Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Ηλεκτρικα

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/04/2012
    Μηνύματα
    104

    Ηλεκτρικα

    Καλημσπερα παιδια!! ..Θελω ενα "μικρο"με λιγΑ εξοδα μηχανακι για το χωριο και σκεφτομε να παρω ενα ηλεκτρικο ,απ αυτα που παν ως 50-60χλμ !...Ομως το οτι τα παρουσιασουν ολα θετικα μου βρωμαει...Για ππειτε ιδικα καποιος που εχει τι λετε?αξιζει?ποια ειναι να τα μεγαλυτερα προβληματα που αντιμετωπιζει?

  2. #2
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.131
    Τι να σου πω, βλέπω διάφορους εδώ στην περιοχή μου με καινούργια για ένα δυό μήνες, μετά τους χάνω.

  3. #3
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Προφανως, το μεγαλυτερο προβλημα που αντιμετωπιζει ειναι οτι χανονται μυστηριωδως οι αναβατες..
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  4. #4
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.131
    Προφανώς ξαναμπαίνουν στα κουτιά τους, τον λόγο μόνο αυτοί τον ξέρουν. Πάντως δεν γνωρίζω κάποιον με μηχανή (έστω παπάκι) που να πήρε τέτοιο.

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    549
    Στην Κω κυκλοφορούν πάρα πολλά τέτοια. Και ιδιόκτητα και ενοικιαζόμενα. Εδώ οι αποστάσεις είναι μικρές και η ταχύτητα των 60 χλμ/ώρα υπέρ αρκετή για να κινείσαι άνετα. Βλάβες δεν έχω δει να βγάζουν σε δυο γείτονες που έχουν και τα δουλεύουν καθημερινά. Το αν βολεύει ή όχι το ξέρεις εσύ καλύτερα από τον καθένα μας.

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.597
    Έχει φίλος μου, τα 50-60 φαίνονται πολλά, νομίζω 25 είχε κόφτη για αυτά που τα οδηγάς χωρίς δίπλωμα και 35 - 40 χωρίς κόφτη,(και ίσως με άλλη μεγάλητερη μπαταρία) (εξωτερικά έμοιαζε με μικρό σκούτερ) πολύ μικρή αυτονομία και ξεφορτιζει γρήγορα σε ανηφόρες, θα είσαι όλη τη μέρα για φόρτιση,, εκτός αν το θες για διαδρομές 5-10-15 χιλιόμετρα τη μέρα...

    Αν δεν έχεις γκαράζ θα πρέπει να βγάζεις καλώδιο από το παράθυρο η πόρτα και να τα έχεις ανοικτά μέχρι να φορτίσει (2-3-5 ώρες) η να βγάζεις την μπαταρία και να την κουβαλας μέσα στο σπίτι για να την φορτίσεις και μετά ξανά πάλι έξω για να μπει στο ηλεκτρικό (σχεδόν κάθε μέρα αυτά) οι μπαταρίες είναι πολύ ακριβές. Με τα ίδια λεφτά παίρνεις παπί και έχεις αυτονομία 200+ χιλιόμετρα μέχρι άπειρο όσο βρίσκεις βενζινάδικα

Παρόμοια θέματα

  1. Ηλεκτρικά CBF250 Help
    από GyPsy στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2006, 11:59
  2. Stock για ηλεκτρικά είδη.
    από EarthDog στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2006, 07:25
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 22/02/2006, 15:49
  4. ηλεκτρικα και μαυρη μαγεια
    από div400 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2006, 12:27
  5. Ηλεκτρικά διαγράμματα Africa 93+
    από Stergios69 στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2005, 14:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF