Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 50

Θέμα: KTM 790 Adventure 23 official

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.260
    Εμενα παντως το μηχανακι που ειναι και αεροψυκτο, δεν ανεβασε ποτε πανω απο 135 βαθμους.
    Και ουτε ζεστη ενιωθα ουτε τιποτα ακομα και με βερμουδα.

  2. #17
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της MG
    Εγγραφή
    19/01/2003
    Μηνύματα
    434
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Όλα τα euro 5 μοτέρ έτσι είναι, πλέον.... Ανεβάζουν θερμοκρασίες για πλάκα. Χωρίς, ωστόσο, να δημιουργείται κάποιο πρόβλημα.
    Το ac 500 μου τις μέρες με τον τρελό καύσωνα που λόγω ανάγκης ήμουν στο κέντρο μεσημέρι κιόλας, δεν έδειξε ποτέ πάνω από 95 βαθμούς. Βέβαια το βεντιλατέρ Βαρεσε υπερωρίες αλλά πρόβλημα κανένα.
    Αυτές οι νόρμες με τους ρύπους....
    Τα ιδια και στα αυτοκινητα. Εβαλα ενα οργανο obd στο αυτοκινητο για να δω τις θερμοκρασιες κι επαθα ενα εγκεφαλικο. Δουλευε στους 105-108 και το βεντιλατερ εμπαινε στους 112 βαθμους. Νομιζα οτι ειχε προβλημα αλλα ψαχνοντας ειδα οτι αυτη ειναι η ρυθμισμενη θερμοκρασια απο τον κατασκευαστη. Κι ολα αυτα λογω ρυπων...
    If you think adventure is dangerous, try routine, it's lethal....

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/10/2015
    Μηνύματα
    17
    Είχα πάρα πολλά χρονια ΚΤΜ 950 S και τώρα πια Yamaha Tenere 700 EURO-5. Καθημερινή χρηση και σε πόλη και στα 2, μεταξύ των άλλων. Η διαφορά σε θερμοκρασίες είναι χαοτική (ακόμα και με αφτερ τελικά και αφαιρεση SAS) - το ΚΤΜ ειχε κακή διαχειριση θερμοκρασιών πάντα (ακόμα και στα χιόνια στα βουνά). Μόνο σε εθνική με βροχή μετριάζεται κάπως. Δεν νομίζω ότι έχω ανέβει ποτέ σε ΚΤΜ με θερμοκρασίες κοντινές σε ιαπωνέζικα ίδιας κατηγορίας. Κατά τη γνώμη και την εμπειρία μου, οι τοσο υψηλές θερμοκρασιες συμβάλλουν σε αλλοιώσεις/φθορές και θα πρέπει να λαμβάνεται υπόψη από αγοραστές (συνυπολογίζοντας και την διαθεσιμότητα ανταλλακτικών KTM τα τελευταια χρόνια) - ιδιατέρως αν σκοπεύουν να κινηθούν σε πόλη σαν την Αθήνα.
    Τελευταία τροποποίηση από Fixxer; 22/08/2023 στις 15:51.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της asmar
    Εγγραφή
    27/02/2003
    Μηνύματα
    108
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    αυτό με τη ζέστη κοιτάξτε να το αποδεχτείτε γιατί πλέον όλες οι νέες μοτοσυκλέτες άνω των 700-800 λόγο υψηλής απόδοσης,προδιαγραφών ρύπων αλλά και προσπάθειας μείωσης του βάρους θα είναι ηφαίστεια.Άλλες περισσότερο άλλες λιγότερο αλλά όλες χάλια μαύρα!και πολύ περισσότερο μέσα στην πόλη!
    Το Transalp δεν πετούσε σχεδόν καθόλου ζεστό αέρα. To 790 ήσαμε 5 φορές παραπάνω....

  5. #20
    Μέλος Το avatar του/της BabisStinson
    Εγγραφή
    11/05/2013
    Μηνύματα
    444
    Στο V85 πάντως πολλοί αλλάζουν τους λαιμούς που έχουν και καταλύτες (1 από τους 3 συνολικά) και αυτό βελτιώνει πολύ το θέμα της θερμοκρασίας. Βγάζει κι εμένα ζέστη, συνηθισμένος όμως λόγω Breva δεν μου κακοφαίνεται.

    Το 790 μου αρέσει όλο και πιο πολύ όσο το βλέπω.

  6. #21
    Και εμενα μου αρεσει παρα πολύ,αλλα αυτο με τη ζεστη στην ηλικία μου πλεον ειναι ανασταλτικος παραγοντας

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της asmar
    Εγγραφή
    27/02/2003
    Μηνύματα
    108
    Τι είναι η ζέστη εμπρός στην απόλαυση.....εγώ μόλις την παράγγειλα

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της asmar
    Εγγραφή
    27/02/2003
    Μηνύματα
    108
    Το είχε κάνει ένας γνωστός μου σε KTM890 παλιά και ήταν πάρα πολύ μικρή η διαφορά οπότε τα γύρισε ξανά όπως ήταν.

  9. #24
    Ωραιος !

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asmar Προβολή μηνύματος
    Τι είναι η ζέστη εμπρός στην απόλαυση.....εγώ μόλις την παράγγειλα
    μπραβο!
    ποσο πηγε? εβαλες κατι πανω η θα παιξεις πρωτα demo mode και θα δεις τι θες?

  11. #26
    Αντιπροσωπος μου ειπε πως αν τα βαλεις ολα μαζι ειναι φθηνοτερα απο να τα βαλεις ενα-ενα .

  12. #27
    10 κυβικά λιγότερα για την Ελλάδα ρε γ@μοτο?
    Μην μετράς τις μέρες κάνε τις μέρες να μετράνε!

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της asmar
    Εγγραφή
    27/02/2003
    Μηνύματα
    108
    11750€ κοστίζει συν έξοδα μεταβίβασης. Όλα όσα έχει το demo mode θα τα ενεργοποιήσω όταν λήξουν.
    Μονό διπλή στέκα θα βάλω για να μπορώ να βάζω λάδι στην αλυσίδα εύκολα και κανένα tank bag.

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asmar Προβολή μηνύματος
    11750€ κοστίζει συν έξοδα μεταβίβασης. Όλα όσα έχει το demo mode θα τα ενεργοποιήσω όταν λήξουν.
    Μονό διπλή στέκα θα βάλω για να μπορώ να βάζω λάδι στην αλυσίδα εύκολα και κανένα tank bag.
    τσαμπα βαρος. παρε ενα σταντ για το γκαραζ που κοστιζει τα μισα λεφτα.

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της asmar
    Εγγραφή
    27/02/2003
    Μηνύματα
    108
    Δεν έχεις άδικο, να σου πω την αλήθεια μάλλον θα βάλω scottoiler. Είχα πριν χρόνια σε μια δρόμου μηχανή που είχα και έκανε εξαιρετική δουλειά και δεν ασχολούμουν καθόλου με την βαρετή διαδικασία του λαδώματος....
    Έχεις καμιά πρόταση για κανένα εύκολο στη χρήση στάντ;

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. KTM 790 Adventure 23'
    από mallias στο forum KTM
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2023, 09:18
  2. 2014-ktm-790-adventure
    από Z-rider στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2013, 13:59
  3. Ktm 990 Adventure Fotos & 950 Mx
    από DUKASII στο forum KTM
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2005, 10:47
  4. espase aktina apo KTM LC4 adventure!
    από KaTaNaS στο forum KTM
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2005, 11:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF