι και κραζετε, ενω εμεις στα π@π@ρια μας

  2. #107
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.535
    κατεβα απο το καλαμι..
    Quod me nutrit... me destruit.....

  3. #108
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.209
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος

    Κουράσατε. Και το χειροτερο ειναι οτι μαζευεστε ολοι και κραζετε, ενω εμεις στα π@π@ρια μας
    Μην είσαι τόσο εριστικός και γενικότερα τόσο απόλυτος.
    Κι απ' την αντίπερα όχθη κράζουν και θεωρούν μ@λάκες όσους αγοράζουν ακριβότερα Ευρωπαϊκά.Άτομα που δέν έχουν καβαλήσει μεγαλύτερης αξίας από 5-7.000 € και εκφέρουν και γνώμη.

  4. #109
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.300
    Παιδάκια μη χάνουμε το δάσος (κοιτάζοντας το δέντρο) του οποίου η ουσία συμπυκνώνεται -κατά τη γνώμη μου- σε αυτό το Post.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  5. #110
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.472
    Το προβλημα ειναι οτι ο μεσος ελληνας αγοραστης θεωρει οτι αγοραζοντας το προϊον μιας εταιριας
    γινεται αυτομάτως και μεγαλομέτοχος της εταιριας και πρεπει να υπερασπίζεται με νύχια και με δόντια
    την επιλογή του και το προϊον της

  6. #111
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Εγώ πάντως πειστηκα.Οταν προβάλεις τα παπάρια σου για επιχείρημα ,είσαι παπαρας χωρίς άλλο....
    κουκουρουκουκου

  7. #112
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    460
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Μην είσαι τόσο εριστικός και γενικότερα τόσο απόλυτος.
    Κι απ' την αντίπερα όχθη κράζουν και θεωρούν μ@λάκες όσους αγοράζουν ακριβότερα Ευρωπαϊκά.Άτομα που δέν έχουν καβαλήσει μεγαλύτερης αξίας από 5-7.000 € και εκφέρουν και γνώμη.
    Αυτο ειναι το πρόβλημα μου. Δεν θα βρεις πουθενα στο φορουμ να κράζονται άτομα που εχουν αγοράσει κατι σε ευρωπαικο και Ιαπωνικό. Αντίθετα σε άλλο θέμα (QJ) εχουν μεινει μονοι τους να κράζουν τους κινέζους. Οι κινεζοκάτοχοι εχουμε αποχωρήσει, και αυτοι συνεχίζουν, εκει, δινουν πονο.

    Δεν θεωρειτε περίεργο που η Ελλάδα βρωμαει πλεον απο benelli voge και cf (μπορειτε να δειτε στα γκρουπ στο fb) και εδω μέσα γράφουμε μονο 2 ατομα που εχουμε voge? Πως να γραψει κατι ο άλλος ο καινουργιος χρηστης οταν εχει διαβάσει αυτα που γράφονται... Α πριόρι θεωρει οτι εδω μέσα τον θεωρουν, το λιγότερο, αφελή που επέλεξε αυτο που επέλεξε.

    ΟΛΑ τα θέματα που περιέχουν Κινέζικα εχουν ΜΟΝΟ αρνητικές συζητήσεις. Εβγαλε η voge το 525 που στα σημεια γμαει και το μονο που υπάρχει σαν θέμα ειναι οτι αντιγράψαν απο την χόντα. Ελεος. Και εγω ειπα δεν θα ξαναγράψω αλλα καπου ωπα.

  8. #113
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    630
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι κακο να εισαι εγκλωβισμένος στο χωριό σου. Και μέχρι σε ενα βαθμο δεν ειναι και κακο να συμπεριφέρεσαι σαν χωριάτης, ιδιως αν η μονη εξοδός σου ειναι στο καφενειο του χωριου σου.

    Πριν 5 μέρες επινα ποτο με ενα τυπο απο Σουηδία στέλεχος σε εταιρία. Καθε βδομαδα ειναι σε αλλη πόλη. Φυσικά δεν μιλουσαμε για μηχανες. Απλα σε καποια φάση το ανεφερε μόνος του. Η Κινα ειναι το bing thing σε ολα, η ευρώπη ειναι γερασμένη, σε όλα.
    Η Κινα αγαπητε παντα ηταν η βιομηχανια του πλανητη με ενα διαλειμμα 70 χρονων. Επισης τα κινεζικα μεταξια, οι πορσελανες, φτηνα δεν ηταν ποτε και ουτε θα γινουν.

    Απλα οι Κινεζοι φτιαχνουν τα παντα σε αναλογες ποιοτητες και τιμες , συμφωνα με τις απαιτησεις αυτου που πληρωνει.

    Δεν ξερω αν θα κυριαρχησουν στον κοσμο αλλα ξερω οτι οταν φτιαξουν μοτοσυκλετα, αυτοκινητο, πλοιο, κλπ εφαμιλο με τα καλυτερα θα εχει την ιδια τιμη με αυτα. Κανεις μα κανεις δεν θα σου πουλησει κατι φθηνοτερα για τα ωραια σου ματια

  9. #114
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.209
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Αυτο ειναι το πρόβλημα μου. Δεν θα βρεις πουθενα στο φορουμ να κράζονται άτομα που εχουν αγοράσει κατι σε ευρωπαικο και Ιαπωνικό. Αντίθετα σε άλλο θέμα (QJ) εχουν μεινει μονοι τους να κράζουν τους κινέζους. Οι κινεζοκάτοχοι εχουμε αποχωρήσει, και αυτοι συνεχίζουν, εκει, δινουν πονο.

    Δεν θεωρειτε περίεργο που η Ελλάδα βρωμαει πλεον απο benelli voge και cf (μπορειτε να δειτε στα γκρουπ στο fb) και εδω μέσα γράφουμε μονο 2 ατομα που εχουμε voge? Πως να γραψει κατι ο άλλος ο καινουργιος χρηστης οταν εχει διαβάσει αυτα που γράφονται... Α πριόρι θεωρει οτι εδω μέσα τον θεωρουν, το λιγότερο, αφελή που επέλεξε αυτο που επέλεξε.

    ΟΛΑ τα θέματα που περιέχουν Κινέζικα εχουν ΜΟΝΟ αρνητικές συζητήσεις. Εβγαλε η voge το 525 που στα σημεια γμαει και το μονο που υπάρχει σαν θέμα ειναι οτι αντιγράψαν απο την χόντα. Ελεος. Και εγω ειπα δεν θα ξαναγράψω αλλα καπου ωπα.
    Για ψάξε λίγο στο νέο θρέντ με το 1300 ή στις ανακλήσεις μοτοσυκλετών,θα βρεις 2-3 γραφικούς να πετάγονται και να σχολιάζουν επί παντός επιστητού.Δεν έχει σημασία αν στις Ανακλήσεις παρελαύνουν δεκάδες μάρκες για εκατοντάδες προβλήματα,γι αυτούς τα bmw είναι κόκκινο πανί ακόμα κι αν η ανάκληση αφορά αντικατάσταση μιας απλής λάμπας.

    Any way δεν το συνεχίζω άλλο γιατί θα καταντήσω σαν κι αυτούς.-

  10. #115
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    1.005
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Αυτο ειναι το πρόβλημα μου. Δεν θα βρεις πουθενα στο φορουμ να κράζονται άτομα που εχουν αγοράσει κατι σε ευρωπαικο και Ιαπωνικό. Αντίθετα σε άλλο θέμα (QJ) εχουν μεινει μονοι τους να κράζουν τους κινέζους. Οι κινεζοκάτοχοι εχουμε αποχωρήσει, και αυτοι συνεχίζουν, εκει, δινουν πονο.

    Δεν θεωρειτε περίεργο που η Ελλάδα βρωμαει πλεον απο benelli voge και cf (μπορειτε να δειτε στα γκρουπ στο fb) και εδω μέσα γράφουμε μονο 2 ατομα που εχουμε voge? Πως να γραψει κατι ο άλλος ο καινουργιος χρηστης οταν εχει διαβάσει αυτα που γράφονται... Α πριόρι θεωρει οτι εδω μέσα τον θεωρουν, το λιγότερο, αφελή που επέλεξε αυτο που επέλεξε.

    ΟΛΑ τα θέματα που περιέχουν Κινέζικα εχουν ΜΟΝΟ αρνητικές συζητήσεις. Εβγαλε η voge το 525 που στα σημεια γμαει και το μονο που υπάρχει σαν θέμα ειναι οτι αντιγράψαν απο την χόντα. Ελεος. Και εγω ειπα δεν θα ξαναγράψω αλλα καπου ωπα.
    Μάλλον εσύ δεν έχεις καταλάβει καλά... Το πρόβλημα δεν είναι οτι οι κάτοχοι ευρωπαικών και γιαπωνέζικων κράζουν τα κινέζικα μηχανάκια....
    Το πρόβλημα είναι οτι κάποιοι κάτοχοι κινέζικων, νομίζουν οτι έπιασαν τον παππά απο τα @@ και αγόρασαν την κορυφαία μοτοσυκλέτα όλων των εποχών, με 5000-7000.
    Αυτοί λοιπόν, αδυνατούν να καταλάβουν, οτι όπως και να το κάνουμε, μία μοτοσυκλέτα γιαπωνέζικη ή ευρωπαική που κοστίζει 10000 παραπάνω, όπως και να το κάνουμε δεν μπορεί να συγκριθεί με την κινέζικη
    Αυτοί λοιπόν, ώς επι τω πλείστον, είναι άνθρωποι που έχουν οδηγήσει μόνο αυτό το κινέζικο μηχανάκι που αγόρασαν, και κράζουν όλους τους άλλους που έδωσαν τα παραπάνω χρήματα και πήραν το γιαπωνέζικο/ευρωπαικό...
    Έχουν αναφέρει 100 φορές σε όλα αυτά τα θέματα, πως όταν οι κινέζοι αποφασίσουν να φτιάξουν μοτοσυκλέτα που να μπορεί να σταθεί δίπλα στις αντίστοιχες των δυτικών, τότε θα κοστίζει όσο αυτές. Όχι 10000 λιγότερο...

    Δεν είναι οτι δεν μπορούν να το κάνουν, είναι οτι δεν θέλουν και το target group τους είναι οι φτωχοί άνθρωποι που δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα να αγοράσουν τα υπόλοιπα, αλλα χρειάζονται κάτι για να τσουλάνε απο και πρός στη δουλειά. Μεταξύ αυτών είναι και η πλειονότητα των Ελλήνων.
    Όταν έρχεται λοιπόν το δίλημμα στον υποψήφιο αγοραστή, για το πού θα διαθέσει τα 7000€ του, οι επιλογές του είναι ή κινέζικο καινούριο ή μεταχειρισμένο 10ετίας.
    Για να τραβήξει λοιπόν αυτούς τους πελάτες η εκάστοτε κινέζικη εταιρία, δημιουργεί προιόντα των οποίων το "φαίνεται" να είναι ακριβό. Βάζει λοιπόν όλα τα ηλεκτρονικά μπλιμπλίκια που μπορεί ο οποιοσδήποτε να αγοράσει απο το Ali express σε πολύ χαμηλή τιμή και βάζει τα φτηνότερα περιφερειακά επώνυμων εταιριών.

    Εμείς λοιπόν, που ξέρουμε 1-2 πράγματα απο παραγωγή και εμπόριο, λέμε οτι δεν μπορεί να δικαιολογηθεί η διαφορά τιμής μόνο απο τα παραπάνω (συνυπολογίζοντας και την υπεραξία ενός προιόντος λόγω του brand) και άρα και κάπου αλλού έχει κάνει "οικονομία" η κινέζικη εταιρία.

    Για παράδειγμα, στο δικό μου το κινέζικο μπενελάκι, που έχει μισή τιμή απο το αντίστοιχο της honda, βρήκε η πλάκα του αριστερού μαρσπιέ του οδηγού σε μία πέτρα καθώς ξεπάρκαρα απο την αυλή και στράβωσε σαν να είναι απο χαρτί.
    Το αποτέλεσμα ήταν να ανοίξει το σπείρωμα της βίδας του λεβιέ των ταχυτήτων σχεδόν ένα νούμερο... Το ζέστανα, το έφερα στα ίσα του, άνοιξα τη τρύπα του σπειρώματος σε Μ10 απο Μ8 και έβαλα έναν "αντάπτορα" απο Μ10 εξωτερική σε Μ8 εσωτερική και έκανα τη δουλειά μου, γλυτώνοντας τα 68€ του ανταλλακτικού.

    Πολύ απλά λοιπόν καταλαβαίνει κανείς, οτι στο δικό μου μηχανάκι, η κινέζικη benelli έχει κάνει οικονομία (μεταξύ άλλων που βαριέμαι να γράφω) στα μέταλλα.

    Μη γνωρίζοντας λοιπόν που έχουν κάνει όλες αυτές οι εταιρίες οικονομία στα μοντέλα τους που είναι τόσο φτηνότερα των ανταγωνιστών τους, είμαστε επιφυλακτικοί και πολύ προσεκτικοί.
    Δεν είπε κανένας οτι δεν είναι οι καλύτερες επιλογές σε αυτό το budget, για καινούρια μοτοσυκλέτα, αλλα δεν μπορούν να συγκριθούν με αντίστοιχης κατηγορίας μοτοσυκλέτες πολλαπλάσιου κόστους.
    Δεν είπε κανένας οτι κάποιος που αγόρασε το 500 DS δεν έκανε καλή αγορά, εκτός αν όταν ψαχνόταν για το τι να πάρει, είχε καταλήξει μεταξύ του 500 DS και του multistrada V4 και τελικά επέλεξε το voge γιατι του φάνηκε καλύτερο.

  11. #116
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Volpad Προβολή μηνύματος
    Έχουν αναφέρει 100 φορές σε όλα αυτά τα θέματα, πως όταν οι κινέζοι αποφασίσουν να φτιάξουν μοτοσυκλέτα που να μπορεί να σταθεί δίπλα στις αντίστοιχες των δυτικών, τότε θα κοστίζει όσο αυτές. Όχι 10000 λιγότερο...
    Έχω την εντύπωση πάντως ότι αυτό ακριβώς ισχυρίζονται κάποιοι από τους κατόχους, ότι δηλαδή το 525 της Voge ήδη στέκεται επάξια δίπλα στο CB500X και επιπλέον είναι 2000 φθηνότερο και με καλύτερο εξοπλισμό --> άρα πιάστηκαν κορόιδο αυτοί που αγόρασαν Χόντα. Ή ότι το CF 650 MT που κάνει 6000 είναι ισάξιο στην πραγματικότητα με το Versys των 9.500 €.

  12. #117
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.184
    Επειδή πολλά έχουν γραφτεί (και θα γραφτούν κι άλλα) ο Αντρέας τα είπε ΟΛΑ! Την ωμή πραγματικότητα. Αρέσει, δεν αρέσει, αυτή είναι.

    Όντας πρώην κάτοχος (πολλών...) Ιαπωνικών και ενός ευρωπΕΗκού, είχα κάποια που μου έβγαλαν την πίστη σε βλάβες, είχα και κάποια που ήταν σκυλιά μαύρα, κιχ δεν έκαναν.
    Το aprilia απίθανο μηχανάκι, μακράν το πιο μακρόβιο στα χέρια μου, με μόνο μελανό σημείο τα χαζά ηλεκτρολογικά που έβγαλε στην αρχή (και το κοντέρ ενυδρείο....) θα το κρατούσα ακόμα εάν ήταν (τότε) εφικτό.
    Είχα ένα συγκεκριμένο budget, ήθελα κούτα 500αρι, δεν ήθελα να χρεωθώ σε καμία π@@τανα τράπεζα η ότι άλλο.
    Με αυτά τα δεδομένα έκανα την έρευνα αγοράς (sic) είχα και την αντιπροσωπεία και το δικό της συνεργείο κυριολεκτικά "δίπλα στο σπίτι" οπότε πήρα αυτό που πήρα.
    Έκανα καλά; ο καιρός θα δείξει. Μέχρι στιγμής δηλώνω ευχαριστημένος.
    Όποτε, ΔΕΝ θεωρώ ότι έπιασα τον παπά από τα ευαίσθητα του απλά αυτό μπορούσα, αυτό πήρα.
    Για να πάρω ΕΓΩ κούτα μηχανή που κοστίζει ξέρω γω 10-12 χιλιάρικα, προϋποτίθεται ότι θα έχω άλλα τόσα να κάθονται στην τράπεζα διότι άνθρωποι είμαστε, δεν ξέρω τι θα μου ξημερώσει αύριο....

    Ένα έξτρα bonus: δεν έχεις και τόσο πολύ άγχος διότι δεν τα πολυβάζουν στο μάτι τα κλεφτρόνια......


    ΟΛΑ τα άλλα είναι να είχαμε να λέγαμε.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  13. #118
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.848
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Volpad Προβολή μηνύματος
    Μάλλον εσύ δεν έχεις καταλάβει καλά... Το πρόβλημα δεν είναι οτι οι κάτοχοι ευρωπαικών και γιαπωνέζικων κράζουν τα κινέζικα μηχανάκια....
    Το πρόβλημα είναι οτι κάποιοι κάτοχοι κινέζικων, νομίζουν οτι έπιασαν τον παππά απο τα @@ και αγόρασαν την κορυφαία μοτοσυκλέτα όλων των εποχών, με 5000-7000.
    Αυτοί λοιπόν, αδυνατούν να καταλάβουν, οτι όπως και να το κάνουμε, μία μοτοσυκλέτα γιαπωνέζικη ή ευρωπαική που κοστίζει 10000 παραπάνω, όπως και να το κάνουμε δεν μπορεί να συγκριθεί με την κινέζικη
    Αυτοί λοιπόν, ώς επι τω πλείστον, είναι άνθρωποι που έχουν οδηγήσει μόνο αυτό το κινέζικο μηχανάκι που αγόρασαν, και κράζουν όλους τους άλλους που έδωσαν τα παραπάνω χρήματα και πήραν το γιαπωνέζικο/ευρωπαικό...
    Έχουν αναφέρει 100 φορές σε όλα αυτά τα θέματα, πως όταν οι κινέζοι αποφασίσουν να φτιάξουν μοτοσυκλέτα που να μπορεί να σταθεί δίπλα στις αντίστοιχες των δυτικών, τότε θα κοστίζει όσο αυτές. Όχι 10000 λιγότερο...

    Δεν είναι οτι δεν μπορούν να το κάνουν, είναι οτι δεν θέλουν και το target group τους είναι οι φτωχοί άνθρωποι που δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα να αγοράσουν τα υπόλοιπα, αλλα χρειάζονται κάτι για να τσουλάνε απο και πρός στη δουλειά. Μεταξύ αυτών είναι και η πλειονότητα των Ελλήνων.
    Όταν έρχεται λοιπόν το δίλημμα στον υποψήφιο αγοραστή, για το πού θα διαθέσει τα 7000€ του, οι επιλογές του είναι ή κινέζικο καινούριο ή μεταχειρισμένο 10ετίας.
    Για να τραβήξει λοιπόν αυτούς τους πελάτες η εκάστοτε κινέζικη εταιρία, δημιουργεί προιόντα των οποίων το "φαίνεται" να είναι ακριβό. Βάζει λοιπόν όλα τα ηλεκτρονικά μπλιμπλίκια που μπορεί ο οποιοσδήποτε να αγοράσει απο το Ali express σε πολύ χαμηλή τιμή και βάζει τα φτηνότερα περιφερειακά επώνυμων εταιριών.

    Εμείς λοιπόν, που ξέρουμε 1-2 πράγματα απο παραγωγή και εμπόριο, λέμε οτι δεν μπορεί να δικαιολογηθεί η διαφορά τιμής μόνο απο τα παραπάνω (συνυπολογίζοντας και την υπεραξία ενός προιόντος λόγω του brand) και άρα και κάπου αλλού έχει κάνει "οικονομία" η κινέζικη εταιρία.

    Για παράδειγμα, στο δικό μου το κινέζικο μπενελάκι, που έχει μισή τιμή απο το αντίστοιχο της honda, βρήκε η πλάκα του αριστερού μαρσπιέ του οδηγού σε μία πέτρα καθώς ξεπάρκαρα απο την αυλή και στράβωσε σαν να είναι απο χαρτί.
    Το αποτέλεσμα ήταν να ανοίξει το σπείρωμα της βίδας του λεβιέ των ταχυτήτων σχεδόν ένα νούμερο... Το ζέστανα, το έφερα στα ίσα του, άνοιξα τη τρύπα του σπειρώματος σε Μ10 απο Μ8 και έβαλα έναν "αντάπτορα" απο Μ10 εξωτερική σε Μ8 εσωτερική και έκανα τη δουλειά μου, γλυτώνοντας τα 68€ του ανταλλακτικού.

    Πολύ απλά λοιπόν καταλαβαίνει κανείς, οτι στο δικό μου μηχανάκι, η κινέζικη benelli έχει κάνει οικονομία (μεταξύ άλλων που βαριέμαι να γράφω) στα μέταλλα.

    Μη γνωρίζοντας λοιπόν που έχουν κάνει όλες αυτές οι εταιρίες οικονομία στα μοντέλα τους που είναι τόσο φτηνότερα των ανταγωνιστών τους, είμαστε επιφυλακτικοί και πολύ προσεκτικοί.
    Δεν είπε κανένας οτι δεν είναι οι καλύτερες επιλογές σε αυτό το budget, για καινούρια μοτοσυκλέτα, αλλα δεν μπορούν να συγκριθούν με αντίστοιχης κατηγορίας μοτοσυκλέτες πολλαπλάσιου κόστους.
    Δεν είπε κανένας οτι κάποιος που αγόρασε το 500 DS δεν έκανε καλή αγορά, εκτός αν όταν ψαχνόταν για το τι να πάρει, είχε καταλήξει μεταξύ του 500 DS και του multistrada V4 και τελικά επέλεξε το voge γιατι του φάνηκε καλύτερο.
    Did not read


    Πληρέστατος Ανδρέας για άλλη μια φορά.
    Σε αυτό το Thread και στα κιτ του Άνκο έδωσες τέτοιο πόνο
    where was Gondor when the Westfold fell?

  14. #119
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.086
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Did not read


    Πληρέστατος Ανδρέας για άλλη μια φορά.
    Σε αυτό το Thread και στα κιτ του Άνκο έδωσες τέτοιο πόνο
    ποναν τα παλληκαρια ωρε συντεκνε????

    αληθεια αυτο που αγορασες ποιος και που το φτιαχνει?
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  15. #120
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    630
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nitse3 Προβολή μηνύματος
    Έχω την εντύπωση πάντως ότι αυτό ακριβώς ισχυρίζονται κάποιοι από τους κατόχους, ότι δηλαδή το 525 της Voge ήδη στέκεται επάξια δίπλα στο CB500X και επιπλέον είναι 2000 φθηνότερο και με καλύτερο εξοπλισμό --> άρα πιάστηκαν κορόιδο αυτοί που αγόρασαν Χόντα. Ή ότι το CF 650 MT που κάνει 6000 είναι ισάξιο στην πραγματικότητα με το Versys των 9.500 €.
    Αν καποιος πιστευει κατι τετοιο, ειναι αφελης, για να το πω κοσμια. Εδω δεν συγκρινονται μεταξυ τους σε θεματα ποιοτητας μοτοσυκλετες της ιδιας μαρκας αλλα διαφορετικης τιμης. Αν δεις ενα CB 500X και μια Africa 1100 θα δεις διαφορες απο τα πλαστικα, τις βαφες μεχρι πιο μεσα αν αρχισεις να γδυνεις. Γιατι η μια εχει 7,5 κι αλλη τα διπλασια και βαλε

Σελίδα 8 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011121318 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. η παιδικη χαρα
    από geopitt στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/07/2006, 14:05
  2. Γεια και χαρα σας!!!
    από petridist στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2004, 20:53
  3. Γεια Χαρα Στουσ Μισουσ Τεστ Νο2
    από celtic13 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2004, 05:43
  4. Γεια Χαρα Σε Ολουσ......
    από celtic13 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2004, 18:09
  5. Γεια και χαρα
    από sonus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 11:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF