Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 50 από 50

Θέμα: KTM 790 Adventure 23 official

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.471
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Μακαρι να ειναι προβλημα μπαταριας κ οχι παρακατω.
    Σε καθε περιπτωση πας συνεργειο κ αλλαζουν οτι χρειαστει υπο εγγυηση.
    Σωστός!
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της asmar
    Εγγραφή
    27/02/2003
    Μηνύματα
    108
    Σε κάποια μέρη δεν είναι τόσο απλό όσο νομίζεται να την πας στο συνεργείο.
    Εκεί που το έπαθα η οδική θέλει 3 ημέρες για να έρθει να την πάρει και να την πάει λόγω απομακρυσμένου σημείου.....
    Στο συνεργείο ευτυχώς τους εξήγησα το πρόβλημα και μου έβαλαν μια νέα μπαταρία στο ΚΤΕΛ όπου αφού αγκάρεψα ένα φίλο να οδηγήσουμε 2 ώρες πήγαινε έλα για να την πάρουμε από το κοντινότερο σημείο την έβαλα και δούλεψε αμέσως. Σήμερα την έβαλα ξανά από περιέργεια και δουλεύει μια χαρά.

    Αύριο θα την πάω στο συνεργείο για να δουν την παλιά και να δω αν την βάλουν στην εγγύηση γιατί ο μηχανικός μου είπε ότι για να μπει στην εγγύηση πρέπει να είναι η ίδια μπαταρία (που δεν έχουν σε στοκ) και να την πάω εκεί......

    Ελπίζω να μην την πληρώσω γιατί είναι τραγικό όταν είναι αποδεδειγμένα η μπαταρία (ελπίζω) και την πήρα μια μέρα από το σέρβις....

    Ένα συγγενή μου που έχει συνεργείο μοτοσικλετών (Honda) που τον ρώτησα μου είπε ότι έχει χαλάσει η ποιότητα σε όλες τις μπαταρίες ανεξερτήτου μάρκας και έχει δει να αυξάνεται ραγδαία το ποσοστό που τα παίζουν ακόμη και σε σχεδόν καινούργιες.

    Να πούμε και κάτι σχετικά με τη μοτοσικλέτα.
    Στα τελευταία 320χλμ που έκανα, όλα εθνική και επαρχιακό (Ηράκλειο-Σφακιά), από 0 σε 1100 υψομετρική και ξανά το ίδιο πίσω δηλ φουλ ανηφόρες, η μέση κατανάλωση δεν έχει ξεπεράσει ποτέ τα 4.5λίτρα/100χλμ.

  3. #48
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.023
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asmar Προβολή μηνύματος
    Σε κάποια μέρη δεν είναι τόσο απλό όσο νομίζεται να την πας στο συνεργείο.
    Εκεί που το έπαθα η οδική θέλει 3 ημέρες για να έρθει να την πάρει και να την πάει λόγω απομακρυσμένου σημείου.....
    Στο συνεργείο ευτυχώς τους εξήγησα το πρόβλημα και μου έβαλαν μια νέα μπαταρία στο ΚΤΕΛ όπου αφού αγκάρεψα ένα φίλο να οδηγήσουμε 2 ώρες πήγαινε έλα για να την πάρουμε από το κοντινότερο σημείο την έβαλα και δούλεψε αμέσως. Σήμερα την έβαλα ξανά από περιέργεια και δουλεύει μια χαρά.

    Αύριο θα την πάω στο συνεργείο για να δουν την παλιά και να δω αν την βάλουν στην εγγύηση γιατί ο μηχανικός μου είπε ότι για να μπει στην εγγύηση πρέπει να είναι η ίδια μπαταρία (που δεν έχουν σε στοκ) και να την πάω εκεί......

    Ελπίζω να μην την πληρώσω γιατί είναι τραγικό όταν είναι αποδεδειγμένα η μπαταρία (ελπίζω) και την πήρα μια μέρα από το σέρβις....

    Ένα συγγενή μου που έχει συνεργείο μοτοσικλετών (Honda) που τον ρώτησα μου είπε ότι έχει χαλάσει η ποιότητα σε όλες τις μπαταρίες ανεξερτήτου μάρκας και έχει δει να αυξάνεται ραγδαία το ποσοστό που τα παίζουν ακόμη και σε σχεδόν καινούργιες.

    Να πούμε και κάτι σχετικά με τη μοτοσικλέτα.
    Στα τελευταία 320χλμ που έκανα, όλα εθνική και επαρχιακό (Ηράκλειο-Σφακιά), από 0 σε 1100 υψομετρική και ξανά το ίδιο πίσω δηλ φουλ ανηφόρες, η μέση κατανάλωση δεν έχει ξεπεράσει ποτέ τα 4.5λίτρα/100χλμ.
    αστοχια μπαταριας κατω του ετους? τι να πω... καλό σενάριο να ειναι μονο η μπαταρια.

    κατανάλωση μετρας απο την οθονη η οντως παιζεις τοσο χαμηλα με μετρηση στην αντλία?

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της asmar
    Εγγραφή
    27/02/2003
    Μηνύματα
    108
    Εχθές την πήγα στην αντιπροσωπεία και επιβεβαίωσαν ότι είναι η μπαταρία μόνο.
    Από το κοντέρ η διαφορά είναι πολύ μικρή . Για 327χλμ έβαλα 14.4 λίτρα.

  5. #50
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/10/2023
    Μηνύματα
    1
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asmar Προβολή μηνύματος
    Εχθές την πήγα στην αντιπροσωπεία και επιβεβαίωσαν ότι είναι η μπαταρία μόνο.
    Από το κοντέρ η διαφορά είναι πολύ μικρή . Για 327χλμ έβαλα 14.4 λίτρα.
    Καλησπέρα..κ εγώ από Ηράκλειο με την ίδια μηχανή... την είδα την δικιά σου στου Κολοβού
    Εγώ είχα θέμα με την οθόνη Μ την αντικατέστησαν και όλα καλά.. κ μένα μετά το σέρβις το πρόβλημα
    Επίσης πριν καμιά εβδομάδα έφαγε ποντικός τα καλώδια του φλας.. άλλαξαν την φύσα και όλα εντάξει
    Δεν έχω εμπειρία με το συγκεκριμένο συνεργείο..για πρώτη εμπειρία είναι αρκετά εξυπηρετικοί
    Ελπίζω να μη γίνουμε κολλητοί ,,

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. KTM 790 Adventure 23'
    από mallias στο forum KTM
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2023, 09:18
  2. 2014-ktm-790-adventure
    από Z-rider στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2013, 13:59
  3. Ktm 990 Adventure Fotos & 950 Mx
    από DUKASII στο forum KTM
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2005, 10:47
  4. espase aktina apo KTM LC4 adventure!
    από KaTaNaS στο forum KTM
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2005, 11:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF